Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не вір гарним словам, мовленими паскудними вустами

Портрет професії. Миловар


14 Листопада 2019 p.

Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до Микуличина. Тетяна Ніколаєнко займається миловарством. Спершу це було хоббі, яке з часом переросло в улюблену справу: “У місті на звичайній кухні робити мило дуже важко. Так воно взаємодіє з продуктами харчування. Тож близько пів року тому я переїхала у село і варю мило тепер серед гір. Тут чиста гірська вода та повітря, які мають безпосередній вплив на кінцевий результат моєї роботи. У новій майстерні не відбувається конденсація, є стала температура”.

(Тетяна Ніколаєнко тепер уже в рідному Микуличині)

За словами майстрині, її шлях миловарства почався з пошуку: “У мене досить чутлива шкіра і легко піддається подразненню. Звичайні креми з магазинів не підходять, тому шукала те, що б дійсно захистило обличчя і не травмувало. Так і стала миловаром”.

У Микуличині для роботи рідні допомогли дівчині облаштувати майстерню. Тут є дві кімнати: в одній готує мило, а в іншій зберігає трави та інгредієнти для майбутніх косметичних виробів.

Як зварити мило

Тетяна виготовляє мило без мильних основ. Фактично робить його з нуля. Підготовчий процес створення триває приблизно три години.

“Спершу складаю рецепти, роблю калькуляцію, прораховую правильне співвідношення води до олій. Якщо це недобре зробити, то мило може розсипатись або просто не застигне. Сушиться готова продукція впродовж 3-6 тижнів”.

За словами майстрині, головний компонент мила - луг NaOH.

Каустичну соду розводять у воді, відварах трав, роблячи насичений розчин, а після вливають в уже розігріті олії чи жири. У процесі “варіння мила” з жирів, а точніше з їхніх жирних кислот під дією лугу виділяються солі вищих жирних кислот (цей процес в цілому носить назву омилення чи лужний гідроліз жирів). Під час цього дійства майстер мусить уважно стежити за температурою і доводити утворену речовину до загустіння. Тоді настає “стадія сліду”.

Далі лишається розлити консистенцію у спеціальні дерев’яні формочки, щоб вона застигла. Таке мило “дозріває” впродовж 4-5 тижнів. Саме через такий час нейтралізується увесь непотрібний луг. Такий спосіб виготовлення називають холодним.

“До мила додаю ще 50-60% оливкової олії. Вона має зволожуючий ефект для шкіри, чинить протизапальну дію. Також у склад входить кокосова олія, яка служить піноутворювачем. Інші інгредієнти уже додаються за побажаннями та вподобаннями. Це може бути мед, трави, шоколад, вівсянка, ті інгредієнти, які будуть доглядати за шкірою і допоможуть вберегти її красу та сяйво”.

Частина Карпат в одному брусочку

Виготовляє Тетяна Ніколаєнко сім видів мила: апельсинове, лавандове, ромашкове, кавово-шоколадне, м’ятне, з дикої карпатської ружі і обліпихове. Розробляла їх за власними вподобаннями. Також є ще одне, яке робить досить рідко - ялинове. Більшість інгредієнтів для косметики росте під її вікнами або ж у горах.

“У мене біля хати росте ружа, лаванда, м’ята та ромашка. Їх додаю у мило. Ми це все сушимо на печі”.

Мило з нуля, виготовлене на травах, зберігається близько року. Його ще називають живим, тому що процес омилення у ньому проходить постійно. Клієнти зазвичай обирають добре настояні брусочки. Вони найкраще зволожують шкіру і піняться. 

“Я роблю мило наперед, не чекаючи замовлень. Є асортимент, який здаю у франківські магазини: “Олетур”, “Хата здоров’я”, “Город”, “Вітамін”, “Терра-органіка”. Також його можна придбати у Яремче або ж у мене вдома у Микуличині”.

Людина, яка хоче купити натуральне мило для усієї сім’ї, може замовити кошичок з усіма видами. Бо ж у кожного різний тип шкіри і кожен зможе підібрати своє. У цьому наборі також є бальзам для губ, який у холодну пору року незамінний.

(Подарунковий кошичок з усіма видами мила)

Натуральність в продукті та упаковці

Дотримуватись стандартів натуральності Тетяна вирішила на усі 100%. Тому у неї не тільки косметика еко, але й пакування. Використовує майстриня для мила крафтові пакетики, які не завдають шкоди природі, піддаються легкій утилізації або ж йдуть на переробку.

Також у милі нема жодних штучних ароматизаторів: “Я вважаю, що найкращим ароматизатором для мила є ефірна олія. Звичайно, вона не так довго і не так інтенсивно пахне, але це природний та найбезпечніший ароматизатор”.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 10532
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців