briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Thu, 26 Apr 2018 02:40:51 +0300 RayCMS 0.1 День цивільного захисту у ЗОШ № 16 http://briz.if.ua/50006.htm http://briz.if.ua/50006.htm День цивільного захисту відбувся дня у Івано-Франківській загальноосвітній школі № 16.

Як повідомила прес-служба департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради, метою заходу стало відпрацювання дій учнів та працівників школи на випадок виникнення пожежі у приміщеннях школи.

Серед іншого, зокрема, було відпрацьовано техніку евакуації потерпілого з третього поверху будівлі, гасіння пожежі за допомогою порошкового вогнегасника тощо. Захід відбувався за сприяння та безпосередньої участі співробітників підрозділів Управління ДСНС в області. Останні розповіли учням та працівникам школи про специфіку роботи піротехнічної служби, водолазного та аварійно-рятувального відділення, служби біохімічного захисту, надали професійні поради, як діяти у випадку різних надзвичайних ситуацій, та продемонстрували роботу обладнання, яке допомагає у проведенні рятувальних робіт, відповіли на численні запитання учнів та учителів.

 

Фото преслужби департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради

]]>
Wed, 25 Apr 2018 19:34:00 +0300
Івано-Франківська школа № 28 отримала оновлений спортзал http://briz.if.ua/50005.htm http://briz.if.ua/50005.htm В Івано-Франківській загальноосвітній школі № 28 капітально відремонтували спортзал.

Про це повідомив міський голова обласного центру Руслан Марцінків.

З його слів, спортзал вказаного навчального закладу не ремонтувався протягом 50 років. Капітальний ремонт тут розпочався торік. В процесі реконструкції було замінено вікна двері, освітлення спортзалу, оновлено підлогу та стіни. "Крім того, закупили необхідне спортивне обладнання, деякий інвентар. Тепер діти з радістю заходять у нове приміщення і з нетерпінням чекають уроків фізкультури та улюблений секцій", - розповів міський голова на своїй сторінці у "Фейсбуку".

 

Фото зі сторінки Р.Марцінківа у Фейсбуку

]]>
Wed, 25 Apr 2018 17:58:00 +0300
Учні Івано-Франківської школи № 5 взяли участь у Всеукраїнському правовому диктанті http://briz.if.ua/50004.htm http://briz.if.ua/50004.htm Учні Івано-Франківської спеціалізованої школи № 5 взяли участь у "Всеукраїнському правовому диктанті". Йдеться про тестування, яке проводиться в Україні фахівцями Експертної юридичної служби за підтримки Міністерства юстиції України.

Для івано-франківських школярів його організували та провели працівники Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області.

Як повідомили у прес-службі Головного управління, учням було запропоновано відповісти на 10 питань і тим самим перевірити свої індивідуальні знання в області права. Отримані внаслідок таких тестувань результати будуть враховані при формуванні пропозицій для державних органів влади і дадуть можливість підвищити рівень правової грамотності громадян України.

Крім власне проведення тестування, прикарпатські юристи розповіли школярам про загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України "Я маю право!", надали їм інформаційні матеріали з питань прав людини.

 

Фото прес-служби ГТУЮ в Івано-Франківській області

]]>
Wed, 25 Apr 2018 16:13:00 +0300
Внаслідок пожеж на Прикарпатті цьогоріч вже загинули 24 людини http://briz.if.ua/50003.htm http://briz.if.ua/50003.htm Від початку року на Прикарпатті виникло 848 пожеж.

Сумну статистику оприлюднив на прес-конференції начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький. З його слів, пожежі забрали життя 24 осіб, ще 19 людей отримали травми різного ступеня. Серед травмованих - одна дитина.

Загальна сума економічних збитків, завданих вогнем, склала 80 139 тисяч гривень.

Разом з тим, якби не вправні та своєчасні дії пожежних розрахунків число жертв та економічних збитків могло бути б значно більшим. "У 2018 році пожежно-рятувальними підрозділами на пожежах  врятовано 17 осіб та матеріальних цінностей на суму 33 мільйонів гривень", - розповів головний рятувальник області.

 

Фото прес-служби УДСНС в області

]]>
Wed, 25 Apr 2018 15:34:00 +0300
Керівники івано-франківських промислових підприємств обіцяють платити випускникам ВПУ на 15% більше, ніж іншим http://briz.if.ua/50002.htm http://briz.if.ua/50002.htm Керівники промислових підприємств міста обласного центру обіцяють платити на 15% більше, ніж іншим, випускникам Івано-Франківського вищого професійного училища сервісного обслуговування техніки.

Як запевняє Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, відповідних домовленостей міській владі вдалося досягти з керівниками підприємств.

"Зараз є катастрофічний брак кадрів саме цього скерування. Причини різні: і стрімкий розвиток галузі, і відсутність достатньої кількості вишів, які готують кадрів, і низька зацікавленість у спеціальності серед молоді, і масова трудова міграція. Аби якось покращити ситуацію, домовились з керівниками підприємств, що у випускників, які підуть до них працювати, буде на 15% більшою зарплатня", - розповів мер на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук".

Міський голова побував на дні відкритих дверей, що вже не перший рік влаштовує Івано-Франківське ВПУ сервісного обслуговування техніки. Зі слів мера, такі заходи мають на меті до закладу абітурієнтів та познайомити учнів з їх потенційними роботодавцями.

"Не секрет, що зараз галузь машинобудування - одна з тих, що найдинамічніше розвивається в Івано-Франківську. Що говорити, варто лише назвати таких гігантів економіки як ВО "Карпати", "Тайко Електронікс", "Електролюкс", - зауважив Руслан Марцінків.

До речі, разом з міським головою у ВПУ побував і директор товариства з обмеженою відповідальністю "Елетролюкс Україна" Олесандр Гьотц, який висловив бажання на власні очі подивитись рівень підготовки в училищі фахівців, який, ймовірно, йому доведеться брати на роботу.

 

Фото зі сторінки Р.Марцінківа у Фейсбуку

]]>
Wed, 25 Apr 2018 15:02:00 +0300
Прикарпатці взяли участь у "Бджолярському крузі" http://briz.if.ua/50000.htm http://briz.if.ua/50000.htm У  цьогорічному з"їзді пасічників "Бджолярський круг" взяли участь і медовари з Івано-Франківщини.

Медове вино, медова косметика, мед, настоянки, медогонки, вощина, вулики, рамки, засоби для догляду за бджолами як українських, так і іноземних виробників. Усе це в широкому асортименті представлено на "Бджолярському крузі".

На заході презентували й різноманітне обладнання для бджолярів. Це і найпростіші інструменти для догляду за пасікою, і складні, як, наприклад, автоматична лінія, яка спрощує усі ручні процеси. Тут також можна було побачити вулики із пінополістеролу зі змінним дном, обладнання, яке змінює структуру меду чи розігріває його до необхідної температури для зміни консистенції та інші цікавинки. Також пасічники мали нагоду обговорити проблеми галузі, отримати консультації фахівців,  почути виступи провідних вчених, взяти участь у майстер-класах, обмінятися досвідом, поспілкуватися з однодумцями та налагодити комунікацію. А ввечері на усіх гостей чекав запашний куліш зі смачними медовими напоями та українськими піснями.

На зустрічі пасічників директор КП "Долина-Інвест" Олександр Кізима розповів, як Долинщина  реалізує проект "Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону". Пріоритетними завданнями такого інноваційного проекту є розвиток аграрного сектору у регіоні та бджолярства зокрема.

"Приїхали за сотні кілометрів, щоб ознайомитися із найновішими тенденціями у галузі бджільництва, дізнатися більше про обладнання, реманент, виробників устаткування. А також познайомитися із власниками пасік, їхньою продукцією, зрозуміти їхні потреби і вимоги споживчого ринку",- зазначає керівник КП "Долина-Інвест".

Почесний пасічник України Антон Шотік привіз сюди власну продукцію - питні меди, смаки тут найрізноманітніші. Саме питний мед - це традиційний продукт, який вироблявся на території України спокон віків. Не було горілки чи спирту - а був мед. Нині й акциз на такі вироби уже розроблений. Чоловік переконує, уся його продукція виключно натуральна, без домішок, ягоди використовує лише свіжі. На пошук рецептів витратив чимало часу, довелося вилити багато літрів оцту, зате тепер у власній продукції впевнений. А ще разом з дружиною Марією виробляють косметику із меду, запевняє, така продукція безпечна і якісна. Ефективність її доведена задоволеними клієнтами, які щоразу повертаються за новими покупками.

 

]]>
Wed, 25 Apr 2018 14:23:00 +0300
У Івано-Франківську патрульні поліцейські склали Присягу http://briz.if.ua/49999.htm http://briz.if.ua/49999.htm Сьогодні, 25 квітня, в Управлінні патрульної поліції в Івано-Франківській області 12 нових співробітників урочисто склали Присягу на службу українському народові. Серед нових полісменів - 4 жінки та 8 чоловіків, які після проходження першопочаткової підготовки готові до виконання службових обов'язків. Урочисті заходи з приведення до присяги відбулися на плацу біля адмінбудівлі Управління патрульної поліції. На урочистості прибули керівник апарату Івано-Франківської ОДА Роман Маланій, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, а також гості та запрошені. Кожний із новобранців урочисто присягнув: "Я, усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити українському народу, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права та свободи людей, честь Держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки".

Із вітальними словами до новопризначених поліцейських звернулися начальник Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олег Костенко, міський голова Руслан Марцінків, керівник апарату Івано-Франківської ОДА Роман Маланій та т.в.о. заступника начальника Головного управління Національної поліції в області Олег Йосипів. Вони відзначили нелегку і відповідальну службу поліцейського у захисті прав та свобод громадян та протидії злочинності. З нагоди урочистого складання Присяги нових поліцейських привітали рідні, друзі та близькі, які прийшли на урочисті заходи.

Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини 

]]>
Wed, 25 Apr 2018 14:20:00 +0300
Із Долинського виправного центру втік засуджений http://briz.if.ua/49997.htm http://briz.if.ua/49997.htm 24 квітня 2018 року в ДУ "Долинський ВЦ №118" у ході проведення поіменної перевірки виявлено відсутність одного з засуджених. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Івано-Франківської області. Уродженець та житель села Мукошин Любешівського району Волинської області, 1967 року народження засуджений  Ківерцівським районним судом Волинської області за ряд таких злочинів як порушення недоторканності житла, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, крадіжка, грабіж. Йому було призначено покарання за сукупністю злочинів Кримінального кодексу України до 9 років позбавлення волі. 

Засудженому вдалось втекти із виправного центру.

На даний час відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 390 ("Ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі") Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про повідомлення зловмиснику про підозру та оголошення його в розшук.

]]>
Wed, 25 Apr 2018 14:04:00 +0300
У Калуші 30-річний чоловік вкрав дитячий велосипед http://briz.if.ua/49996.htm http://briz.if.ua/49996.htm До Калуського відділу поліції надійшло повідомлення від 28-річної місцевої мешканки про те, що з під"їзду багатоповерхівки невідома особа вчинила крадіжку дитячого велосипеда.

В ході проведення відповідних заходів правоохоронці встановили особу зловмисника. Ним виявився 30-річний місцевий мешканець.

Як з"ясувалося, зловмисник, перебуваючи в під"їзді багатоповерхівки, помітив залишений без нагляду і не закріплений дитячий двохколісник. Скориставшись відсутністю свідків він поцупив велосипед та з місця події втік.

Проте правоохоронці розшукали зловмисника. У скоєному він зізнався та розповів, що викрав велосипед з метою продажу, але його діям завадили поліцейські.

Правоохоронці вилучили викрадений велосипед та повернули власниці.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Згідно санкції статті зловмисникові загрожує покарання від мінімального - у вигляді штрафу, до максимального - позбавлення волі на строк до трьох років.

Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини

]]>
Wed, 25 Apr 2018 14:01:00 +0300
На Прикарпатті створено 29 команд місцевої пожежної охорони та 1337 підрозділів пожежників-добровольців http://briz.if.ua/49998.htm http://briz.if.ua/49998.htm У кожній новоствореній об"єднаній територіальній громаді необхідно створити підрозділи місцевої пожежної охорони, - стверджує начальник управління ДСНС в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький.

Відповідну думку головний рятувальник Прикарпаття висловив на засіданні колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Пан Чернецький нагадав, що на сьогоднішній день в області створено двадцять три ОТГ. Дванадцять з них було створено у 2017 році. "Турбує питання створення підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони.  На території області вже створено та функціонує 29 підрозділів місцевої пожежної охорони, які протягом 2018 року приймали участь у ліквідації 137 пожеж. Разом з тим необхідно створити підрозділи місцевої пожежної охорони в кожній створеній об'єднаній територіальній громаді", - зауважив начальник УДСНС.

Чиновник також відзначив активність пожежників-добровольців. Так, з його слів на сьогоднішній день в області функціонує 1337 підрозділів добровільної пожежної охорони. При цьому 383 з них створено за рішенням органів місцевого самоврядування. "Їхня користь безсумнівна і потрібна, протягом 2018 року члени добровільної пожежної охорони брали участь у ліквідації 25 пожеж", - розповів Володимир Чернецький.

 

Фото прес-служби УДСНС в області

]]>
Wed, 25 Apr 2018 13:57:00 +0300
В Івано-Франківську говорили про проблеми розвитку гуманітарної та прикладної науки http://briz.if.ua/49995.htm http://briz.if.ua/49995.htm В Університеті Короля Данила відбувся ІІ Всеукраїнський науково-практичний симпозіум: "Концептуальні проблеми розвитку сучасної гуманітарної та прикладної науки".

"У Симпозіумі в різних формах взяли участь понад 100 учасників зі всієї України. Специфікою цього Симпозіуму було те, що крім дискусійних платформ, відбулося також обговорення проблематики діяльності приватних ВНЗ, що обумовлені змінами законодавства в сфері освіти та потребами ринку праці. Міжгалузевість Симпозіуму надала можливість його учасникам розглянути вже "традиційні" проблеми з різних точок зору: правової, економічної, мистецької, технологічної", - наголосив проректор з наукової роботи Університету Короля Данила Олександр Острогляд.

Симпозіум провели спільно з Європейським університетом. Протягом двох днів тривали такі конференції:

1. Проектна діяльність - проблеми та перспективи (напрямки роботи: Інноваційні тенденції в архітектурі та містобудуванні; Синтез мистецтв в дизайні; Будівництво. Новації. Прогрес).

2. Сучасний стан та перспективи розвитку економіки України.

3. Виклики інформаційного суспільства: проблеми масової комунікації та інформаційних технологій.

4. Публічне та приватне право: історичні, доктринальні та практично-прикладні аспекти.

"Наукові заходи такого рівня мають на меті свого роду симбіоз поєднання цікавих елементів права з іншими дотичними галузями. Завдяки такому рівню проведення заходів має і може бути розвиток науки в її новому значенні! Молоді науковці повинні зростати на якісно проведених заходах та поглинати знання науки з тонким смаком подальших звершень!", - розповідає завідувач кафедри кримінального права, процесу та криміналістики ПВНЗ "Європейський університет", президент ГО "Фундація науковців та освітян", д.ю.н., професор Ганна Власова.

 

Фото прес-служби Університету Короля Данила

]]>
Wed, 25 Apr 2018 13:06:00 +0300
Івано-франківські тепловики розпочали гідравлічні випробування міських тепломереж http://briz.if.ua/49994.htm http://briz.if.ua/49994.htm Івано-франківські комунальні теплопостачальники розпочали гідравлічні випробування теплових мереж.

Як повідомили у прес-служби Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", такі випробування проводяться в рамках підготовки теплових мереж міста до опалювального сезону-2018/2019, з метою забезпечення їх безперебійної роботи в опалювальний період.

Випробування теплової магістралі здійснюються під підвищеним тиском, що дорівнює 16 мегапаскаль. Там, де тепломагістраль не витримає і відбудеться порив через зношеність металу труби, спеціалісти нашого підприємства виконають заміну зношеної ділянки теплотраси.

Наразі тепловики проводять підготовку до випробувань. Зокрема, роботи з відокремлення житлових будинків від ділянки мереж, де відбуватимуться випробування. Як стверджують у ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго", це обумовлене тим, що внутрішньобудинкові системи житлових будинків працюють при тиску 4 мегапаскаля і вони не витримають тиску гідравлічного випробування магістралі. Такі роботи проводяться методом "бліндування", тобто встановлення металічного запірного диску перед засувкою на вході теплоносія до житлового будинку.

На сьогоднішній день у тепловому районі "Позитрон" на 100% проведено роботи з "бліндування" внутрішньобудинкових мереж і здійснено гідравлічне випробування від центральних теплових пунктів за адресами: вулиця Івана Павла ІІ, 20А, Вовчинецька, 182А та Івана Павла ІІ, 21А. На решті ділянок вказаного теплового району роботи виконані на 60 - 80%.

У свою чергу в тепловому районі "Дорошенка" "бліндування" проведено практично у 100% будинків. При цьому гідравлічні випробування виконано на тепломережах від котелень за адресами: вулиця Коновальця, 132 (Обласна дитяча лікарня), Матейки, 34А (Перинатальний Центр), Джерельна, 2А, а також на вулиці 22 Січня у селі Крихівці. Станом на 24 квітня відбувається заповнення магістралі і виконання гідравлічного випробування від котелень за адресами: вулиця Медична, 4; Юності, 11А; Сахарова, 30А. Теплотрасу від котельні на вулиці Дорошенка, 28А розпочнуть заповнювати і здійснювати гідравлічне випробування 25 квітня.

]]>
Wed, 25 Apr 2018 12:56:00 +0300
Медики закликають не зволікати із вакцинацією дітей http://briz.if.ua/49993.htm http://briz.if.ua/49993.htm З 23 по 29 квітня 2018 року в усьому світі, зокрема, і в Україні, традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації, який цьогоріч проходить під гаслом "Вакцини приносять результат!". На цьому наголосили учасники прес-конференції, яка відбулася 24 квітня. На питання журналістів відповідали головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Радислав Котурбаш, експерт з епідеміології департаменту охорони здоров"я облдержадміністрації Наталія Ковбасюк та обласний дитячий імунолог Галина Бенько. Метою проведення Всесвітнього тижня імунізації є сприяння використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Адже, як наголошують медики, імунізація рятує мільйони життів і широко визнається як один з найбільш успішних і економічно ефективних заходів у світі.

Головний дитячий імунолог Прикарпаття зазначила, що на сьогодні питання імунізації в нашій країні є серйозним, проблематичним водночас і вимагає повноцінної інформації. Щеплення проводяться для того, щоб захистити від тих серйозних захворювань, які ще зустрічаються у цілому світі. Кожного року різні країни світу переглядають свої календарі щеплень, наукові інститути працюють над удосконаленням вакцин. І ці всі заходи покликані для покращення якості життя. "Наразі в нашій країні ще недостатній відсоток щеплених дітей, - говорить Галина Бенько. - Але питання вакцинації у кожного на слуху, і саме йому надають великого значення на всіх рівнях". Спеціаліст має надію, що в недалекому майбутньому дітки будуть повноцінно вакциновані згідно календаря щеплень.

Ключовими цілями імунізації є зменшення кількості випадків смертності й інвалідизації від інфекційних захворювань, формування колективного імунітету та зниження витрат системи охорони здоров"я на лікування вакцин-керованих недуг. На сьогодні вакцинопрофілактика дозволяє попередити близько 17% випадків дитячих смертей у віці до 5 років і забезпечити захист не лише від таких захворювань як дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, а й від пневмонії, яка в наші дні є причиною більшості випадків смертності серед дітей раннього віку. У свою чергу, інноваційні та комбіновані вакцини відкривають можливість захистити підлітків і дорослих від таких захворювань, як грип, менінгіт, рак печінки та рак шийки матки.

За словами Радислава Котурбаша, вакцинація - це акція не одного дня чи одного року. Батьки мають звертатися в медичні заклади за вакцинацією згідно календаря щеплень для того, щоб захистити своїх дітей. "На сьогодні в області є 236 527 доз вакцин, - повідомляє керівник медичного закладу. - Тільки єдиної вакцини на даний час нема, не тільки в Івано-Франківській області, а й в Україні загалом, це вакцини проти сказу. Та як повідомила в.о. міністра охорони здоров"я під час наради, закупівля даної вакцини пройшла і її поставка очікується десь на червень".

У свою чергу експерт з епідеміології Наталія Ковбасюк розповіла про ситуацію в області з кором. Всього від початку 2018 року госпіталізовано 1249 осіб, в тому числі 808 дітей віком до 17 років. Виявлені 2 випадки кору серед вагітних. Зареєстровано один летальний випадок, який був лабораторно підтверджений. На даний час Прикарпаття забезпечене достатньою кількістю вакцини проти кору.

Фахівці закликають не відмовлятися від щеплень і не зволікати з вакцинацією дітей, бо це важлива річ у житті кожної людини. 

]]>
Wed, 25 Apr 2018 12:07:00 +0300
У Галичі жінка вкрала скутер з подвір’я місцевого мешканця http://briz.if.ua/49992.htm http://briz.if.ua/49992.htm До Галицького відділення поліції надійшло повідомлення від 40-річного мешканця одного із сіл району про те, що невідома особа незаконно заволоділа його скутером марки "Хонда Діо", зі слів потерпілого, вартістю 9000 гривень, якого він залишив на подвір"ї у господарстві товариша, жителя м. Галич.

В ході проведення відповідних заходів правоохоронці невдовзі встановили особу зловмисниці. Нею виявилась 40-річна місцева мешканка.

Як з"ясувалося, жінка посеред дня, близько 15.30 години проходила пропри господарство сусіда, жителя Галича, і помітила у дворі скутер. Тож, скориставшись вільним доступом та відсутністю господарів, вона зайшла на подвір"я та самостійно перекотила транспортний засіб на власне господарство, де й залишила.

У ході пошукових заходів викраденого транспорту правоохоронці виявили двоколісник у дворі зловмисниці. У скоєному лиходійка зізналася, крадений скутер у неї вилучили та невдовзі повернуть власникові на зберігання.

Слідство з"ясовує чим були зумовлені протизаконні дії зловмисниці.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від трьох до п"яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

]]>
Wed, 25 Apr 2018 11:29:00 +0300
На Калущині водій мікроавтобуса допустив наїзд на пішохода http://briz.if.ua/49991.htm http://briz.if.ua/49991.htm Дорожньо-транспортна пригода трапилася вчора, 24 квітня, близько 17 год., 15 хв., в с. Голинь Калуського району.

Як попередньо встановлено правоохоронцями, 45-річний мешканець м. Тисмениця, керуючи автомобілем марки "Wolksvagen LT35", рухаючись з м. Калуш в напрямку до м. Долина, на автодорозі державного значення "Стрий-Чернівці-Мамалига" на відрізку дороги у с. Голинь, допустив наїзд на 46-річного пішохода, який переходив дорогу поза пішохідним переходом.

Внаслідок ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляді черепно-мозкової травми, забійно-рваних ран тім"яної і потиличної ділянки та плеча.

Водій тверезий.

За фактом дорожньо-транспортної пригоди розпочато кримінальне провадження (ч.1 ст. 286 ККУ). Проводиться слідство.

Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини

]]>
Wed, 25 Apr 2018 11:23:00 +0300
Вилов риби у озерах Міського парку заборонений - Руслана Василюк http://briz.if.ua/49990.htm http://briz.if.ua/49990.htm Вилов риби в озерах Івано-Франківського міського парку ім. Тараса Шевченка заборонено, - нагадує директор комунального підприємства "Центр розвитку міста та рекреації" Руслана Василюк.

"Наголошуємо, що парк є пам"яткою садово-паркового мистецтва і згідно з охоронним зобов"язанням вилов риби тут повністю заборонений!" - написала вона на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук".

Зі слів пані Василюк, днями працівниками парку було виявлено порушників такої заборони після відповідного звернення КП "Центр розвитку міста та рекреації" оперативно зайнялися співробітники рибоохоронного патруля та поліції.

Директор комунального підприємства також зауважила, що у парку заборонено не лише ловити рибу, а й несанкціоновано зарибнювати тамтешні озера. "...На рибу необхідно мати ветеринарне свідоцтво. Тому що риба невідомого походження може мати хвороби і це грозить зараженням іншої живності в водоймах", - наголосила Руслана Василюк.

 

Фото зі сторінки Руслани Василюк у Фейсбуку

]]>
Wed, 25 Apr 2018 11:22:00 +0300
На Прикарпатті дочку затримали за підозрою у вбивстві рідного батька http://briz.if.ua/49989.htm http://briz.if.ua/49989.htm Сьогодні, 25 квітня, о 03:30 год. до Богородчанського відділення поліції надійшло повідомлення від медпрацівників про те, що у с. Раковець у будинку за місцем проживання виявлено тіло 56-річного господаря із тілесними ушкодженнями. На місце події одразу ж прибула слідчо-оперативна група, яка в ході першочергових слідчих дій з"ясувала, що потерпілий та дочка з своєю сім'єю проживали разом в одному будинку. Між рідними часто виникали конфлікти з приводу систематичного вживання потерпілим алкогольних напоїв. Так, вчора, 24 квітня, близько 17.30 год. загиблий знаходився вдома, за місцем проживання. Перебуваючи у стані алкогольного сп"яніння, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, він розпочав конфлікт із своєю дочкою 1986 р.н., в ході якого вона вирішила позбавити свого батька життя, тобто умисно вбити. Усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, вона взяла ніж та нанесла ним один цілеспрямований удар в життєво-важливу ділянку тіла - шию. Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий помер на місці. Зловмисницю затримано в порядку ст.208 КПК України. Вирішується питання про оголошення їй підозри у скоєнні вказаного злочину та обрання міри запобіжного заходу. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області 

]]>
Wed, 25 Apr 2018 11:19:00 +0300
Від початку року на Прикарпатті сталося 210 пожеж у природних екосистемах - В.Чернецький http://briz.if.ua/49988.htm http://briz.if.ua/49988.htm Від початку року на Прикарпатті виникло 210 пожеж у природних екосистемах.

Відповідну статистику начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький озвучив вчора, 24 квітня, на засіданні колегії Івано-Франкіської обласної державної адміністрації.

Як зауважив головний рятувальник області, йдеться переважно про займання сухої трави і сміття на відкритих територіях. Загальна площа, охоплена такими пожежами склала 22,84 гектари. "Найбільша кількість пожеж мала місце Тисменицькому, Долинському, Галицькому, Калуському та Надвірнянському районах. Основною причиною виникнення таких пожеж є необережне поводження з вогнем", - зазначив Володимир Чернецький у своєму виступі.

]]>
Wed, 25 Apr 2018 11:00:00 +0300
Судитимуть двох волинянок, які обкрадали помешкання прикарпатців http://briz.if.ua/49987.htm http://briz.if.ua/49987.htm Косівським відділом Коломийської місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт щодо двох мешканок Волинської області, які обвинувачуються у вчиненнікрадіжок,поєднанихіз проникненням у житло, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 ("Крадіжка") Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що вказані жінки, одна з яких раніше судима, зайшли на територію домогосподарства людей похилого віку в селі Рибне Косівського району та, діючи умисно, таємно, за попередньою змовою групою осіб, відволікаючи увагу 70-річного чоловіка, проникли до житлового будинку, звідки викрали грошові кошти.

Крім того, одна зі зловмисниць обвинувачується у вчиненні ще двох крадіжок, поєднаних із проникненням у житло, в селі Рожнів Косівського району Івано-Франківської області.

Загальна сума збитків, завданих жителям Косівського району, становить більше 100 тис. грн, 44 з яких уже відшкодовані в ході досудового розслідування.

Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області

]]>
Wed, 25 Apr 2018 10:07:00 +0300
В Задністрянську знайшли ручну гранату зразка 1915 року http://briz.if.ua/49985.htm http://briz.if.ua/49985.htm Раритетну ручну гранату було виявлено на подвір"ї одного з господарств у селі Задністрянськ, Галицького району.

За оцінками працівників Управління ДСНС в Івано-Франківській області, виявлена граната - зразка 1915 року. В найближчій перспективі її буде знищено фахівцями-вибухотехніками.

 

Фото ілюстративне

]]>
Wed, 25 Apr 2018 10:01:00 +0300