briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Wed, 22 Nov 2017 03:36:10 +0200 RayCMS 0.1 Вул. Василіянок цієї ночі перекриють http://briz.if.ua/46843.htm http://briz.if.ua/46843.htm

У зв'язку з виконанням робіт з прокладання мережі водопроводу та каналізації на вулиці Василіянок буде заборонено рух транспортних засобів. Про це повідомляє автомобільна соціальна мережа Dexpens, посилаючись на Патрульну поліцію Івано-Франківська.

Обмеження діятиме на ділянці вулиці Василіянок від вулиці Галицької до вулиці Дністровської сім годин - з 23.00 год. 21 листопада до 06.00 год. 22 листопада.

Згідно з технічними умовами патурльної поліції, на вказаній ділянці вулиці мають бути встановлені інформаційні щити та необхідні дорожні знаки. Місце робіт має бути освітлене, а виконавець повине забезпечити безпеку руху пішоходів і транспорту.

Після завершення робіт передбачено відновлення асфальтобетонного покриття дороги. Для об'їзду вулиці Василіянок патрульна поліція рекомендує використовувати прилеглі вулиці

]]>
Tue, 21 Nov 2017 18:37:00 +0200
Одне з видань ПНУ включене до наукометричної бази даних Index Copernicus http://briz.if.ua/46842.htm http://briz.if.ua/46842.htm Наукове фахове видання Прикарпатського національного університету з педагогічних наук "Гірська школа Українських Карпат", яке започатковане у 2006 року в рамках міжнародного проекту кафедри педагогіки початкової освіти "Гірська школа. Стан. Проблеми. Перспективи розвитку", включене до наукометричної бази даних  Index Copernicus. Загальний рейтинг складає ICV 2016= 56, 8. Із часу заснування вийшло 15 номерів журналу, в яких розкриваються актуальні проблеми педагогічної освіти, розвитку особистості учнів за умов гірського середовища, інноваційні технології професійної підготовки майбутніх педагогів до роботи в гірських школах, тощо. Про це повідомила прес-служба ПНУ.

Index Copernicus (IC) - онлайнова наукометрична база даних із внесеної користувачем інформації, в тому числі наукових установ, друкованих видань і проектів, створена в 1999 році в Польщі. База даних має кілька інструментів оцінки продуктивності, які дозволяють відстежувати вплив наукових робіт і публікацій, окремих вчених або науково-дослідних установ. Кожен журнал у базі отримує свій показник  ICV (Index Copernicus Value). База даних знаходиться у веденні Index Copernicus International. Станом на 2017 рік основний список Index Copernicus містить понад 30 000 журналів.

 Включення фахового видання "Гірська школа Українських Карпат" до наукометричної бази  даних  Index Copernicus, що є міжнародною платформою для просування наукових досягнень, у тому числі наукових видань, - це ще один крок науковців Прикарпатського національного університету до завоювання позицій у світовому рейтингу наукової літератури та популяризації досягнень українських учених за кордоном, це важливе досягнення на шляху популяризації української педагогічної науки.

 Колектив редколегії журналу "Гірська школа Українських Карпат" - засновник професор Василь Хрущ, головний редактор Марія Оліяр, заступник головного редактора Юрій Москаленко, відповідальний секретар Інна Червінська, члени редакційної колегії - Галина Білавич, Лілія Копчак, Йосип Гілецький, Ярослав Никорак. 

]]>
Tue, 21 Nov 2017 18:07:00 +0200
Вчителів-логопедів знайомили новими технологіями в медицині http://briz.if.ua/46841.htm http://briz.if.ua/46841.htm У листопаді 2017 року на базі медичного центру "Репобона" за адресою вул. М.Підгірянки, 23 відбулася зустріч вчителів-логопедів м. Івано-Франківська з лікарями центру. Метою даної зустрічі було уточнення знань логопедів про особливості будови зубо-щелепної системи дітей, ознайомлення із новими технологіями в медицині по корекції прикусів та налагодження співпраці з фахівцями центру. Про це повідомляє Департамент освіти  і науки Івано-Франківської міської ради.

Логопеди мали можливість побачити апаратуру, за допомогою якої здійснюється імплантологія, ортопедична стоматологія та лазерна терапія в дитячій стоматології. Цікаво та доступно про патологію прикусів та будови під"язикової і підгубних вуздечок розповіла лікар-ортодонт Трачук Людмила Петрівна.

Щоб інформація була більш зрозумілою, працівники медичного центру показали поетапність роботи за допомогою презентації з фотографіями. Після перегляду спеціалісти ґрунтовно відповіли на всі запитання логопедів.

Така зустріч є корисною для вчителів-логопедів, так як отримані знання дозволять виявляти специфічні особливості в будові мовного апарату дітей на ранніх етапах, поки вони ще не вплинули на вимову малят.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 17:58:00 +0200
Івано-франківських прихильників гумору запрошують на "Кавалєрку" http://briz.if.ua/46840.htm http://briz.if.ua/46840.htm Грандіозним фестивалем в Івано-Франківську стартують ігри 23-го відкритого телевізійного чемпіонату студентських команд КВН "Кавалєрка-2018".

28 листопада в актовій залі Національного університету нафти й газу пройде перша фестивальна гра. За участь у сезоні позмагаються 24 команди з Івано-Франківська, Калуша, Чернівців, Коломиї, Дрогобича, Тернополя, Львова, Києва, Кам'янець-Подільського, Ужгорода. На глядачів очікує багато україномовного гумору та океан позитивних емоцій. "Ми вкотре запрошуємо іванофранківців весело провести вечір, - каже президент Івано-Франківського клубу КВН Анатолій Середюк. - Буде багато цікавих команд, іскрометних жартів. В цей похмурий осінній час саме "Кавалєрка" зарядить позитивом на довго". 

]]>
Tue, 21 Nov 2017 16:16:00 +0200
Двоє прикарпатців втратили значну суму коштів через шахраїв http://briz.if.ua/46839.htm http://briz.if.ua/46839.htm Вчора до Івано-Франківського відділу поліції звернувся 31-річний місцевий мешканець та повідомив про те, що невідома особа, під приводом обміну іноземної валюти, шахрайським способом у нього видурила 5 тисяч гривень, котрі він перерахував на вказаний рахунок. Як з"ясували правоохоронці, потерпілий мав намір обміняти гривні на долари. Щоб не переплатити знайшов в Інтернеті оголошення, де можна обміняти гривні за вищим курсом. Нічого не підозрюючи потерпілий зателефонував за номером, вказаним у оголошенні. На дзвінок йому відповіла жінка та запевнила, що працює в одному із місцевих банків, куди потрібно потерпілому підійти аби здійснити обмін. Проте, виставила умови, що перед тим, як прийти у банк за доларами, він має гривні перерахувати на банківський рахунок, номер якого шахрайка прислала смс-повідомленням. Тільки після цього вона винесе долари. Потерпілий виконав настанови лиходійки, перерахував на вказаний рахунок гроші і, як пізніше зрозумів, втратив все. Телефонний зв'язок з шахрайкою обірвався. Зрозумівши, що його обдурили, чоловік одразу ж звернулася до правоохоронців. Того ж дня на гачок шахраїв потрапив й 60-річний мешканець Рожнятівського району. Як з"ясували правоохоронці, до потерпілого на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, котрий представився працівником поліції та повідомив про те, що його родич вчинив ДТП. Ддя того, щоб "вирішити питання", чоловік мав заплатити 28 тисяч гривень за "послугу". Спантеличений "бідою" заявник, не усвідомлюючи своїх дій, негайно зібрав всі заощадження, які були вдома, та побіг до найближчого терміналу і перерахував на картку мобільного зв'язку вищевказану суму. На жаль, лише після цього потерпілий зателефонував родичеві й дізнався, що став жертвою шахрайства. Відомості за цими фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці розшукують зловмисників. Працівники поліції вкотре звертаються із застереженням до громадян бути пильними, піддавати сумніву і перевіряти будь-яку інформацію, а не беззастережно і негайно виконувати волю пройдисвітів. Розкажіть про такі факти своїм одиноким родичам, які живуть окремо, та попередьте їх, щоб не вірили шахраям та не віддавали гроші.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 16:08:00 +0200
Дітки на майстер-класі робили Лосяша http://briz.if.ua/46838.htm http://briz.if.ua/46838.htm 19 листопада Благодійний Фонд "Сила Прикарпаття" провів безкоштовний майстер-клас для діток. Маленькі прикарпатці своїми руками робили Лосяша  із мультфільму "Смішарики". "Смішарики"  -  улюблений мультик діток, тому  створювати одного з героїв для дітлахів було надзвичайно цікавим.

 Проводила майстер-клас майстрині Тетяна Тарасюк. Захід відбувався в театрі кіно "Люм"єр".

]]>
Tue, 21 Nov 2017 14:36:00 +0200
Розшукуються палії ліфтів. Нагорода 50 тис. грн. http://briz.if.ua/46837.htm http://briz.if.ua/46837.htm Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив чималу грошову винагороду тим, хто спіймає паліїв ліфтів. Про це він зазначив сьогодні в соціальній мережі "Фейсбук".

"Оголошуємо грошову винагороду 50 тис. грн. тим, хто спіймає злочинців, які систематично палять ліфти у місті. В жовтні від рук зловмисників постраждало 4 ліфти, у ніч з 4 на 5 листопада спалили ще 9. Є думка, що не просто умисно шкодять місту і людям, але й роблять це "професійно" так, щоб ліфти якомога важче було відремонтувати. Залишається надіятись тільки на активних мешканців, бо я не вірю, що ніхто жодного разу не бачив цих паліїв. Думаю, що грошова винагорода стимулюватиме допомогти розкрити цю резонансну справу",- зауважив мер міста.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 14:22:00 +0200
Руслан Марцінків нагородив юних гімнасток http://briz.if.ua/46836.htm http://briz.if.ua/46836.htm Сьогодні на оперативній нараді міський голова Івано-Франківська нагородив команду Івано-Франківської дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву. Юні спортсмени зайняли 3 місце в Чемпіонаті України зі спортивної гімнастики.

 

"Талановиті, сумлінні діти заслуговують найбільших похвал за свою працю. Ну і окрема подяка та визнання - тренерам та батькам маленьких чемпіонів. Адже якби не вони, ці дівчата, можливо, ніколи б не склались, як обдаровані спортсмени",- зазначив мер міста у "Фейсбуці".

]]>
Tue, 21 Nov 2017 14:14:00 +0200
Харчування в СШ№10 визнане незадовільним. Ведеться службове розслідування http://briz.if.ua/46835.htm http://briz.if.ua/46835.htm Харчування у СШ №10 визнали незадовільним. Про це сьогодні в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив міський голова Івано-Франківська  Руслан Марцінків.

"До мене на прямий ефір телефонували батьки, схвильовані якістю харчування в СШ №10. З огляду на це провели санітарну перевірку і виявили, що й справді якість харчування незадовільна. Зараз за фактом ведемо службове розслідування",- пише мер міста.

Руслан Марцінків зазначив, що вдячний активним батькам, які не залишаються осторонь шкільного життя своїх дітей. Завдяки ним можна вчасно реагувати на проблеми і вирішувати їх.

"Ще раз наголошую, що харчування дітей має бути на найвищому рівні, тут халатності ніхто не допускатиме, будемо проводити стільки перевірок, скільки треба, аби діти були в безпеці. Не можемо допустити другого такого сумного випадку, який стався у ДНЗ "Ластівка"",- зауважив міський голова у "Фейсбуці!".

]]>
Tue, 21 Nov 2017 14:02:00 +0200
Поліція Івано-Франківської області оголосила чотири конкурси на заміщення вакантних посад поліцейських http://briz.if.ua/46834.htm http://briz.if.ua/46834.htm У Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області оголошено чотири конкурси на заміщення вакантних посад поліцейських. -В роті патрульної служби поліції особливого призначення "Івано-Франківськ" - 30 вакантних посад -Поліцейський-водій у ГУНП в Івано-Франківській області - 8 вакантних посад -Поліцейський з обліку та зберігання речових доказів і озброєння у ГУНП в Івано-Франківській області - 2 вакантні посади -Поліцейський відділення конвойної служби ізолятора тимчасового тримання у ГУНП в Івано-Франківській області - 4 вакантні посади Прийом заявок розпочинається з 20 листопада до 4 грудня 2017 року. Детальніше про умови конкурсів можна дізнатись за тел. 0673447974 з 09.00 до 18.00 год.  

]]>
Tue, 21 Nov 2017 13:55:00 +0200
Студент ІФНТУ став чемпіоном Європи з кіокушин карате http://briz.if.ua/46833.htm http://briz.if.ua/46833.htm Студент інституту нафтогазової інженерії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Анатолій Журавель (ВНГ-14-1) вкотре посів І місце на змаганнях з кіокушин карате. Цього разу прикарпатський спортсмен привіз чемпіонський титул та золоту медаль з чемпіонату Європи з кіокушин карате серед молоді, який відбувся у м. Кельце (Польща). За результатами змагань він переміг у категорії U 22, + 85 кг.

Варто додати, що за успіхами молодого спортсмена стоїть наполеглива праця та щоденні кількаразові тренування під керівництвом досвідченого тренера - викладача кафедри фізичного виховання і спорту ІФНТУНГ, доцента Х. Маргазанова.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 13:27:00 +0200
Марцінків обіцяє винагороду за палія ліфтів http://briz.if.ua/46832.htm http://briz.if.ua/46832.htm В Івано-Франківську ось уже два місяці невідомі особи підпалють ліфти. Піймати правопорушників так і не вдалось, тому мер обіцяє грошову винагороду за паліїв:" Оголошуємо грошову винагороду 50 тис. грн. тим, хто спіймає злочинців, які систематично палять ліфти у місті. В жовтні від рук зловмисників постраждало 4 ліфти, у ніч з 4 на 5 листопада спалили ще 9. Є думка, що не просто умисно шкодять місту і людям, але й роблять це "професійно" так, щоб ліфти якомога важче було відремонтувати. Залишається надіятись тільки на активних мешканців, бо я не вірю, що ніхто жодного разу не бачив цих паліїв. Думаю, що грошова винагорода стимулюватиме допомогти розкрити цю резонансну справу."

Це повідомлення Марцінків опублікував на своїй сторінці у фейсбук.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 12:50:00 +0200
Мешканка Івано-Франківщини стала однією з переможців акції “Планшетоманія з переказами MoneyGram!” http://briz.if.ua/46831.htm http://briz.if.ua/46831.htm ПриватБанк визначив переможців в акції "Планшетоманія з переказами MoneyGram!", яка стартувала у вересні та триває до 15 грудня 2017 року. В рамках акції організатори подарували клієнтам, які надсилали або отримували міжнародні перекази MoneyGram у ПриватБанку, сучасні планшети Asus. Однією з переможців акції стала мешканка Івано-Франківщини Світлана Бойко. "Дуже часто я і моя родина користуємось переказами MoneyGram, але у вересні отримала тільки два перекази і тільки один з них був не в касі банку, - наголошує переможниця акції. - Майже всі свої фінансові операції я виконую в Інтернет-Банку Приват24. Ось і цього разу, полінувавшись їхати у відділення, я отримала переказ в Приват24, навіть не підозрюючи, що стала переможницею в акції". Акція ще триває до 15 грудня, і кожен, хто надсилає або отримує міжнародний переказ MoneyGram на суму від 100 доларів США через будь-який з каналів самообслуговування у ПриватБанку, зможе стати учасником розіграшу планшета Asus. В акції можуть брати участь всі клієнти ПриватБанку - відправники або одержувачі грошових переказів MoneyGram. Всього буде розіграно 60 планшетів Asus за весь період акції - по 20 щомісяця. Ще 40 планшетів чекають на своїх власників. Додаткову інформацію про акцію можна дізнатися на сторінці та за телефоном служби підтримки 3700 (цілодобово, безкоштовно з мобільного телефону).

Тетяна Задер, для БРІЗ

]]>
Tue, 21 Nov 2017 12:40:00 +0200
Мінекономрозвитку запускає портал із можливостями для малого і середнього бізнесу news-image Мінекономрозвитку створило офіц http://briz.if.ua/46830.htm http://briz.if.ua/46830.htm Мінекономрозвитку створило офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу в Україні. Портал містить інформацію для малого та середнього бізнесу щодо можливостей виходу на нові ринки та обміну досвідом з ЄС для вдосконалення внутрішніх бізнес-процесів. Бюджет програми COSME до 2020 року - 2,3 млрд євро. Українські підприємці можуть брати участь у проектах програми на загальну суму 900 млн євро.

COSME надає можливості:

вийти на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств - EuropeEntreprise Network); отримати легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your Europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform); пройти бізнес-стажування за кордоном на реальному підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців); взяти участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні. Окремо потрібно відзначити Europe Entreprise Network. Це хороший інструмент для пошуку клієнтів за кордоном, пошуку інвесторів, партнерів та інноваційних технологій для розширення власного виробництва. 

]]>
Tue, 21 Nov 2017 12:36:00 +0200
В Івано-Франківську патрульні затримали за кермом нетверезого 16-річного студента http://briz.if.ua/46829.htm http://briz.if.ua/46829.htm 20 листопада близько 2-ї години ночі на вулиці Юності патрульні звернули увагу на автомобіль Opel Vectra - його водій порушив правила. Коли автомобіль зупинився на вимогу, поліціанти підійшли поспілкуватися з водієм і були вражені - за кермом сидів 16-річний студент ВПТУ, який посвідчення водія ще навіть не отримував.

Крім того, від хлопця патрульні почули запах алкоголю. Запропонували пройти тест, юнак погодився. Результат тесту був позитивним - у крові юного водія було 0,77 проміле алкоголю.

Хлопець розповів поліціантам, що живе неподалік у гуртожитку й вирішив поїхати до магазину, щоб взяти ще пива. У поясненні ж зізнася, що винен і повторно порушувати не буде. А матір юнака, яку про цей факт повідомили патрульні, взагалі просила "на перший раз" відпустити її сина.

На неповнолітнього порушника патрульні склали два протоколи - за керування без посвідчення водія (ч. 2 ст. 126 КУпАП) і керування у стані алкогольного сп'яніння (ч. 1 ст. 130 КУпАП). Всі матеріали справи для розгляду будуть направлені до Івано-Франківського міського суду.

#ifpolice #патрульнаполіція #поліціяфранківська

]]>
Tue, 21 Nov 2017 12:30:00 +0200
Як уникнути аварійних ситуацій під час перших приморозків http://briz.if.ua/46828.htm http://briz.if.ua/46828.htm Згідно з повідомленнями синоптиків, в Івано-Франківську та області очікується зниження температури.

Як уникати аварійних ситуацій під час перших приморозків:

1. Початок руху в умовах приморозків має бути плавним і м"яким. Намагайтеся встановити крісло так, щоб сидіти зручно і не забувайте пристебнутися ременем безпеки.

2. Рухаючись по слизькій замерзлій дорозі, намагайтеся їхати з постійною швидкістю. Заздалегідь знижуйте швидкість перед поворотами і перехрестями, а також світлофорами і нерегульованими пішохідними переходами. Ні в якому разі не виїжджайте на дорогу на літній гумі! На автомобілі повинні бути встановлені зимові шини при температурі повітря + 5-7 градусів за Цельсієм. До того ж, на всі чотири колеса повинні бути встановлені однакові шини. Це забезпечить однакове зчеплення всіх коліс з дорожнім покриттям.

3. Найважливіше вимога - це дотримання дистанції. Дистанція повинна бути більше, ніж в іншу пору року. На дорозі, покритій льодом, намагайтеся рухатися в смузі з найбільш інтенсивним рухом, там, де їде більшість машин, крижане покриття на дорозі топиться швидше і рух там буде безпечнішим.

4.Якщо вам потрібно зупинитися на зимовій дорозі, постарайтеся знайти місце, вільне від ожеледиці. Бажано не зупинятися на підйомах і спусках. Рушати з місця в таких місцях при поганому зчепленні дуже складно і може бути небезпечним. Перед підйомом вибирайте відповідну передачу і швидкість заздалегідь, щоб не додавати газ під час самого підйому. На слизькій дорозі покритій льодом можна втратити контроль над автомобілем.

#ifpolice #патрульнаполіція #поліціяфранківська 

]]>
Tue, 21 Nov 2017 11:47:00 +0200
Поліція почала перевірку перевізників на готовність до зими http://briz.if.ua/46827.htm http://briz.if.ua/46827.htm В період з 17 листопада до 17 грудня Патрульна поліція Івано-Франківська проводить комплекс цільових заходів під умовною назвою "Перевізник-зима".

Заходи спрямовані на дотримання перевізниками правил дорожнього руху та правил перевезення пасажирів.

В цей період працівники поліції спільно з працівниками Укртрансбезпеки проведуть низку заходів, спрямованих на попередження та виявлення порушень вимог безпеки водіями автобусів під час здійснення ними регулярних перевезень.

Зокрема, особливу увагу патрульні звертатимуть на підготовку автобусів до використання в осінньо-зимовий період, технічний стан транспортних засобів та порушення водіями вимог дорожніх знаків і розмітки, правил посадки-висадки пасажирів і керування без дозвільних документів.

#IFPolice #НаціональнаПоліція

]]>
Tue, 21 Nov 2017 11:24:00 +0200
Переваги житла в новому комплексі "Comfort Park" http://briz.if.ua/46826.htm http://briz.if.ua/46826.htm За останні роки покупців нового житла цікавлять такі критерії як комфортабельність, інфраструктура та ціна.  Тому одним із трендів будівництва зараз стають квартири класу комфорт. 

Якщо при зведенні деяких категорій житла немає особливих вимог до матеріалів, які використовуються в будівництві, то для цього класу існує особливий контроль якості. Будуються такі будинки із застосуванням високотехнологічних методів, використовуються матеріали європейської якості та приділяється  значна увага оздобленню  фасадів і зон загального користування.

Купити нове житло комфорт-класу за доступною ціною в Івано-Франківську з дотриманням таких вимог якості можна у ЖК "Comfort Park". Компанія Благо забезпечує його зведення  тільки надійними матеріалами. Такий підхід  створює всі умови для довговічності домівок і зручності проживання в них.

Завдяки прогресивній концепції житлового комплексу, прикарпатці можуть придбати квартиру, яка максимально відповідатиме їх потребам та способу життя. Розташований комплекс в мікрорайоні Пасічна і різниться унікальною місцевістю. Поряд будується новий міст, тому така транспортна розв'язка дозволить швидко та без обмежень дістатися до центру Івано-Франківська за декілька хвилин. Відпочинкові зони  знаходяться максимально близько до нових домівок. Жителі комплексу насолоджуватимуться спокоєм течії річки Бистриця Солотвинська та тишею відпочинково-паркової зони.

Цікаві міські панорами, просторі світлі планування - все це чекає власників нових квартир.

"Comfort Park" - житловий комплекс, на який варто звернути увагу молодим парам і особливо сім'ям з дітьми. Тут створено усі вимоги для зростання щасливих людей. Перевагами для батьків є зручні планування квартир і їх функціональність, недалеке розташування магазинів, дитячого садочку, школи №24.

Спорт та здоров"я з комфортом - теж одна з головних складових концепції нових домівок. Велодоріжки, спортивний комплекс з басейном, зручні вуличні тренажери, спортивні та ігрові майданчики доступні для користування усім жителям квартир. Поряд багато зелені та всюди чисте річкове повітря.

ЖК "Comfort Park" - доступні домівки для якісного життя.

З питань придбання квартири звертайтесь:

ВІДДІЛ ПРОДАЖУ БК "Благо"

м.Івано-Франківськ

вул. Є.Коновальця, 35 +38 050 0714 000 +38 097 0714 000

]]>
Tue, 21 Nov 2017 11:23:00 +0200
Служба у справах дітей проводить інформаційно-просвітницьку акцію "Правила загальні - відповідальність особиста" http://briz.if.ua/46825.htm http://briz.if.ua/46825.htm Відповідно до Міської програми "Протидії вживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітніми та формування навичок здорового способу життя на 2017-2020 роки" до Дня спільних дій в інтересах дітей службою у справах дітей проводиться інформаційно-просвітницька акція "Правила загальні - відповідальність особиста". Працівники служби у справах дітей розробили та виготовили плакати, анкети та пам'ятки для продавців і покупців. Спільно з партнерами акції - активами сільських громад с.Микитиниці, Вовчинець, Крихівці, відділом ювенальної превенції та БО "БФ Карітас Івано-Франківськ УГКЦ", адміністраціями навчально-виховних закладів І-ІІ рівнів акредитації проведено анкетування та роз'яснювальну роботу. 20 листопада відвідано 23 торгових заклади на території Івано-Франківської міської ради. Як продавці так і покупці з розумінням відносять до проблеми, адже спільними зусиллями ми можемо не допустити продаж алкоголю дітям.

Закликаємо Вас дотримуватися Правил для покупців.

Правила для покупців

1. Дотримуватись законодавства про заборону продажу алкоголю неповнолітнім. Не купувати алкоголь на прохання неповнолітніх.

2. З розумінням відноситися до прохання продавця надати документ, який посвідчує повноліття. Пам"ятайте: продавець відповідально виконує свої обов"язки і має право пересвідчитись, що покупцеві більше 18 років. Підтвердити свій вік - не складно.

3. Будьте відповідальними. Якщо Ви стали свідком ситуації, коли продавець має намір продати алкоголь покупцеві, якому очевидно немає 18 років, ввічливо нагадайте йому про законодавчу заборону та право вимагати документ для встановлення віку покупця.

4. Підтримуйте продавців в ситуаціях, коли інші покупці відмовляються надати документ для встановлення свого віку.

5. Розповідайте про ці правила своїм дітям, друзям, знайомим.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 11:18:00 +0200
Перепланування квартири: що можна, а що не можна http://briz.if.ua/46824.htm http://briz.if.ua/46824.htm Багато власників квартир зі стандартним плануванням незадоволені тими базовими даними, які їм надані. І це цілком зрозуміло, адже житлова площа часто буває розділена таким чином, що проживання для сім'ї стає некомфортним. Якщо вашою метою є перепланування квартири: що можна, а що не можна - один з найпоширеніших питань на даному етапі.

Практично всі зміни, які мешканці багатоквартирних будинків можуть собі дозволити, контролюється на законодавчому рівні. Тому основа будь-якої діяльності - Житловий Кодекс.

І так, відповідно до статті 100 Житлового кодексу Української РСР (в редакції від 04.06.2017року) виконання  наймачем  робіт з переобладнання та перепланування жилого  будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в   несучі   конструкції   та/або   інженерні  системи  загального користування,  не  потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об"єкта в експлуатацію не потребується.

Виконання  робіт,  визначених  частиною  першою  цієї статті, внаслідок  яких  змінюється  площа, кількість чи склад приміщень у будинках  державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця), якщо  інше  не передбачено договором найму (оренди).

Відповідно до статті 152 ЖК виконання власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не  передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що  дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об"єкта в експлуатацію не потребується.

Разом з тим, заборонено проводити будь-які будівельні роботи, спрямовані на руйнування або погіршення технічних характеристик несучих стін (часткове руйнування, потоншення, створення додаткових навантажень). Для того щоб перепланування було проведено безпечно для всіх проживаючих в будинку, зверніться до технічного паспорту квартири. Всі несучі стіни позначені на плані.

Заборона встановлена не тільки на знесення цих стін, але і створення на них додаткових навантажень. Встановлення будь-яких важких перегородок потребує отримання відповідного дозволу. У разі перепланування квартири без узгодження з контролюючими органами, передбачається відповідальність у вигляді штрафу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р.  № 1104 затверджено перелік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл зокрема на:

- перепланування квартир у багатоквартирних житлових будинках та кімнат у гуртожитках, а також об"єктів громадського призначення із збереженням несучої конструкції, без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог, державних будівельних норм, місцевих правил забудови;

- відновлення або посилення чи поліпшення окремих конструкцій будівель та споруд, зокрема таких, що перебувають в аварійному стані, без зміни їх функціонального призначення і архітектурного вигляду;

- установлення приладів для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води;

- улаштування чи закриття дверних або віконних прорізів;

- збільшення житлової чи допоміжної площі шляхом демонтажу перегородок, комор, печей, камінів, грубок, вітрин, засклення балконів і лоджій.

Оскільки для перепланування та переобладнання не вимагається відповідний дозвіл, необхідно розібратися що ж відноситься до елементів даного виду робіт.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 N76 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 927/11207 перепланування - до елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і  переустаткування тамбурів,   прибудова   балконів   на   рівні   перших   поверхів багатоповерхових будинків.

Переобладнання  -   улаштування в окремих квартирах багатоквартирних   будинків  індивідуального  опалення  та  іншого інженерного обладнання,   перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування  і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

То ж можна зробити висновок, що для таких видів робіт як (перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і  переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків, улаштування в  окремих квартирах багатоквартирних будинків  індивідуального  опалення  та  іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування  і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів) в силу вимог ст. 100, 152 ЖК Української РСР та постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р.  № 1104 дозвіл не вимагається.

Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572 власники,  наймачі (орендарі) приміщень житлових  будинків і гуртожитків мають право зокрема на: переобладнання і перепланування житлових приміщень відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР.

Постановою Кабінету Міністрів від 28.12.2016 №1024, було внесено зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Зокрема, постановою передбачено, що власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування свого помешкання на підставі стст.100 і 152 Житлового кодексу УРСР.

Відповідно до згаданих статей виконання наймачем та власниками робіт з переобладнання та перепланування житлового будинку, житлового приміщення та житлового приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що надають право на їх проведення. Після завершення зазначених робіт введення об"єкта в експлуатацію не потрібне.

Більше того, вказаною постановою була скасована необхідність отримання дозволів на перепланування та переобладнання житлових будинків і гуртожитків, проте залишилися певні обмеження.

Так, відповідно до ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І на останок, відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій власник,  наймач (орендар) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення,  що припустив самовільне переобладнання або  перепланування,  що  призводить  до  порушення конструктивних   елементів  або  засобів  протипожежного  захисту, зобов'язаний  за  свій   рахунок   привести   це   приміщення   до попереднього стану.

У разі,  якщо самовільне  перепланування  або  переобладнання приводить  до  погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та  порушуються   права   інших   споживачів,   зазначені   роботи виконуються виконавцем послуг,  питання відшкодування вартості цих робіт власником,  наймачем (орендарем) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення  вирішується  у  судовому порядку.

]]>
Tue, 21 Nov 2017 11:17:00 +0200