Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Чужа жінка усім дівкою здається

Проєкт «NGO relocation»: на Прикарпатті проведено інтеграційний захід для релокованих громадських організацій «Міжнародний досвід реінтеграції окупованих територій»


9 Листопада 2022 p.

Команда громадської організації «Громадський формат» провела інтеграційний захід на тему «Міжнародний досвід реінтеграції окупованих територій».

У заході взяли участь представники релокованих громадських організацій, експертного середовища та ЗМІ. Модерувала захід координаторка хабу громадської активності в Івано-Франківській області Оксана Процюк.

Перед учасниками зустрічі виступив доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Навчально-наукового юридичного інституту ПНУ ім. В. Стефаника, координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович, який наголосив: «Історія дає сьогодні достатньо прикладів реінтеграції окупованих чи політично відмінних територій. Так, у США після громадянської війни 60-х рр. ХІХ століття у південних штатах задля реінтеграції були запроваджені уряди реконструкції, що позбавили виборчих прав заколотників; звільнили рабів і надали їм виборчі права; ввели загальну початкову освіту для темношкірих. Однак, південці відповіли спрямованими проти темношкірих обмежувальними чорними кодексами, створенням терористичних організацій на кшталт Ку-Клус-Клану тощо. У підсумку процес боротьби з расовою дискримінацією в США набув завершальних рис аж у 60-70-х рр. ХХ ст.

Складними були процеси реінтеграції після 1990 р. соціалістичної Німецької демократичної республіки до складу Федеративної республіки Німеччини. Німці пішли шляхом реструктуризації промисловості, щоб зменшити безробіття та наблизити економіку НДР до економіки інших держав-членів ЄС; розвитку торгівлі із Західною Європою, але за умов збереження відносин зі східними сусідами. Одночасно відбувалося очищення навколишнього середовища, сильно забрудненого підприємствами важкої промисловості і сприяння формуванню національної та соціальної згуртованості Німеччини. Однак і до сьогодні зберігаються ментальні відмінності між східними і західними німцями, не рівним є соціально-економічний розвиток територій Сходу і Заходу Німеччини. Названі сторичні приклади повинні нас психологічно підготувати до тривалого процесу реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Їх мешканці зазнали значного пропагандистського впливу рашистської агітації, а українські землі велетенських руйнувань, і потрібен час для ліквідації «Руїни» як в головах людей, так і в процесі відновлення інфраструктури».

На думку науковця, реінтеграція окупованих територій повинна передбачати в першу чергу інвестиції в відновлення економіки. Це створить ефект успішності на зразок сьогоднішнього співвідношення розвитку Південної Кореї на противагу відсталості КНДР. Повинно відбутися здійснення перехідного правосуддя (покарання, компенсації та відновлення правди про події на окупованих територіях). Важливим є впровадження об’єднавчої політики пам’яті та інвестиції в освіту, що остаточно сформують єдину націю. В інформаційній політиці повинні артикулюватися чіткі орієнтири на спільне майбутнє: як будуть відбудовуватись зруйновані війною міста; які галузі промисловості розвиватимуться і давати робочі місця; які системні реформи вже у найближчому майбутньому забезпечать реальний поступ у євроінтеграційному напрямку, переконаний Сергій Адамович.

Нагадаємо, що громадська організація «Громадський формат» в рамках проєкту «NGO relocation» створила хаб громадської активності в Івано-Франківській області, який діятиме протягом року для громадських активістів та команд релокованих громадських організацій.

Проєкт «NGO relocation» реалізовує команда громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» у партнерстві з Національним фондом на підтримку демократії (NED). 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 254
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Вересень
2024
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців