Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Якщо боїшся — не говори; якщо сказав — не бійся

Нейронаука гумору досліджена


28 Березня 2017 p.

Дослідження, що було опубліковане у виданні Frontiers in Neuroscience детально розглянуло головний мозок коміків та порівняло його з головним мозком людей з не таким сильним гумором. Вони спробували дізнатись, що зумовлює креативний гумор, та що в загальному може сказати нам про креативність.

Науковці з Лос-Анджелесу кинули виклик цікавому проекту: як пов’язана нервова система зі здатністю генерувати жарти.

Креативність є досить погано дослідженою. Вона невиразна та безтілесна за своєю природою. Проте, незважаючи на ці складнощі (і напевно завдяки їм), багато дослідників звернули свою увагу на процеси, що лежать в основі креативності.

Науковці досліджували зображення головного мозку людей, що пишуть вірші, імпровізують у джазі, малюють картини, проте гумор пропонує унікальний шлях для розуміння креативності - йдеться в статті на сайті Пріма МЕД.

Гумор та дослідження креативності

Гумор має чіткий початок, середину та кінець, існує у короткий проміжок часу – що підходить для дослідження методом томографії. Крім цього, кінцевий продукт легко оцінити. Науковцям достатньо запитати: «Чи змусило це вас сміятись?». Це значно легше чим оцінювати музику, вірші чи картини.

Для дослідження було залучено професіоналів та аматорів коміків, а також контрольну групу не коміків.

Кожен учасник переглядав комікс без тексту і повинен був доповнити його своїми жартами. Кожен учасники повинен був написати дві версії: одну звичайну, а одну жартівливу.

Після виконання цього завдання, головний мозок учасників був досліджений з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії. Після чого було оцінено комікси кожного учасника на гумор.

Як тільки дані з фМРТ були проаналізовані, було виявлено, що дві ділянки головного мозку були особливо заклопотані впродовж написання жартівливих підписів:

Медіальна префронтальна кора – ділянка лобної частини головного мозку, яка залучається у вивченні асоціацій між місцем  та подією, та відповідні емоційні відповіді. Вона допомагає відповідати коректно на соціальні взаємодії.

Скроневі асоціативні ділянки – частина скроневої долі, що залучена до впізнання та ідентифікації складних стимулів.

Цікаво, що активація саме у цих ділянках відрізнялась, залежно від рівня гумору. «Ми помітили, що чим досвідченішим був учасник, тим більша активація спостерігалась у скроневих ділянках.»

Скроневі ділянки отримують сенсорну інформацію та відіграють основну роль у розумінні мови та образності. Вона також пов’язана з місцем, де семантична та абстрактна інформація пов’язуються з віддаленими асоціаціями.

Проте не коміки та аматори мали меншу активність у скроневих ділянках та сильнішу активність у префронтальній корі, ділянці що керує виконавчими функціями, такими як складне планування та прийняття рішень.

«Професіонали покращують свою майстерність дозволяючи спонтанним асоціаціям приймати рішення. Чи більше досвіду ви маєте у створенні жартів, тим менше ділянок контролю вам потрібно залучати, ви покладаєтесь на спонтанні асоціації.»

Джерело: Пріма МЕД


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 304
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців