Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Добре тому в дорозі, хто сидить на возі

Коломиянин у Станіславівці відроджує вівчарство


6 Листопада 2019 p.

У селі Станіславівка, Коломийського району, поступово розвивається овеча ферма. Її господар - 35-річний коломиянин Євген Очеретяний планує розвести 300 овець, виробляти крафтові сири, продавати “мармурове” м’ясо та цінні овечі шкури.

Хлопець декілька років тому проходив стажування у Німеччині та США і мав усі шанси там залишитись, але повернувся на рідну землю і у невеличкому селі зайнявся вівчарством. За словами підприємця, робота в офісі не для нього. Зрозумів він це ще близько десяти років тому. 

Я дуже люблю у вихідні кудись їхати. Сідаю в машину і мандрую областю або районом. Так потрапив у Станіславівку. Спершу думав, що це якийсь хутір”. 

Згодом хлопець купив тут ділянку і вирішив відкривати ферму. Підтримала молодого підприємця і Сідлищенська сільська рада. Євгену під ведення господарської діяльності виділили 2 га землі.

“Сконцентрував увагу на вівчарстві, бо ці тварини не вимагають якоїсь великої турботи про себе як, до прикладу, корови. Вівці їдять все, починаючи від трави і закінчуючи корою та шишками. Їм смакує навіть молодий борщівник. Тут росло декілька кущів. Вони і його з’їли”, - наголошує чоловік.

Купував тварин здебільшого у Тернопільській і Львівській областях по декілька штук. Зараз у кошарі Євгена є 80 вівцематок та 20 молодих овець. Усі вони романівської породи.

Ці вівці характеризуються багатоплідністю. Тому, маючи 40-50 вівцематок, можна дуже швидко розвинути поголів’я отари. Тварини можуть народжувати і два рази на рік. Також легко пристосовуються до різного клімату, мають значну витривалість і добру якість шерсті”.

Задля розвитку бізнесу чоловік переїхав з Коломиї у Станіславівку, збудував на території ферми невеличку хатину і сам доглядає за тваринами. Євген розповідає, що вивчив уже поведінку кожної вівці.

Коли ти за ними щоденно дивишся, то починаєш їх розрізняти. Он та з білими колами довкола очей дуже любить випрошувати їжу і завжди ходить за ногами”.

За словами виконавчого директора Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максима Чопея, робота таких фермерських господарств може стати основним позитивним важелем для повернення у громади людського і фінансового ресурсу. 

Кращі практики дають можливість зарядити не тільки молодь, але й старших людей, які мають досвід, бажання та додаткові ресурси, вкладатись у села. Ми бачимо, що децентралізація повернула повноваження громадам, а якщо ми зможемо повернути сюди ще й приватний ресурс та людей, тоді можна говорити про стабілізацію ситуації на цих територіях і створення певної інфраструктури”.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 856
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців