Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Вчення в щасті украшає, а в нещасті утішає

Урядовці пропонують зберігати за призваними на час мобілізації займану посаду і середню заробітну плату


25 Березня 2014 p.

20.03.2014 під № 4500 зареєстровано законопроект про внесення змін до статті 119 КЗпП і до статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію"


Проект
вноситься народним депутатом України Лабунською А. В.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації)

Верховна Рада України постановляє:

I. Частину другу ст. 119 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради України) викласти у наступній редакції:

"Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів".

II. Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України) доповнити ст. 22 1 наступного змісту:

"Стаття 22 1. Гарантії для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації

На час виконання обов'язків щодо мобілізації, на час призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації, за працівниками зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності".

III. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності на наступний день, з дня його офіційного опублікування.

2. Гарантії, передбачені цим Законом, поширюються на працівників, які на момент набрання чинності цим Законом залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації, призвані та проходять військову службу під час мобілізації.

Голова Верховної Ради України О. В. ТУРЧИНОВ


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гарантій для працівників на час виконання обов'язків щодо мобілізації)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

Згідно ч. 1 ст. 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Разом з тим, вказана вище норма Кодексу законів про працю України, не встановлює жодних гарантій працівникам під час мобілізації, на час призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації.

Таким чином, враховуючи існуючу ситуацію в України, та видання Виконуючим обов'язки Президента України, Головою Верховної Ради України О. Турчиновим Указу "Про часткову мобілізацію" від 17.03.2014 р. N 303/2014 відчувається реальна потреба у врегулюванні даного питання.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Основною метою проекту Закону є забезпечення захисту прав працівників під час виконання ними обов'язків, передбачених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Поданий законопроект передбачає внесення змін до ст. 119 Кодексу законів про працю України та доповнення Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новою ст. 22 1.

Відповідно до вказаних вище змін та доповнень вводяться додаткові гарантії для працівників на час мобілізації, включаючи призов та проходження працівниками військової служби під час мобілізації. Основною гарантією, яка передбачена вказаним проектом Закону, є збереження за працівниками їхнього поточного місця роботи, посади та середньої заробітної плати у випадку виконання ними обов'язків щодо мобілізації.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

На сьогоднішній час дане питання частково врегульоване Кодексом законів про працю України, однак окрема норма, яка б закріплювала гарантії, передбачені проектом цього Закону, відсутня.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього законопроекту не потребує видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту цього Закону сприятиме вдосконаленню системи гарантій прав працівників, а також усуне невизначеність з цього питання у чинному законодавстві.

Народний депутат України А. В. Лабунська  


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1962
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців