Портрет професії. Бариста


Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина, яка професійно її приготує. Навіть власники хороших еспресо-машин не готові цьому перечити. Вся справа в тому, що приготування кави має безліч різних нюансів, розпізнати і врахувати які може лише майстер своєї справи - бариста.

Сьогодні дізнаємось трохи детальніше про основи цієї професії від знавця кави Віктора Стасинця. За освітою він технік-технолог харчової продукції, і на даний момент працює у Фабриці кави на посаді бариста.

Шлях Віктора у кавовій справі почався три роки тому. Саме тоді він познайомився з високоякісною кавою, що і стало поштовхом для роботи у новому для нього напрямку. Від того часу хлопець не перестає дивувати колег своїм вмінням швидко навчатись та правильно працювати з кавою. Зараз Віктора заслужено називають фахівцем своєї справи.

Що треба знати, аби стати бариста

За словами Віктора, у кожного закладу є свої вимоги до майбутніх працівників.
До прикладу, у кав’ярнях такого формату як Фабрика кави потрібно вміти готувати класичні кавові напої і мати особливу зацікавленість в роботі з обсмаженим зерном. 

“Ця професія потребує безперервного навчання. Бариста має знати, який шлях кава проходить від плантацій і до чашки. Потрібно розуміти, як впливають на каву методи миття, обробки, розрізняти ступені обсмажування і знати, який вплив кожен з них має на смак майбутнього напою”, - наголошує хлопець. 

Крім цього, бариста повинен вміти правильно утрамбовувати каву в еспресо-машині, знати, який в ній тиск, скільки грамів змеленого зерна потрібно класти в чашку, якої температури вода в апараті і скільки часу вона проходить крізь каву.
Важливе місце в приготуванні кави відіграє й лате-арт. Створення малюнків на кавовій пінці - творчий процес, який вдається не кожному, а має особливе значення. Адже привертає увагу і бариста, і відвідувачів кав'ярні.


Перспективи і кар’єрний ріст

“Коли починаєш працювати у спеціалізованих закладах, то сприймаєш свою роботу досить серйозно, бо від твоєї роботи залежить репутація закладу - говорить Віктор. - Ти заглиблюєшся у вивчення специфіки вирощування кави, її обробки, транспортування, обсмажування і приготування, а також вчишся добре комунікувати, адже повинен вміти детально розповісти про кожен напій і в залежності від ситуації запропонувати клієнту той чи інший варіант”.
Також він наголошує, що професійний ріст залежить не тільки від кількості відпрацьованих років. Неабиякий результат приносить участь в чемпіонатах бариста. 

“Після того, як ти виступив на чемпіонаті, отримуєш фідбек від суддів. Вони детально розповідають про твої помилки і недопрацювання. В процесі такого діалогу з ними можна отримати більше знань ніж за рік роботи”, - стверджує хлопець.

Що ж стосується кар’єрного росту, то тут є багато можливостей. Якщо людина працює у мережі закладів, то з часом може зайняти посаду старшого бариста і навчати інших якісної роботи. Також ця професія дозволяє легко перекваліфікуватись на обсмажувача кави. Окрім того, багато хто започатковує свою школу чи курси або стає ресторатором. Віктору наразі цікавий останній варіант і зараз хлопець активно продовжує вчитись, щоб рухатись далі кар’єрним шляхом.

 

 

 

  



4 Червня 2018 p.
©http://briz.if.ua/