briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Thu, 21 Feb 2019 04:53:44 +0200 RayCMS 0.1 На Прикарпатті стартувала майстерня з розробки сценаріїв просторового розвитку для ОТГ http://briz.if.ua/56269.htm http://briz.if.ua/56269.htm В Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування стартувала друга з серії майстерень (воркшопів) для ОТГ під назвою "Сценарії - куди може прямувати ОТГ в майбутньому". Майстерня проводиться в рамках проекту CANaction "Інтегроване просторове планування для об"єднаних територіальних громад", який реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". "Вдруге гостинно вітаю представників сусідніх областей у нашому центрі. Сподіваюсь, ви досягнете усіх поставлених цілей. А окрім роботи в рамках воркшопу, яка безсумнівно є важливою для кожної громади-учасниці, рекомендую вам відвідати кілька знакових та цікавих місць в місті Івано-Франківську, яке цьогоріч теж стало на шлях створення об"єднаної територіальної громади", - зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк вітаючи гостей.

Протягом робочого тижня команди шести об"єднаних громад створюватимуть загальне бачення майбутнього розвитку своїх громад згідно з принципами сталого розвитку. Головною особливістю роботи цього разу стане формування кількох альтернативних сценаріїв просторового розвитку для кожної громади з огляду на потенціал та можливості, а також з урахуванням ризиків та впливу зовнішніх факторів.

Нагадаємо, у серії воркшопів беруть участь представники ОТГ з п"яти областей України - Сторожинецька міська об"єднана громада Чернівецької області, Шацька селищна об"єднана громада Волинської області, Дубівська сільська об"єднана громада Волинської області, Судовишнянська міська об"єднана громада Львівської області, Підволочиська селищна об"єднана громада Тернопільської області та Делятинська селищна об"єднана громада Івано-Франківської області.

Загалом у проекті CANaction "Інтегроване просторове планування для об"єднаних територіальних громад", який реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", беруть участь 30 ОТГ зі всієї України.

Джерело сайт ІФ ОДА

]]>
Wed, 20 Feb 2019 17:37:00 +0200
У Франківську видали літературну мапу міста http://briz.if.ua/56268.htm http://briz.if.ua/56268.htm Facebook повідомив літературний критик, голова Івано-Франківської спілки письменників Євген Баран. Реалізували проект видавництво" Лілея-НВ" разом з Віктором Кімаковичем. Упорядником стала Олеся Дибовська.    "Такий собі вибірковий лексикон імен письменників, пов"язаних із Станиславовом-Івано-Франківськом і Прикарпаттям. Щось є в тому, і не тільки "гра". Тут я погоджуюся із автором переднього слова Тарасом Прохаськом. Принаймні, в якійсь кількості імен сучасних - се той рівень бавлення, який має шанс стати історією", - пише про видання Євген Баран. ]]> Wed, 20 Feb 2019 17:27:00 +0200 Для юних талантів у Франківську проведуть IX Всеукраїнський конкурс http://briz.if.ua/56267.htm http://briz.if.ua/56267.htm 29 - 31 березня 2019 року в приміщенні Івано-Франківської дитячої музичної школи № 1 імені Миколи Лисенка відбудеться IX Всеукраїнський конкурс юних виконавців.

Департамент культури Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківська дитяча музична школа № 1 імені Миколи Лисенка вже вдев`яте організовують всеукраїнський конкурс на честь відомого українського композитора.

Учасниками конкурсу є учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів з всієї України, адже конкурс має статус всеукраїнського.

21 лютого 2019 року на засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради буде розглянуто питання про підготовку та проведення IX Всеукраїнського конкурсу юних виконавців ім.М.В.Лисенка.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 17:18:00 +0200
Представники Франківського університету побували на Віденському балу http://briz.if.ua/56266.htm http://briz.if.ua/56266.htm

Днями у Відні (Австрія) відбулася Міжнародна конференція на тему "Майбутнє Європи - Європейська ідентичність та політичний ландшафт ЄС".

Під час конференції дискутували про питання інтеграції нових країн до ЄС, євроскептицизму та обговорювали майбутні вибори до Європарламенту. Серед спікерів заходу були Карл фон Габсбург, Президент Пан"європейського руху в Австрії та Ігор Жалоба, Президент Пан"європейського Союзу України.

Завдяки генеральному секретареві Пан"європейського руху Райнгарду Кльочеку, конференцію, а згодом і Український бал у Відні відвідали представники Університету Короля Данила.

За словами проректора з міжнародних зв"язків Університету Короля Данила Тетяни Рудак, ця конференція - надзвичайно важливий крок у обговоренні багатьох актуальних питань для всієї Європи, зокрема можливості повної інтеграції України до Європейського Союзу.

"Конференція була досить цікавою і спрямованою на інтеграцію нових країн до ЄС, де я для себе міг почути основні аргументи та цілі: як саме одна із держав може вступити в число країн ЄС, і які саме кроки вона має робити. Також цікавою була доповідь Карла фон Габсбурґа про те, як і що саме потрібно зробити, щоб вибори до Європарламенту пройшли успішно. Приємно, що учасники конференції мали змогу відвідати Благодійний Український бал у Відні, атмосфера якого була неперевершеною", - розповідає асистент кафедри кримінального права і процесу УКД Михайло Мельникович.  

]]>
Wed, 20 Feb 2019 17:10:00 +0200
Лікарі-педіатри Прикарпаття підбили підсумки роботи за минулий рік http://briz.if.ua/56265.htm http://briz.if.ua/56265.htm 20 лютого під головуванням головного спеціаліста департаменту охорони здоров"я облдержадміністрації з організації педіатричної допомоги Лариси Підвербецької та за участю заступників головних лікарів з материнства та дитинства, районних педіатрів, лікарів кабінетів щеплення відбулася нарада за підсумками роботи служби у 2018 році. Зокрема, присутні заслухали питання, які стосувалися роботи стаціонарного ліжка, показників малюкової смертності та інвалідності, а також стратегії та обсягів імунізації за 12 місяців минулого року.

Загалом в області за 2018 рік народилося 12 614 немовлят, що є менше на 784 дитини, аніж у 2017 році. Ситуація на Франківщині з тенденцією до зниження. "Зниження народжуваності понесло за собою, відповідно, і зниження смертності дітей, - зазначає заступник головного лікаря ОДКЛ з лікувальної роботи Лідія Доценко. - Ми втратили у 2018 році 79 малюків першого року життя. Зареєстровані випадки мертвонароджуваності. Цей показник склав 52 випадки. Кількість випадків ранньої неонатальної смертності досягнув 2,9‰". Серед причин смерті дітей неонатального віку - 71% стани перинатального періоду, майже 23% вроджені вади розвитку та хвороби системи кровообігу. До причин смертності дітей Лідія Доценко відносить і якість життя, а саме асоціальні сім"ї, стан здоров"я матері до вагітності, під час виношування та після вагітності.

Головний педіатр наголосила, що під час реформування медичної галузі педіатрія має існувати. І лікарі-педіатри повинні вболівати та ставити здоров"я дитини на перше місце. Стосується це і питання вакцинації, яке, за словами Лариси Підвербецької, є в пріоритеті і розглядатиметься на кожних переривистих курсах.

У своєму виступі щодо результатів імунопрофілактики в області за минулий рік, експерт департаменту охорони здоров"я з епідеміології Євгенія Чурпіта повідомила, що забезпеченість імунобіологічними препаратами була достатньою. Також епідеміолог акцентувала на подальшій пріоритетності вакцинації на поточний рік та справедливому доступі до проведення щеплення.

Як повідомила лікар, на Прикарпатті, станом на 1 січня 2019 року, на кір захворіло 5720 осіб, в тому числі 4121 - діти віком до 17 років. Від кору зареєстрований один летальний випадок. Лабораторно підтверджено 392 випадки. Загалом зафіксовано 65 спалахів в організованих колективах, в яких захворіло 972 особи, серед яких 771 дитина віком до 15 років. З них лабораторно підтверджено 78 випадків.   

Джерело сайт ІФ ОДА

]]>
Wed, 20 Feb 2019 16:47:00 +0200
Твори Василя Демківа експонуються у приватній галереї на Прикарпатті http://briz.if.ua/56264.htm http://briz.if.ua/56264.htm Нещодавно у мистецькому центрі "Zenko Foundation" відкрили персональну виставку франківського художника Василя Демківа "Моя душа".    Темою експозиції є жіночність, як така. Жіночність, як те, що набуте з народження, як явище, яке є джерелом натхнення для людства.   "Витвори мистецтва Василя Демківа показують його захоплення Жінкою. Вони про те, як жінка надихає Собою чоловіків. Ці витвори створені цілком під захопленням Жінкою, тому в них так багато любові, багато душі", - аналізує виставку Дмитро М'ягков.    Митець малює металом. Це можуть бути і рельєфні антропоморфні образи на залізних бляхах, і скульптурні твори.    У попередньому інтерв'ю для БРІЗу художник зізнався: "У фігурі я не показую все: основне передати те, що хочеш та виділити акценти. Кістяк, м"язи, сухожилки, шкіра та розуміння досконалих форм Людини". Фото ]]> Wed, 20 Feb 2019 16:16:00 +0200 У меморіальному сквері франківці вшанували Героїв Майдану http://briz.if.ua/56263.htm http://briz.if.ua/56263.htm Сьогодні у Івано-Франківську вшанували пам'ять Небесної Сотні. До 5-ї річниці подій на Майдані у меморіальному сквері міста провели заупокійну службу. До молитви приєдналося багато людей. Прийшли також і представники місцевої влади.

Розпочалося віче-реквієм із відтворення трагічних подій. На площі біля поховань героїв інсценували момент обстрілу студентів та загибель Романа Гурика.

Після спільної молитви відбулося урочисте покладання вінків. У небо під пісню "Пливе кача" символічно запустили повітряні кульки.

Про події тих днів пригадав дідусь одного із загиблих героїв України.

"Пам'ятаю ту погоду, яка була під час похорону Романа, було пасмурно і дощик. Але в той момент, коли ми прощалися з ним, ось тут - ось так засвітило сонце. Роман завжди був вільною людиною. Він мріяв бути великою людиною - бігав по хаті і казав, що мусить зробити щось таке, щоб його запам'ятали. Він підвів риску знаменника для того, щоб Україна йшла свобідним шляхом в Європу, у цілий світ з відкритими руками і чистим серцем", - розповів дідусь Романа Гурика.

З віршем Ліни Костенко виступила молодша сестра Героя, Йордана. Зазначимо, що батьки Романа сьогодні віддають шану Небесній Сотні у Києві, де також проводять урочисту панахиду.

"Сьогодні з нами плаче небо, Господь. Це втрата найкращих. Втрата тих, хто був разом з нами. Їхня смерть породила нову Україну", - зазначив Руслан Марцінків.

Мер міста поділився власними спогадами про події 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській:

"Я мав можливість бачити, як це починалося, як тікав "Беркут", військові. Як застосували першу зброю. Тоді ми не могли зрозуміти, як у власній державі можуть стріляти по своїх людях. Це сьогодні ми розуміємо, вклоняючись героям, що тоді на Майдані розпочалася війна".

Вшанував пам'ять загиблих і ректор Прикарпатського національного університету.

"Україна вистояла і показала, що не стане на коліна перед російським ворогом. Але для нас зараз важливо бути єдиними, щоб витримати агресію і розбудовувати нашу незалежність", - наголосив Ігор Цепенда.

 

 

Олександра Сусяк

 

]]>
Wed, 20 Feb 2019 15:58:00 +0200
Держипільський став лауреатом Шевченківської премії http://briz.if.ua/56262.htm http://briz.if.ua/56262.htm 19 лютого Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних лауреатів.

У номінації "Театральне мистецтво" перемогу здобув директор Франківського Драмтеатру Ростислав Держипільський.

Результати голосування комітету невдовзі передадуть на затвердження президентові Петру Порошенку.  

]]>
Wed, 20 Feb 2019 15:41:00 +0200
Троє прикарпатців рік обкрадали "Укрнафту" http://briz.if.ua/56261.htm http://briz.if.ua/56261.htm В ході проведення досудового розслідування викрито та припинено незаконну діяльність групи осіб, які упродовж 2018-2019 років учинили крадіжку (розкрадання) вуглеводневої сировини (сирої нафти) шляхом незаконного врізання в основні трубопровідні системи та нафтозбірники ПАТ "Укрнафта", а також незаконно зберігали з метою збуту, транспортували з цією метою та збували незаконно виготовлені підакцизні товари у вигляді пального, сировину для якого отримали шляхом викрадення з трубопровідних систем.

Під процесуальним керівництвом прокуратури Івано-Франківської області працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в області спільно з працівниками УСБ України в Івано-Франківській області проведено санкціоновані обшуки, за результатами яких на території Івано-Франківської, Львівської, Черкаської, Полтавської областейвилучено понад 250тонн нафти та нафтопродуктів незаконного походження, обладнання для перекачування, зберігання, підігріву та переробкинафти, а також транспортні засоби, за допомогою яких здійснювалось їх перевезення.

До суду подано клопотання щодо арешту вилучених товарно-матеріальних цінностей, яке судом задоволено.

В ході проведення досудового розслідування слідчими ДФС затримано 3 осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.204, ч. 4 ст.185 КК України.

Вказаним особам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

На даний час досудове розслідування триває, вживаються заходиз метою дослідження обставин кримінальних правопорушень.

Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області  

]]>
Wed, 20 Feb 2019 14:55:00 +0200
СБУ викрила масштабні плани спецслужб РФ щодо «гібридного» втручання у вибори http://briz.if.ua/56260.htm http://briz.if.ua/56260.htm Заступник Голови СБУ Віктор Кононенко повідомив на брифінгу про викриття Службою масштабних планів щодо "гібридного" втручання в українські вибори. РФ не зупиняється у своїх намаганнях знищити суверенітет України та повернути нашу країну в орбіту свого впливу.

"Виборчий рік в Україні найприйнятніший для російських спецслужб в дестабілізації обстановки через втручання у виборчий процес", ‒ наголосив Віктор Кононенко.

За його словами російським керівництвом перед усіма спецслужбами РФ поставлено конкретне завдання: "закрыть украинский вопрос" у 2019 році.

Росія намагатиметься штучно створити ситуацію невизнання результатів виборів як частиною українців, так і частиною західної спільноти. Потім цей фактор планується використати для максимального розколу суспільства та створення постійно діючого фронту протиборства в максимально можливій кількості регіонів України. Днями Служба зірвала чергові деструктивні плани РФ.

Зокрема, через один із проектів дестабілізації ситуації так званої "Білої Балаклави", члени якої, діючи за вказівками, що надходили з Москви, з осені 2018 року, готували зрив виборчого процесу одразу після закінчення першого туру виборів Президента України.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 109 Кримінального кодексу України, відбулися обшуки в офісі та за місцем проживання трьох активних учасників руху на підтримку Надії Савченко. Вони за координації з відомим агентом російських спецслужб Миколою Дульським, що на сьогодні переховується від українського правосуддя в Росії, намагались організувати провокації, які мали стати поштовхом до насильницької зміни влади в країні.

На першому етапі для підняття "градусу" протестної активності в суспільстві затриманий учора Євген Моренець, він же "Біла Балаклава, знімав, обробляв та розміщував в мережі Інтернет відеоролики від свого імені.

"Вказана відеопродукція, за висновками експертів, містить заклики до повалення конституційного ладу в Україні та захоплення влади в Україні насильницьким шляхом", ‒ наголосив заступник Голови СБУ.

Наразі Євгена Моренця затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу - арешт у судовому порядку. Моренець разом зі спільниками також розпочав організаційні заходи з втягування в протиправну діяльність керівників громадських об"єднань та окремих активістів з різних регіонів нашої держави. Зловмисники мали на меті спровокувати їх організувати масові протестні акції одразу після закінчення голосування 31.03.2019 року, нібито через фальсифікації, що будуть мати місце у ході виборів.

"Задум кураторів з РФ ‒ непризнання виборів "народом", скликання "Віче", висування вимог до влади, які не можуть бути виконані", ‒ зазначив Віктор Кононенко.

СБУ встановила, що координацію діяльності Моренця здійснював саме Дульський, котрий повинен був забезпечити контакт "Білої Балаклави" та підібраних ним осіб з діючими в Україні законспірованими групами.

На виконання вказівок Дульського "Біла Балаклава", зокрема, вербував спільників, доводив їм плани щодо майбутнього захоплення адмінбудівель органів державної влади. Він усвідомлював необхідність провокування кровопролиття і майбутні людські жертви серед протестувальників. Як один з основних об"єктів вивчалась можливість захоплення будівлі Верховної Ради України.

Моренець за вказівкою Дульського та його "ефесбешних кураторів" готувався також використати "в темну" активістів патріотичних структур для фізичного захоплення і позбавлення повноважень керівників органів державної влади та правоохоронних структур. План передбачав організацію мирного мітингу з метою провокування сутичок з правоохоронцями, яких "зі спини" повинні атакувати "бойові групи".

"Кровопролиття та збройні сутички мали стати каталізатором до вчинення державного перевороту", ‒ заявив заступник Голови СБ України.

Датою переходу до активних заходів "Біла Балаклава", за погодження з Дульським, обрав 31 березня 2019 року ‒ день голосування на виборах Президента України. Одразу після закриття виборчих дільниць під гаслами "фальсифікації" результатів волевиявлення громадян планувалось оголосити проведення "Віче" у Києві та регіонах, а також спровокувати людські жертви для радикалізації та мобілізації суспільства.

За задумом російських спецслужб ситуація "некерованого хаосу", забезпечить формування в очах Заходу образу України як території анархії, створення так званих "паралельних" органів влади, які б сприяли реваншу проросійських сил у нашій державі, формування сприятливих умови для активізації сепаратистських тенденцій в регіонах та підстави для відкритого військового вторгнення ЗС РФ на українську територію.

Від імені Голови Служби, колегії СБУ Віктор Кононенко закликав керівництво громадських організацій не піддаватися на провокаційні пропозиції від російських спецслужб та не допустити використання своїх спільників як "гарматного м"яса" в інтересах Кремля.

Джерело Прес-центр СБ України 

]]>
Wed, 20 Feb 2019 14:22:00 +0200
Справу про побиття екс-мера Франківська передали до суду http://briz.if.ua/56259.htm http://briz.if.ua/56259.htm Досудовим розслідуванням установлено, що 21-річний житель Івано-Франківська в грудні 2018 року, знаходячись у стані алкогольного сп"яніння, скоїв хуліганські дії і спричинив середньої тяжкості тілесні ушкодження колишньому меру м. Івано-Франківська Боровичу Б.К.

Івано-Франківською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт щодо вищевказаної особи за вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 296 ("Хуліганство"), ч. 1 ст. 122 ("Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження") КК України.

Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області

]]>
Wed, 20 Feb 2019 13:53:00 +0200
Зниклого 17-річного франківця розшукали http://briz.if.ua/56258.htm http://briz.if.ua/56258.htm За час, відколи неповнолітній пішов з дому, він не постраждав від жодних протиправних дій.

Наразі працівники ювенальної превенції з"ясовують причини такого вчинку юного івано-франківця.

Хлопець зник на світанку 18 лютого. Як виявилося, він разом з подружкою поїхав до Тернополя. До учорашнього вечора про місце перебування юнака не було нічого відомо.

Розшуканого хлопця ювенальні поліцейські передали батькам.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 13:22:00 +0200
У Франківську відбувся четвертий тур Суперліги 3Х3 http://briz.if.ua/56257.htm http://briz.if.ua/56257.htm В Івано-Франківську відгримів четвертий тур Суперліги 3х3, який для міста став справжньою подією і прикував до себе багато уваги. Локація турніру була обрана досить вдало - концерт-холл "Platinum" гостинно прийняв та розмістив учасників та глядачів, ставши ареною запеклих протистоянь та драматичних кінцівок. Про це йдеться на сайті МВК.

В жіночій категорії обійшлося без несподіванок. У вирішальному матчі втретє в сезоні зійшлися "Київ-Баскет" та "Франківськ" і представниці столичного клубу поки що лишаються непереможеними. Склад чемпіонок: Анна Ольховик, Євгенія Спітковська, Олена Бойко та Вікторія Кондусь. Остання за свою гру вдруге в сезоні отримала нагороду MVP.

Віце-чемпіонки: Тетяна Юркевичус, Оксана Моллова, Ольга Боровець та Олена Огороднікова. Третє місце серед жіночих коллективів посів СБК "Львів": Христина Філевич, Марія Дубас, Ольга Красникова та Марія Ковтун.

В чоловічій категорії цілком закономірно переміг "Дніпро", який у фіналі розтрощив столичну "Планету Баскетбол" з рахунком 22:12, переможний кидок виконав Максим Закурдаєв, якому в наслідку дістався титул MVP. У складі чемпіонів також грали: Станіслав Тимофеенко, Олександр Сізов та Андрій Кожемякін. Склад фіналістів: Андрій Малиш, Олександр Рибалко, Богдан Байда та Микита Нещерет.

Третьою на турі фінішувала "Одеса": Роман Новіков, Олексій Щєпкін, Ернесто Ткачук та Ярослав Скрипець. Четверте підсумкове місце дісталося "Черкаським Мавпам": Максим Дейна, Олег Бондаренко, Сергій Мельник та Ярослав Войтович.

У конкурсі слем-данків кращим став киянин Олександр Захаров.

"Для Івано-Франківська надзвичайно приємно та відповідально приймати змагання найвищого рівня! Ми раді з того, що мешканці нашого міста мають змогу наживо побачити подібні змагання", - зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Наступний тур Суперліги 3х3 пройде у Луцьку 26 лютого.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 11:55:00 +0200
У Франківську на маршрут не випустили автобус http://briz.if.ua/56256.htm http://briz.if.ua/56256.htm Сьогодні у Франківську начальник управління транспорту і зв'язку Олег Ганчак провів інспекцію приватних автобусів на маршрутах 21,24,37 та 38.

Посадовець спільно з інспекторами поліції Івано-Франківської області перевіряли водіів на стан алкогольного спяніння. Особливої уваги приділили наявності необхідних документів та технічній справності транспортних засобів. Інспектували світлові прилади, стан шин, наявність вогнегасників та зовнішній стан автобусів.

В результаті перевірки з маршруту було знято автобус із реєстраційним номером 0729. Йому на заміну запустили резервний транспорт - 0841. Під час перевірки було складено три протоколи за виявлені порушення.

Також Олег Ганчак зазначив, що управління працює над створенням ще двох комунальних маршрутів.  

]]>
Wed, 20 Feb 2019 11:29:00 +0200
На Прикарпатті побував міжнародний експерт проекту ЄС http://briz.if.ua/56255.htm http://briz.if.ua/56255.htm 18-19 лютого вже вдруге з робочим візитом Івано-Франківськ відвідала міжнародний експерт проекту ЄС "Pravo-Justice" Валері МакНерні. Протягом двох днів проведено кілька зустрічей з координації підготовки моделей пілотного проекту впровадження інституту волонтерів пробації в Україні. Зустрічі відбувалися за участю керівництва філії ДУ "Центр пробації" в Івано-Франківській області з представниками служби зайнятості - щодо можливості надання клієнтам пробації послуг із працевлаштування та залучення волонтерів пробації до пошуку роботи та перекваліфікації; з викладачами кафедри соціальної психології та психології розвитку філософського факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з питань залучення у якості волонтерів з числа студентів та підготовки навчальних програм, проведення тренінгів для волонтерів пробації; з громадськими організаціями стосовно координації діяльності волонтерів пробації.

Відбувся конструктивний діалог з обміну досвідом, обговорення проблемних питань, визначено напрямки та завдання з подальшої підготовки проекту.

Підсумовуючи результати обговорень та вислухавши думки усіх учасників, Валері МакНерні відзначила актуальні напрямки подальшої роботи: узгодження чинних законодавчих актів та створення нормативно-правового підґрунтя діяльності волонтерів пробації; підготовка навчальних програм для волонтерів та персоналу пробації; працевлаштування клієнтів пробації та налагодження співробітництва з роботодавцями; залучення до роботи із засудженими волонтерів діючих громадських та благодійних організацій та людей, які мають особистий досвід досягнення успіху; проведення інформаційної політики з метою зміни ставлення суспільства до клієнтів пробації.

Джерело сайт ІФ ОДА

]]>
Wed, 20 Feb 2019 11:21:00 +0200
На Прикарпаття привезли небезпечну свинину http://briz.if.ua/56254.htm http://briz.if.ua/56254.htm До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення  стосовно підозри на спалах харчового отруєння м"ясом свинини експортованого з Нідерландів (виробник J.Gosschalk en Zn.B.V.(EG29); імпортер FBO Profood Netherlands BV) до окремих держав - членів ЄС, і в тому числі до України ТОВ "ВЕСТ ВУДСТОК".

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вище зазначеної продукції про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Звертаємо увагу споживачів, що вони мають право отримати інформацію про харчовий продукт; усі харчові продукти, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися державною мовою (ст. 39 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів"). 

]]>
Wed, 20 Feb 2019 11:12:00 +0200
Франківський університет замінували http://briz.if.ua/56253.htm http://briz.if.ua/56253.htm Сьогодні в Університеті Короля Данила проходять антитерористичні навчання. Про це повідомили в самому освітньому закладі.

Працівники служби безпеки і поліція відпрацьовують можливі дії під час нападу терористів та замінування будівлі.

Студентів, працівників освітнього закладу та перехожих просять зберігати спокій.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 10:51:00 +0200
На Франківщині суттєво зменшилась кількість диких кабанів http://briz.if.ua/56252.htm http://briz.if.ua/56252.htm На Франківщині користувачі мисливських угідь провели облік диких тварин.

Такий підрахунок роблять кожного року після сезону полювання. Він проводиться з метою встановлення об'єктивних лімітів відстрілу та відлову мисливської фауни на наступний сезон.

Обліку підлягають такі тварини, як: олень благородний, кабан дикий, козуля європейська, заєць-русак та інші.

Задля дотримання вимог проведення обліку, за процесом слідкували фахівці Державної екологічної інспекції.

За підрахунками диких тварин встановлено, що кількість кабанів порівняно із минулим роком, суттєво зменшилася.

Івано-Франківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства надійшли рекомендації від інспекції щодо формування лімітів на наступний сезон для диких копитних і хутрових тварин.  

]]>
Wed, 20 Feb 2019 10:49:00 +0200
У Франківську священику УГКЦ “погрожують” http://briz.if.ua/56251.htm http://briz.if.ua/56251.htm Священик парафії святого Дмитрія УГКЦ Михайло Добровольський стверджує, що йому погрожує житель Пасічної. "Яблуком розбрату" стало паркувальне місце.

За словами отця, він править службу в старій дерев"яній церкві. Біля храму як такого місця, щоб припаркуватись, немає. Тому отець залишає авто на паркувальному майданчику, який є місцем спільного користування. Востаннє, коли пан Михайло прийшов забрати машину, то побачив ось таку записку.

"На превеликий жаль повчання анонімне. Я відкритий до спілкування, тому користуючись соціальною мережею ласкаво прошу добродія зв'язатися зі мною. В іншому випадку трактую подібні записки, як погрози, і в випадку пошкодження авто чи інших протиправних дій, збережу їх для правоохоронних органів", - наголосив священик.  

]]>
Wed, 20 Feb 2019 10:20:00 +0200
В Галицькому районі Мерседес врізався в мотовоз. Є постраждалі http://briz.if.ua/56250.htm http://briz.if.ua/56250.htm Вчора о 13.53 на залізничному переїзді  поблизу смт. Більшівці Галицького р-ну зіткнулися мотовоз для перевезення робочих та автомобіль "Мерседес Е220".

Внаслідок зіткнення мотовоз однією колісною парою зійшов з рейок. В наслідок пригоди травмована 1 особа, водій автомобіля.

З підозрою на струс головного мозку, ЧМТ потерпілий доставлений в Галицьку ЦРЛ, стан задовільний. На місце події виїжджали бригади ШМД, працівники поліції, МОГ Галицького РВ У ДСНС в області.

Станом на 16.03 за допомогою автомобільного крана КС-4571 мотовоз поставлений на колію та тягачем відбуксирований до м. Галич.

Затримки руху поїздів не було.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 09:31:00 +0200