briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Fri, 26 Feb 2021 06:36:28 +0200 RayCMS 0.1 Оприлюднено перелік вулиць, які капітально відремонтують цьогоріч в Івано-Франківську http://briz.if.ua/66188.htm http://briz.if.ua/66188.htm В 2021 році в Івано-Франківську продовжать роботи з капітального ремонту міських вулиць.

Про це розповіли в Управлінні капітального будівництва Івано-Франківської міської ради. Як зазначається вулиці та прибудинкові території є важливою складовою діяльності управління, тому робіт заплановано багато. Це й завершення вже розпочатих об"єктів та ремонт нових.

Серед вулиць міста Івано-Франківська, які планується капітально відремонтувати в 2021 році, зокрема, вулиці Національної Гвардії, Виговського, Ольги Басараб, Вербицького, Коломийська, Кондукторська.

Крім того, пріоритетом для Управління капітального будівництва залишається з"єднання Північного та Південного бульварів.

 

Фото ілюстративне

]]>
Thu, 25 Feb 2021 20:33:00 +0200
Вартість квадратного метра новобудов в Івано-Франківську до кінця 2020 року сягнула 20 000 гривень http://briz.if.ua/66187.htm http://briz.if.ua/66187.htm Незважаючи на усі негаразди минулого року, як-от: пандемія, карантин, пов"язані з цим кризові явища в економіці, - сьогодні можна прямо констатувати,- що ринок нерухомості вистояв. Обвалу не сталося. Ба навпаки: схоже, карантин дав додатковий поштовх його розвитку, принаймні у другій половині року.

Таких висновків дійшли фахівці аналітичного центру blago developer, підбивши підсумки розвитку ринку новобудов Івано-Франківська в 2020 році.

Як свідчить статистика, протягом минулого року в місті Івано-Франківську було введено в експлуатацію 1,5 тисячі квартир. За даними, оприлюдненими на сайті finance.ua, даний показник є наближеним до відповідної цифри у "мільйоннику" Дніпрі, де торік було здано в експлуатацію 1,7 тисяч помешкань. Протягом минулого року продаж квартир розпочався одразу в 16 новозбудованих житлових комплексах. Зауважимо, аналогічний показник було торік зафіксовано у ще одному місті-"мільйоннику" - місті Харків.

І хоча навесні під впливом шоку від несподіваного локдауну, мала місце певна пауза у продажах нерухомості, її з надлишком надолужив бум третього та четвертого кварталів, коли наші люди зрозуміли, що карантин - це надовго, а нерухомість як найстабільніший актив - це найкращий спосіб врятувати та примножити свої збереження.

Важливим показником зростання попиту на житло, а отже і розвитку ринку нерухомості, є зростання ціни квадратного метра житла. В Івано-Франкіську тут спостерігається стрімка позитивна тенденція.

Так, якщо у січні 2020 року квадратний метр у популярних серед іванофранківців квартирах класу комфорт коштував в середньому 11 тисяч гривень, то до грудня минулого року його ціна зросла в середньому на 900 гривень і вже наприкінці року дорівнювала в середньому 11,9 тисяч гривень. Що ж до квартир класу бізнес, то ціна квадратного метра в них на кінець минулого року сягнула 20 тисяч гривень, а в квартирах класу еліт - 1,5 тисяч умовних одиниць.

Аналіз продажів компанією blagodeveloperжитла у 2020 році дає підстави стверджувати, що найбільшою популярністю серед іванофранківців у вказаний період користувались квартири бізнес-класу у центральній частині міста, а також дво- і трикімнатні квартири комфорт-класу у мікрорайонах міста.

При цьому, як відзначають фахівці, в умовах перманентного карантину наші люди навчилися бути більш перебірливими при виборі нерухомості. Сьогодні покупець не керується лише критеріями кількості кімнат, площі чи престижності району. "Мій дім - моя фортеця" - гласить відоме прислів"я. Тож привчений до самоізоляцій та різного роду карантинних обмежень пересічний іванофранківець сьогодні прагне подбати про комфортні умови для роботи вдома (в разі, якщо доведеться знову повернутись до самоізоляції), наявності усієї необхідно інфраструктури - торгової, освітньої, спортивної та відпочинково-розважальної - в зоні пішої доступності, планування власного житла як осередку безпеки, комфорту та затишку. Тому в 2020 року, як ніколи зріс запит на житло у форматі "Live. Work. Play", попит на готові квартири, в тому числі квартири з ремонтом.

Сьогодні придбати житло, яке відповідає очікуванням щодо комфорту та безпеки, компанія blagodeveloperпропонує своїм клієнтам у ЖК Comfort Park, Chocolate, Family Plaza, Паркова Алея, Авторський, Main House, районі Manhattan, елітних комплексах Parus чи Royal Hall, а також котедж в містечку Franko River Club.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 17:16:00 +0200
2 тисячі євро за службову інформацію: прапорщик-прикордонник спокусився на хабар від контрабандистів http://briz.if.ua/66186.htm http://briz.if.ua/66186.htm За процесуального керівництва військової прокуратури Чернівецького гарнізону до суду направлено обвинувальний акт відносно інспектора прикордонної служби одного з відділів прикордонної служби Чернівецького прикордонного загону за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 368 КК України), - повідомили у пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

За даними слідства, хабар у розмірі 2000 євро призначався прапорщику за надання громадянину службової інформації: розстановку, часові проміжки перебування, відсутність прикордонних нарядів та несення служби військовослужбовцями прикордонного загону задля переміщення 40 ящиків тютюнових виробів через державний кордон України до Румунії.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювало Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому, оперативний супровід - відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБУ в Чернівецькій області.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 14:14:00 +0200
Івано-Франківський міськвиконком визначив, хто зможе їздити громадським транспортом у режимі спецперевезень http://briz.if.ua/66185.htm http://briz.if.ua/66185.htm Як відбуватимуться перевезення міським громадським транспортом в місті Івано-Франківську - вирішував сьогодні, на своєму позачерговому засіданні виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Нагадаємо, у зв"язку з введенням з 00.00 годин 26 лютого червоного рівня епідемічної небезпеки на Прикарпатті Регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні 23 лютого ухвалила рішення призупити серед інших регулярні та нерегулярні перевезення міським автомобільним та електротранспортом у міському сполученні.

Враховуючи викладене, міський виконавчий комітет у зв"язку з необхідністю перевезення працівників закладів охорони здоров"я та працівників підприємств,установ та організацій   ухвалив організувати на території Івано-Франківської міської територіальної громади з 00.00 годин 26 лютого на період дії обмежень червоної зони регулярні спеціальні перевезення пасажирів - працівників закладів охорони здоровя та працівників підприємств,установ та організацій усіх форм власності за усіма чинними в Івано-Франківській міській територіальній громаді тролейбусними та автобусними маршрутами.

При цьому, як зауважив начальник управління транспорту та зв"язку Івано-Франківської міської ради Андрій Гіглюк, право на спецперевезення у міському громадському транспорті матимуть особи, які матимуть при собі службові посвідчення або довідку з місця роботи, або витяг/виписку з ЄДРПОУ; документа, що підтверджує реєстрацію фізичної особи як суб"єкта підприємницької діяльності.   

]]>
Thu, 25 Feb 2021 14:03:00 +0200
Фахівці ДСНС навчали мешканців краю правилам пожежної безпеки http://briz.if.ua/66184.htm http://briz.if.ua/66184.htm Фахівці Богородчанського районного відділу У ДСНС України в області,  різними методами стараються працювати із населенням для зменшення кількості пожеж в побуті.

Місцеві газети, радіо та сторінки соціальних мереж  допомагають донести жителям районів прості правила для безпечного обігрівання осель, але ефективним способом являється спілкування із працівниками служби порятунку.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 13:13:00 +0200
На Прикарпатті землевпорядники формують Державний фонд документації із землеустрою http://briz.if.ua/66183.htm http://briz.if.ua/66183.htm На сьогодні до реєстру внесено 446 981 примірник документації із землеустрою та оцінки земель, з них до Головного фонду - 2, регіонального - 942, місцевого - 446 037. Протягом 2020 року фахівці землевпорядної служби Прикарпаття внесли до електронної бази даних (місцевого фонду) - 18 859 нових документацій, - повідомили у пресслужбі Держгеокадастру.

Створення та функціонування Державного фонду документації із землеустрою оптимізує роботу фахівців у сфері земельних відносин, спрощує облік землевпорядної документації, вдосконалює порядок надання відомостей з електронного реєстру, також документація із землеустрою Державного фонду використовується у діяльності органами державної владитамісцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

Спеціалісти управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області й надалі працюватимуть над наповненням місцевого фонду документації із землеустрою, а його База даних відкрита та знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Держгеокадастру.

 

Довідково:

Відповідно доПоложення про Державний фонд документації із землеустрою згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 року № 1553 залежно від виду документації та рівня проведення землеустрою, розробники документації із землеустрою зобов"язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації  із землеустрою.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 13:01:00 +0200
Рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку у селі Білоберізка http://briz.if.ua/66181.htm http://briz.if.ua/66181.htm 25лютого о 08:05 до Служби порятунку надійшлоповідомлення про пожежу покрівлі двоповерхового житлового будинку в селі БілоберізкаБілоберізькоїтериторіальної громадиВерховинськогорайону.

До місця виклику негайно було направлено вогнеборців ДПРЧ-12смт. Верховина, тамісцеву пожежну команду села Білоберізка.

На момент прибуття рятувальників площа пожежі складала 50м.кв.

Завдяки професійним діям вогнеборців, від знищення вогнем, було врятовано двоповерховужитловубудівлю та поруч розташовані споруди.

О 08.45пожежу було локалізовано, а о 08:57-ліквідовано.

Потерпілих немає.

Причина виникнення пожежі встановлюється.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 12:59:00 +0200
“Я спускався ніби у пекло”: франківці розповіли свої спогади про Революцію Гідності та перші вбивства на Майдані http://briz.if.ua/66182.htm http://briz.if.ua/66182.htm До роковин Революції Гідності  Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта" у Музеї Небесної Сотні організувала годину пам"яті. Під час заходу франківці, які брали активну участь у подіях Євромайдану взимку 2014 року, поділилися своїми спогади та роздумами.

Гончар і волонтер Володимир Рожнов був у Києві від початку Революції. Він пам"ятає і спокійні дні, і найкривавіші: "Кожен, хто там був, шукав собі якусь роботу. Я з Русланом Ганущаком, нашим фотографом, тоді робив відеощоденник. Кожного дня ми у людей брали інтерв"ю по півтора хвилини. Закінчили знімати 22 або 23 січня. Тоді вже вбили перших людей. Через це Руслан був дуже деморалізованим і не хотів більше нічого. Найдивніша річ у наших записах, що першим, кого ми зняли, був Сергій Нігоян".

Володимир Рожнов також пригадав, як почалися найкривавіші сутички 18 лютого: "Мітингувальники тоді були готові йти вперед, але не напролом. Провокувати їх почали самі беркутівці: кидали каміння, влаштовували штовханину. Я зранкуще був у Франківську, дивився телевізор. З новин вже зрозумів, що там буде дуже погано. Тому зразу лишив роботу і виїхав до Києва. Коли ввечері спускався на Майдан, було відчуття, ніби йду до пекла. За один день вбили більше тридцяти людей, а біля сцени палало".

Адміністраторка музею Небесної Сотні Світлана Картуш розповіла, що багато відвідувачів досі виходять звідси зі сльозами на очах: "До нас приходили молоді хлопці, які були на Майдані. Коли вони оглядали експозиції, я бачила як на очах у них навертаються сльози. Вони розповідали про страшні звірства, які творили беркутівці і "тітушки". Донині багато хто не готовий розповідати про те, що бачив. Люди не можуть повірити у реальність тих епізодів".

 

Захід організувала Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта" за підтримки Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 12:58:00 +0200
У гуртожитках Медуніверситету створюють ізолятори для студентів з підозрою на COVID-19 http://briz.if.ua/66180.htm http://briz.if.ua/66180.htm У студентських гуртожитках Івано-Франківського медичного університету створюють ізолятори. Про це повідомляє прес-служба університету на своєму інтернет-сайті.

Два блоки кімнат у другому гуртожитку, де проживають виключно іноземні студенти, переобладнали на ізоляційні кімнати.

"Метою є ізоляція студентів першого та другого гуртожитків, які мають підозру на COVID-19, аби до звернення у медичний заклад вони вже не перебували з рештою своїх сусідів", - зазначає прес-служба медуніверситету.

Ще один ізолятор для тих, хто має підозру на COVID-19, облаштований також у профілакторії в гуртожитку №4.

 "На щастя, спалахів нового коронавірусу у гуртожитках не маємо, - коментує заступник ректора з виховної роботи доцент Ігор Ванджура. - Втім, в нас був і залишається належний нагляд, зокрема, температурний скринінг, обробка поверхонь".

 

]]>
Thu, 25 Feb 2021 11:18:00 +0200
Книга Володимира Єшкілєва «Каїн» стала «Книжкою року 2020» http://briz.if.ua/66179.htm http://briz.if.ua/66179.htm Президент Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2020"  Костянтин Родик оголосив підсумки конкурсу.

До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України.

Серед лауреатів конкурсу - книга письменника-фантаста Володимира Єшкілєва "Каїн".

Книгу "Каїн", що видана у видавництві "Фоліо" у серії "Прокляті Гетьмани" відзначили у номінації "Красне письменство".

Крім того, у цій номінації Всеукраїнського рейтингу відзначили книгу ще однієї нашої землячки - Софії Андрухович. Її книга "Амадока", видана у "Видавництві Старого Лева".

 

]]>
Thu, 25 Feb 2021 11:02:00 +0200
Укрзалізниця з 26 лютого призупиняє продаж квитків на поїзди, які прямують на Прикарпаття http://briz.if.ua/66178.htm http://briz.if.ua/66178.htm Укрзалізниця з 26 лютого призупиняє продаж квитків на поїзди, що прямують до Івано-Франківської області та у зворотньому напрямку.

Про це йдеться на офіційному інтернет-сайті компанії.

Причина - введення з 26 лютого на Прикарпатті червоного рівня епідемічної небезпеки з відповідними карантинними обмеженнями. Як зазначається, реагуючи на епідеміологічну ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області, Укрзалізниця з 00 год. 00 хв. 26 лютого до 12 березня 2021 року призупиняє продаж квитків у напрямку населених пунктів Івано-Франківщини та у зворотному напрямку. Продаж проїзних документів буде відновлено відразу після поліпшення епідеміологічної ситуації в регіоні.

При цьому у пресслужбі Укрзалізниці повідомили, що 24 - 25 лютого всі поїзди прямуватимуть за розкладом і зауважили, у продажу наявні ще понад 4000 квитків на 15 рейсів з Івано-Франківщини. При цьому пообіцяли за потреби надати додаткові вагони, щоб дати змогу максимально безпечно покинути регіон тим, хто вже запланував подорож.

]]>
Thu, 25 Feb 2021 09:30:00 +0200
У Ворохті хочуть знову відновити роботу канатно-крісельної дороги. Що заважає http://briz.if.ua/66177.htm http://briz.if.ua/66177.htm В курортній Ворохті хочуть відновити роботу канатно-крісельної дороги в урочищі "П"ятихатки".

Обговоренню вказаного питання було присвячено нараду, яка відбулася 22 лютого у сесійній залі Ворохтянської селищної ради за участю представників селищної ради, директора Ворохтянського фізкультурно-спортивного товариства "Колос" Михайла Вінтоняка та членів громадської організації "Відродження Ворохти".

Як повідомили у Ворохтянській селищній раді, запустити канатно-крісельну дорогу планували ще у минулому році, проте на заваді стала складна процедура отримання кадастрового номера на ділянку де знаходиться верхня станція витягу. Зі слів представника товариства "Колос" Михайла Вінтоняка, Карпатський національний природний парк вважає вказану ділянку своєю і не дає необхідного погодження.

Разом з тим, голова Олег Дзем"юк висловив надію що всі сторони зацікавлені у відновленні функціонування канатно-крісельної дороги. "Представники селищної влади готові до відкритого діалогу, чи підписання угод у межах чинного законодавства.... Давайте не оглядатися у минуле, беремо чистий аркуш і починаємо напрацьовувати спільне бачення щодо відновлення роботи крісельного витягу в урочищі "П"ятихатки", - відзначив очільник громади.

 

Фото: пресслужба Ворохтянської селищної ради

]]>
Thu, 25 Feb 2021 08:28:00 +0200
Червона зона на Прикарпатті: Марцінків озвучив оновлений перелік обмежень. Садки працюватимуть http://briz.if.ua/66176.htm http://briz.if.ua/66176.htm Став відомий остаточний перелік обмежувальних заходів, що їх буде введено на Прикарпатті з запровадженням з 26 лютого в регіоні червоного рівня епідемічної небезпеки через COVID-19.

Перелік оприлюднив сьогодні у фейсбуці Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. З його слів, з 26 лютого вводяться такі обмеження червоної зони:

- закриваються торгово-розважальні центри, промислові магазини;

- обмежується робота інших закладів: перукарні та салони зможуть працювати лише за попереднім записом;

- всі освітні заклади мають перейти на дистанційне навчання або закритися, окрім садочків;

- громадський транспорт діятиме лише в режимі спецперевезень;

- поїзди та автобуси міжобласного сполучення їздити не будуть;

- ресторани та кафе, як і зараз, працюватимуть на виніс;

- з магазинів працюватимуть ті, 60% площі яких призначені для продуктів, ліків, побутової хімії, засобів гігієни, преси, кормів для тварин (але інші товари в таких магазинах продовжать продавати);

- масові заходи заборонені.

"Наша область не справляється з кількістю пацієнтів, що потребують госпіталізації. У місті вільні місця для стаціонарного лікування ще є. Але ситуація напружена, особливо з важкими хворими. Я розумію, що буде дуже важко. Але якщо будемо підтримувати один одного, то справимося з усім!", - зауважив Руслан Марцінків у соцмережі.

]]>
Wed, 24 Feb 2021 19:11:00 +0200
Депутати Івано-Франківської міської ради «впишуться» за Стерненка http://briz.if.ua/66175.htm http://briz.if.ua/66175.htm Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків скликає на п"ятницю, 26 лютого, позачергову сесію Івано-Франківської міської ради.

Про це мер повідомив сьогодні у фейсбуці.

З його слів проводом до скликання сесії стало винесення обвинувального вироку одеському активісту Сергієві Стерненку. Нагадаємо, 23 лютого Приморський районний суд міст Одеса засудив С.Стерненка до 7 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна за вчинення розбою, незаконного позбавлення волі та незаконні дії зі зброєю. Руслан Марцінків вважає цей вирок політично вмотивованим, оскільки, на його думку С.Стерненко "дав відсіч проросійським бойовикам". "Ця справа сколихнула українське суспільство та змусила нагадати про те, що після Революції Гідності правоохоронна та судова система України у жахливому стані. У нас досі є політв"язні, а людей кидають за грати не за реальні злочини, а "за дзвінком". Вважаю, що це неприпустимо. Тому в п"ятницю міська рада дасть політичну оцінку таким діям", - зазначив міський голова.

]]>
Wed, 24 Feb 2021 18:43:00 +0200
На Прикарпатті фахівці Держпродспоживслужби та представники територіальних громад поспілкувались про пестициди та агрохімікати http://briz.if.ua/66174.htm http://briz.if.ua/66174.htm 23 лютого 2021 року спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у зустрічах із новообраними старостами та керівництвом Івано-Франківської, Єзупільської та Рогатинської територіальних громад. На зустрічах були присутні керівники фермерських та сільськогосподарських господарств. Головним питанням, що розглядалось в ході роботи, була співпраця Держпродспоживслужби, керівництва громад та сільгосппідприємств в забезпеченні дотримання правил та вимог щодо  безпечного застосування пестицидів та агрохімікатів.

Як повідомили у пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, особливу увагу суб"єктів господарювання було зосереджено на застосуванні пестицидів та агрохімікатів під час цвітіння медоносних рослин, з метою забезпечення охорони бджіл від отруєнь.

Окрім згаданого, осіб, що займаються вирощування сільськогосподарської продукції та залучаються до роботи з пестицидами і агрохімікатами,  зобов"язано в обов"язковому порядку пройти медичний огляд та отримати допуск (посвідчення) на право роботи, пов"язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами та допуск до проведення цих робіт.

За підсумками зустрічей було досягнуто домовленості щодо створення старостами населених пунктів груп у Viber із залученням мешканців сіл, медичних працівників амбулаторій, ФАПів, директорів шкіл та керівників сільськогосподарських підприємств з метою постійного їх інформування про початок та місце застосування пестицидів на територіях, прилеглих до населеного пункту.

 

Фото: ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

]]>
Wed, 24 Feb 2021 18:19:00 +0200
Прикарпаттяобленерго переходить на дистанційне обслуговування клієнтів http://briz.if.ua/66173.htm http://briz.if.ua/66173.htm У зв"язку із посиленням карантинних обмежень на Прикарпатті, з 26 лютого до 6 березня обслуговування клієнтів АТ "Прикарпаттяобленерго" буде відбуватися дистанційно, через скриньки Центрів обслуговування клієнтів та Вайбер-чат за номером (067) 850 40 20.

Про це БРІЗ повідомили у пресслужбі компанії.

Як зазначається, з метою запобігання поширенню на території області COVID-19, Центри обслуговування клієнтів та Інформаційно-консультаційні центри АТ "Прикарпаттяобленерго"  здійснюють прийом документів від суб"єктів господарювання та населення виключно дистанційно: поштою, електронним зв"язком, телефоном, за допомогою онлайн-сервісів та послуг. Нагадуємо про дистанційні канали комунікації з АТ "Прикарпаттяобленерго":

через кол-центр: 0 800 50-40-20 або (0342)59-40-20 (цілодобово) можна отримати консультацію про розподіл електропостачання. електронною поштою для звернення: iks@oe.if.ua можна адресувати офіційні звернення через сервіс Персональний кабінет: https://my.oe.if.ua можна керувати обліковими записами та подавати покази лічильника перелік способів дистанційного подання показників лічильника електроенергії можна проглянути на стартовій сторінці сайту компанії, натиснувши на кнопку "Подати показник" або за посиланням: https://oe.if.ua/uk/sections/5e749e28db9c425648a6d000#5f44cc27db9c4247875be38e за допомогою текстових повідомлень у додатку Viber за номером (067) 850 40 20 можна подати ряд заяв на отримання розподільчих послуг. Які саме - читайте тут (https://www.oe.if.ua/uk/articles/5f71a7d1db9c422c06709a0a).

Перелік заяв та документів можна знайти й завантажити на сайті обленерго в розділі "Споживачам" - "Замовлення розподільчих послуг" - "Види послуг" (https://oe.if.ua/uk/sections/5e749e28db9c425648a6d000#5f44cc27db9c4247875be38e ). Можливість приймати дзвінки на цей номер телефону не передбачена, тому сервіс приймає виключно заяви - чіткі скан-копії та фото, заповнених вручну зразків.

за новинами, оновленнями у сервісах обленерго можна слідкувати на сайті АТ "Прикарпаттяобленерго" https://oe.if.ua/uk  та на сторінці компанії у Фейсбук https://www.facebook.com/oe.if.ua

 

Енергетики радять дотримуватись карантинних обмежень, впроваджених урядом, та використовувати дистанційні способи комунікації з обленерго.

]]>
Wed, 24 Feb 2021 18:11:00 +0200
Дамо пацієнтам з муковісцидозом шанс на кращу якість життя! http://briz.if.ua/66172.htm http://briz.if.ua/66172.htm На сьогоднішній день у країнах всього світу активно створюються Центри муковісцидозу, які забезпечують відповідні умови для надання допомоги дітям з таким захворюванням, а також адаптацію їхніх сімей до нового ритму життя.

У 2019 році в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту Сусідства Угорщина - Словаччина - Румунія - Україна 2014-2020 HUSKROUA ENI 2014-2020 пульмонологічне відділення комунального некомерційного підприємства "Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради" отримало грант "Передача ноу-хау та створення Центру муковісцидозу для забезпечення кращого догляду за пацієнтами з муковісцидозом в Івано-Франківській області".

Створення такого Центру з необхідним медичним обладнанням та добре підготовленою командою фахівців розкриває нові можливості для дітей з МВ та їхніх сімей - забезпечує особливими медичними, соціальними та державними послугами. Окрім цього, проєкт зміцнює співпрацю України із іншими країнами Європи, що відкриває більш широкі перспективи впровадження світових технологій у лікарні.

Муковісцидоз (МВ) - це рідкісне генетичне захворювання, яке характеризується ураженням залоз переважно дихальної та травної систем. Воно є невиліковним й значно впливає на якість життя пацієнта та його сім"ї.

МВ викликаний аномальним геном. Щоб захворіти, потрібно отримати такий ген як від матері, так і від батька. Якщо людина отримує його лише від одного з батьків, захворювання не розвинеться. Але тоді існує шанс передати такий ген своїм дітям.

Основна характеристика МВ  - накопичення густого слизу в легенях, в підшлунковій  залозі, печінці, тощо.

Густий слиз в легенях, який погано виводиться, є субстратом для розвитку частих інфекційних процесів. Він є причиною тривалого кашлю у дітей, пневмоній, що повторюються, та задишки, які можуть появитися вже на першому році життя. За відсутності адекватного лікування розвивається значне ураження усіх органів дихання з розвитком дихальної недостатності.

Густа рідина в підшлунковій залозі та печінці перешкоджає кишечнику засвоювати певні поживні речовини з їжею. Вже у малюковому віці діти мають порушення процесів випорожнення: калові маси неоформлені, маслянисті, смердючі та виділяються у значній кількості; надалі виникає хронічна діарея.  Можуть спостерігатися такі патології кишечника, як інвагінації чи випадіння прямої кишки. З віком порушується функція печінки та розвивається хронічний панкреатит.

Діти з МВ значно відстають у фізичному розвитку від своїх ровесників, маючи низький зріст та малу масу тіла. У них швидко розвиваються ознаки зневоднення, а шкіра є соленою на смак.

При підозрі на МВ дитині необхідне комплексне обстеження в умовах стаціонару, яке включатиме проведення потової проби, активності ферментів у калі, візуалізацію дихальних шляхів та оцінювання функції зовнішнього дихання, обстеження печінки й деякі інші. Головним для постановки діагнозу є генетичне обстеження: ДНК-аналіз на мутації гена трансмембранного регуляторного білка (ТРБМ).

У лікуванні пацієнта з МВ повинна приймати участь мультидисциплінарна команда фахівців, яка включатиме пульмонолога, гастроентеролога, генетика, психолога, нутриціолога та інших вузькопрофільних лікарів. Окрім того, залучаються медичні сестри, фізіо- та кінезіотерапевти й соціальні працівники.

Ключовим аспектом є обізнаність та усвідомлення пацієнтом і його сім"єю про дане захворювання та готовність співпрацювати разом з медичним персоналом заради покращення якості життя хворого. Кожен день удома дитина повинна дотримуватися певного графіку, і у цьому необхідні допомога і контроль батьків. Прийом медикаментів, проведення інгаляцій, використання очищувальних технік, споживання висококалорійної їжі разом з ферментними препаратами - все це в подальшому запобігає виникненню багатьох симптомів й відтерміновує розвиток ускладнень та незворотних змін в організмі. А регулярні огляди у лікаря допомагають проводити адекватну оцінку стану й корегувати лікування.

Протягом часу реалізації проєкту здійснено:

І. Закупівля технічного обладнання:

Вошер Labline планшети для проведення масового неонатального скринінгу, в тому числі і для діагностики МВ, в новонароджених дітей області; Обладнання для щоденної інгаляційної терапії (17 небулайзерів PARI BOY SX) та 19 флаттерів PARI O-PEP, які ми вже роздаємо дітям із МВ; Техніка для оптимізації роботи та навчання лікарів.     

ІІ. Навчання пацієнтів та їхніх сімей

Отримано та розповсюджено серед пацієнтів спеціалізовану літературу, перекладену на українську мову. Це книжки "Харчування дітей і дорослих хворих на муковісцидоз. 111 рецептів на кожен день"  Ґабріели Саболової, Мартіни Швекушової, а також Збірники виступів з 11 словацької Конференції з питань муковісцидозу, яка відбулась 28-30.11.2019р; Проведено навчання батьків та дітей навичкам користування інгаляторами та дихальними тренажерами для постійної терапії у домашніх умовах: Створено щоденний розклад для забезпечення режиму дітей з МВ.

IІІ. Ремонт-реконструкція Центру муковісцидозу

Створюються дві комфортабельні кімнати для спільного проживання дітей з батьками, окрема ванна кімната, кабінет медогляду, фізіотерапевтичний кабінет, де також буде проводитися кінезіотерапія.

IV. Безперервний розвиток та співпраця

Щомісячні засідання проєктної групи з представниками Словацької асоціації муковісцидозу та членами Благодійної організації Фундації дослідницьких інновацій у медицині "РІМОН". 10-11 березня 2021р. у форматі онлайн відбудеться Перший навчальний семінар з муковісцидозу у рамках програми транскордонного співробітництва. До участі у семінарі організатори запрошують усіх охочих. Програма заходу та реєстрація за посиланням.

Підтримання здоров"я дітей є пріоритетним напрямком роботи обласної дитячої лікарні. Створення Центру муковісцидозу дозволить значно покращити якість медичної допомоги маленьким пацієнтам із серйозним захворюванням. На сьогоднішній день лікарі не можуть вилікувати хворобу, але у співпраці із сім"єю дитини можна забезпечити їм рівні можливості для життя, якими користуються їхні здорові однолітки.

 

Фото: зі сторінки КНП "ОДКЛІФОР" у фейсбуці

]]>
Wed, 24 Feb 2021 18:01:00 +0200
Чому варто купити Apple iPad Pro 2020? http://briz.if.ua/66171.htm http://briz.if.ua/66171.htm Новий iPad Pro - це поєднання витонченого дизайну, потужного процесору, фотомодуля з LiDAR-сканером та чудової автономності. Новинка 2020 року вражає начинкою та функціями, а процесор A12Z демонструє неймовірну швидкість при вирішенні будь-яких завдань. Чому варто звернути увагу на iPad Pro 11 256 Gb 2020 розповідають спеціалісти інтернет-магазину "Стилус".

Витончений та ультралегкий

Здається, Айпад ще ніколи не виглядав так гарно, як в лінійці Pro 2020 року. Тонкі лінії, ергономічний корпус, мінімальні рамки і великий дисплей - все, що потрібно для комфортного користування та відпочинку. Вага гаджету становить всього 471 грам - такий легкий планшет можна брати з собою в подорожі, на роботу або навчання.

Фірмовий екран Retina

Планшет отримав 11-дюймовий екран під назвою Liquid Retina. Він витрачає мінімум енергії та привертає увагу деталізованим чітким зображенням. Роздільна здатність екрану становить 2388x1668 точок, завдяки чому ви можете побачити найдрібніші деталі на фото чи відео. А IPS-матриця гарантує широкі кути огляду, тому переглядати контент на Айпаді комфортно навіть з друзями.

 

Революційна продуктивність

У новому Айпаді реалізовані найкращі розробки компанії за останній час, і однією з таких розробок став процесор Apple A12Z Bionic 64bit, що працює в парі зі співпроцесором M12. Така комбінація потужних компонентів дозволяє iPad бити рейтинги всіх тестів на продуктивність, демонструючи найкращі результати швидкодії серед мобільних пристроїв. 

Такої потужності вистачить для будь-яких завдань: від редагування фото до монтажу відео. А із базовими задачами на кшталт перегляду соціальних мереж чи фільмів планшет справляється на відмінно.

Також розробники встановили 6 Гб оперативної пам"яті, тому система загружається швидко, а програми працюють плавно. Жодних нарікань на швидкість та стабільність роботи!

Сучасні комунікації

iPad представлений у двох модифікаціях: LTE + Wi-Fi та лише із підтримкою Wi-Fi. Тож якщо ви хочете, щоб планшет додатково виконував ще і функцію смартфону та приймав телефонні дзвінки, то краще вибрати модель з LTE. Також розробники наділили новинку всіма сучасними комунікаціями:

двохканальний Wi-Fi (2,4 Ггц і 5 Ггц);

Bluetooth;

GPS;

ГЛОНАСС.

Для підключення зарядного пристрою передбачений порт Type-C.

Купити новий iPad Pro можна на сайті stylus.ua за найвигіднішою ціною. Також в інтернет-магазині ви можете переглянути нові гаджети від Apple, наприклад, iPad Air та MacBook на фірмових процесорах M1.

  ]]>
Wed, 24 Feb 2021 17:14:00 +0200
Рятувальники провели профілактичні бесіди з мешканцями міста Тисмениця. http://briz.if.ua/66170.htm http://briz.if.ua/66170.htm Сьогодні працівниками Тисменицького районного відділу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області було проведено профілактичне відпрацювання міста Тисмениця.  Мешканцям та гостям міста розповіли про основні причини виникнення пожеж у зимовий період,  наголосили  про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у побуті та при користуванні пічним опаленням. Безпечна поведінка - збереже життя!

]]>
Wed, 24 Feb 2021 14:14:00 +0200
В Україні з 1 березня на 11% зростуть пенсії - Денис Шмигаль http://briz.if.ua/66169.htm http://briz.if.ua/66169.htm В Україні з 1 березня зростуть пенсії.

Про це у власному телеграм-каналі повідомив сьогодні Прем"єр-міністр України Денис Шмигаль. З його слів, йдеться про індексацію пенсій, в результаті якої виплати пенсіонерам зростуть на 11%. "З 1 березня в Україні відбудеться підвищення пенсій на 11%. Така індексація - це обов"язок Уряду перед українськими пенсіонерами", - написав глава Уряду.

Крім того, з його слів, Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради законопроект, у якому пропонується закріпити щорічну дату індексації 1 березня. "Ми хочемо, аби пенсії нарешті індексувалися автоматично. Так само, як і автоматичне призначення пенсії, без додаткових звернень", - розповів Денис Шмигаль. Він також зауважив, що запропонованому законопроекті йдеться про щорічну з 1 березня індексацію усіх без виключення пенсій, в тому числі пенсій військовослужбовців та науковців.

]]>
Wed, 24 Feb 2021 13:30:00 +0200