Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Сучасні чоловіки не плачуть, бо бояться, що туш потече

Чат


Ігор Цепенда

Чат ЗАВЕРШЕНО о 14:20, 25-07-2012

Ігор Євгенович Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника, доктор політичних наук, професор.

Вася | Які новації плануються в ПНУ в новому навчальному році?
12:13
Ігор Цепенда | В першу чергу ми хочемо розширити програму подвійних дипломів з престижними університетами центральної Європи. На сьогоднішній день ми маємо два пілотних проекти за напрямками "міжнародні відносини" і "правознавство" і протягом трьох років плануємо, щоб кожен факультет та інститут мали щонайменше один напрямок подвійних дипломів з Європейськими університетами.
тамара | скажіть, чи плануєте Ви змінити призначення корпусу по вул. Січових Стрільців? адже "туристам" на радіозаводі не дуже зручно, фізикам там було б зручніше??
12:19
Ігор Цепенда | Так, ректорат прийняв рішення про перепрофілювання цього корпусу, який протягом року пустував, тому що там планувалось розташувати відділення інституту металофізики НАН України, з яким не завершено юридичну процедуру відкриття. У зв'язку з цим прийнято рішення про надання цього навчального корпусу для навчання студентів напрямку "міжнародні відносини", кількість яких сьогодні складає близько 150 чоловік, аудиторний фонд корпусу дозволяє забезпечити їм повноцінне навчання. Що стосується фізико-технічного факультету, то їхня навчально-лабораторна база знаходиться в центральному корпусі, пропозицій щодо змін від них не надходило; і навіть якщо йти шляхом переведення їх в згаданий корпус, то їхня кількість (близько 350 чоловік) не дозволить їм навчатися в одну зміну, в яку вони навчаються в даний час.
bakalavr | Добрый день. Прошу Вас сообщить о возможности получения степени магистра при заочной форме обучения и дистанционной подачи документов. Я закончил в 2002 году НЮАУ им. Ярослава Мудрого. До августа месяца приехать лично не могу так как работаю по контракту за границей. Спасибо.
12:22
Ігор Цепенда | Проблема не стоїть в подачі документів, які можна зареєструвати в Єдиній Базі. Натомість Правила Прийому передбачають при вступі в магістратуру особистої присутності абітурієнта і складання іспитів. Станом на сьогодні завершено прийом заяв і іспити розпочаті.
Оля | Я планую наступного року поступати на спеціальність "економічна кібернетика" - у вимогах вступу написано, що потрібно здати ЗНО з укр.мови (літератури), математики та "історії або географії" - так який предмет потрібно здавати на ЗНО?
12:25
Ігор Цепенда | Що стосується наступного року, то потрібно дочекатися Нових Правил Прийому, затверджених МОН молоді і спорту. Це планується в кінці вересня-на початку жовтня. У Вашому конкретному випадку, то дилемат "історія або географія" дає можливість Вам здати один із двох предметів або й два.
абітурієнт | Чи можливо відмінити заяву щодо вступу до Вашого вузу, якщо вже подані документи і мої дані занесено до Єдиної державної електронної бази? Дякую.
12:27
Ігор Цепенда | Так, можливо. Ви можете відкликати свою заяву. Хоча рекомендуємо її залишити:)
Anonymous | З 1-го вересня 2012 року в університеті нафти і газу планується скорочення викладачів. Причина - мало грошей у ВНЗ. Як Ви ставитесь до таких речей? Невже правильно фактично втрачати такі висококваліфіковані кадри? Чи планується аналогічна у Вашому університеті?
12:34
Ігор Цепенда | Оцінка фінансового стану будь-якого Університету є прерогативою ректора, ректорату і Вченої Ради. В фінансовій ситуації, в якій опинились сьогодні українські університети, керівники змушені йти на певні непопулярні кроки. Позиція нашого ректорату полягає в тому, щоб в першу чергу зберегти науково-педагогічний склад, оскільки ми переконані в тому. що певні труднощі, які ми відчуваємо зараз, будуть подолані в наступні роки. Водночас треба пам'ятати, що кількісний склад викладачів залежить від кількості студентів.
Обізнаний | На початку липня, під час засідання комісії Українсько-полтської міжпарламентської асамблеї повинна була розглядатись в тому числі і доля українсько-польських проектів, ініціатором яких є ПНУ: обсерваторія на горі Піп Іван, молодіжний центр в Микуличині, Етнографічний центр ім Вінценза. Що було вирішено. Чи почалися вже роботи за цими проектами. Якщо ні, то коли планується їх початок?
12:39
Ігор Цепенда | Всі згадані питання були предметом обговорення на засіданні керівництва Парламентської Асамблеї України та Республіки Польща. Найпізніше через тиждень розпочинаються консерваційні роботи астрономічної обсерваторії на г. Піп Іван, першу частину з яких ми плануємо завершити до кінця вересня ц.р.. На початоку вересня очікуємо завершення проектно-кошторисної документації Міжнародного центру зустрічі українсько-польської молоді в с. Микуличин. Навесні 2013 року розпочинаємо будівництво ентографічного стаціонару ім. С.Вінценза в с. Бистрець, який маємо відкрити в листопаді того ж року.
Журналіст | Голова Івано-Франківської ОДА на одній з прес-конференцій говорив про плани розширення співробітництва ПНУ з освітніми закладами Китайської Народної Республіки, аж до прийому на навчання в ПНУ кількох десятків чи то навіть сотень китайських студентів. Чи планується щось таке? І яка доля в даному контексті проекту з відкриття на базі ПНУ філії Університету Конфуція?
12:46
Ігор Цепенда | Слід згадати, що якраз за ініціативи голови ІФ ОДА М, Вишиванюка, в 2004 році в Університеті розпочав свою роботу напрям "китайська мова і література". Протягом останніх років нам вдалось налагодити системну роботу стажувань наших студентів у китайських вищих навчальних закладах, окрім того розпочаті магістерські програми за участю наших випускників, які створюватимуть умови для відкриття кафедри "китайської мови і літератури" за рахунок власних кадрів. Одним із важливих етапів розширення цього напрямку є створення на базі Університету Інституту Конфуція. Ця інституція діє в багатьох країнах світу. В Україні згаданий осередок функціонує в Києві, Луганську, Харкові. І наш Університет завершує перемовини з китайською стороною щодо юридичного оформлення цієї процедури. Навчання китайських студентів на сьогодні регламентується заявками з боку посольства КНР в Україні, в цьому році ми їх не отримували. Водночас ліцензія Університету на навчання іноземних студентів дозволяє це здійснювати.
Тетяна | Які перспективи у випускників ін"язу? Біржа праці чи кадрове агентство?
12:52
Ігор Цепенда | Ринок праці завжди регулюється існуючим попитом. В сьогоднішніх умовах випускник, який добре знає декілька іноземних мов, завжди має шанс отримати працю. Треба пам'ятати, що в дипломі випусника "ін'язу" є запис "викладач іноземної мови". На сьогодні ми маємо замовлення від управління освіти і науки щодо працевлаштування вчителів іноземних мов у сільських школах. Але бажаючих є обмаль.
Випускник | Коли в університеті припинеться ганебна практика вимагання у випускників державної форми навчання довідок про те, що їх буде працевлаштовано, а натомість буде запровадження практику реального працевлаштування бюджетників?
12:59
Ігор Цепенда | Погоджуюсь, що це назвичайно серйозне і дискусійне питання, тому що воно з одного боку створює видимість забезпечення робочими місцями, а з іншого безпосередньо впливає на загальну кількість державного замовлення. Вважаю, що в нашій державі ще дуже ліберально підходять до цього питання. Якщо взяти до прикладу США, де молодій людині гарантується державне місце в найбільш престижних університетах, після їхнього закінчення, якщо це чоловіки вони зобов'язані відслужити п'ять років в "гарячих точках", куди їх направляє держава. В цілому вважаю, що питання працевлаштування випускника не має обмежуватися тільки першим липнем того року, коли він закінчив навчання, а зв'язок з ним повинен підтримуватися протягом семи роки, як це здійснюється європейськими університетами.
Медаліст | Скільки першокурсників-"бюджетників" цьогоріч набере ПНУ? Скажіть не тільки відсотки, а й конкретну цифру
13:02
Ігор Цепенда | Минулого року ми мали близько 560 державних місць на перший курс, в цьому році держава збільшила нам цю кількість до трохи більше 800 місць. Більш детально є на сайті Університету www.pu.if.ua
Льоня | Чи вірите Ви в інопланетян і чи вивчають дану проблему науковці університету?
13:05
Ігор Цепенда | Вважаю, що ми не єдина цивілізація в цьому Всесвіті. І враховуючи це, хочемо відновити астрономічну обсерваторію на горі Піп Іван:)
Скептик | Кілька місяців тому ПНУ робив день відкритих дверей для керівників районів та міст обласного підпорядкування Прикарпаття. За задумом голови ОДА такий захід паовинен був дати поштовх до бурхливої співпраці між ПНУ і РДА в найрізномінітніших сферах. Скільки реально спільних проектів ПНУ та РДА-МВК існує на сьогоднішній день і в яких сферах? Назвіть кілька таких проектів (якщо є)
13:18
Ігор Цепенда | Ми завершили юридичну процедуру підписання угод з державними адміністраціями. Головна увага керівництва РДА і районних рад зконцентрована на туризмі, сільському господарстві, екології. До прикладу, розроблено проект нових туристичних маршрутів місцями, які запропоновані нашими археологами (Богородчанський, Косівський, Верховинський райони). В сфері "сільського господарства" особливо цікавий проект, пов'язаний з вирощуванням "радіоли рожевої", знаної в народі, як "джинджура". В екології - наші "хімики"запропонували технологію утилізації окремих видів відходів (Косівський район). В цілому ми запропонували місцевим органам влади близько шестидесяти проектів, які мають конкретне прикладне значення, сім з них керівництво ІФ ОДА затвердило як проекти, які мають міжнародне значення.
Льоня | Чи є в університеті перспективні наукові розробки стратегічного масштабу (скажімо, пов"язані з космосом і т.п.)?
13:22
Ігор Цепенда | Група наших фізиків протягом трьох років працює в рамках гранту Фонду цивільних досліджень (США) над проблемою "Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії". Говорячи простою мовою, вони створюють конденсатор, який накопичує таку кількість енергії, яку успішно можна використовувати і в космічній сфері.
Читаю газети | Чули, що попередньому ректорові ПНУ прикарпатські журналісти подарували гарбуза. Чи поділився він подарунком з персоналом університету?
13:25
Ігор Цепенда | Не маю інформації, оскільки не був запрошений до святкового столу:))))))
Іван | Чи планується відкриття нових структурних підрозділів у вашому навчальному закладі???
13:28
Ігор Цепенда | Ми перейшли в стадію інтенсивного розвитку університету, оскільки вважаємо, що всі необхідні структурні підрозділи, які притаманні класичному університету, діють. На даний час важливим є сконценруватися на якості навчання, забезпечення матеріально-технічної бази, тобто створити належні умови для викладачів і студентів в Університеті.
Призовник | Чи не плануєте ввести в університеті військову кафедру? Бо наскільки мені відомо Ваші студенти відвідують такий заклад в ІФНТУНГ на платній основі.
13:30
Ігор Цепенда | Це мрія кожного Університету, але сьогоднішня політика Міністерства оборони спрямована на зменшення кількості військових кафедр, тому ми змушені задовільнитися співпрацею з національним технічним університетом нафти і газу, яка нас задовільняє.
Христя | Коли студенти зможуть подивитись на зірки з "Білого слона"?
13:32
Ігор Цепенда | При найоптимістичному сценарії телескоп на горі Піп Іван з'явиться в серпні 2014 року.
Івано-франківець | Чи не плануєте далі розширювати матеріально-технічну базу університету і придбати для ПНУ ще корпуси?
13:37
Ігор Цепенда | Проблема, з якої зіткнулися європейські університети, полягає не в отриманні коштів на будівництво нових корпусів, а в їх утриманні. Саме тому окремі університети Іспанії і навіть Німеччини розпочали процедури консервації своїх корпусів з метою заощадження коштів, тому нашим завданням є розробити програму оптимального використання тих корпусів, які є на балансі нашого Університету, тому що в більшості з них навчання проводиться тільки до 13.15. А якщо брати за приклад університети Центральної Європи, то навчальний процес в них триває від 8.30 до 20.00.
Михайло Іванович | Останнім часом до ПНУ вступило чимало осіб пільгових категорій, в тому числі і інвалідів. Чи створено в університеті особливі умови навчання для студентів з особливими потребами?
13:41
Ігор Цепенда | Так, ми звертаємо особливу увагу на потреби неповносправних студентів. Перші кроки - це створення системи пандусів, хоча якщо брати знову за зразок європейські університети, то в нас ще не обладнані кімнати гігієни. З приємністю хотів би відзначити наших студентів, які з турботою ставляться до своїх колег і допомагають їм не тільки в процесі навчання, але й в побуті. Надалі будемо працювати із студентським сенатом, студентським профкомом, щоб ця категорія наших студентів почувала себе зручно і комфортно.
Dzidzio | Яка на сьогоднішній день ситуація з забезпечення гуртожитками? Чи щось будується? Коли плануєте закінчення будівництва приміщення на вул Сухомлинського?
13:44
Ігор Цепенда | Сьогодні ми можемо забезпечити гуртожитками близько 2,5 тисяч студентів (а маємо денної форми навчання більше 10 000). З іншого боку маємо плани саме розбудови житлового фонду для студентів. Відповідно, першим кроком буде здача гуртожитку на вул. Сухомлинського на 520 місць. Цього року плануємо завершити зведення даху.
Василина | Яка Ваша улюблена страва і чи подають її в їдальнях та кафе університету?
13:48
Ігор Цепенда | Як в кожної людини, в мене є декілька улюблених страв. Принагідно згадав собі випадок із своїм сином, якому в п'ятирічному віці я не рекомендував їсти сало, на що він із здивуванням запитав мене: "А що я не українець?". Але довгі роки життя на Прикарпатті привили мені любов до культової гуцульської страви - баноша, яку я і сам готую. Ваше запитання наштовхнуло мене на думку, що банош треба ввести в меню наших студентських їдалень.
Юлія | Вельмишановний пане ректоре, скажіть, будь ласка, чи забезпечуєте Ви роботою аспірантів, які закінчили Ваш ВУЗ? Дякую.
13:53
Ігор Цепенда | Від початку каденції мною була запропонувана кадрова формула, яка полягає у тому, що ініціатива у формуванні кадрового складу кафедри повинна йти від завідувача кафедри з обгрунтуванням перспективи діяльності кафедри на найближчі роки. Тому якщо такі пропозиції будуть йти від завкафедрою, вони будуть мати повну підтримку з мого боку.
Петро | Перерахуйте найважливіші досягнення студентів ПНУ за останні роки (перемоги в олімпіадах, спортивних змаганнях, участь у міжнародних конференціях, мистецькі досягнення тощо)
14:00
Ігор Цепенда | Цей рік особливо є знаменним для нашого Університету, тому що 14 студентів Університету отримали призові місця на Всеукраїнських студентських олімпіадах, і 16 - на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт. Ми увійшли в десятку найкращих університетів України за кількістю отриманих нагород. Серед них я б хотів відзначити перше місце студента інституту політології Богдана Паски з історії України в Харкові, а також безпрецедентну перемогу наших юристів, які зайняли друге місце з права на території Харківської юридичної академії ім. Я.Мудрого. Це свідчить про серйозний методичний і освітній потенціал наших викладачів, які готували їх до цих олімпіад, а також про високий рівень самих студентів. Щодо спортивних досягнень, то в цьому році наша жіноча баскетбольна команда отримала перше місце і увійшла у Вищу лігу. Творчі колективи Університету є учасниками Міжнародних Фестивалів, їх запрошують на урочистості, святкування державних свят дипломатичні представництва України за кордоном.
Дядя Ваня | При ПНУ діє профілакторій. Скільки студентів там можуть оздоровлюватись протягом року?
14:01
Ігор Цепенда | Щомісяця ми можемо оздоровлювати близько семидесяти студентів.
Дон Кіхот | В ПНУ функціонує Інститут мистецтв. Не секрет, що забезпечення людей мистецтва сценічними костюмами, інструментами та реквізитом - справа не дешева. Як вирішується вона в ПНУ?
14:04
Ігор Цепенда | Це справді з фінансової точки зору є проблемою для Університету, але до цього ми намагаємось залучати і бюджет Університету, і кошти Меценатів, які шанують талант наших виконавців.
Вже не відмінник | Чи правда, що Ви давали вказівку директорам інститутів та деканам максимально обмежити кількість відмінних і хороших оцінок з метою економії фонду стипендій?
14:08
Ігор Цепенда | Ніхто не може заявити про те, що я давав вказівки щодо обмеження кількості відмінних оцінок для студентів. Головний акцент, який я робив і буду робити під час нарад з викладачами і під час зустрічей із студентами - це є об'єктивне оцінювання знань. В цьому році в Університеті розпочне діяльність нова структура, яка буде підпорядкова безпосередьньо ректору і здійснюватиме моніторинг якості оцінювання студентів. Не може бути так, що студент, який має високий рівень знання протягом семестру, на іспиті отримує нижчу оцінку, а ті, які не навчались, раптом роблять "інтелектуальний прорив".
БРІЗ | Дякуємо за цікаву розмову. До зустрічей!
14:09
Ігор Цепенда | Дякую читачам сайту за увагу до Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців