Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любиш кататися — люби і саночки возити

Дискусійна платформа «Громади в час війни: оперативні рішення – стратегічні цілі»


14 Серпня 2023 p.

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України в селі Підгір’я Богородчанської ТГ відбулася дискусійна платформа «Громади в час війни: оперативні рішення – стратегічні цілі» за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, заступника начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олега Заворотнього, представників правоохоронних структур області, голів громад, народних депутатів України, виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, голови Івано-Франківського РВ АМУ, міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, виконавчого директора Івано-Франківського РВ АМУ Юрія Стефанчука, генерального директора ОТБ «Галичина» Ігоря Дебенка.

Під час заходу акцентували, яким чином повною мірою враховувати права людини на етапі розробки стратегії регіонального розвитку, захисті громадян та інформаційній безпеці в умовах воєнного стану, ролі громад у формуванні та реалізації стратегії регіонального розвитку, а також обговорили внесення змін до стратегій територіальних громад та регіонального відділення АМУ в умовах відновлення територій та нові аспекти регіонального розвитку.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків привітав учасників заходу і наголосив: «Після 24 лютого 2022 року – першим викликом, з яким зіткнулась Івано-Франківська міська територіальна громада, був прийом внутрішньо переміщених осіб. Ми оперативно згуртувались і послідовно забезпечували проживанням, харчуванням, надавали статус ВПО, виплачували допомогу, надавали гуманітарну допомогу тощо. Оглядаючись на минулий рік, можу сказати, що ВПО – водночас виклик і потенціал для розвитку громади. Адже до нас переїхали люди зі своїми знаннями та досвідом, привезли свої бізнеси і продовжують розвивати їх у нас. У громаді проживає близько 40 000 переселенців. 79 релокованих підприємств продовжують свою діяльність, що добре як для них, так і для громади, адже це, передовсім, робочі місця, податки, а також інтеграція ВПО у суспільно-політичне життя».

За словами Р. Марцінківа, найбільша проблема для ВПО наразі – це відсутність власного житла. Проте над цим працюють спільно з міжнародними організаціями. «Війна змінила плани з розвитку громади, – звернув увагу Р. Марцінків. – Тепер у нашій відповідальності не лише мешканці, а й ВПО. Маємо дбати про безпеку, неперервність навчального процесу для дітей, можливість працювати для дорослих. Тому роль громад – зменшити загальне навантаження від війни на країну. Завдання тилової громади – підтримувати людей, допомагати військовим та, наскільки можливо, покращувати загальний комфорт громадян, надавати їм якісну і своєчасну медичну допомогу.

Громада має бути такою собі службою оперативного вирішення проблем мешканців та ВПО, а також готуватись до того, щоб соціалізувати і м’яко інтегрувати у мирне життя усіх захисників, які переможно повертатимуться додому. Над цим маємо працювати».
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан після вітального слова сказав: «Стратегія громади – це ключовий документ для її розвитку, що повинен враховувати виклики воєнного часу.

На сьогодні потребують захисту права органів місцевого самоврядування, передовсім депутатів місцевих рад. За час повномасштабного вторгнення було викрадено і піддано тортурам 59 посадових осіб місцевого самоврядування, з яких 35 сільських, селищних і міських голів. Завдяки спільним зусиллям Асоціації міст України, Офісу Президента, правоохоронних структур вдалося визволити з полону 31 голову громад. На жаль, ще четверо перебуває в полоні. Ми докладаємо максимум зусиль для вирішення цієї проблеми та просимо поширювати цю інформацію, оскільки це є злочином проти цивільного населення».
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що права людини стали першою жертвою і основною мішенню у цій війні, що спричинило суттєві зміни в роботі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Наразі головним завданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є посилення спроможності Офісу забезпечити захист конституційних прав військовослужбовців, членів їх родин; людей, які постраждали від війни та змушені тікати з районів ведення бойових дій; дітей, літніх людей, осіб з інвалідністю, представників національних спільнот; наших громадян, які залишились на тимчасово окупованих територія або виїхали за межі країни.

У цьому аспекті діяльність Офісу Омбудсмана та органів місцевого самоврядування дещо подібні, адже із забезпеченням прав та вирішенням проблем цих людей безпосередньо стикаються у громадах.

Кожне право людини відповідає певним обов’язкам держави та повноваженням місцевої ради, а реалізація прав людини потребує ресурсів.

Сьогодні нашим завданням є розібратися, яким чином повною мірою враховувати права людини на етапі розробки стратегії регіонального розвитку.

Кожне рішення, кожна адміністративна дія у кожній конкретній ситуації мають бути в межах прав людини, ніби права людини є певним інструментом вимірювання. Також долучення громадян до процесу прийняття рішень у громаді допомагає готувати більш якісні рішення, що враховують інтереси різних зацікавлених груп та намагаються знайти справедливий баланс інтересів громадян. Адже відкритість та прозорість є одними з принципів розроблення стратегічних та програмних документів.

Права людини мають бути певним критерієм, на який треба зважати в усьому процесі ініціювання, аналізу та формування державної і місцевої політики.

Народна депутатка України Оксана Савчук у своєму виступі підкреслила: «На етапі розробки стратегії регіонального розвитку маємо усвідомити, що забезпечивши права людини, громади отримають збільшення інвестицій, зменшення рівня корупції та посилення спроможності містян, які матимуть змогу самостійно вирішувати свої життєві потреби. Гарантовані державою права людини дозволять розвинути вільний ринок та ринкову економіку, що забезпечить ріст економіки в країні та розвиток громад».

Голова Богородчанської ТГ Ростислав Заремба звернув увагу, що велике значення для кожної громади має вміння поєднувати стратегічне управління та оперативні рішення, які є відповіддю на виклики сьогодення: «Очевидно, що з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну ми змушені були перейти від довгострокового стратегічного планування до вирішення тактичних завдань, до яких, схоже, жодна з громад не була цілком готовою. Серед викликів – і мобілізація, і підтримка сімей захисників, що воюють на фронті, і поранених воїнів, і зниклих безвісті військових, і полеглих героїв. Для цього ми ввели спеціальний додатковий розділ у нашу соціальну програму, прийняли рішення про виплати таким сім’ям і про їхній соціальний супровід. Також зринуло чимало питань, пов’язаних з переселенцями, які стосувалися не тільки організації їхнього розміщення, харчування, розподілу гуманітарної допомоги, а й їхньої інтеграції в громаду. Окремо можна виділити роботу з релокованими підприємствами. Використовуємо можливість, щоб вони не тільки змогли організувати тут виробництво, а й перевезли свої сім’ї, належно забезпечивши їм побут, адже це сприятиме тому, що релокований бізнес працюватиме в нас на постійний основі. Вочевидь, є чимало викликів, пов’язаних з бюджетами громад, що змушує приймати непопулярні рішення щодо оптимізації освітньої мережі, закладів культури… І тут важливо зберегти баланс, щоб не втратити якості освіти, дошкільного виховання, культурних послуг… Також до вирішення проблем, які виникли на початку великої війни, ми долучали міжнародних партнерів та отримали від них допомогу».

Голова Надвірнянської ТГ Зіновій Андрійович акцентував: «Важливо зрозуміти, що в умовах війни, ми зіштовхнулися з викликами, які накладають свої відбитки на кожну сферу нашого життя. Від нас вимагається не лише оперативна реакція на складні ситуації, але й визначення стратегічних цілей, які допоможуть нам пережити цей випробувальний час та зміцнити країну.

Наше завдання – дбати про безпеку України та добробут мешканців громади, підтримуючи зв'язок та співпрацю між різними секторами. Нам важливо розробити механізми для надання допомоги тим, хто найбільше цього потребує – наші військові.Тому минулого тижня на позачерговій сесії Надвірнянської міської ради було виділено 17,5 млн. гривень з міського бюджету для Збройних сил України, а від початку повномасштабного вторгнення – 67,5 млн. грн. Також тонни гуманітарної допомоги, які отримували від міст-побратимів, волонтерів та небайдужих жителів громади, більше двох сотень транспортних засобів – все було передано впродовжі півтора року війни. Перелічувати можна багато, але зараз основна мета - це пришвидшити перемогу!»

Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук підкреслив: «Ніхто сьогодні не знає правильної формули щодо забезпечення ефективного функціонування місцевого самоврядування під час війни. Тому муніципалітетам Прикарпаття доводиться приймати нові оперативні рішення, які дозволяють не лише забезпечувати військових на шляху до перемоги, підтримувати сім’ї героїв, а й вирішувати усі питання життєдіяльності громади, надаючи необхідні послуги її жителям. І це завдання є основним викликом для керівників територіальних громад.

Відзначу, що всі 62 громади області довели, що можуть брати на себе відповідальність та швидко реагувати на внутрішні й зовнішні виклики, змінюючи нові стратегічні цілі. Будучи в постійній комунікації з органами місцевого самоврядування, експерти Івано-Франківського регіонального відділення АМУ допомагають їм знаходити правильні рішення щодо підготовки відповідних документів, комунікувати з місцевою і центральною владою, супроводжувати громади в проєктній діяльності та впроваджувати європейські стандарти місцевого самоврядування. Один із прикладів – це реалізація проєкту «Муніципалітети на шляху до ЄС», метою якого є розробка нових стратегічних документів для громад, програм підтримки для волонтерів тощо. І ця робота є відповіддю на виклики сьогодення».

Підбивши підсумки заходу, його учасники наголосили на важливості вибудовування пріоритетів регіональної політики з урахуванням внутрішнього потенціалу громад, долаючи виклики, спричинені війною.

У межах заходу також було відзначено журналістів, які висвітлюють роботу громад в умовах воєнного стану.

Крім цього учасники платформи вшанували хвилиною мовчання першого голову Тлумацької територіальної громади (2016 – 2020), гранатометника 1-го стрілецького батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Романа Круховського, який віддав своє життя за Україну на полі бою, на передовій, у Бахмутському районі на Донеччині. Адже якраз минув рік, коли страшна звістка сколихнула Прикарпаття: 2 серпня 2022 р. Роман отримав поранення не сумісні з життям в бою за волю України у результаті штурмових дій біля села Кодема Бахмутського району Донецької області. Його вбила росія при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Президент Володимир Зеленський нагородив посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня першого голову Тлумацької територіальної громади Романа Круховського. Але, поза сумнівом, захисник, військовослужбовець Збройних сил України Роман Круховський заслуговує на почесне звання «Герой України». Тому виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук звернувся до всіх присутніх з проханням підтримати петицію до Президента України щодо присвоєння цього почесного (посмертно) звання Роману Круховському, перейшовши за покликанням: https://petition.president.gov.ua/petition/201176?fbclid=IwAR3M3BjcfNc6QA4nk2th94Iy0c3bamT010Ht90NHANUbCXq8Aj7TyOs4syY


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 152
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Липень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

РЕКЛАМАФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців