Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Камінь, що котиться, мохом не обростає

Сергій Шевченко: кабмін шахрює з коштами ОСББ?


26 Січня 2018 p.

Голови правлінь ОСББ міста, уже всі отримали "листи щастя" з назвою "монетизація" від міського Департаменту соціальної політики?

Кваліфіковано юридичну допомогу про те, як себе поводити з цими листами дає юрист Сергій Шевченко:


Вони не читають Законів України? ОСББ – не «надавач послуг». Крапка.

Для всіх інших, хто себе таким визнає і побіжить в Казначейство відкривати рахунки – ця інформація:
Змінами до Постанови від 4 березня 2002 р. № 256 Кабінет Міністрів зобов’язав усіх “надавачів послуг”, якщо вони хочуть отримати відшкодування за вже надані (!) споживачам пільги та субсидії, відкрити “поточні рахунки із спеціальним режимом використання в органах Казначейства”. Кошти, які відшкодовуються “надавачам”, відтепер зараховуватимуться виключно на ці рахунки.
Далі – крутіше! Кабінет Міністрів вирішив, що кошти, отримані за таке “відшкодування”, “надавачі послуг” не можуть використовувати вільно, а повинні витрачати виключно на визначені Кабміном цілі. І цілі ці дуже обмежені! Кошти зі свого “спеціального рахунку” ви зможете витратити тільки на сплату по рахунках електро-, газо-, теплопостачальних підприємств або в бюджет (у вигляді податків). Ще зможете виплатити зарплати, якщо немає боргів за енергоносії і за податками. І це треба з кожним папірцем платіжки прийти в Казначейство, бо клієнт-банку там немає! І ще є умова – ТІЛЬКИ ПРОТЯГОМ 5 ДНІВ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ НА РАХУНОК КОШТІВ!!! Уявляєте ці черги і себе в них?! А враховуючи, що ще з 2017 року нам заборгували субсидії, на “спецрахунку” мали б накопичитись значні залишки коштів, які просто не можна використати! Тобто, кошти там ви будете мати, а ось розпоряджатись ними – не зможете! 
Як це назвати? «Крадіжка” коштів у “надавачів послуг”? А це не тільки ОСББ та ЖБК, управляючі компанії, а й той же КП «МІУК», КП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», КП «Івано-Франківськводоекотехпром», так, і вони будуть в тій черзі в Казначействі та не зможуть використати кошти з таких рахунків на другі потреби – ті ж ремонти будинків та мереж. Добре, що на святкування чергових річниць створення цих комунальних підприємств не зможуть витратити.
Ось така прийшла «монетизація» від Гройсмана і К…

Що ж робити ОСББ? ОСББ-спільнотою пропонується зберігати спокій і не піддаватися на провокації.

Ось «рецепт» дій від юриста Дмитра Левицького (Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»):
Чи зобов’язані ОСББ “надавати” (враховувати в розрахунках) пільги та субсидії? Ні. Чи поширюється на ОСББ згаданий вище “Порядок фінансування...”? Також ні. Адже ОСББ не є “надавачем” чи виконавцем житлово-комунальних послуг, як і не є “суб’єктом господарювання” взагалі. Хто, можливо, про це забув - прошу уважно перечитати статтю 4 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”.
Отже, з точки зору формально-юридичної, ОСББ не зобов’язані враховувати в розрахунках зі співвласниками пільги та субсидії, які їм “надає” держава. Це - питання доброї волі самого об’єднання.
Тепер поглянемо на ситуацію з точки зору економічної суті. Уявімо, що конкретне ОСББ вирішило, попри все, вважати себе “надавачем послуг” і відкрити “спецрахунок” у Казначействі. За тими “правилами гри”, які окреслив Кабінет Міністрів на 2018 рік, таке об’єднання спершу все одно розрахується за електричну енергію (під загрозою відключення за несвоєчасну оплату), нарахує і виплатить працівникам заробітну плату та податки з/на неї (під загрозою кримінальної відповідальності голови правління). Якщо щось іще залишиться - розрахується з кимось із підрядників. І лише наприкінці місяця таке ОСББ проведе нарахування внесків за поточний місяць, і лише наступного місяця - подасть свої розрахунки органам соціального захисту населення.
Якщо все буде добре, кошти на “спецрахунок” прийдуть іще через місяць. І от коли вони прийдуть - буде лише 5 днів, щоби провести дозволені Кабміном розрахунки. Але ж розрахунки і з енергетиками, і з бюджетом, і з працівниками вже проведено! Що робити? Платити наперед, авансувати? Але ж рано чи пізно суми авансових платежів перевищать розумні межі, а борги перед підрядниками змусять останніх припинити виконання робіт/надання послуг. ОСББ матимемо переплату за електричну енергію - і зупинені ліфти, заради яких ця електроенергія, власне, і купується. І, зрештою, настане той день, коли як не крутися - а в установлені 5 днів свої гроші витратити не вдасться.
Отже, чіпляти на себе ярлик “надавача послуг”, відкривати “спецрахунки”, подавати “реєстри” - в усьому цьому для ОСББ і з економічного погляду немає жодного сенсу.
У світлі останніх змін ОСББ не має ні формально-юридичних підстав ні економічного сенсу враховувати в розрахунках зі співвласниками суми наданих державою пільг і призначених державою субсидій.
А як же пільговики і отримувачі субсидій? Слід усвідомити, що і пільги і житлові субсидії є видом адресної державної соціальної допомоги конкретному громадянину - і аж ніяк не “подарунком” з державного бюджету “надавачеві послуг”. Це - кошти конкретної людини, а не ОСББ. Держава пообіцяла їх громадянину, а не ОСББ. Тож держава і повинна забезпечити виплату йому цих коштів. А ОСББ тут ні при чому.
Тож в умовах, коли ОСББ не має ні формально-юридичних підстав ні економічного сенсу враховувати в розрахунках зі співвласниками суми наданих державою пільг і призначених державою субсидій, єдино розумним виходом для об’єднання є - просто відмовитися це робити. Просто, починаючи з січня місяця, формувати квитанції на повну суму внесків, без урахування пільг і субсидій. Просто направити співвласників по пільги й субсидії не в ОСББ - а в Мінсоцполітики, Мінфін і Кабмін.

Що ж таки робити голові правління ОСББ:
1) НЕ відкривати казначейських рахунків,
2) із січня 2018 року формувати квитанції співвласникам на повну суму внесків, без урахування пільг та субсидій,
3) поінформувати співвласників, що питання отримання коштів їм слід вирішувати в місцевому управлінні соціального захисту населення,
4) подякувати Кабінету Міністрів (можна телеграмою) за звільнення від обтяжливого обов’язку кредитувати державу за її соціальними зобов’язаннями»

«Лист щастя» - додається.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 538
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців