Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Добродійність ворогів у друзів перетворює

Регулярне донорство крові допомагає вчасно виявляти рак


21 Вересня 2023 p.

Регулярні донації крові допомагають виявити онкологічні захворювання на ранніх стадіях, що підвищує шанси на успішне лікування. Про це та про інші аспекти, пов’язані з онкологією і кров’ю, розповідаємо у День боротьби з онкозахворюваннями в жінок.

 

«Часто одним із перших симптомів онкологічних захворювань є зниження показників гемоглобіну і тромбоцитів. Це стосується різних видів раку, не лише крові чи лімфатичної системи. І хоча низький рівень гемоглобіну та тромбоцитів необов’язково означає рак, але це привід пройти відповідне обстеження. Оскільки у донорів перед кожною донацією беруть загальний аналіз крові, регулярне донорство може допомогти виявити хворобу на ранній стадії та вчасно почати лікування», — наголошує Людмила Лінник, керівниця проєктного відділу ДонорUA.

 

Вона зазначає, що у жінок при онкологічних захворюваннях часто може виникати нетипова й інтенсивна маткова кровотеча. Це трапляється не лише в разі раку репродуктивних органів, а і при, скажімо, лейкозі. Рівень тромбоцитів знижується, ризик кровотеч зростає і хвороба «знаходить» слабке місце — в жінок це зазвичай матка. В такому разі жінка потрапляє до лікарні ургентно вже з критичними показниками крові: окрім того, що їх «з’їла» онкологія, людина втратила багато крові. При зниженні рівня тромбоцитів внутрішні кровотечі можуть виникати як у жінок, так і у чоловіків, але маткові кровотечі можуть бути особливо важкими й небезпечними для життя.

 

«Лікування раку майже ніколи не обходиться без переливання крові. Зазвичай використовується еритроцитарна маса та тромбоцити, рівень яких знижується не лише через саму хворобу, а і внаслідок хіміотерапії, яка впливає також і на гемоглобін. Медикаментозно вплинути вплинути на ці показники в онкопацієнтів практично неможливо. Часом люди з онкозахворюваннями потрапляють до лікарні з рівнем гемоглобіну 30-40 г/л, при нормі 125+. У такому стані люди майже не можуть самостійно пересуватися і жахливо почуваються через кисневе голодування мозку та інших тканин організму. Рівень тромбоцитів узагалі може знижуватися ледь не до нуля — у більшості лікарень переливання крові призначають, коли позначка наближається до 10. Цей стан загрожує сильними внутрішніми кровотечами, які дуже важко зупинити», — розповідає Людмила Лінник.

 

За її словами, під час лікування онкопацієнти отримують 10-50 процедур переливання. Для цього потрібна величезна кількість донорів, через що збільшується ризик гемотрансфузійних інфекцій (таких, що передаються через кров). І це одна з причин, чому надзвичайно важливо розвивати культуру донорства: регулярний донор — обстежений донор, який свідомо ставиться до свого здоров’я та усвідомлює відповідальність перед реципієнтом. В останні роки ситуація значно покращилася — багато центрів крові використовують чутливі ПЛР-тести, але ще 5-7 років тому «у комплекті» з раком ішов гепатит, що було пов’язано зі стихійним донорством та низькочутливими тестами.

 

«Коли в онкопацієнта критично низькі показники крові, основне лікування почати неможливо, або ж його доводиться припиняти. Такій людині не можна робити хіміотерапію, променеву терапію чи операції — для початку стан пацієнта треба стабілізувати, а для цього потрібне переливання компонентів крові. Упродовж лікування показники гемоглобіну та тромбоцитів теж знижуються, і неможливо спрогнозувати на початку, як перенесе конкретний пацієнт ті чи інші процедури. Декому потрібно кілька переливань після кожного сеансу хіміотерапії», — додає керівниця проєктного відділу ДонорUA.

 

Вона нагадує, що без переливань ніколи не обходяться пацієнти з раком крові — лейкозом, лейкемією. Деякі онкозахворювання супроводжуються частими кровотечами — наприклад, рак сечового міхура, передміхурової залози, органів ШКТ, матки, шийки матки, яєчників. Для компенсації крововтрат теж потрібні компоненти крові.

 

Реєструйтеся на ДонорUA, аби здавати кров системно й відповідально. А піклуванню про здоров’я та спосіб життя донорів присвячена кампанія #Розквітай, у межах якої можна більше дізнатися про користь донорства та його зв’язок із різними сферами життя.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 162
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Жовтень
2024
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців