Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Хто літом спеки боїться, той зимою не має чим погріться

Блог на БРІЗ


Prima MED
Медичний центр «Пріма МЕД»

високотехнологічна лабораторна діагностика
НОВІ СЕКРЕТИ ПЕРЕСАДКИ НИРОК ВІДКРИТІ
15.4.2016, 16:39 (ред.)

Незважаючи на хороші досягнення в області трансплантування, приблизно половина пересаджених нирок будуть відторгненні імунною системою господаря протягом 10 років після операції. Дослідники застосували молекулярне профілювання для визначення причини відторгнення.

Методика пересадки нирок розвивалась стрибкоподібно відколи вперше, у 1950 році, була проведена перша вдала операція.

Остання статистика  показала, що до кінця першого місяця 97% нових нирок працюють, 93% до кінця першого року та 83% протягом перших трьох років.

Якими б не були вражаючими ці результати, вони також означають і те, що протягом перших 3 років 17% трансплантованих нирок перестають виконувати свою функцію. Ця кількість дорівнює приблизно 3,000 американським пацієнтам.

Є цілий ряд причини, через які трансплант може перестати функціонувати, найбільш часта причина це відторгнення. Іншими словами, імунна система господаря розпізнає пересаджену тканину як чужу та розпочинає імунну атаку проти неї, що поступово її знищує.

Гостре та хронічне відторгнення

Є два види відторгнення: гостре та хронічне. Гостре відторгнення відбувається швидко, і орган повністю відторгається протягом року; хронічне відторгнення протікає повільніше та довше, протягом декількох років, і зрештою закінчується недостатністю.

Ці дві проблеми дотепер вважались різними захворюваннями.

Нове дослідження нещодавно відкрило, що як гостре так і хронічне відторгнення не є різними захворюваннями, вони обоє є частиною одного процесу.Дослідники використали технологію, яка називається профілювання генної експресії, для дослідження активності хронічного та гострого відторгнення. Технологія дозволила дослідникам порівняти активність тисяч генів в один момент та порівняти відмінності та схожості між пацієнтами.

Дослідники використали технологію, яка називається профілювання генної експресії, для дослідження активності хронічного та гострого відторгнення. Технологія дозволила дослідникам порівняти активність тисяч генів в один момент та порівняти відмінності та схожості між пацієнтами.

Профілювання генної експресії

Для цього дослідження, яке було опубліковане у виданні American Journal of Transplantation, команда проаналізувала зразки біопсії 234 пацієнтів. Вони виявили, що 80% генів, які експресувались при гострому відторгненню, були також активні і при хронічному відторгненню нирок.Науковці кажуть:

Науковці кажуть:

«Це все те ж захворювання – незалежно від того, чи це перший місяць, чи 5 років після -пересадження. Імунозалежне відторгнення є одним процесом на молекулярному рівні.»

При хронічному відторгненню, лікарям необхідно постійно зменшувати рівень імуносупресантів, через їхню токсичність, проте вони залишаються єдиним засобом зупинити імунну систему від руйнування нової нирки.

Як передбачити відмову нирок

Оскільки хронічне відторгнення прогресує дуже повільно та безшумно, дуже важно розпізнати хворобу, поки вона не з'явиться серйозна проблема.

Команда дослідників знайшла потенційний спосіб виявляти орган, який може відмовити, ще до етапу, коли вже не можна нічого повернути. Вони досліджували клітинний показник відторгнення, який називається інтерстиціальний фіброз та тубулярна атрофія (IFTA).

Цей специфічний тип пошкодження був попередньо пов'язаний зі збільшеним частотою відторгнення. Проте команда виявила, що даний аналіз IFTA є не тільки ознакою попередньої травми, проте також може свідчити про процес, який вже розвивається.

У майбутньому, регулярні біопсії пересаджених нирок дозволять лікарям слідкувати за змінами у патології та може полегшити виявлення клітинної інтеграції у нирках. Незважаючи на те, що біопсія є доволі інвазивним методом, у майбутньому можна буде проводити молекулярне профілювання, використовуючи зразок крові.


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців