Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
6 Березня 2020 p.
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за іншим фахом»
Лідія Анікеєнко електрогазозварник 5 розряду Долинського відділення АТ «Івано-Франківськгаз».
За її плечима десятки тисяч зварних з’єднань. Жінка переконана, що нежіночих професій не буває, тому майже 3️⃣5️⃣ років працює електрогазозварником.
🔹ПАНІ ЛІДІЄ, ПРОФЕСІЯ ЗВАРНИКА НЕ НАДТО ПОПУЛЯРНА СЕРЕД ЖІНОК, ЧОМУ ОБРАЛИ ЦЮ ПРОФЕСІЮ?
🔸В дитинстві я мрія стати кухарем. І навіть після 8 класу поїхала подавати документи в кулінарний технікум. Але мені відмовили: сказали що набирають на навчання тільки після 10 класу. Чекати 2 роки не хотілося. Тому вступила в Стрийське професійно-технічне училище на контролера вимірювальних приладів і апаратури. Але так склалося, що скоро перевелася в іншу групу - зварників. Тоді вперше взяла в руки електрод і зрозуміла - це моє.
Майстер, побачивши перший мій шов, був дуже здивований, бо з першого разу мені вдалося зробити правильне зварне з’єднання. Пам’ятаю, він тоді мені сказав: «ти напевно вже десь пробувала зварювати, раз так добре виходить».
🔹СКІЛЬКИ РОКІВ УЖЕ ПРАЦЮЄТЕ ЗА ФАХОМ?
🔸Працювати зварником почала в 16 років, на другому курсі. З того часу минуло уже 34 роки. За цей час жодного разу не пошкодувала про свій вибір.
Та й дитячу мрію здійснила (ред. – посміхається). Зараз я теж варю: тільки не їжу, а стики.
🔹А ЯК РІДНІ ВІДНЕСЛИСЯ ДО ВАШОГО ВИБОРУ?
🔸Мама часто казала, що це не для мене. Мовляв, будеш тяжко працювати. Але з часом змирилась. А от чоловікові навпаки сподобалася моя професія. Його мама також зварник. Коли ми познайомилися, я навіть не знала про це.
Недарма в народі кажуть, що чоловік вибирає собі дружину схожу на маму. Значить, так мало бути (ред. - посміхається).
🔹ПРО СВОЮ ПРОФЕСІЮ ВИ РОЗКАЗУЄТЕ ДУЖЕ НАТХНЕННО, ПОПРИ ТЕ, ЩО ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИКИ, ЯК ПРАВИЛО, ПРАЦЮЮТЬ В СКЛАДНИХ УМОВАХ: НА ВІДКРИТОМУ ПОВІТРІ ЗА РІЗНИХ ПОГОДНИХ УМОВ.
🔸Я дуже люблю свою роботу. І це головне. Мені подобається сам процес зварювання: виникнення полум’я. Коли працюю: ставлю шов, вогонь мене заряджає, дає відчуття спокою та впевненості в собі. Тому я б не змогла працювати за іншим фахом.
🔹БАЧУ, В БРИГАДІ ВИ ОДНА ЖІНКА. ЯК ПРАЦЮЄТЬСЯ У ВИНЯТКОВО ЧОЛОВІЧОМУ КОЛЕКТИВІ?
🔸Мені дуже подобається. Чоловічий колектив – це прекрасно. Хлопці дружні, позитивні. Чого ще треба?!
🔹НАСАМ КІНЕЦЬ, ЯКІ ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ?
🔸Для мене головне – відмінно виконувати свою роботу. Тому хочу підвищувати свою кваліфікацію. Думаю, від цього буде позитивний результат для мене і підприємства.