Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Добродійність ворогів у друзів перетворює

Україна: право на майбутнє. Інтерв'ю з Володимиром Клюсом


28 Серпня 2014 p.

«Коби не гірше».

Таку відповідь більшість українців зазвичай дає, коли їх запитують про справи. Відсутність роботи, низька зарплата, продажні чиновники, діти-сироти при живих батьках-заробітчанах… Цей ланцюжок можна продовжувати далі. Але зазвичай на кожну з цих зауваг переважно є одна й та ж відповідь: Коби не гірше.

2014 рік став для українців таким, що, здавалося б, куди вже гірше. Тотальна політична криза, корупція, злочинна влада, і як наслідок - Революція Гідності. Стрімке падіння гривні, ріст цін практично на все, а головне – на продукти харчування, і відповідно раптове зубожіння і без того не надто заможного народу. Невизначена перспектива постачання газу напередодні холодної зими. Війна проти агресії Росії. Загибель сотень, якщо не тисяч людей. Мирних громадян, військових та добровольців, знищення інфраструктури населених пунктів і територій.

Прийшов час переглянути тезу «коби не гірше», і подумати про кращі перспективи майбутнього, вважає Володимир Клюс, Член Політради Партії розвитку України та голова комітету Івано-Франківської обласної регіональної партійної організації.

- Пане Клюс, здається, точка кипіння давно вже пройдена. Почнемо з найбільш болючого. Війна з Росією триває. Гинуть люди. З одного боку ми чуємо про план мирного врегулювання конфлікту, запропонований Президентом, пам’ятаємо його заяву про те, що АТО це на лічені дні, а не роки. З іншого ж бачимо, що війна триває і поки що не видно якоїсь світлої перспективи.

В. Клюс: Я, можливо, буду говорити не дуже популярні речі, але краще гірка правда, ніж солодка брехня. Безперечно, все дуже страшно і жахливо. Політика війни – неприпустима! Ми проти політики обману, проти корупції, проти авторитаризму, проти політичних репресій, проти сепаратизму і агресивного націоналізму. Так, триває війна. Її не називають в Україні офіційно війною, але не будемо загортати у папірці. Люди прагнуть миру, хочуть повернути надію на спокійне стабільне та забезпечене життя. Народ України потребує реального плану мирного розвитку держави та відповідальної політичної сили для його реалізації.

- Добре говорити загальними фразами. А що конкретно в даній ситуації можна запропонувати?

В. Клюс: Ми не говоримо загальними фразами. Сьогодні не той час, щоби переливати воду з пустого в порожнє. Так, ми маємо чітке бачення виходу і вже запропонували конкретні кроки. Найперше треба домогтися оголошення двостороннього припинення вогню… До речі, все це детально описано в маніфесті Партії розвитку України.

- Україна вже намагалася, навіть демонструвала готовність, але терористи, підтримувані Росією не йдуть на це..

Клюс. Тому треба активізувати переговори з Росією за посередництва держав ЄС, США та інших з єдиною метою: створити сталі умови для припинення кровопролиття на сході України. Решту проблемних питань необхідно винести за рамки цих переговорів.
Затвердити Національний план відродження Донбасу. Мешканці сходу України повинні побачити свої перспективи в рамках єдиної країни.

- Ми знову маємо почути Донбас? Адже вони накликали війну, вони кричали «Росія!» і «Путін, введи війська!»

Клюс. Не треба плутати продажних політиків, які підтримували сепаратизм із звичайними мешканцями Донбасу, Сходу України, які працюють на заводах, в шахтах. Тим, хто щодня спускається під землю, повірте, далеко не до того, щоби закликати до себе чужу армію. А тому треба роззброїти всі незаконні воєнізовані формування незалежно від підпорядкування, забезпечити повноцінний соціальний захист військовослужбовців та правоохоронців, залучених до проведення АТО, членів сімей загиблих і поранених, провести масову демобілізацію після припинення бойових дій .А потім провести вибори до Верховної Ради України. Однак це треба зробити лише після мирного врегулювання ситуації на сході країни. Поки що українці втрачають можливості впливати на своє життя.

- Чому ж втрачаємо? Президент розпустив Парламент і оголосив нові дочасні вибори Верховної Ради. У цих подіях українці показали здатність до самоорганізації..

В. Клюс: Внутрішні суперечки перетворили Україну на геополітичну шахівницю, за якою грають циніки, яким байдуже наше майбутнє і наші національні інтереси. І це триває з року в рік, від виборів до виборів. Але це не байдуже нам! Ми різні, але всіх нас єднає любов до України. Єдність у різноманітті – це базовий принцип нашої політики в економічній, гуманітарній та соціокультурній сферах.

- Українці завжди говорили, що вони єдині. Політики намагалися поділити нас на Схід і Захід, на «бендерівців» і «утиснених російськомовних», на православних і католиків..

Клюс. Так, нам потрібна власне політична єдність. Платформою політичної єдності є ідея республіки, в основі якої – розуміння держави як «спільної справи» всього народу. Ми за ухвалення республіканської Конституції, що гарантовано захищає права і свободи кожного громадянина та ґрунтується на засадах самоврядності та парламентаризму.

- А як щодо єдності економічної? Адже проблема органів місцевого самоврядування в тому, що економічна єдність є однобокою – всі фінансові потоки скеровані до Києва, а розподіл коштів по областях відбувається нерівномірно. Взяти хоча б гроші на ремонт доріг. Акциз збирають, але ремонту не видно..

Клюс. Треба дивитися ширше на це. Звичайно, проблема кожного регіону, області, якщо хочете, ближча її мешканцям. Але економічний розвиток місцевих громад загалом сприяє розвиткові усієї країни. Тому має бути переглянутий підхід формування бюджету. Те, що говорять про децентралізацію фінансів, фінансову незалежність. Політика економічної єдності – це передумова сталого розвитку держави, забезпечення добробуту всіх громадян. Зубожінню населення, самоусуненню держави від виконання соціальних зобов’язань треба покласти край.

Досі не оголошено війну корупції та тіньовій економіці. Натомість весь тягар кризи та війни влада перекладає на плечі тих, хто працює.

Сьогодні ми всі спільно мусимо знайти шлях до миру заради України, заради наших дітей. Ми маємо знову навчитися слухати одне одного, дискутувати, знаходити компроміс. Необхідно відкинути насильство, примус і приниження тих, хто має іншу думку. Ми переконані, що життя людини, мир, єдність та розвиток – це найвищі цінності. 

 

(на правах політичної реклами)


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 635
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців