briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Wed, 08 Apr 2020 19:23:53 +0300 RayCMS 0.1 З початку року на Прикарпатті виникло 1115 пожеж у екосистемах http://briz.if.ua/62712.htm http://briz.if.ua/62712.htm Ще одним викликом для нашої області поряд із поширенням коронавірусної інфекції стали неконтрольовані пожежі в екосистемах, викликані спалюванням сухої трави. Уже на сьогодні управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області з початку року зафіксовано 1115 пожеж. Це на 115 випадків більше, ніж за відповідний період минулого року. Такі підпали становлять майже 70 відсотків усіх загорянь. Про це мовилося сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації.

Безвідповідальні дії окремих мешканців Івано-Франківщини призводять до людських втрат і травм. Цьогоріч від спалювання сухої трави дві людини загинули, а одна травмувалася.

"Ми робимо усе можливе, аби запобігти виникненню пожеж на відкритих територіях. Організовуються спільні рейди різних служб, прийняте відповідне розпорядження ОДА, проводяться інформаційно-роз"яснювальні заходи. Однак боротьба з підпалами забирає багато фінансових та матеріальних ресурсів, які зараз можна використати для протидії коронавірусу. Тому звертаюся до керівництва ГУ Національної поліції в області щодо вжиття превентивних заходів, щоб упередити злочинні підпали. А мешканців області закликаю бути максимально відповідальними у пожежонебезпечний період", - наголосив т.в.о. голови облдержадміністрації Віталій Федорів.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 17:51:00 +0300
Куди надійно вкласти гроші? http://briz.if.ua/62711.htm http://briz.if.ua/62711.htm Стрімке поширення Covid-19 змусило частину світового бізнесу призупинити свою діяльність або перенести її у режим онлайн. Такі різкі зміни досить серйозно похитнули світову економіку. Що відбувається досліджував аналітичний центр balgo developer. Більшість країн зараз готується до великої кризи. Перші її симптоми уже почали проявлятися. Одним з суттєвих, який відчули українці, є валютні коливання. Сьогодні багатьом здається, що найкращий актив - це гроші на рахунку, а ще краще у валюті. Це дійсно міцний актив під час кризи, адже усе інше знецінюється. Проте варто подумати ось про що. На засіданні "Великої двадцятки" вирішили, що у світову економіку для протидії кризі увіллються п"ять трильйонів доларів. США виділить два трильйони доларів, МВФ - трильйон. ЄС - 750 мільярдів. Японія - 137 мільярдів. Скоріше за все, подібним шляхом піде і Україна, країни будуть друкувати гроші. Почнеться контрольована інфляція, сукупне знецінення грошей. Навіть якщо, припустимо, ви не відчуєте істотної зміни курсу долара до гривні, купівельна спроможність грошей буде падати.

У 1971 році за 1000 доларів, що була прив"язана до золотого запасу США, можна було купити у 6,5 разів більше, ніж зараз. Тож це вже відбувалося і відбуватиметься далі: гроші як ресурс втрачатимуть цінність.

Варто робити важливі висновки, а саме: після закінчення кризи найціннішим товаром буде бізнес, який генеруватиме кошти, а не самі кошти. Тому інвестуйте у себе, у розвиток - і готуйтесь до старту. 

Напередодні кризи українці традиційно починають знімати гривневі залишки з банківських депозитів і запасатися готівковою іноземною валютою. Девальвація з'їдає цінність гривневих заощаджень, а на готівковому ринку вже проявляється дефіцит валюти. Багато банків обмежили продаж долара. В таких умовах, коли девальвація може мати непередбачувану динаміку, одним з традиційних способів зберегти заощадження є покупка інвестиції в нерухомість.

Для порівняння, ставки по банківських депозитах активно знижуються з другої половини минулого року. Зараз банки беруть гривню в середньому під 11−12% річних. Доларові вклади принесуть 1−2% дохідності в рік.

Зберігати гроші у вигляді квадратних метрів - класичний і випробуваний не однією кризою метод. В короткостроковій перспективі інвестиція у нерухомість допоможе зберегти накопичення, у довгостроковій - примножити їх, адже вартість житла має стійку тенденцію до зростання.

Експерти зазначають, наразі ціни на первинну нерухомість не суттєво відрізняються від минулорічних. Але зволікати покупцям не варто. У другому кварталі поточного року вартість метра квадратного може піднятись на 12-15%. Значною мірою це буде пов"язано з ростом іноземної валюти, що потягне за собою зростання вартості будматеріалів. Як зараз купити житло і не втратити вкладені кошти? blago developer рекомендує при виборі житла віддавати перевагу об'єктам з мінімальним рівнем ризику - готовим або таким, які перебувають на завершальній стадії. Перед закриттям угоди, крім стандартної перевірки дозвільних документів забудовника, варто також переконатися, що у компанії достатньо власних ресурсів добудувати об'єкт навіть в умовах кризи.

Як купити квартиру онлайн? Івано-Франківський забудовник blago developer розробив алгоритм, яким користуються клієнти під час карантину:

1. Зайти на сайт житлового комплексу або забудовника та обрати для себе ідеальне планування квартири. 2. Написати або подзвонити менеджеру відділу продажу. 3. Відвідати онлайн екскурсію квартирою та житловим комплексом. 4. У зручний спосіб оформити договір купівлі та оплатити.

Щоб почуватися в безпеці, першочергово оберіть для себе декілька оптимальних пропозицій. Далі потрібно зібрати інформацію про забудовника, у якого плануєте купити квартиру, і детально ознайомтесь з його діяльністю. Серед переліку компаній варто обирати тих, хто тривалий час працює на ринку нерухомості. Вони уже мають досвід роботи у період кризи. На франківському ринку нерухомості такою компанією є blago developer. Впродовж 18-и років успішної роботи, вона вистояла перед фінансово-економічними загостреннями 2008-2009 та 2013-2014 років і створила для себе алгоритм роботи під час кризи. 

Варто зазначити, на час карантину компанія налагодила віддалений режим роботи. Консультування покупців blago developer проводить онлайн. А для клієнтів, які уже придбали помешкання, на офіційному сайті забудовника регулярно публікують звіти про будівництво. 

Цікавим нововведенням зараз є онлайн-оглядини квартири. Таку послугу blago developer ввів, щоб клієнти, які зараз перебувають на карантині, змогли на власні очі побачити майбутній дім і переконатись у правильності свого вибору. 

Підсумуємо, для безпеки ваших вкладень у нерухомість, варто купувати квартири у забудовника зі значним досвідом роботи на ринку, прозорою звітністю перед клієнтом та вмінням адаптуватись до непередбачуваних обставин. 

Купити квартиру від надійного забудовника blago developer можна у Містечку Соборне, ЖК Comfort Park, Паркова Алея, Manhattan, Main House, Авторський, Family Plaza, Chocolate, елітних комплексах Parus та Royal Hall.  

]]>
Wed, 08 Apr 2020 17:31:00 +0300
Марцінків закликає франківців їхати у село садити картоплю http://briz.if.ua/62710.htm http://briz.if.ua/62710.htm Сьогодні, 8 квітня, під час прямого етеру Марцінків зазначив, що франківці часто його запитують, чи можна у період карантину їхати садити картоплю.

"Хочу сказати, що не тільки можна, а й потрібно їхати і садити. А що ж будемо їсти? Єдине, прошу людей старших 60-ти років залишатись вдома, а нам молодим треба їхати. Город - не громадське місце. Там можна спокійно працювати", - наголосив очільник міста.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 16:38:00 +0300
Викладачі-психологи Прикарпатського університету консультують в умовах карантину http://briz.if.ua/62709.htm http://briz.if.ua/62709.htm Вже більше тижня викладачі-психологи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника надають безкоштовні консультації та поради прикарпатцям в умовах карантину. Організували таку індивідуальну інформаційну підтримку для населення краю Навчально-науковий центр "Психологія здоров"я та психологічна реабілітація" кафедри загальної та клінічної психології філософського факультету. До волонтерського соціального проєкту долучилися викладачі Вероніка Шкраб"юк, кандидатка психологічних наук; Мирослава Гасюк, кандидатка психологічних наук, професорка; Мирослава Кулеша-Любінець, кандидатка психологічних наук, доцентка; Лариса Міщиха, докторка психологічних наук, професорка; Наталя Матейко, кандидатка психологічних наук, доцентка; Оксана Федик, кандидатка психологічних наук, доцентка; координаторка проєкту Мирослава Гасюк.

"Зараз в умовах карантину для всіх непрості часи - загроза здоров"ю, вимушена ізоляція та зменшення соціальних контактів. Це все так чи інакше впливає на наш настрій, погіршує емоційні стани. Людям тривожно і страшно, а це, в свою чергу, впливає на стосунки з рідними та близькими. З іншого боку, цей час - це можливість змінити своє життя, виправити прогалини у своїх знаннях про виховання дітей, про стосунки з партнером, з батьками. У час самоізоляції ми можемо змінити себе, стати більш ефективними, самостійними тощо. Ми як професійні психологи в умовах сьогодення вирішили допомогти мешканцям нашого краю і створили онлайн консультаційні пункти", - розповіла Мирослава Гасюк.

У разі потреби мешканці краю можуть звернутися за консультаціями чи порадами до фахівців у форматі "запитання-відповідь" в онлайн режимі чи письмовому вигляді.

Наразі, як зазначає Мирослава Гасюк, до консультаційних пунктів звернулося близько двох десятків громадян. Також координаторка проєкту розповіла, що при повному збереженні конфіденційності запитання в індивідуальній роботі стануть поштовхом до поширення актуальної інформації у соціальних мережах, побудови матеріалів навчальних вебінарів для загалу та спеціалістів допомагаючих професій та тематичних прямих ефірів.

У разі потреби кожен може звернутися по допомогу у форматі "запитання-відповідь" до спеціалістів у месенджерах ФБ. Шукайте посилання тут >>>>>

]]>
Wed, 08 Apr 2020 16:29:00 +0300
Як на Прикарпатті проходять весняно-польові роботи http://briz.if.ua/62708.htm http://briz.if.ua/62708.htm За інформацією департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, загальна площа посівів в області прогнозується на площі 375 тис. га, що відповідає рівню минулого року. Озимий клин під урожай поточного року посіяно на площі 94 тис. га. Уся озимина знаходиться в доброму стані. Завершено перше підживлення озимих зернових та озимого ріпаку.

Ярих культур в області очікується посіяти 222,9 тис. га. У даний час завершується посів ранніх ярих (яра пшениця, ячмінь, овес, горох). Станом на 8 квітня по всіх категоріях господарств посіяно 28,1 тис. га ранніх ярих, або 72,3 відсотка до прогнозу.

Розпочато посів соняшнику, висаджування картоплі. Посівна компанія триває.

Щодо матеріально-технічних ресурсів (пальне, насіння, мінеральні добрива, засоби захисту), то в даний час продовжується їх накопичення, ринок насичений. 

]]>
Wed, 08 Apr 2020 15:45:00 +0300
Франківські школярі ілюстраціями подякували лікарям за їхню працю http://briz.if.ua/62707.htm http://briz.if.ua/62707.htm Учні 6-А класу ліцею №23 імені Романа Гурика намалювали лікарям ілюстрації та подякували всім медичним працівникам, фармацевтам, поліцейським, які цілодобово борються за життя інших ціною власного здоров'я. Про це повідомила вчителька Світлана Саноцька.

"Діти нагадують українцям дбати про власну безпеку і не забувати про роботу цих людей".

]]>
Wed, 08 Apr 2020 15:18:00 +0300
На Прикарпатті жоден заробітчанин не потрапив на обсервацію http://briz.if.ua/62706.htm http://briz.if.ua/62706.htm Про це сьогодні розповів в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів під час онлайн брифінгу в ОДА.

За його словами, в області є три облаштовані заклади для обсервації. Вони усі санаторного типу і можуть прийняти 248 людей. Проте, зараз на обсервації немає жодного прикарпатця, який прибув з-за кордону.

"Назвати ці місця не можу, хоч це і не засекречені дані, адже до цих місць зараз направлена пильна увага. На перший час цих місць буде достатньо", - підкреслив Федорів.

Як зазначив очільник області, чи відправляти людину на обсервацію, чи на самоізоляцію визначають сімейні лікарі та лікарі, які знаходяться на блокпостах.  

]]>
Wed, 08 Apr 2020 14:41:00 +0300
Прикарпатцям розповіли про нові чотири смерті через COVID-19 http://briz.if.ua/62705.htm http://briz.if.ua/62705.htm Сьогодні, 8 квітня, відбувся онлайн-брифінг в ОДА.

Під час події головний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук розповів про чотири нові смерті від коронавірусу.

За його словами від інфекції померли 72-річний житель Рожнятівського району, два франківця (одному було 73 роки, а іншому 81 рік) та 58-річний мешканець Тисменицького району.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 14:20:00 +0300
У Франківській ОТГ працюватимуть мобільні групи, які ловитимуть паліїв трави http://briz.if.ua/62704.htm http://briz.if.ua/62704.htm Сьогодні, 8 квітня, відбулась нарада щодо роботи мобільної групи зі спалювання сухої трави.  

Як зазначив міський голова Руслан Марцінків, наслідки спалювання дуже великі - руйнування екосистеми, родючого шару ґрунту, неконтрольовані пожежі та задимленість. Це шкодить здоров'ю, викликає онкозахворювання, астматичні напади, а також легеневі та серцеві захворювання.

"Мобільна оперативна група буде проводити постійні виїзди на території сіл і всієї об'єднаної територіальної громади. За порушення передбачений штраф", - наголосив міський голова.

Щоб повідомити про випадок спалювання сухостою - телефонуйте 101, або на гарячу лінію 1580.

Будьмо відповідальними у цей складний час. 

]]>
Wed, 08 Apr 2020 13:22:00 +0300
Прикарпатців попереджають про небезпечні роли та груші http://briz.if.ua/62703.htm http://briz.if.ua/62703.htm До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення про шкідливі продукти.

Йдеться про не задекларований інгредієнт молока (алергічні молочні протеїни) в заморожених листах спрінг-ролів, імпортованих із Сінгапуру та про вміст хлорспірифосу в грушах з Китаю, повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Виробник заморожених спрінг-ролів (азійська закуска) - Tee Vih.Jia Food Manufactering Pte Ltd. До України їжу імпортує ТОВ "АШАН Україна".

Груші експортера Botou Flu Fruit Co.Ltd в Україну імпортує ТОВ "ОСТ ТОРГ".

Продукти мають вилучити з продажу. Споживачів, які помітять небезпечні продукти на прилавках, просять звертатися за телефоном: (0342) 511389 або 511392.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 13:04:00 +0300
У двох районах Прикарпаття рибпатруль знайшов браконьєрські сітки http://briz.if.ua/62702.htm http://briz.if.ua/62702.htm 7 квітня рибпатрульні Прикарпаття здійснили патрулювання річки Дністер в межах Галицького та Тлумацького районів Івано-Франківської області. Близько 16 години поблизу с. Довге Галицького району виявили заборонені сіткоснастеві знаряддя - лову:

4 од. ліскових сіток загальною довжиною 90 метрів та 7 "екранів" трикутної форми розміром периметру 1,2 м.

У сітках виявлено два головня та два окуня, які негайно у живому стані виплутані з сіткоснастевих знарядь лову і повернені в природне середовище існування.

Близько 19 години поблизу села Буківна Тлумацького району Івано-Франківської області у річці виявлено та вилучено сіткоснастеве знаряддя лову - одну ліскову сітку довжиною 55 метрів вічко 15 мм. У сітці у живому стані знаходилося два представники червонокнижної іхтіофауни України - марена звичайна та ялець звичайний, які негайно були повернені у природне середовище існування. У снулому стані в сітках знаходилася така риба: верховодка звичайна - 3 екз., окунь звичайний - 2 екз. та головень - 1 екз., загальною вагою 300 грамів. Складено акт знищення водних біоресурсів. Загальна довжина вилучених знарядь лову - 150 метрів. Складено акт виявлення та вилучення майна, власник яких не встановлений.

Всього працівникам Держагенства рибного господарства у Івано-Франківській області протягом рибоохоронного рейду вдалося запобігти збиткам рибному господарству на суму 728 грн.

"Розрахунок за незаконне добування видів риби, що внесені до Червоної книги України здійснюється відповідно до постанови Кабміну "Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)", повідомив начальник Івано-Франківського рибоохоронного патруля Любомир Стрембіцький, - компенсація за один екземпляр марени звичайної та яльця звичайного складає по 330 грн".

Івано-Франківський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 квітня на території Івано-Франківської області діє нерестова заборона 2020.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 11:37:00 +0300
В регіонах завершується процес підготовки регіональних стратегій розвитку news-image http://briz.if.ua/62701.htm http://briz.if.ua/62701.htm Станом на 3 квітня 2020 року 19 областей України вже мають затверджені відповідними обласними радами регіональні стратегії розвитку на період до 2027 року. Також в регіонах триває активний процес підготовки стратегій розвитку об"єднаних територіальних громад - понад 400 стратегій розвитку ОТГ затверджено відповідними радами.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 11:19:00 +0300
Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ надала допомогу для міської клінічної лікарні №1 http://briz.if.ua/62700.htm http://briz.if.ua/62700.htm 7 квітня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ спільно з Лікувально-діагностичним центром св. Луки, в рамках роботи Архієпархіального координаційного антикризового центру, передала до міської клінічної лікарні №1 (вул. Матейки) необхідне медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та дизінфекції.

Завдяки вилученим коштам з Архієпархіяльної благодійної збірки на потреби боротьби із пандемією було придбано захисні комбінезони, респіратори, маски, щитки, окуляри, бахіли, медичні рукавиці, дезінфікуючі розчини тощо. Таким чином найближчими днями допомога від Архієпархіі надходитиме і до інших опорних лікарень міста.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 10:41:00 +0300
Прикарпатським аграріям заборонили використання засобів захисту рослин на основі хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу http://briz.if.ua/62699.htm http://briz.if.ua/62699.htm З метою запобігання зменшення обсягів поставок української продукції до країн-членів ЄС, вітчизняним сільгоспвиробникам необхідно врахувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки посівів, місць зберігання та транспортування первинної продукції.  Мова йде про рішення Європейської Комісії (регламенти від 10.01.2020) щодо відкликання країнами-членами ЄС протягом одного місяця всіх дозволів на засоби захисту рослин (ЗЗР), що містять активні речовини на основі хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу.  Наразі Україна не є країною-членом ЄС і регламент нашою країною безпосередньо не застосовується. Однак, держава повинна відповідати законодавству про продовольство ЄС та виконувати зобов"язання щодо наближення Угоди про асоціацію, а також здійснювати необхідні дії, враховуючи тривалі процеси інтеграції.  Україна експортує значну частину товарів до ЄС, тому очікується, що переглянуті граничні допустимі залишкові межі (МДНЗР) будуть застосовуватися з жовтня 2020 року і до нашої держави. Прийняття таких жорстоких норм фактично може обмежити ввезення вітчизняної сільгосппродукції, що містить більше 0,01 мг/кг хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу.  З огляду на вищевикладене, найбезпечніший спосіб уникнути невідповідності МДНЗР щодо експорту зерна та насіння, їх продуктів до ЄС - виключення застосування пестицидів на основі діючих речовин хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу для продукції, призначеної для продажу як країн-членів ЄС, так і України.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 10:37:00 +0300
За січень-березень 2020 року прикарпатці сплатили до бюджету більше 3 мільярдів гривень http://briz.if.ua/62698.htm http://briz.if.ua/62698.htm У І кварталі 2020 року платники податків Прикарпаття сплатили до зведеного бюджету 3,1 млрд грн податків і зборів, що на 305,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області. Із загальної суми надходжень, до державного бюджету надійшло майже 1,6 млрд грн, що на 153,9 млн грн більше, ніж у І кварталі 2019 року. Місцеві бюджети отримали майже 1,5 млрд гривень, а це на 151,6 млн грн більше, ніж торік. Основними бюджетоформуючими платежами до державного бюджету є податок на додану вартість - 398,4 млн грн (+74,1 млн грн), податок на доходи фізичних осіб - 332,5 млн грн (+47,5 млн грн), податок на прибуток - 233,7 млн грн (+65,9 млн грн), екологічний податок - 64,1 млн грн (+62,6 млн грн).

Також платниками сплачено 438,7 млн грн рентної плати за користування надрами та майже 90 млн грн військового збору.

До місцевих бюджетів за січень-березень 2020 року надійшло 968,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб (+133,8 млн грн), 209,1 млн грн єдиного податку (+17,4 млн гривень), майже 150 млн грн плати за землю (+7,2 млн грн), 52,9 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів (+10,9 млн грн), 27,3 млн грн податку на прибуток (+7,9 млн грн), податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - 21,9 млн грн (+2,5 млн грн).

Крім цього, до Пенсійного фонду сплачено майже 1,4 млн грн єдиного внеску.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 10:19:00 +0300
На Прикарпатті кількість хворих на COVID-19 зросла до 198 http://briz.if.ua/62697.htm http://briz.if.ua/62697.htm В Україні зафіксовано 1668 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 8 квітня в Україні 1668 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 52 летальні, 35 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 206 нових випадків.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область - 89 випадків; Волинська область - 36 випадків; Дніпропетровська область - 41 випадок; Донецька область - 11 випадків; Житомирська область - 21 випадок; Закарпатська область - 43 випадки; Запорізька область - 45 випадків; Івано-Франківська область - 198 випадків; Кіровоградська область - 57 випадків; м. Київ - 256 випадків; Київська область - 120 випадків; Львівська область - 36 випадків; Луганська область - 3 випадки; Одеська область - 32 випадки; Полтавська область - 17 випадків; Рівненська область - 44 випадки; Сумська область - 56 випадків; Тернопільська область - 168 випадків; Харківська область - 5 випадків; Херсонська область - 15 випадків; Хмельницька область - 15 випадків; Чернівецька область - 273 випадки; Черкаська область - 80 випадків; Чернігівська область - 7 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров"я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 8 квітня 2020 року до Центру надійшло 820 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 7205 повідомлень про підозру на COVID-19. 

]]>
Wed, 08 Apr 2020 09:45:00 +0300
Марцінків розповів, як відновлюватиме економіку міста після карантину http://briz.if.ua/62696.htm http://briz.if.ua/62696.htm Сьогодні, 8 квітня, під час ранкового онлайн етеру міський голова Франківська Руслан Марцінків повідомив, що на базі міського виконавчого комітету створюють штаб відновлення економіки.  

"Нам необхідні заходи, які стимулюватимуть відновлення економіки Франківська. Ми розуміємо, що місто і країна не можуть бути постійно у карантині. Наразі спрямовуватимемо роботу на підтримку місцевого бізнесу", - наголосив міський голова.

За його словами, після Великодня у місті планують провести акцію "Свій до свого по своє".

"Найбільший удар від карантину отримали малий і середній бізнеси. Тож ми підготували пакет пільг оподаткування". 

Мер зазначив, що бізнес, який у час карантину не працював, має отримати податкові канікули: " Це спрощення дозвільних і реєстраційних процедур. А для підтримки сільського господарства проводитимемо ярмарки та торгівельні виставки з дотриманням усіх санітарних норм". 

]]>
Wed, 08 Apr 2020 09:20:00 +0300
У Франківську виявили порушення якості води http://briz.if.ua/62695.htm http://briz.if.ua/62695.htm Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в межах повноважень посилило державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об"єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Про це повідомляє пресслужба обласного управління.

Спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування систематично проводяться перевірки дотримання режиму охорони, господарської та іншої діяльності в зонах санітарної охорони джерел та об"єктів централізованого питного водопостачання та правил їх експлуатації, встановлення режимів їх роботи, правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреби споживачів у питній воді.

В результаті проведеної роботи перевірено 52 об"єкти водопостачання, в т. ч. централізованого - 24, децентралізованого - 28. Виявлено порушення на 19 об"єктах, в т. ч. централізованого - 9, децентралізованого - 10.

Спеціалісти Івано-Франківської регіональної та міжрайонних лабораторій Держпродспоживслужби провели відбір та лабораторні дослідження 73 проб води з центральних водопроводів (виявлено шість відхилень), 103 проби вроди із джерел децентралізованого водопостачання (20 відхилень), 18 проб води з поверхневих водойм 1-ї категорії (два відхилення).

Дослідження води проводяться за мікробіологічними, фізико-хімічними та вірусологічними показниками.

За наслідками проведених перевірок та лабораторних досліджень складено 20 приписів та направлено 28 рекомендаційних листів з пропозиціями щодо усунення встановлених порушень та невідповідностей.

]]>
Wed, 08 Apr 2020 08:50:00 +0300
На Косівщині у пожежі травмувалась жінка http://briz.if.ua/62694.htm http://briz.if.ua/62694.htm 6 квітня, о 12:52 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу сухої трави в селі Великий Рожин Косівського району. До місця виклику направлено вогнеборців МПК Кути. На місці пожежі травмувалася жінка 1974 р.н. О 14:14 пожежу локалізовано, а о 14:52 - ліквідовано. Причина виникнення пожежі встановлюється.

]]>
Tue, 07 Apr 2020 17:42:00 +0300
Затриманого за крадіжку калушанина взяли під варту http://briz.if.ua/62693.htm http://briz.if.ua/62693.htm За процесуального керівництва Калуської місцевої прокуратури 21-річному раніше судимому за майнові злочини калушанину повідомлено про підозру у вчиненні крадіжки, поєднаної з проникненням у приміщення (ч. 3 ст. 185 КК України), та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Установлено, що підозрюваний, пошкодивши навісний замок, проник до гаражного приміщення та заволодів речами заявника. В подальшому викрадене мав на меті збути, але був затриманий правоохоронцями в порядку ст. 208 КПК України через декілька годин після скоєння злочину.

За вчинене молодику загрожує до 6 років позбавлення волі.

]]>
Tue, 07 Apr 2020 17:24:00 +0300