Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Робота ледарю — завжди печаль

Портрет професії. Викладач комп’ютерних систем і мереж


25 Квітня 2018 p.

За даними рейтингу американського сервісу CareerCast викладачі увійшли в десятку лідерів серед найпрестижніших професій 2017 року. Результати досліджень показали, що займати цю посаду є ще й досить вигідно, адже добре оплачується. Такі дані могли б доволі потішити представників української інтелігенції, але це стосуються поки суто закордонних колег. Тож, щоб дізнатись про становище викладача у вітчизняному виші та й загалом у професійній ланці, ми поспілкувались із молодим та амбітним представником цієї сфери, Мар’яном Слабіногою. Він викладає для майбутніх фахів у IT.

Мар’ян є доцентом кафедри комп'ютерних систем і мереж в ІФНТУНГ. Стаж роботи хоч й невеликий - 5 років, але він уже встиг себе добре зарекомендувати як серед студентів так і професорського складу. Також має ІТ-команду, тож належить до категорії викладачів-практиків.

Мар’ян зізнається, що почав свій шлях роботи у вузі тільки через викладачів, адже ті всяко підтримували хлопця.
Це дуже хороші люди. Вони допомагали і продовжують допомагати студентам під час навчання та йдуть їм на зустріч в тому, щоб в рамках дисципліни студенти могли виконувати власні проекти”, - наголошує доцент.

Практик чи теоретик?

Такий умовний поділ доволі часто зустрічається серед викладачів, але Мар’ян вважає, що це не впливає на якість навчання.
Зараз чимало спеціалістів у галузі ІТ готові ділитись практичним досвідом, тому нерідко ступають на стежку викладання і з великим запалом беруться до роботи. Проте, за словами доцента, тут не все так просто.

“Професія викладача, в принципі, передбачає дотримання освітніх стандартів та робочого плану. Не все може йти так як людина собі це уявляє. Тут нема такого, що ти прийдеш і все зміниш. Є документи, які нормалізують навчальний процес. Рано чи пізно навіть доводиться читати не свої предмети, у яких ти не є безпосереднім спеціалістом.”

Також він наголошує, що досвід викладача втрачає будь-яке значення, якщо людина не може пояснити студенту важливість того чи іншого предмету, а тим паче зацікавити матеріалом.

Та все ж у практика є певна перевага над теоретиком - він має можливість підкріплювати матеріал прикладами з життя. 

Таке викладання є більш живим на лекціях, а на практичних можна надати студенту корисну пораду із свого досвіду.”

Виклики для викладача

За словами Мар’яна, основна проблема напряму ІТ полягає в тому, що надто багато людей прагнуть здобути вищу освіту. Зовсім юні абітурієнти йдуть у вузи, не розуміючи для чого їм потрібні ті чотири роки навчання. Дехто не усвідомлює навіщо вчити одну мову програмування, якщо зараз більшість використовує зовсім іншу і пояснити не завжди вдається.

Як наголошує Мар’ян, у самих студентів формується стереотип непотрібності навчання у ВНЗ. 

“Вища освіта за напрямком програмування повинна здобуватися тими, хто хоче досягти кар’єрного росту. Пройшовши певний шлях, людина розуміє необхідність усього базису, який подають викладачі - теорій, багатоповерхових формул тощо. Більшість теперішніх студентів можуть отримати знання необхідні для старту кар’єри, навчаючись на рівні коледжу.”

Також варто зазначити, що напрям ІТ є особливо динамічним. Тут зміни відбуваються щоденно, а за піврічний термін все може перевернутись з ніг на голову. Тож щоб не втрачати зв’язок із реальним станом речей викладачам доводиться завжди тримати руку на пульсі. Допомагають зазвичай інтернет-джерела. 

Сфера комп’ютерних технологій надто велика, щоб один викладач її охопив. Тому стежать суто за тими напрямами, які викладають.
Окрім цього їм доводиться тримати баланс між тим, що хочуть студенти і чого вимагає Міністерство освіти.

“Зараз готуємо до акредитації спеціальність “Комп’ютерна інженерія”, а освітній стандарт на неї виходив востаннє близько десяти років тому. Після цього і дотепер нема нового, яким ми маємо керуватись, щоб побудувати освітню програму та робочий навчальний план. Люди зараз сидять і не знають чи це означає повну свободу, чи прийде людина з міністерства та висловить претензії.”

Виходити з цієї ситуації все ж доводиться.

“Ми стараємось записувати дисципліни в загальному так як воно є за освітнім стандартом, але намагаємось абстрагуватись в назвах дисципліни, в робочих програмах. Викладачі розуміють, що в них є офіційні документи, тому намагаємось не відштовхуватись від засобів реалізації. До прикладу, якщо є дисципліна “Основи програмування”, то ми не вказуємо яку з мов використовуємо для навчання. Пишемо, що вивчаємо цикли і умови, а саму мову підбираємо відповідно до новинок, які зазвичай треба викладати.” - ділиться доцент.

Студент і викладач

Мар’ян розповідає, що більшість студентів напрямку “Комп’ютерна інженерія” на третьому курсі зазвичай уже обирають з чим хочуть працювати. Дехто має свої проекти або працює в якійсь компанії. Також вони стали більш ініціативними, підходять і просять додатково розкрити певну тему. З ними легко будувати діалог і працювати.

Але є й ті, хто приходить на навчання відіспатися, бо працюють на двох роботах. Зазвичай вони обирають підробітки не за спеціальністю. Деякі студенти втрачають інтерес до навчання, а дехто і не був змотивований здобувати знання.

“Головна причина, чому вони не залишають ВНЗ - відтермінувати службу в армії”, - наголошує Мар’ян.

Самі ж викладачі намагаються будувати дружні відносини зі студентами, тож суперечок у них майже не виникає.
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 2848
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців