Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Камінь, що котиться, мохом не обростає

Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу


5 Червня 2018 p.

Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків. Робота з металом передбачає дуже широкий спектр можливостей. Зазвичай художні залізні вироби асоціюють насамперед з ковальством, але це всього лиш один із методів обробки металу, яких є безліч. 

Василь Демків розповідає, що в діяльності виділяє два основні напрямки: один – це  художня творчість в металі, а другий – практичні конструктивні рішення.

«У житті Людині не потрібно зайвого, надмірних декорацій. Повісьте в кімнаті картину якісного художника і ви створите собі настрій. Я з братом Володимиром експериментуємо з функціональністю та доцільністю предметів. Наша перевага – пошук форм у матеріалі, практичні навики.  Я розмежовую створення художніх образів від створення практичних речей, з одного боку художня творчість, а з іншого розумова діяльність - чіткість і якість виконання. Хоча в обох випадках працює  відчуття пропорції.  І там, і там я шукаю можливість, як за допомогою менших засобів найяскравіше передати задум», – розповідає Василь.

Митець зізнається, що ще з самого дитинства виявляв охоту до творчої роботи, до створення образів, різних речей з будь-яких матеріалів. Спочатку була художня школа в Івано-Франківську, потім Косівське  училище декоративно-прикладного напрямку і Академія мистецтв у Львові.  

– У Косові я перейнявся гуцульськими традиціями в обробці металу – мосяжництвом. Термін походить від слова «латунь» або «жовта мідь». Там я поглиблено вивчав символіку орнаментів мосяжних виробів. По них чітко простержив  історію життя та вірувань горян, від давнини до християнства. Нашарування традиції, як з часом у предмети побуту  вплітаються декоративні, а не символічні мотиви.

Згодом Василь відчув, що йому цього не достатньо. Спочатку займався роботами більш ювелірними, а потім об’ємними та об’ємно-просторовими.

– Одна з моїх перших антропоморфних об`ємно-просторових пластик в металі – це триптих, який називається «Відлуння Традицій». Є три камені: на одному еліпсоподібному  гуцули, котрі  танцюють «Аркан», на другому, круглому, –  традиційні «Троїсті музики», а третій камінь видовжений і на ньому стоїть «Трембітар». Це триптих символічних, традиційних образів.

У Львові художник вступив у магістратуру, а потім ще 5 років працював на підприємстві «Писанка» - одна з найбільших фірм в Україні, яка займається металообробкою. Розвивав там тему художньої обробки металу - скульптури людей, тварин, дерев. Наприклад, павич, який стоїть у «Бастіоні», – це робота з того часу. У Львові появилися роботи нового формату: скульптури сільських тварин, символи «Дерева життя» з фігурами людей та інші.

Коли Василь Демків повернувся у Франківськ, то зосередився на всебічному розумінні  металу, доцільного використанні свого досвіду, набутих знань та навиків.

 – От на святі ковалів об’єднав свій досвід металообробки та академічну школу. Якщо ти шариш в академізмі, то матеріал не наскільки важливий. Можеш ліпити чи малювати будь-чим. Наприклад, металом з  натури. У фігурі я не показую все: основне передати те що хочеш та виділити акценти. Кістяк, м’язи, сухожилки, шкіра та розуміння досконалих форм Людини. Крім цього, я ще виконую типові замовлення, те, що люди називають ковальством. Хоча стараюсь відходити від цього, бо почало втомлювати.

А надихає митця те, до чого сам дотичний. Скоро в Івано-Франківську відбудеться  свято для художників - «Сьогодень Академічного Мистецтва».

–  Хочеться дізнатися, яке мистецтво у місті: хто малює, як малює, на якому рівні воно відбувається і куди рухається. Так і вирішили з Володимиром Прокопишином, Олександром Пиндусом та Іваном Попойликом зробити такий конкурс, який має на меті розвиток та популяризацію академічного навчання  в Івано-Франківську. Свято відбуватиметься 16, 17 червня на площі «Бастіону». Вік учасників від 10 до 30 років. Різні  за складністю завдання, різні  вікові  категорії. Звісно, що дитина, якщо захоче, то може перейти у складнішу категорію і намалювати живу натуру. У центрі площі буде прямокутник, у якому знаходитимуться конкурс, а по перифирії представлені різні види мистецтва. Дійство супроводжуватиметься музикою зі сцени, джазом та класикою, щоб створити приємну атмосферу для художників. Творити можна буде у трьох напрямах: рисунок, живопис та скульптура. Кожного дня митці будуть мати по 8 годин на роботу. Оцінюватиме твори журі за трьома критеріями - перспектива, композиція та пропорція.

За словами Демківа, потрібно чітко розмежовувати поняття творчість, ремесло та академізм.

– Ремесло – це реплікація: от хтось виготовив якусь річ, а інший майстер виробляє таку саму. Академізм – це навчання, це правила, які є в природі, наприклад, золота пропорція. Береш відрізок і ділиш його на дві частини так, щоб менша відносилася до більшої, як оця більша до цілого відрізка. Ця пропорція є в природі, її можна відчувати. Академізм  не є те, що потрібно нав’язувати комусь, воно є в природі, до цих правил можна дійти самому, але цього можна й навчитися. Мистецтво – це комплекс, коли художник включає набутий та закладений потенціал, в якому академізм дає бонуси та переваги. Чому ми наголошуємо на академізмі? Бо зараз мистецтво почало втрачати свої обриси і люди надають значення тому що самі не розуміють та не відчувають. Пишуться книжки зі складною термінологією, поєднанням слів, цілими змістовими формулами, але там немає змісту – це демагогія, розумієте? Тому Я говорю не про сучасне мистецтво, Я говорю про сучасне академічне мистецтво. Я не заперечую, але називаю своїми іменами. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 2469
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців