11/10/1989
«Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я... 2.2.2021, 12:57
Калій — що це за мікроелемент і навіщо він потрібен організму
27 Серпня 2024 p.
Калій — це один із ключових мікроелементів, необхідних для нормального функціонування організму. Він грає важливу роль у підтриманні здоров'я серцево-судинної, нервової та м'язової систем. Від рівня калію в організмі залежить багато процесів, тому розуміння його значення та способів підтримки оптимального рівня є важливим для кожного. Потрібно дотримуватися збалансованого харчування, звертати увагу на можливі симптоми дефіциту калію та звертатися до лікаря за потреби. Здоровий рівень мікроелемента є ключем до нормального функціонування організму.
Якщо з певних причин виникають проблеми з рівнем калію в крові, лікарі можуть призначати низку лікарських засобів. До популярного препарату Аспаркам інструкція стверджує, що його можна ефективно застосовувати при гіпокаліємії. Але призначати подібні препарати може тільки лікар, щоб уникнути інших метаболічних порушень.
Які функції виконує калій в організмі людини
Цей мікроелемент потрібен для багатьох життєво важливих функцій:
Підтримання електролітного балансу. Калій разом із натрієм і хлором є основним електролітом в організмі. Він допомагає регулювати об'єм клітинної та міжклітинної рідини, що є важливим для підтримання нормального артеріального тиску, гідратації та кислотно-лужного балансу.
Регуляція роботи серця. Калій відіграє ключову роль у регуляції серцевого ритму. Він впливає на електричні імпульси, що передаються до серця, та забезпечує його ритмічне скорочення, запобігаючи формуванню аритмій.
Підтримання функції м'язів. Він сприяє передаванню нервових імпульсів до м'язів, що дозволяє їм вчасно скорочуватися й розслаблятися. Недостатній рівень калію може призвести до м'язової слабкості, судом та інших розладів.
Зміцнення нервової системи. Він забезпечує функціонування нейронів, що передають сигнали від мозку до різних частин тіла. Недостатній рівень калію може впливати на концентрацію уваги, когнітивні функції та загальний психічний стан.
Враховуючи, що від рівня цього мікроелемента залежить функціонування всіх органів, вкрай необхідно стежити за його концентрацією у плазмі крові.
Звідки можна отримати калій
У разі виявленні тяжкої гіпокаліємії лікарі призначають спеціальні препарати, але необхідно підтримувати свій організм і через харчування. Калій міститься у таких продуктах, як:
банани;
картопля;
авокадо;
шпинат;
бобові.
Таким чином можна отримати достатню кількість мікроелемента зі щоденного раціону. Однак періодично слід відвідувати лікаря.