Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Хто часу не цінує, на своїй шкурі це відчує

Портрет професії. Бариста


4 Червня 2018 p.

Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина, яка професійно її приготує. Навіть власники хороших еспресо-машин не готові цьому перечити. Вся справа в тому, що приготування кави має безліч різних нюансів, розпізнати і врахувати які може лише майстер своєї справи - бариста.

Сьогодні дізнаємось трохи детальніше про основи цієї професії від знавця кави Віктора Стасинця. За освітою він технік-технолог харчової продукції, і на даний момент працює у Фабриці кави на посаді бариста.

Шлях Віктора у кавовій справі почався три роки тому. Саме тоді він познайомився з високоякісною кавою, що і стало поштовхом для роботи у новому для нього напрямку. Від того часу хлопець не перестає дивувати колег своїм вмінням швидко навчатись та правильно працювати з кавою. Зараз Віктора заслужено називають фахівцем своєї справи.

Що треба знати, аби стати бариста

За словами Віктора, у кожного закладу є свої вимоги до майбутніх працівників.
До прикладу, у кав’ярнях такого формату як Фабрика кави потрібно вміти готувати класичні кавові напої і мати особливу зацікавленість в роботі з обсмаженим зерном. 

“Ця професія потребує безперервного навчання. Бариста має знати, який шлях кава проходить від плантацій і до чашки. Потрібно розуміти, як впливають на каву методи миття, обробки, розрізняти ступені обсмажування і знати, який вплив кожен з них має на смак майбутнього напою”, - наголошує хлопець. 

Крім цього, бариста повинен вміти правильно утрамбовувати каву в еспресо-машині, знати, який в ній тиск, скільки грамів змеленого зерна потрібно класти в чашку, якої температури вода в апараті і скільки часу вона проходить крізь каву.
Важливе місце в приготуванні кави відіграє й лате-арт. Створення малюнків на кавовій пінці - творчий процес, який вдається не кожному, а має особливе значення. Адже привертає увагу і бариста, і відвідувачів кав'ярні.


Перспективи і кар’єрний ріст

“Коли починаєш працювати у спеціалізованих закладах, то сприймаєш свою роботу досить серйозно, бо від твоєї роботи залежить репутація закладу - говорить Віктор. - Ти заглиблюєшся у вивчення специфіки вирощування кави, її обробки, транспортування, обсмажування і приготування, а також вчишся добре комунікувати, адже повинен вміти детально розповісти про кожен напій і в залежності від ситуації запропонувати клієнту той чи інший варіант”.
Також він наголошує, що професійний ріст залежить не тільки від кількості відпрацьованих років. Неабиякий результат приносить участь в чемпіонатах бариста. 

“Після того, як ти виступив на чемпіонаті, отримуєш фідбек від суддів. Вони детально розповідають про твої помилки і недопрацювання. В процесі такого діалогу з ними можна отримати більше знань ніж за рік роботи”, - стверджує хлопець.

Що ж стосується кар’єрного росту, то тут є багато можливостей. Якщо людина працює у мережі закладів, то з часом може зайняти посаду старшого бариста і навчати інших якісної роботи. Також ця професія дозволяє легко перекваліфікуватись на обсмажувача кави. Окрім того, багато хто започатковує свою школу чи курси або стає ресторатором. Віктору наразі цікавий останній варіант і зараз хлопець активно продовжує вчитись, щоб рухатись далі кар’єрним шляхом.

 

 

 

  


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 2593
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців