Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Чужа жінка усім дівкою здається

Денна сонливість може свідчити про метаболічний розлад


9 Листопада 2017 p.

Якщо ви полюбляєте довгий денний сон або ж відчуваєте значну сонливість впродовж дня, ви можете бути на шляху розвитку гіпертонії, високого рівня холестерину, надлишкового жиру на талії та високого рівня глюкози у крові – всіх факторів, що значно збільшують ризик захворювання серця. Ці симптоми загалом характерні для метаболічного синдрому - йдеться у науковій статті, опублікованій на сайті медичного центру "Пріма МЕД".

Результати дослідження були представлені на 65-ій щорічній науковій сесії Американського Коледжу Кардіології у Чикаго.

Сон є важливим процесом для здоров’я, а згідно зі статистикою, досить багато людей не отримують його в достатній мірі. Центр за Контролем та Попередженням Захворювань (CDC) оцінює кількість американців, які не висипаються у 25% від загальної кількості населення, а кількість людей, які страждають від хронічного безсоння сягає 10%.

У 2015 році дослідники змогли надати докази зв’язку між денним сном тривалістю 60 хвилин та збільшенням ризику серцево-судинних захворювань на 82% а також збільшенням загальної смертності на 27%.

Вони також продемонстрували, що ризик появи діабету був на 46% вищий серед тих, хто дрімав більше 1 години – та на 56% серед тих, хто почувався надмірно втомленим.

Проте, ймовірність появи будь-якого з цих захворювань різко зменшувалась, якщо сон був коротший за 30 хвилин.

Стрімке зростання метаболічного синдрому в тих, хто дрімав більше 40 хвилин.

У цій роботі науковцями був проведений мета-аналіз 21 дослідження, до яких було залучено 307,237 пацієнтів з Азії та Заходу.

Вони зібрали дані про денну сонливість та денний сон за допомогою опитувань, до яких входили такі питання: «Чи характерна для вас денна сонливість впродовж дня?» чи «Чи дрімаєте ви вдень?» або ж «Чи спите ви протягом дня?».

Після цього дослідники порівняли відповіді пацієнтів з історією метаболічного синдрому, другим типом діабету та ожирінням.

З’явилась J-подібна залежність між дріманням та ризиком метаболічного синдрому. Люди, що витрачали менше часу на денний сон не мали ризику розвитку метаболічного синдрому, проте після 40 хвилин ймовірність різко збільшувалась.

Дрімання протягом 90 хвилин корелювало зі збільшенням ймовірності появи метаболічного синдрому на 50%, так само як і надмірна денна втома. Сон коротший за 30 хвилин навпаки зменшував ризик.

Ніякого зв’язку не було виявлено між часом, витраченим на сон, та ожирінням, незважаючи на те, що ожиріння пов’язане з діабетом та метаболічним синдромом.

Дослідники кажуть:

«Сон є важливою складовою здорового способу життя, так само як і раціон та фізичні вправи. Короткий денний сон може позитивно вплинути на ваше здоров’я, проте нам ще достеменно не відомо про силу цього ефекту та механізму, за яким він працює.»

Подальші дослідження необхідні

Науковцям потрібно провести ще декілька досліджень для того, щоб підтвердити отримані знахідки, а також для кращого розуміння того, як режим сну може впливати на метаболічний синдром та серцево-судинні захворювання.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 430
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців