все для підприємців, роботодавців та орендарців купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Чи потрібно платити, якщо в магазині розбили (пошкодили) товар?
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
17.8.2018, 10:44
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Як визначити якість цегли? - поради Держстандарту


23 Червня 2014 p.

Цеглина до цеглини – омріяний затишок, чи як не отримати дуже дороге розчарування купуючи цеглу.

З огляду на те, що літо – пора не тільки відпусток, але й розпал будівництва та ремонтних робіт, надзвичайно багато виникає питань стосовно якості будівельних матеріалів. Зокрема, основою будівництва будь-яких масштабів є, звичайно, цегла. І не зважаючи на різноманіття її більш сучасних похідних, цегла залишається одним з найпопулярніших матеріалів для будівництва та ремонтно-оздоблювальних робіт.

На сьогоднішній день проблем з дефіцитом цегли точно немає. Однак проблеми з вибором якісної – є. Зокрема, за результатами досліджень випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" протягом 2013-2014 років через невідповідність фізико-хімічних показників ( високу крихкість) бракувалось 10% досліджуваної цегли керамічної.

Отже виникає питання – яка цегла якісна і як покупцю дізнатись про її якість.
Розпочнемо з основного – якою ж може бути цегла.

Згідно ДСТУ Б.В.2.7-61:2008 "Цегла та камені керамічні рядові та лицьові" цегла керамічна - це керамічний екологічно чистий, нетоксичний, пожежобезпечний виріб, що використовується для мурування стін будівель на будівельних розчинах.
Цегла керамічна класифікується за такими основними ознаками як призначення, наявність порожнин, міцність, розмір, морозостійкість, середня густина, теплотехнічні властивості, радіоактивністю.

За призначенням керамічна цегла поділяється на два види: рядову (позначається літерою Р) та лицьову ( позначається літерою Л). Рядова цегла використовується для мурування зовнішніх і внутрішніх стін та інших елементів будинків і споруд, для виготовлення стінових панелей і блоків, а також для мурування фундаментів. Лицьова - для мурування й одночасного облицювання стін та інших елементів будинку і споруд. ЇЇ поверхня може бути гладкою, рифленою або фактурною, природного кольору, або пофарбована шляхом введення у сировинні матеріали домішок.

Керамічну цеглу виготовляють двох типів: повнотілу (без порожнин або з технологічними порожнинами об'ємом до 13%) або порожнисту. Порожнини у виробах можуть розташовуватись як вертикально, так і горизонтально. Вся цегла, за винятком призначеної для мурування фундаментів, може виготовлятись порожнистою.

На сьогоднішній день для будівництва стін застосовується частіше пустотіла цегла. Причина цього – економічна та технологічна недоцільність використання повнотілої цегли в малоповерховому будівництві та будівництві висотних будинків. Однак, повнотіла цегла використовується там де потрібна міцність - фундаменти, цоколя, колони, стовпи, сходи. Спеціальні види керамічної повнотілої цегли застосовуються і для кладки печей, димоходів, камінів. Пустотіла цегла дешевша і "тепліша". Обсяг прорізів у пустотілій цеглі може досягати до 50 %. Чим вужчі прорізи, тим менше вірогідності закладки розчином під час будівництва та порушення теплоізоляційних властивостей. Однак, міцності для кладки несущих конструкцій у пустотілої цегли все ж таки не достатньо. Це особлибо треба мати на увазі коли ви розпочинаєте будівництво.

Також, різними можуть бути і розміри цеглини, зокрема розрізняють цеглу одинарну (250мм х 120мм х 65мм), потовщену , або "півторачку" (250мм х 120мм х 88мм).Так звана "подвійна цегла" визначається ДСТУ як стандартний камінь керамічний розмірами 250мм х 120мм х 138мм. Яка буде краща – залежиться від особливостей конструкцій, які муруються.

Ще однією надзвичайно важливою характеристикою цегли є її марка, яка визначається міцністю. Вона позначається літерою "М" з відповідною цифрою, яка вказує яке навантаження на 1кв.см. може витримати цегла. Для прикладу, марка М100 позначає, що цегла витримує навантаження 100кг на 1 см2.Залежно від границі міцності цеглу виготовляють таких марок: 75, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300. А цеглу з горизонтально розташованими пустотами марок 35, 50, 75, 100.

Вирішальним фактором у якості спорудженої будівлі буде і морозостійкість цегли, тобто здатність витримувати почергове заморожування і відтавання у водонасиченому стані Морозостійкість вимірюється у циклах і позначається як F "цифрове значення" (визначає кількість циклів). Для будівництва у наших кліматичних умовах необхідно використовувати цеглу, яка пройшла щонайменше 25 циклів заморожування-розморожування, а ще краще 35-50. Тому не варто спокушатись на дешеву цеглу з морозостійкістю 15, оскільки вона розрахована на інші кліматичні умови і після суворішої зими може розчарувати Вас своєю крихкістю.

Така технічна характеристики цегли як густина вказує на рівень ефективності цегли за теплотехнічними властивостями. Так, середня густина цегли із значенням менше ніж 1000кг/м3 вказує на її високу і збільшену ефективність за теплотехнічними властивостями. Значення понад 1400 кг/м3 свідчать про умовно ефективні та малоефективні теплотехнічні властивості.

Також, існує два класи цегли (клас 1 – для всіх видів будівництв, клас 2 – для промислового будівництва) в залежності від ефективної сумарної питомої активності природних радіонуклідів

Отже, оглядаючи цеглу, спершу зверніть увагу на супровідні документи (етикетки), які додаються до конкретного виду цегли у торговому закладі чи наявні у виробника. Для прикладу, Ви бачите наступне маркування цегли:

"Цегла КРПв-1НФ-М100-1650-F-25-1-ДСТУ Б.В.2.7-61:2008"

Як пересічний покупець має це розуміти: "Цегла керамічна рядова повнотіла розмірами 250мм х 120мм х 65мм (1НФ), марки за міцністю 100, густиною 1659кг/м3, марки за морозостійкістю F-25, за ефективною сумарною питомою активністю природних радіонуклідів клас1 (для всіх видів) виготовлена у відповідності до ДСТУ Б.В.2.7-61:2008"

Після ознайомлення з документацією варто ретельно оглянути цеглу. Колір цегли здебільшого залежить від складу глини. Більшість глин після випалу мають класичний цегельний колір. Рідше зустрічається глина з якої отримується жовті, абрикосові або білі вироби. Цегла, випалена із дотриманням технологічних норм, має рівномірний колір. Недопалена цегла має характерний гірчичний колір і при ударі видає глухий звук. У недопаленої цегли низька морозостійкість і вона може розкришуватись від впливом атмосферної вологи. Перепалена цегла чорніє, оплавляється, втрачає чіткі розміри. І хоч будівельники кажуть, що якщо перепалена цеглина не порушила своєї форми, а чорна у неї є тільки серцевина, то вона навпаки стає дуже міцною, однак досвід монтажників різноманітних комунікацій свідчить на наявність подальших проблем у монтажних роботах з такою цеглою.

Також огляньте чи є у цегли значні вапняні вкраплення ("дутики"). На місці цих вкраплень згодом утворюються відколи і, як мінімум, будівля виглядатиме не дуже естетично, неначе "побита", як максимум – значна кількість цих вкраплень може сприяти подальшому розколу цегли. Для лицьової цегли наявність таких вапняних вкраплень не допустима.

Якщо Вам потрібна і лицьова і рядова цегла, то її слід обирати однакової марки, або хоча б найближчої, тому що всі стіни в будівлі повинні бути однакової міцності.

І, звичайно, цегла повинна мати прямокутну форму, поверхня граней має бути плоскою, ребра – прямолінійними, допускається випуск цегли з закругленими вертикальними ребрами з радіусом закруглення не більше 15мм. Тріщини на лицьовій поверхні лицьових виробів, а також тріщини і розшарування фактурного шару з основною масою цегли не допускаються.

На завершення – візьміть цеглину в руки – маса цегли у висушеному стані має бути не більше 4,3кг. Все що істотно більше – недопалене, істотно менше – перепалене.

Тож, обирайте цеглу помірковано і отриманий результат Вас не розчарує.

Ольга Петренко, ДП "Івано-Франківськстандартметрологія"


Переглядів: 1798
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Серпень
2018
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН