Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любиш кататися — люби і катайся

Наміром Кіпру запровадити податок на депозити незадоволений і Путін - Радіо Свобода


18 Березня 2013 p.

 

У банківській сфері Кіпру ось вже третій день триває надзвичайний стан. Домашні та закордонні вкладники шоковані накладенням податку на депозити, на який погодився уряд цієї країни, щоб врятуватися від банкрутства. Втім, проголосити такий крок має парламент Кіпру, можливо, це станеться вже у вівторок, 20 березня. Тим часом обурення цим рішенням, назвавши його «несправедливим, небезпечним та непрофесійним», висловив і Володимир Путін – президент Росії, чиї багатії тримають на Кіпрі велику частину своїх статків, - розповідає Радіо Свобода. 
 
Податок від 6 до 10 відсотків на кіпрські банківські внески – це неодмінна умова надання Кіпрові екстреного пакету допомоги від ЄС та МВФ у розмірі 10 мільярдів євро.
 
Однак, це рішення викликало паніку серед громадян, які вишикувалися у черги під банками, щоб забрати з рахунків свої заощадження. Люди сприймають рішення кредиторів та уряду з обуренням, називаючи його зрадою та обманом.
 
Скандальним цей крок вважають і закордонні вкладники, зокрема, росіяни, які тримають у кіпрських банках, що вважалися безпечною офшорною зоною, багатомільярдні суми.
 
Президент Росії Володимир Путін також уважно стежить за розвитком подій на Кіпрі. Він у Кремлі заявив, що вважає накладення податку на депозити «несправедливим, небезпечним та непрофесійним кроком».
 
Тим часом прем’єр-міністр Кіпру Нікос Анастасіадес намагається виправдатися перед своїми громадянами, зазначивши: «Це рішення безумовно не таке, якого б ми хотіли, але воно, за нинішніх обставин є найменш болючим, бо, попри все, воно залишає управління цією країною у наших руках».
 
Перенесення голосування: можливе пом’ягшення шоку?
 
Втім, щодо цього вимушеного оподаткування ще мають висловитися кіпрські парламентарі, які вже вдруге відклали своє голосування, цього разу – на вівторок. Водночас, деякі джерела у ЄС та у владі Кіпру зазначають, що таким чином уряд намагається знайти вихід, щоб дещо полегшити шок, принаймні відносно незначних заощаджень, водночас, збільшивши податок на великі рахунки. Можливо, підняти аж до 12 відсотків податку на суми у понад півмільярда євро. У будь-якому разі, представники Європейського центробанку сьогодні зауважили, що владі Кіпру слід терміново знайти 6 мільярдів євро зі свого боку, щоб МВФ та Євросоюз розблокували обіцяні Нікосії ще 10 мільярдів допомоги.
 
На думку аналітиків, саме росіяни найбільше програють від ситуації, що склалася у кіпрській банківській сфері, бо ця податкова оаза притягнула, за деякими підрахунками аж 35 мільярдів євро – вкладів із Росії.
 
Натомість, експерт із Московського Центру Карнегі Микола Петроввбачає у цьому насильному оподаткуванні й «деякий позитив».
 
«Тепер умови для зберігання грошей на Кіпрі стануть суворішими й невигідними, а це співпадає з ідеєю де-офшоризації, з якою Путін виступає вже доволі тривалий час», – каже аналітик.
 
Хвилюється не тільки вся єврозона 
 
Кризова круговерть, в якій опинилися банки Кіпру, вочевидь, вплине і на економіку України, бо саме звідти, як кажуть економісти, до держави надходить найбільша частка прямих іноземних інвестицій.
 
Наразі банки цієї острівної країни зачинені й, можливо, не працюватимуть ще декілька днів, щоб уникнути масового відтоку коштів.
 
З огляду на хвилювання, викликані кіпрською кризою на світових ринках та в ЄС, у понеділок увечері може бути організована термінова телеконференція міністрів фінансів єврозони.
 
Тривогу висловлюють і громадяни інших держав єврозони: якщо кіпрська влада зважилася «перейти червону лінію», насильно обклавши податком заощадження своїх людей, то де гарантія, що така ж доля не спіткає банківські рахунки в решті держав ЄС, запитують європейці.

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 628
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців