Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Урядовці пропонують зберігати за призваними на час мобілізації займану посаду і середню заробітну плату


25 Березня 2014 p.

20.03.2014 під № 4500 зареєстровано законопроект про внесення змін до статті 119 КЗпП і до статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію"


Проект
вноситься народним депутатом України Лабунською А. В.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації)

Верховна Рада України постановляє:

I. Частину другу ст. 119 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради України) викласти у наступній редакції:

"Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів".

II. Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України) доповнити ст. 22 1 наступного змісту:

"Стаття 22 1. Гарантії для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації

На час виконання обов'язків щодо мобілізації, на час призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації, за працівниками зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності".

III. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності на наступний день, з дня його офіційного опублікування.

2. Гарантії, передбачені цим Законом, поширюються на працівників, які на момент набрання чинності цим Законом залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації, призвані та проходять військову службу під час мобілізації.

Голова Верховної Ради України О. В. ТУРЧИНОВ


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

Згідно ч. 1 ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Разом з тим, вказана вище норма Кодексу законів про працю України, не встановлює жодних гарантій працівникам під час мобілізації, на час призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації.

Таким чином, враховуючи існуючу ситуацію в України, та видання Виконуючим обов'язки Президента України, Головою Верховної Ради України О. Турчиновим Указу "Про часткову мобілізацію" від 17.03.2014 р. N 303/2014 відчувається реальна потреба у врегулюванні даного питання.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Основною метою проекту Закону є забезпечення захисту прав працівників під час виконання ними обов'язків, передбачених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Поданий законопроект передбачає внесення змін до ст. 119 Кодексу законів про працю України та доповнення Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новою ст. 22 1.

Відповідно до вказаних вище змін та доповнень вводяться додаткові гарантії для працівників на час мобілізації, включаючи призов та проходження працівниками військової служби під час мобілізації. Основною гарантією, яка передбачена вказаним проектом Закону, є збереження за працівниками їхнього поточного місця роботи, посади та середньої заробітної плати у випадку виконання ними обов'язків щодо мобілізації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

На сьогоднішній час дане питання частково врегульоване Кодексом законів про працю України, однак окрема норма, яка б закріплювала гарантії, передбачені проектом цього Закону, відсутня.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього законопроекту не потребує видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту цього Закону сприятиме вдосконаленню системи гарантій прав працівників, а також усуне невизначеність з цього питання у чинному законодавстві.

Народний депутат України А. В. Лабунська  


Переглядів: 1743
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН