Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не можеш стояти, коли інші працюють, то піди полежи

Енергетична безпека громад: три області спільно впровадили ефективну систему енергоменеджменту


12 Вересня 2023 p.

В Долині підбили підсумки проєкту з впровадження систем енергетичного менеджменту в дев’яти територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей

Системний розвиток енергоефективності неможливий без спеціально створеної управлінської системи енергетичного менеджменту. Її впровадження дасть органам місцевого самоврядування найбільший ефект у підготовці до викликів забезпечення енергетичної безпеки, створенні умов для стабільної роботи і сталого розвитку. Як показує світова практика, завдяки енергоменеджменту можна скоротити енергоспоживання на 5-15% без масштабних інвестицій.

Конференція "Співробітництво задля енергетичної безпеки громад", яка відбулася в Долині 06-08 вересня, присвячена завершенню проєкту «Співпраця задля впровадження систем енергетичного менеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей», який реалізовує МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми U-LEAD з Європою.

«Програма U-LEAD продовжує підтримувати розвиток спроможності територіальних громад. Питання енергетичної безпеки на місцевому рівні надзвичайно важливів наш час. Упродовж шести місяців 9 громад з трьох областей отримували підтримку в розробці та впровадженні систем енергетичного менеджменту, які дозволять їм ефективно управляти та моніторити споживання енергії. Цей проєкт демонструє, що тісний діалог, обмін досвідом та синергія зусиль громад, тренерів та експертів з енергоефективності дає найкращі результати», - привітав учасників конференції Микола Сюсько, заступник керівника відділу регіональної діяльності Програми «U-LEAD з Європою».

Микола Сюсько додав, що за підтримки U-LEAD цьогоріч було реалізовано чимало енергоефективних ініціатив.

«Війна загострила розуміння того, наскільки важлива енергетична безпека у всіх громадах. Напевно нема в Україні громади, яка не стикнулася з проблемами відключень. Якщо говорити загалом про енергетичну безпеку громад, то ми працюємо в цьому напрямку досить активно. І даний проєкт є лише однією зі складових нашої роботи в цій сфері. Нещодавно ми впровадили три пілотні проєкти з енергоефективності. В Закарпатській області ми запустили гібридну сонячну електростанцію на даху Дубівської селищної ради. В Херсонській області нам вдалося реалізувати проєкт щодо використання соломи, як паливних брикетів в комунальних закладах. А в Хмельницькій області почали вирощування енергетичної верби. Це цікаві модельні практики з енергетичної безпеки, які можна впроваджувати і в інших громадах», - розповів Микола Сюсько.

Енергоефективність - це основа для зеленого відновлення України.

«Я пишаюсь, що в нас є такі відповідальні громади, які розуміють наскільки це важливо. Коли ми говоримо про енергоефективність, ми говоримо не просто про технічні рішення, а про вагому складову нашого відновлення та сталого майбутнього. Ця конференція є індикатором для виконання плану заходів відповідно до Угоди між Україною та ЄС», - відмітила Ганна Замазєєва, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та анонсувала створення при Держенергоефективності управління по роботі з органами місцевого самоврядування, яке допомагатиме втілювати місцеві програми з енергоефективності.

Задля підвищення енергоефективності, зниження витрат на енергоспоживання в муніципальному секторі та ефективнішого використання альтернативних джерел енергії в Городенківській, Галицькій та Долинській громадах Івано-Франківської області, Глибоцькій, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, Горінчівській, Свалявській та Ясінянській громадах Закарпатської області запровадили систему енергетичного менеджменту. За шість місяців реалізації проєкту представники громад-учасниць пройшли навчання, успішно склади тестування та стали сертифікованими енергоменеджерами. Тепер їх основні завдання - розробка місцевих програм енергоефективності, інвентаризація викидів СО2 і впровадження заходів щодо їх скорочення, а також моделювання енергетичних балансів територій, виходячи з нових реалій.

«Прогресивна громада — це в першу чергу енергоефективна громада. І першими кроками для підвищення рівня енергоефективності є енергоменеджмент та енергомоніторинг. Завдяки проєкту в дев’яти громадах сьогодні успішно впроваджують систему енергоменеджменту. Вона дозволить досягти більшої ефективності використання енергії та зменшити споживання, що в свою чергу сприятиме зниженню навантаження на бюджет громади. Ми дуже задоволені результатами реалізації проєкту. 24 енергоменеджери пройшли навчання, отримали сертифікати і вже успішно працюють в своїх громадах. Завдяки таким проєктам, таким підходам і такій співпраці ми маємо чудовий результат», - відмічає керівниця проєкту Тетяна Данилів.

Територіальні громади під час підготовки до осінньо-зимового періоду ставлять перед собою цілі у напрямку зменшення витрат тепла в комунальних закладах при мінімальних затратах, забезпечення будівель альтернативними джерелами енергії під час аварійних відключень, а також допомоги населенню в підготовці до зими та розробити план пошуку майбутніх ресурсів опалення.

«Енергетична безпека громади починається з розуміння того, як ми будемо жити в перспективі глобального дефіциту енергоносіїв. Це не тільки те, що ми будемо робити, коли будуть відключення світла чи газу. Це передусім розуміння енергетичного переходу, де громади моделюють своє споживання і можливості місцевого виробництва енергії. Такі громади більш автономні і, як наслідок, менш залежні від зовнішніх обставин. Поодинокі рішення є, на жаль, малоефективні. Ми в «Асоціації ОТГ Прикарпаття» прагнемо до системних змін в цій сфері муніципального управління. Тому зараз ми готуємо за однією програмою фахівців для роботи в органах місцевого самоврядування, робимо інвентаризацію найбільш енергозатратних об’єктів, готуємо програми з енергоефективності, за якими підуть інвестиції. І це все робиться командно з мережею громад поки що з трьох областей західного регіону», - відмічає Ігор Мельничук, виконавчий директор МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття».

Під час дискусійної панелі «Взаємодія регіонів та громад у забезпеченні енергетичної безпеки» експерти закцентували на державних інструментах та можливостях залучення інвестицій у розвиток енергоефективності громад, сучасних тенденціях та місцевих інструментах сталого енергетичного розвитку муніципалітетів.

«Сьогодні, коли війна сколихнула весь світ, вона водночас показала певні пріоритети розвитку України. І одним із них є сфера енергоефективності. Енергоефективність починається не тільки із впровадження енергоефективних систем і відповідно економного енергоспоживання, але в першу чергу вона розпочинається зі знань. Зараз надзвичайно важливий енергетичний потенціал громад, тому потрібно, щоб кожна громада розробила карту свого енергетичного потенціалу. До прикладу, Долинщина – це вже комплексний енергетичний хаб. Тут присутні різні види енергетичного ресурсу – починаючи від торфу, біогазу, сонячної і вітрової енергетики і до значного потенціалу нафти та газу, які є відновлювальними джерелами енергії. Головне навчитись правильно їх використовуючи, уникаючи ризиків для екології», - закликав Ігор Чудик, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

В Долині, яка однією з перших в Україні почала пропагувати тему енергоефективності, залучаючи міжнародні інвестиції, вже зараз в 30% бюджетних установ є альтернативні джерела опалення, проведена термомодернізація трьох десятків багатоквартирних будинків, в трьох дитсадках встановлені сонячні колектори. В планах реалізувати проєкт зі встановлення станції акумуляції електроенергії та сонячної станції для потреб водоканалу, освіти та медицини.

«Ми працюємо над створення сотової енергомережі розподіленої генерації. Ми хочемо впровадити в громаді таку систему, щоб ми могли працювати в режимі енергоострова – від декількох годин до декількох днів. Це цілком реально: концептуальна модель вже пропрацьована, зараз працюємо над бізнес-моделлю», - розповідає про досвід та плани міський голова Долинської громади Іван Дирів.

Під час конференції громади-учасниці проєкту отримали валізи енергоменеджерів, які дозволять сертифікованим спеціалістам їхніх муніципалітетів здійснювати якісний енергомоніторинг для ефективного управління енергією та оптимізації витрат на енергоресурси.

Проєкт «Співпраця задля впровадження систем енергоменеджменту в територіальних громадах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської областей» реалізовується МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» в рамках співпраці між українськими громадами та данським муніципалітетом Гульборгсунном за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Проєкт є частиною ініціативи «Мости довіри».


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 175
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Липень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

РЕКЛАМАФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців