Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Ідеальним бути непросто, але Ти справляєшся

Портрет професії. Дієтолог


14 Листопада 2018 p.

Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика, яка нам твердо засвідчує, що кожен п’ятий українець страждає від ожиріння, а кожен десятий на захворювання шлунково-кишкового тракту.

Тому сьогодні під нашою журналістською лупою опинилась професія “дієтолог”.

Саме ці фахівці для багатьох є такими собі супергероями, які борються з чужими кілограмами та з захворюваннями, за допомогою правильно підібраних схем харчування. Їх шукають, до них стають у довгі черги і готові чекати на консультацію годинами, бо це краще, ніж стіл хірурга чи крісло гастроентеролога.

Розібратися зі специфікою роботи нам допомогла Віта Іванків. За освітою жінка сімейний лікар та фаховий лікар-дієтолог і допомагає не одному франківцю забути про печію, розлади шлунково-кишкового тракту чи зайві кг.

Навчання

На даний час є чимало курсів, які відкривають усім охочим шлях до роботи дієтологом. Таке навчання найчастіше користуються великим попитом серед фітнес-тренерів. 

Зазначимо, для того, щоб працювати дієтологом, потрібно обов’язково мати медичну освіту. Питаєте для чого? Все просто. Дієтолог має достеменно розуміти як працює організм людини. Цього якраз найкраще вчать у медичних університетах.

Проте, ситуація зараз виглядає досить плачевно. Справжніх фахівців мало. А тих, кому допомагає “Google” або ж власний досвід у схудненні, є чимало. Тому консультації «самоучок» можуть нашкодити здоров’ю людини.
З цією проблемою Віта стикнулася особисто. 

Люди часто приходять до мене після таких порад з великою бідою. Через ці приписи у жінок стаються гормональні збої, наслідком яких є зникнення критичних днів”,- говорить фахівець.

Специфіка професії

За даними сайтів з пошуку роботи, дипломовані лікарі-дієтологи зараз є особливо затребуваними. Не один медичний центр бореться за цього спеціаліста та пропонує досить хороші умови праці. Все тому, що є великий попит на ці послуги.

Дієтолог дає не просто кілька порад зі схуднення, його робота більш масштабна. Він повинен ретельно вивчати кожного пацієнта, шукати слабкі і сильні сторони організму, підбирати спеціальну програму харчування, стежити за пацієнтом під час і навіть після лікування.

“Коли до мене приходить людина, то я дізнаюсь все про її самопочуття, наявність хронічних захворювань. Якщо потрібно додаткові обстеження чи консультація відповідного спеціаліста, то направляю для отримання повної картини даного захворювання у пацієнта і продовжую його вести до одужання”, - розповідає Віта про свою роботу.

Дієтолог також проводить консультації онлайн для пацієнтів за межами області.

Варто врахувати, що дієтологи працюють у зв’язці з іншими лікарями. Іноді захворювання шкіри піддаються краще лікуванню дієтою, в той час як дерматолог безсилий. Або, приміром, гастроентерологи, часто звертаються до цих фахівців, адже медикаментозне лікування в поєднанні зі збалансованим раціоном харчування дають швидкий результат одужання.

Просвітництво

Однією із напрямків роботи цього спеціаліста є просвітницька робота.
Дієтолог потрібен для того, щоб пояснити важливість здорового харчування.

Зараз багато часу Віта приділяє саме просвітницькій роботі. Проводить лекції і семінари в школах та університетах, але левову частку її часу займають консультації з батьками, щодо харчування дітей. 

“Корисне харчування - це те харчування, яке робить Вас здоровими, - наголошує фахівець. - Тому я, як лікар, зобов’язана донести цю інформацію кожному, зокрема дітям”. 

Завдяки великому запалу до своєї роботи, жінка змогла ще й відкрити свою школу здорового харчування. Тут вона ділиться своїм великим багажем знань та допомогає прикарпатцям одужувати та залишатись на здоровій хвилі.

 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 6635
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців