briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Sun, 18 Feb 2018 13:05:45 +0200 RayCMS 0.1 Досвід роботи ОТГ на Прикарпатті http://briz.if.ua/48584.htm http://briz.if.ua/48584.htm  Нещодавно ми писали про успіх єдиної міської ОТГ на Прикарпатті - Тлумацької. Цього разу пропонуємо дізнатись про здобутки діяльності сільської Верхнянської ОТГ (Калуський район), яка функціонує ще з 2015 року. Це одна з перших об"єднаних територіальних громад в Івано-Франківській області, яка разом з Печеніжинською та Старобогородчанською ОТГ наважилась стати на шлях децентралізації. Для передачі досвіду, у четвер, 15 лютого, відбулася зустріч представників Верхнянської громади та потенційних Лисецької та Тисменицької ОТГ.

Верхнянська об"єднана територіальна громада налічує 12 населених пунктів, якими опікується 6 об`єднаних сільських рад. На території громади функціонує 7 навчальних закладів, 9 народних домів, 9 бібліотек, 2 амбулаторії, 8 ФАПів. За два роки роботи їм вдалося замінити вікна та двері у закладах культури й освіти, здійснити ремонт спортзалу Довговойнилівської школи, відремонтувати  ФАПи та амбулаторії, зробити реорганізацію колишнього будинку для санітарів у дитячий садок. Також здійснено будівництво вуличного освітлення в чотирьох населених пунктах, проведено 6 км 200 метрів централізованого водопостачання і встановлено 4 сонячні міні-електростанції.

"За один рік у нас відкрито три дошкільні навчальні заклади. У школах навчається 922 дитини і всі на 100% забезпечені підручниками.  На освіту ми виділяємо найбільше коштів з бюджету - 66%, це галузь, яка створює найбільше робочих місць і також ми розуміємо, що діти - це наше майбутнє", - розповідає заступник сільського голови Верхнянської ОТГ Івано-Франківської області Іван Ковчак.

У відділі культури планують відкрити школу мистецтв у селі Верхня. Налагодити систему бібліотекарства хочуть відкриттям у кожному населеному пункті читалень, а для зручності користування центральною бібліотекою - бажають створити електронну базу наявних книг.

Одним з соціальних переворотів на території громади є участь у пілотному проекті Мінсоцполітики, згідно з умовами якого люди, які потребують соціальної допомоги можуть здавати усі документи на субсидії на місцях, а не відвозити їх до Калуша в соцзабез.

"Ми маємо право тільки збирати документи, а наш працівник два рази на тиждень їздить до Калуша, де і опрацьовують усі дані. В основу децентралізації покладено наближення до людей, тому ми хочемо забезпечити жителів нашої ОТГ комфортним обслуговуванням. Є 25 видів соціальної допомоги, які потрібно продовжувати, формувати і так далі. Спочатку потрібно поїхати записатись, потім привезти документи, а якщо ще й забудеш якісь папери, то ще раз їхати. Для людей - це лишні витрати і фізичне напруження, особливо якщо це пенсіонери. У нас є 93 людини, які потрапили у складні життєві обставини і потребують сторонньої допомоги і піклування від соціальних працівників", - розповідає начальник відділу праці управління соціального захисту населення Наталія Петришин.

Також Верхнянська ОТГ є єдиною з сільських в області, яка має свій ЦНАП.

Територіальна громада є учасником програми Dobre "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність". За підсумками 2017 року Верхнянська ОТГ посіла 8 місце за рівнем зростання власних доходів бюджету громади серед 159 громад в Україні, які утворились у 2015 році.До об`єднання бюджет становив 4 млн, у 2016 році - 40 млн, а в 2017 - 52 млн гривень.

Важливо, що об"єднані територіальні громади завдяки  підтримці міжнародних і українських громадських організацій та історій успіху інших об"єднаних територій мають позитивну мотивацію розвиватись, створювати нові робочі місця, осучаснювати села.

Богдана Комарніцька для БРІЗ

 

]]>
Sat, 17 Feb 2018 19:25:00 +0200
Заступник Міністра юстиції України провів брейн-ринг для студентів Івано-Франківська http://briz.if.ua/48583.htm http://briz.if.ua/48583.htm Заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов провів брейн-ринг із студентами Івано-Франківського Університету Короля Данила.

Перемогу у брейн-рингу здобула студентка юридичного факультету Лілія Трушко. Саме вона зможе провести робочий день з начальником будь-якого структурного підрозділу ГТУЮ.

Також Сергій Петухов розповідав про роботу юстиції України та їхні програми, закликав до спільної роботи студентів з ГТУЮ у Івано-Франківській області. Студенти змогли довідатися про те, як працювати в галузі юстиції та про роботу Європейського союзу.

Нагадаємо, Заступник Міністра юстиції С.Петухов 16 лютого ц.р. здійснив робочу поїздку по Івано-Франківській області. Крім участі у студентському брейн-рингу та спілкування зі студентською молоддю Університету Короля Данила, він також зустрівся з переможцями учнівських олімпіад з правознавства, поспілкувався з представниками місцевих засобів масової інформації.

]]>
Sat, 17 Feb 2018 19:20:00 +0200
Як лісова охорона Прикарпаття допомагає вижити тваринам взимку? http://briz.if.ua/48582.htm http://briz.if.ua/48582.htm  Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарювання повідомляє, що лісова охорона та єгерська служба в мисливських угіддях Делятинського ЛГ облаштували та підтримують у належному стані понад 70 годівниць. Диким тваринам для зимової підгодівлі лісівники спорудили понад 70 солонців, заготовили близько 5 тонн сіна та по 3 тисячі кормових віників у кожному лісництві.

Зимова підгодівля це в жодному разі не приручення диких тварин, а допомога у складний період року. Підгодівля не повинна замінювати природну кормову базу та перешкоджати природним інстинктам звірини.

Єгері та лісова охорона щоденно створюють максимально зручні умови для життя та природного приросту чисельності диких тварин, збільшення виходу мисливської продукції з одного гектара угідь та забезпечення збалансованого розвитку мисливського господарства в області.

]]>
Sat, 17 Feb 2018 13:55:00 +0200
Конкурс малюнків "Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах"для учнівської молоді Долинщини http://briz.if.ua/48581.htm http://briz.if.ua/48581.htm  З нагоди Міжнародного дня лісу, профспілка Державного підприємства "Вигодське лісове господарство" за сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Олександра Матусевича з 01 лютого по 21 березня, вже традиційно проводить конкурс малюнків "Червонокнижні види тварин і рослин у Карпатах". Запрошуємо дітей, учнівську молодь та адміністрації навчальних закладів Долинщини взяти участь у конкурсі (вікове обмеження для конкурсантів - до16 років).

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів України та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами.

Умови конкурсу:

Конкурсні роботи повинні відображати усвідомлення необхідності відповідального ведення лісового господарства, невиснажливого і постійного користування лісовими ресурсами, активного залучення громадян до вирішення комплексу екологічних, соціальних і економічних проблем лісової галузі, заклик до турботливого ставлення до лісів та їх мешканців.

На конкурс подають малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю, також допускаються роботи виконані в графічних редакторах.

До роботи має бути подана наступна інформація (вказати на зворотній стороні малюнку):

• назва роботи;

• прізвище, ім"я, по батькові та дата народження автора, який клас;

• місце проживання (повну адресу) автора, контактний мобільний номер телефону, електронну адресу (при наявності);

• назву навчального закладу та його адресу;

01.02 по 25.02 збір конкурсних робіт. 01.03 відбудеться публічне оцінювання робіт в залі засідань контори Вигодського лісгоспу, незалежною суддівською колегією. Усі роботи конкурсантів отримають порядковий номер і суддям буде заборонено переглядати автора. Оцінювання малюнків відбудеться за трьома критеріями (по шкалі від 10 до 1): відповідність темі, ймовірність сторонньої допомоги, надзвичайність. Переможці будуть визначені по сумі середніх балів усіх суддів. Оцінювання навчальних закладів відбудеться теж за трьома критеріями: загальна кількість малюнків (по шкалі від 10 до 1), середній бал по навчальному закладу, середній бал найкращої роботи.   Листи з оцінками запечатаються в конверт і публічно відкриються та оприлюдняться лише 19.03 в залі засідань контори Вигодського лісгоспу. При однакових оцінках переможець визначатиметься за найбільшою кількістю електронних голосів (оригінальних лайків) (Для навч.закладів чим більше від Вас учасників - більше шансів на перемогу).

Усі малюнки будуть розміщені для голосування 5 березня на сторінці ДП "Вигодський лісгосп" в мережі Facebook, яке триватиме до 18 березня 24:00. Усі учасники розділяться на дві вікові групи - дошкільнята + 1-4 класи та 5-11 класи. Три найкращі роботи у кожній групі, а також один навчальний заклад, що отримають найвищий середній бал і будуть визначені як переможці конкурсу та нагороджені цінними призами та дипломами.

Нагородження переможців відбудеться 21 березня в Міжнародний день лісів у Вигодському Будинку культури. Після нагородження відбудеться святковий концерт для всіх учасників конкурсу.

Приз за перше місце - планшет.

Друге і третє місце - смарт годинники.

Навчальний заклад переможець отримає - принтер.

Конкурсні роботи до 25 лютого 2018 року надсилати на адресу: 77552, Долинський р-н, смт. Вигода, вул. Д. Галицького 40, ДП "Вигодський лісгосп" або приносити особисто в приймальню. Бажано паралельно надсилати електронну версію малюнка на ел. пошту vygodalisfb@gmail.com

Роботи не повертаються. Наданням роботи на Конкурс малюнків автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані ДП "Вигодське лісове господарство" на власний розсуд.

Із запитаннями та пропозиціями звертайтесь за тел. (03477) 61-7-04 або пишіть https://www.facebook.com/vygodalis/message

За матеріалами ДП "Вигодське лісове господарство"

]]>
Sat, 17 Feb 2018 13:19:00 +0200
До уваги франківців – 17 лютого – День спонтанного вияву доброти http://briz.if.ua/48580.htm http://briz.if.ua/48580.htm  Сьогодні не соромтесь бути привітним до всіх, усміхайтеся незнайомцям, обіймайте близьких та творіть добро. День спонтанного вияву доброти (Random Actsof Kindness Day) - одна із недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Це свято має загальносвітове значення та святкується незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань. Безкорисні добрі вчинки - невіднятна частина святкування. Отже, сьогодні ще є час для того, щоб своєю доброю справою змінити чиєсь життя, своє життя, а то і хід історії. Всім добра!

]]>
Sat, 17 Feb 2018 12:46:00 +0200
У центрі Франківська - ДТП без жертв http://briz.if.ua/48579.htm http://briz.if.ua/48579.htm У Франківську на перехресті Незалежності-Франка-Мльника сталась аварія, постраджалих нема.

На місці пригоди працюють поліція і наші кореспонденти.

Подробиці згодом.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 21:04:00 +0200
Мольфарські чари уже в Івано-Франківську http://briz.if.ua/48578.htm http://briz.if.ua/48578.htm Могутні мольфари живуть не тільки у високогір"ї Карпат. Їх можна зустріти і в містах. Так у Івано-Франківську лісний чаклун наслав прокляття на молодого легеня, який знехтував мольфарськими традиціями. Розбити чари можете саме ви. Для цього потрібно розгадати ряд загадок, які знаходяться в гущавині темного лісу. Хай вас не лякає мертва тиша і нічні хижі звірі. Бо історія обов"язково матиме щасливе завершення.

Саме таку захопливу розвагу пропонують франківцям пройти у новій квест-кімнаті "Таємниця Мольфара" від "ESCAPE QUEST". Для гри вам знадобляться ще троє добровольців, допитливість, уважність та навички зіллєваріння. У команди є всього лиш година, щоб знайти всі підказки і зняти чари.

На початку гри учасники потрапляють у похмурий карпатський ліс, де кожна деталь може виявитись підказкою, ключем чи просто відволікаючим елементом, щоб стривожити, налякати і ще більше заплутати вашу свідомість.

Враженнями від пройденого квесту поділилася одна з його учасниць Марія Ціник:

"Обожнюю детективи і пригодницькі серіали, а стати героєм екшену взагалі було давньою дитячою мрією. Про квест-рум дізналась недавно, було цікаво спробувати. І скажу, що я залишилась дуже задоволена. Емоції переповнюють, все настільки реалістичне, що здається наче потрапляєш в іншу реальність. У пошуках підказок година пролетіла непомітно. А мозок ще й досі відтворює картинки пережитого".

Квест-кімнати як новий вид розваг набувають популярності завдяки своїй реалістичності гри та акцентом на яскравих емоціях, які людині рідко трапляються у повсякденному житті. 

Додамо, що окрім "Таємниці Мольфара", "ESCAPE QUEST" пропонує франківцям пограти в "Адреналін в кредит" і "Джек-Різник".  

]]>
Fri, 16 Feb 2018 20:03:00 +0200
Флеш-моб-гопак та три дні хорового співу: що радять меру на прийомах громадян http://briz.if.ua/48577.htm http://briz.if.ua/48577.htm Організувати проведення у середмісті Івано-Франківська флеш-мобу у вигляді масового виконання гопака запропонували Івано-Франківському міському голові під час чергового прийому громадян.

Про це сам мер повідомив сьогодні на своїй персональній сторінці у соціальній мережі "Фейсбук". "Загалом, мої особисті прийоми мешканців чи юридичних осіб проходять у спільному настрої - побутових проблем. - зазначив міський голова у своєму дописі, - Однак щоразу трапляється кілька непересічних історій чи ідей. Приміром, сьогодні до мене завітала пані Галина Морів з Києва з гарною ідеєю зробити до дня міста незвичний флеш-моб. Вона пропонує в середмісті затанцювати гопак і відтак передати естафету іншим містам".

Зі слів міського голови, в ході спілкування з вказаною мешканкою столиці було висловлено бачення, що було би добре, якби вказану ідею було втілено під живу музику. "Є бачення втілити це під живу музику. - зауважує пан Марцінків, - Ідея хороша, я її підтримую". 

Іншу пропозицію, яка припала до душі міському голові, озвучив Володимир Рудницький, який також завітав на прийом до мера. Як стверджує очільник обласного центру Прикарпаття, вказаний громадянин запропонував організувати у м. Івано-Франківську великодній фестиваль. Передбачається, що він включатиме серію концертів (протягом трьох днів) зведених хорів у різних локаціях міста. До участі у заході автор ідеї пропонує запросити хори з міст Києва, Львова тощо.

"Обидві ідеї автори обговорять детальніше з директором департаменту культури", - підсумовує міський голова. 

 

Фото - зі сторінки Р.Марцінківа у Фейсбуку

]]>
Fri, 16 Feb 2018 19:59:00 +0200
В Івано-Франківську знову падають балкони. Цього разу на куті вулиць Чорновола та Гординського http://briz.if.ua/48576.htm http://briz.if.ua/48576.htm Оздоблення фасадів та балконів старовинних будинків Івано-Франківська продовжують загрожувати життю і здоров"ю мешканців обласного центру Прикарпаття.

Черговий такий трапунок стався близько 16-ї години на розі вулиць Гординського та Чорновола в Івано-Франківську. Там, від одного з кутових балконів будинку по вулиці Чорновола, 28 (просто над аптекою № 5 відвалилися кілька чималих шматків бетонного карнизу та металева балка, наробивши добрячого гармидеру на тротуарі.

На місці працюють працівники пожежно-рятувальної служби та комунальники.

За наявною інформацією, на щастя ніхто внаслідок обвалу не постраждав.

Нагадаємо, це вже не вперше частини карнизів та інші елементи оздоблення фасадів падають на тротуари обласного центру.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 17:31:00 +0200
Скільки коштуватиме стандартне приєднання до газових мереж http://briz.if.ua/48575.htm http://briz.if.ua/48575.htm Рівень оплати за стандартне приєднання до мереж газопостачання на Прикарпатті може сягати майже 15,5 тисяч гривень.

Відповідну інформацію поширила днями прес-служба регіональної газорозподільчої компанії ПАТ "Івано-Франківськгаз". Як було зазначено, вартість стандартного приєднання регулюється державним регулятором - Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Своєю постановою від 28 грудня 2017 року № 1590 НКРЕКП затвердила граничні рівні оплати за стандартне приєднання до газових мереж у розрізі кожного регіону України. "Зокрема, для Івано-Франківської області, залежно від типорозміру лічильника і місцевості, вартість становить від 10390 грн. до 15460 (без ПДВ)", - повідомляють у ПАТ "Івано-Франківськгаз".

Нагадаємо, за інформацією газовиків, головними перевагами стандартного приєднання є те, що за умови відсутності зауважень в документації, газорозподільна компанія впродовж 10 робочих днів від дня реєстрації заяви видає замовнику дозвіл, проекти договорів, техумови та відповідні рахунки . Для виконання комплексу робіт зі стандартного приєднання об`єкта чи земельної ділянки законодавство визначило тримісячний строк.

 

]]>
Fri, 16 Feb 2018 17:14:00 +0200
Прикарпаття відвідав Заступник Міністра юстиції України С.Петухов http://briz.if.ua/48574.htm http://briz.if.ua/48574.htm Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов перебуває з робочим візитом на Прикарпатті.

Відповідно до плану робочої поїздки столичний чиновник взяв участь у студентському брейн-рингу в  Університеті Короля Данила, поспілкувався зі студентами вказаного вишу на базі мобільного пункту безоплатної правової допомоги (спеціалізований намет у холі Університету), а пізніше - у приміщенні Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області зустрівся з надією української юриспруденції - переможцями учнівських олімпіад з правознавства, поспілкувався з представниками прикарпатських мас-медіа.

 

]]>
Fri, 16 Feb 2018 16:43:00 +0200
За рік майже 3 тисячі ліквідованих пожеж - підсумки роботи прикарпатських рятувальників http://briz.if.ua/48573.htm http://briz.if.ua/48573.htm Майже три тисячі пожеж було ліквідовано торік прикарпатськими рятувальниками.

Про це розповів днями начальник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький.

Так, за інформацією прес-служби УДСНС в області, виступаючи на нараді з підбиття підсумків роботи Івано-Франківської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту за 2017 рік та визначення основних завдань у сфері цивільного захисту на 2018 рік, що відбулася 14 лютого ц.р. на базі обласного управління ДСНС, він зазначив, що протягом 2017 року було ліквідовано 2781 пожежу.

За інформацією пана Чернецького, значний внесок у справу боротьби з пожежами внесли команди місцевої пожежної охорони та добровольці, які торік взяли участь у гасінні 674 пожеж, що становить 24,2% від усієї кількості ліквідованих пожеж.

 

Фото - прес-служба УДСНС в Івано-Франківській області

 

]]>
Fri, 16 Feb 2018 15:56:00 +0200
Протягом минулого року івано-франківські газовики приєднали до газових мереж понад півтисячі об'єктів http://briz.if.ua/48572.htm http://briz.if.ua/48572.htm 545 нових об"єктів було підключено протягом минулого року до системи газопостачання фахівцями ПАТ "Регіональна газова компанії "Івано-Франківськгаз".

За даними прес-служби компанії, ця цифра є майже на 12 % більшою, ніж аналогічна за 2016 рік.

Цікавим є той факт, що 27% замовлень було виконано за схемою нестандартного приєднання. Як наслідок, блакитне паливо було підведено до 122 приватних будинків, 5 багатоповерхівок та 21 підприємства компобуту.

"Головною перевагою стандартного чи нестандартного приєднання є те, що споживачеві достатньо подати заяву до центру обслуговування клієнтів, заповнити опитувальний лист укласти договір та оплатити вартість послуги. Клієнтові не потрібно на різних етапах газифікації щоразу ходити по кабінетах для збору підписів та отримання дозволів. Подальший процес координується нашими менеджерами", - цитує прес-служба слова директора з капітального будівництва ПАТ "Івано-Франківськгаз" Олександра Мандрика.

При цьому, як зазначається, в разі стандартного приєднання за умови відсутності зауважень в документації, газорозподільна компанія впродовж 10 робочих днів від дня реєстрації заяви видає замовнику дозвіл, проекти договорів, техумови та відповідні рахунки . Для виконання комплексу робіт зі стандартного приєднання об`єкта чи земельної ділянки законодавство визначило тримісячний строк.

Як стверджують івано-франківські газопостачальними,загалом протягом минулого року до центрів обслуговування клієнтів ПАТ "Івано-Франківськгаз" було подано 712 заяв про приєднання до газопостачання з подальшою видачею заявникам технічних умов. З них 432 заяви на отримання послуги із стандартного і 280 - із нестандартного приєднання.

Загалом же від початку 2013 року (з моменту введення в дію чинної моделі приєднання до газових мереж) підприємством було укладено понад 2,5 тисячі договорів на приєднання до мереж газопостачання. Найбільше з них - у м.м. Івано-Франківську, Коломиї та Надвірній.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 15:34:00 +0200
Ґрунтові води підтопили Палац культури у Богородчанах http://briz.if.ua/48571.htm http://briz.if.ua/48571.htm Близько 20 кубічних метрів ґрунтових вод відкачали вчора працівники Державної пожежно-рятувальної частини № 4 з підвального приміщення Палацу культури селища Богородчани.

Як стало відомо БРІЗу рішення направити резервне відділення пожежно-рятувальної служби на порятунок споруди соціально-культурного призначення було ухвалено на позачерговому засіданні Богородчанської районної комісії питань техногенної, екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

В даний час над вирішенням проблеми усунення причин та умов підтоплення підвалів Палацу культури у селищі Богородчани працюють фахівці.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 14:43:00 +0200
У військове містечко та на БАМ прийшла "чорна п'ятниця" http://briz.if.ua/48570.htm http://briz.if.ua/48570.htm Івано-Франківський міський голова продовжує інспектувати стан справ та роботу комунальних служб у мікрорайонах міста.

Сьогодні вранці "чорна п"ятниця", як він сам називає такі інспекції охопила так зване "військове містечко" (мікрорайон на стику вулиць Чорновола та Довженка в обласному центрі) та "БАМ".

"Чорна п"ятниця" продовжується і сьогодні перевіряли Військове містечко та частково БАМ. - повідомив міський голова у соціальній мережі Фейсбук, - Завдяки таким акціям ми можемо побачити проблеми в мікрорайонах, оперативно шукати їх вирішення та окреслювати перспективи розвитку для кожної частини міста".

Зі слів мера, за результатами інспекції у "військовому містечку" він дав доручення прорахувати вартість встановлення освітлення у дворі будинків №№ 3а та 5а по вулиці Довженка, де є дитячий майданчик. Крім того, у вказаному мікрорайоні міська влада планує частково замінити сміттєві баки та відремонтувати дорожнє покриття по вулиці Сухомлинського. Прийнамні, як стверджує міський голова, там уже прокладений нижній шар дорожнього покриття.

"Вагомим досягненням, - додає пан Марцінків, - зараз є заміна електричного кабелю на Довженка 1,1б, Чорновола, 132, де відбувались постійні відключення та перебої з електроенергією. Щиро сподіваюсь, що тепер такої проблеми не буде. Щодо прибирання, то воно є задовільним проте неідеальним. Головне, що дороги і тротуари посипані".

 

Фото - зі сторінки Р.Марцінківа у Фейсбуку  

]]>
Fri, 16 Feb 2018 14:18:00 +0200
Як буде виглядати Лисецька ОТГ? http://briz.if.ua/48569.htm http://briz.if.ua/48569.htm 12 лютого в селі Радча відбулося обговорення перспективи створення Лисецької ОТГ. Захід проводився за участі керівника апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослава Татарина, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ганни Василів, депутата районної ради Ярослава Яфімчука, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, експерта з питань місцевих фінансів Оксани Швець, сільського голови села Радча Василя Вацеби та громади. В ході обговорення питання децентралізації з місцевим населенням Максим Чопей проінформував про стан створення об"єднаних територіальних громад в Івано-Франківській області та Україні. Згідно з перспективними планами в Україні передбачається орієнтовно 1360 центрів ОТГ, на сьогодні створено 699 (понад 50%), в Івано-Франківській області із 58 ОТГ створено - 24. Експерт надавав відповіді на питання, акцентуючи увагу на позивних сторонах створення Лисецької ОТГ, її фінансовій спроможності та можливостях розвитку інфраструктури сіл, які входитимуть до неї.

Продовжив тематику зібрання керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин. Зокрема, у своєму виступі він наголосив на незворотності процесу об'єднання в територіальні громади, можливості мати практично однакову кількість депутатів від населених пунктів, які увійдуть у Лисецьку ОТГ. Крім того, Я.Татарин навів приклад однієї із діючих ОТГ в області, у якій першочергово зосередили свою увагу на розвитку інфраструктури найвіддаленіших і найменших населених пунктів, а також відповів на запитання присутніх.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 13:47:00 +0200
Соціальні працівники перевірили, як живуть діти з потребуючих сімей http://briz.if.ua/48568.htm http://briz.if.ua/48568.htm 15 лютого відповідно до плану роботи Снятинського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді, фахівцями із соціальної роботи Ганною Плехтяк та Марією Равлюк було здійснено виїзд у с. Устя, Тулова, Орелець. В ході роботи спільно з представником сільської ради Квітославою Гузак відвідано сім"ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та проведено перевірки цільового використання одноразової державної допомоги при народженні дитини. Фахівцями із соціальної роботи проведено оцінки потреб дітей та їх сімей у наданні соціальних послуг, батькам надано консультації щодо усвідомленого батьківства, профілактики шкідливих звичок, покращення санітарно-гігієнічних умов проживання та попередження насильства в сім"ї. За результатами оцінки потреб сім"ям запропоновано послугу соціального супроводу.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 13:46:00 +0200
Бойківська Розколяда 2018 відбулась на Рожнятівщині http://briz.if.ua/48567.htm http://briz.if.ua/48567.htm 14 лютого 2018 року у світлиці Рожнятівської центральної районної бібліотеки відбулося святкове дійство "Бойківська розколяда-2018". З року в рік, від покоління до покоління наш народ об"єднує коляда, вона згуртовує нас у велику українську родину кожною сім"єю, робочими колективами, всією нацією!

Духовенство району отець-декан Василь Пастух, о. Дмитро Халус, о. Богдан Джогола, о. Богдан Головчак, отець-капелан Іван Креховецький розпочали розколяду молитвою і колядкою "Бог Предвічний". 

Працівники бібліотеки привітали всіх присутніх з Днем святого Валентина, Міжнародним днем дарування книг і Днем комп"ютерника, які відзначають 14 лютого. Вони коротко пригадали про цікаві зустрічі і презентації книг, виставки, вечори музики і пісні, вуличні акції і флешмоби, святкування державних, релігійних і народних свят, які проходили у бібліотеці на протязі минулого року; про хвилюючі зустрічі з воїнами АТО, вшанування матерів, дружин і сестер воїнів АТО, вояків УПА, воїнів-афганців, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, ветеранів і людей поважного віку.

Завершуюючи цикл Новорічно-Різдвяних свят, у бібліотечній світлиці всі колядували від душі і бажали один одному здоров"я, щастя, радості, благополуччя, достатку, спокою і миру, щоб в гаразді діждати від нині за рік. В цей день звучали давні колядки із багатющої духовної і народної скрині наших предків та сучасні колядки, обрамлені теплими, акустичними аранжуваннями й оригінальними обробками.

Дитячими ангельськими голосами прославляли Бога учні Рожнятівської дитячої школи мистецтв (кер. Ірина Русин), неперевершено виконавши сучасні колядки "Прийде Ангелик", "Їде, їде Бог на санях".

Давню колядку "Дві тисячі років тому" проникливо виконала художній керівник Рожнятівського РНД Мар"яна Мельник. 

Навіяли Різдвяну казку талановиті вокалістки Мар"яна Мельник, Ірина Русин і Руслана Листван. Тріо "Талісман" (кер. Мар"яна Мельник) прекрасно виконало пісню "Щасливого Різдва".

З колядками "Чудесна зірка", "Небо і земля", "Нині Рождество Божого Дитяти", "Разом нині прославім" і віншуваннями завітав народний аматорський хоровий колектив Союзу українок (кер. Світлана Діденко, муз. кер. Наталія Сагайдак). У виконанні Наталії Сагайдак прозвучала пісня "Коляда, коляда, Україна молода!".

Долаючи снігові замети, з нашого гірського села на розколяду до бібліотеки завітав камерний хор інтелігенції села Красне (кер. Володимир Ілиняк). Найкращі слова побажань і віншувань та бездоганне виконання колядок "Возвеселімся всі разом нині", "На Різдвяні свята", "Нова радість стала" викликали щире захоплення у всіх присутніх.

Зачарували прекрасні звуки бандури і ніжні жіночі голоси учасників вокального колективу "Ектенія" (кер. Ірина Русин), який цього року в часі Різддвяних свят побував у Польщі і подарував нашим сусідам український дух Різдва. Прозвучали колядки "Що то за предиво", "По всьому світу", "На небі зірка" і наш славнозвісний "Щедрик".

Авторський вірш про розколяду прочитав член літературного об"єднання "Горгани" Володимир Кондур.  

В ході святкового дійства проведено урочисте закриття виставки ікон "Небесні охоронці" художника-реставратора, іконописця Мирослави Площанської. Присутні поспілкувалися з автором ікон і поділитися враженнями про виставку. Бібліотекарі розповіли, що з часу відкриття виставки від 16 січня її переглянуло більше 500 чоловік, а ще - 600 переглядів на сайті бібліотеки та зазначили, що ікони несуть людям світло і тепло, любов і доброту, радість і піднесення.

Художник-реставратор, іконописець Мирослава Площанська розповіла про свою творчість, зокрема, про виставку "Небесні охоронці", подякувала за черговий теплий прийом на Рожнятівщині і у Міжнародний день дарування книг подарувала районній бібліотеці книжку.

На завершення духовенство виголосило "Многая літа" поважному товариству: всім колядникам, щедрівникам, віншувальникам і гостям світлиці. 

]]>
Fri, 16 Feb 2018 13:45:00 +0200
На Косівщині відбулися загальні збори громадської організації «Спілка учасників АТО» http://briz.if.ua/48566.htm http://briz.if.ua/48566.htm 15 лютого у сесійному залі райдержадміністрації відбулися загальні збори громадської організації Косівського району "Спілка учасників АТО". В даному заході також взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Марчук, голова районної ради Павло Ванджурак, голова спілки Іван Крисяк, начальник Косівського районного військового комісаріату Андрій Срібняк, радник консультант голови районної ради, заступник керівника центру допомоги учасникам АТО при райдержадміністрації Дмитро Колотило.

16022018017Розпочалися збори хвилиною мовчання у пам'ять про загиблих героїв, які не повернулися із зони проведення антитерористичної операції. Після цього всі присутні помолилися за воїнів, які воюють на сході України, за всіх тих, які чекають їх удома, а також за волонтерів, що допомагають у боротьбі проти ворога України.

Голова спілки АТО Іван Крисяк відзвітував перед членами громадської організації про роботу, що була виконана у минулому році, а були озвучені заходи, що заплановані і будуть проведені у 2018 році.

На зборах ГО "Спілка учасників АТО" відзначили роботу волонтерів Косівщини, яким вручили пам"ятні відзнаки "Волонтер" за професійне вирішення проблем учасників АТО та за активну співпрацю з громадською організацією.

На загальних зборах громадської організації "Спілка учасників бойових дій АТО Косівського району" виносилось питання надання житла сім"ям воїнів, які воювали на Сході країни. Задля вирішення даного питання було вирішено звернутися до Івано-Франківської обласної ради.

]]>
Fri, 16 Feb 2018 13:40:00 +0200
«Шпилясті кобзарі» в Городенці http://briz.if.ua/48565.htm http://briz.if.ua/48565.htm В день великого релігійного свята Стрітення Господнього в Городенці за доброю традицією відбувся святковий концерт в районному Палаці культури. За підтримки Народного депутата України Анатолія Матвієнка та за сприяння депутата обласної ради Андрія Левковича в райцентр завітав музичний гурт "Шпилясті кобзарі".

Розпочинаючи концерт ведучий, Заслужений працівник культури України Роман Осадчук відзначив, що вперше гурт виступив на телешоу "Україна має талант" у 2011 році і відтоді гурт, що об"єднав виконавців з різних регіонів України - Рівного, Києва, Донецька, Житомира, Борисполя взяв участь у багатьох фестивалях, побував з концертами у різних країнах світу.

Отець-декан Ігор Левицький привітав артистів і глядачів зі святом та благословив на добрі справи. Вітаючи гостей та присутніх в залі, хори міських церков виконали колядку.

"Шпилясті кобзарі" розпочали концерт оригінальним виконанням українських народних пісень на бандурах. Родзинкою концерту стало виконання спільно з дитячим хором Городенківської музичної школи української різдвяної пісні на мотиви всесвітньо відомого хіта "Jingle Bells".

Лідер гурту Ярослав Джусь, демонструючи віртуозне виконання на бандурі, виконав декілька музичних творів на замовлення глядачів.

Далі талановиті бандуристи виконали кавер-версії світових хітів різноманітних виконавців. Кожен музичний твір переповнений зал глядачів вітав бурхливими оплесками.

Дякуючи виконавцям, депутат обласної ради Андрій Левкович вручив пам"ятні відзнаки до 350-річчя надання Городенці Магдебурзького права та відзначив їх великий вклад у популяризацію української пісні та українського музичного інструменту.

Голова райдержадміністрації Роман Жичицький вручив гостям сувеніри з покутської кераміки та зазначив що, молоді виконавці роблять дуже велику справу, доносячи до зарубіжних глядачів українську культуру.

Начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Галина Олінійчук, подякувавши гостям, пригадала їх спільний виступ з аматорським колективом "Придністров"я" на телепроекті "Фольк-музік".

Пряму трансляцію концерту проводило Івано-Франківське обласне телебачення "Галичина".

]]>
Fri, 16 Feb 2018 13:38:00 +0200