Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не взявшись за сокиру, хати не зробиш

Розумові ігри на Покутті стають дедалі популярнішими


27 Лютого 2013 p.

Відкрита Покутська Ліга «Що? Де? Коли?», яка бере участь у кубку Західного регіону України, провела минулої неділі в Городенці інтелектуальний турнір на честь 345-річчя присвоєння місту Магдебурського права.

В змаганнях взяло участь десять команд, і серед них — представницька делегація зі Снятина. Цікаво, що всі тридцять питань стосувалися Покуття: як історії, так і сьогодення, а зокрема щодо випуску ювілейної монети на честь 800-літнього ювілею Снятина, про знамениту «Покутську трійцю» (Леся Мартовича, Марка Черемшину та Василя Стефаника).

Треба було знати, звідки походить назва міста Снятин, про повстання селян під проводом Івана Мухи, графа Миколая Потоцького, пам’ятник Степанові Бандері в Коломиї, музей Писанки тощо.

Інтелектуали, було помітно, добре знали історію свого краю. Одначе, вони проявили неабияку кмітливість у знаходженні відповідей і на інші запитання. Що відзначив президент Відкритої Покутської Ліги Володимир Никифорук. Команди отримали призи й грамоти від меценатів та Городенківської райдержадміністрації, які вручив її керівник Іван Мороз. А перемогу здобула команда Городенківської гімназії імені Антона Крушельницького. Відрадно, що саме діти знали найбільше відповідей на нелегкі запитання. Грають вони в лізі майже рік. Покутський фестиваль інтелектуального дозвілля, що відбувся в стінах нашого потужного Палацу Культури, розпочав сезон ігор за участю гостей міста і став ключем, який не тільки гостинно відчиняє міську браму перед інтелектуалами з навколишніх міст, але й заводить механізм розвою міркувального процесу на новий сезон.

У грі взяли участь 8 команд, з яких новачком були шановні гості зі Снятина. Незважаючи на те, що досвіду, як такого, у грі ЩДК у них до цього не було, вони віднайшли у собі сили розділити з городенківською командою «Покутяночки» п’яте місце. Трохи відстали від них «Три мости» та «Позитив піпл», котрі вимушено грали у меншості, адже їх гравці в цей час досягали успіхів і на республіканських олімпіадах і на Чемпіонаті з лижного фрістайлу.

Знову потішив «ГУГЛ», котрий обрав нову тактику для здобуття перемог. Вітаємо з «бронзовим» (читай - керамічним) ключем та премією!
Великий респект Коломиї, котра на чолі із Миколою Шевченком, без якого ЩДК в Городенці могло б і не бути, знайшов час, та натхнення завітати до нас за почесним «срібним» ключем.

І звичайно ж, наші юні дарування, що промовисто звуться «IQdo», котрі нагадали присутнім про безтурботне дитинство, та понесли додому «Золотий ключик» і відповідні регалії.

ВІТАЄМО абсолютно ВСІХ учасників Турніру, а також тих, хто душею і думками з нами зі славним почином та 345-річчям Магдебурзького права Городенки!!!

Особлива подяка меценатам дійства: Володимиру Кісілюку та Василю Боднарчуку, Поливкану Миколі, Немішу Роману Васильовичу, Приймаку Івану, а також співорганізатору Івану Івановичу Морозу, голові Городенківської райдержадміністрації за матеріально-фінансову підтримку проведеного заходу, за теплі слова щодо потуг, які ми робимо на Покутті, незважаючи на перепони, котрі чинить певна «псевдо-елітарна» частина суспільства.

Окремі слова щирої подяки за неймовірне звучання живого покутського співу від Оксани Сливки та Ферентюк Тетяни … А також, просто фантастичну, зворушливу і майже по-весняному романтичну гру на саксофоні - маестро Петра Тонковида.

Організатори дійства та команди вдячні працівникам кафе «Водограй», котрі люб’язно прийняли наше товариство «для закріплення» командами здобутих перемог , та проведення урочистого вшанування переможців на шведсько-кавказький кшталт.

Надалі передбачаються такі турніри на теренах інших районів, що, безумовно, приверне увагу до інтелектуальних ігор. Відрадно, що серед гравців було чимало молоді, як свідчення того, що юнаки й дівчата прагнуть удосконалювати свої знання. Крім того, такий розумовий гарт є гарною перспективою проведення змістовного дозвілля.

Людмила СТРАЖНИК


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1000
Рекомендовані статті

Гість 22:10, 10.3.2013

Вчора вона писала...
А сьогодні її правлять.
Це - Людмила Стражник.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців