Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Буває щастя скрізь поганцям, А добрий мусить пропадать

Тільки завдяки своїй хитрості фермер зумів відвоювати свою землю


23 Березня 2012 p.

Сьогодні в "казках на ніч" - старовинна англійська казка.

 

В давнi часи у графствi Лiнкольншир було заведено мiж полями і фермами рити канави чи рови. Жив тодi в Намбi фермер, на ймення Білі Неш. Справи у нього йшли непогано, i вiн надумав прикупити собi сусiдськi землi.

 

Запросили за них зовсiм недорого. Правду кажучи, його це дещо збентежило. Але вiн подумав: значить, така йому вдача випала. I рушив вiн до мiста, щоб уладнати всi справи i пiдписати купчу. А ввечерi пiшов подивитися на свою нову землю. Йшов вiн не поспiшаючи, обдумуючи по дорозi, де поставити нову хвiртку, а де через рiв перекинути новий мiсток, – ви, мабуть, знаєте, що свої поля англiйцi споконвiку обсаджують живими загорожами і для зручностi роблять у них хвiртки, бо як же iнакше з поля на поле вiзка перетягти, плуга чи ще що? Та не встиг вiн перестрибнути через рiв i ступити на свою нову землю, як назустрiч йому – ну, хто б ви думали? – сам хвостатий, кошлатий страшидло! Справжнiй велетень! Руки – не руки, а ручища, довшi за голоблi.

 

– Що це ти тут гуляєш по моїй землi, га? – сердито запитує у фермера кошлатий велетень.

 

– По твоїй? – тiльки й посмiв вимовити Неш.

 

– А по чиїй же? Це моя земля! – загорлав страховисько.

 

Присiли обидва, щоб з'ясувати, чия ж земля. Фермер Неш сказав, що це його земля і вiн не поступиться нею. Страховисько каже, що його i вiн теж поступатись не збирається. Тодi Неш запропонував пiти разом до мiсцевого суддi й запитати, чия ж це все-таки земля по закону.

 

– Нi-i! – запротестував страховисько. – Закон менi не указ. Справедливостi вiд закону ждати нiчого!

 

Сваркам цим кiнця не було б, якби страховисько не запропонував, щоб фермер обробив поле, засiяв його, а врожай вони подiлять порiвну. Неш, звiсно ж, подумав, чого це вiн має все робити сам, а урожай дiлити з цим кошлатим виродком, але промовчав. Та дещо все ж укмiтив.

 

– Гаразд, – сказав вiн. – Подiлимо! Тiльки спочатку домовимось, що вiзьмеш ти: вершечки чи корiнчики? I пам'ятай, що угода дорожча за грошi! Щоб потiм не вiдмовлявся.

 

Страховисько подумав-подумав i сказав, нехай йому будуть вершечки. Так і порiшили. Що ж задумав Бiллi Неш? Вiн скопав поле i посадив на ньому картоплю... От i вийшло, що коли настала пора дiлити врожай, кошлатому велетню дiсталося сухе картоплиння. Розсердився страховисько, замахав кулачиськами на фермера, та угода є угода. Вiн же сам вершечки вибрав. Тут вiн i поклявся, що наступного року вибере корiнчики.

 

Бiллi Неш з радiстю погодився. Вiн зорав поле i засiяв його пшеницею! І коли настав час дiлити врожай, то страховисько розсердився ще дужче. Атож, на його очах Бiллi Неш зсипав у мiшки золоте зерно, а йому, страховиську, дiсталися лише стебла та сухi корiнцi.

 

Заревiв тодi велетень: – Ах ти шахрай, щур болотяний!.. – Наступного разу знову посiєш пшеницю, а жатимемо разом: ти з одного кінця я – з iншого. I кожен вiзьме те, що встигне нажати. Страховисько мiркував так: якщо вiн дужчий, то встигне все поле вижати, поки фермер тiльки почне жати свою половину.

 

Настала пора, i Бiллi Неш розорав поле, засiяв його пшеницею та все не переставав думати, як йому цього разу перехитрити страховисько. А треба вам сказати, що якраз у тих мiсцях жив один вiщун. Вiн умiв передбачати майбутнє та давати розумнi поради. I ось одного вечора, нiкому нiчого не кажучи, Бiллi Неш пiшов до цього старця, аби порадитися, як йому вижати пшеницю першим.

 

Старець пробурмотiв заклинання, а потiм щось шепнув фермеровi на вухо, через що той повеселiв й повернувся додому. Наступного дня – хоча то була й недiля – Бiллi Непi пiшов подивитися на свою пшеницю. Надивившись досхочу, з'ясував, що вона рости вже не буде – лише наливатиметься та дозрiватиме. От i пiшов просити коваля, щоб той зробив якнайбiльше залiзних прутiв, заввишки зi стебло пшеницi.

 

За кiлька днiв прути були готовi. Бiллi вiднiс їх на поле i повтикав у землю помiж пшеницею, яку мав жати страховисько. А коли пшениця налилася і обважнiлi колоски похилилися, Бiллi Неш разом зi страховиськом подалися в поле i почали жати: один з одного кiнця, другий – з другого. Із Неша був добрий жнець. Тому вiн швидко посувався вперед.

 

А страховисько не мiг зрозумiти, чого йому так важко жати. Йому часто доводилося зупинятися, щоб наточити серпа, проте не помічав, що разом iз пшеницею жне й залiзнi прути. Неш знай собi просувається вперед, працюючи серпом, нiби граючись, в'яже снопи й складає їх у копи. Так вони працювали цiлiсiнький день. А надвечiр страховисько так втомився, що випустив серпа і зi стогоном повалився на землю.

 

– Забирай свою погану землю! – закричав вiн. – I землю, i все, що на нiй! Знати її бiльше не хочу! I бачити її не бажаю! I побрiв геть. Звiдтодi вiн нiколи не з'являвся не тiльки на землi Бiллi Неша, але й нiде взагалi. Згинув, нiби його й не було.

 

Інші притчи:


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 784
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців