Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...

БЛОГИ


Говера Оксана
комунікаційниця...
Роль білбордів під час війни
Це - не реклама 3 ОШБр. Це зашквар і ганьба для комунікаційників. Основна мета будь-якого білборда...
1.11.2024, 23:56 (ред.)
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


A bargain is a bargain

Енергетична незалежність від Росії має фундаментальне значення для всіх європейців, і лише спільно ми можемо захистити Європу – виступ Президента України на конференції «Шельфу північних морів»


29 Серпня 2022 p.

Ваша Високосте, пане Премʼєр-міністре!

Шановні присутні бізнесмени!

Шановний пане Ілоне Маск!

Дорогі друзі!

Пані та панове!

Вдячний кожному й кожній із вас, хто присутній, за можливість поспілкуватися та взяти участь у цій важливій дискусії.

Я впевнений, ви детально поінформовані про ситуацію, що склалася у Європі, про ризики – я зараз чув, ви про них говорили, – які всі ми зараз маємо на додачу до жорстокої терористичної війни, яку Росія веде проти наших громадян, нашої держави, проти нашої незалежності. І важливо знати, що це – незалежність і всіх інших європейських держав. Це війна за незалежність як таку.

Усі ми бачимо, наскільки дестабілізований ринок газу. Усі ми бачимо, як країни Європи переглядають свої плани щодо вугілля, вугільних електростанцій. Усі ми бачимо, що загроза енергетичної бідності стає реальною для десятків мільйонів людей у Європі, які ще зовсім нещодавно могли собі дозволити нормальне енергоспоживання. Усі ми бачимо, що ціна енергії настільки висока, що тисячі підприємств зайшли в кризу. А це призводить до скорочення робочих місць і падіння доходів робітників. А взимку ціни на енергію можуть зрости ще більше...

Усі ми бачимо, що вперше з 1986-го року, коли сталася Чорнобильська трагедія, доводиться розглядати максимально серйозно сценарії протидії радіаційній катастрофі, яку Росія наближає своїм терором на Запорізькій атомній станції. Це все загальновідомі факти. Але про що вони свідчать?

Люди часто роблять з одних і тих самих фактів зовсім різні висновки – хтось коректні, а хтось – помилкові. У дискусіях згодом визначається думка більшості – чи коректна, чи помилкова. І буває так, що помилки минають безслідно. А буває, що ціна помилок стає дуже високою, коли через помилкові висновки ухвалюються помилкові політичні рішення.

Ось на що розраховують автори цієї масштабної – і абсолютно штучної – кризи, яку переживає Європа. Вони хочуть, щоб європейці злякалися. Щоб зробили помилкові висновки й поступилися європейськими цінностями на користь примарного зниження цін. Росія використовує економічний терор, тисне ціновою кризою й бідністю, щоб послабити Європу саме тоді, коли потрібна повна її сила для захисту від терору на війні, яку Росія веде вже понад півроку. Повномасштабної війни! А загалом її втручанню – уже вісім років.

Саме на це зараз працює російська держава, її посадовці та компанії – такі, як «Газпром». На створення криз і на те, щоб кризи перейшли в катастрофи. Просто зараз Росія спалює поблизу з кордоном Фінляндії газу мінімум на 10 мільйонів євро щодня. Спалюється газ, який мав би надходити німецьким та іншим європейським споживачам. Росія не може зупинити його видобуток, не хоче відправляти європейцям, бо зацікавлена в кризі, і не має інших покупців. Тож просто спалює цей газ. Так само, як вони спалюють наших людей.


10 мільйонів євро у вогонь щодня на кордоні Росії – це сотні мільйонів євро додаткових видатків із кишень європейського середнього класу, звичайних робітників, пенсіонерів за енергію. І також щодня – через завищені ціни на ринку, через дефіцит, через те, що Росія намагається завадити заповненню європейських газових сховищ перед зимою.

Нормальний ринковий гравець уже поставив би вільний обсяг газу на ринок. Держава-терорист робить усе, щоб на ринку опинилось якнайменше газу за якнайвищою ціною, що тягне зростання інших цін. І це все – частина російської гібридної агресії проти всіх людей, проти всіх нас, проти всіх вас, проти всієї об’єднаної Європи.

І погляньте ще на ситуацію на Запорізькій атомній станції. Навіщо Росія це робить? Навіщо Росії радіаційний шантаж? Та ж мета, абсолютно цинічна, абсолютно прорахована – залякувати українців, залякувати всіх європейців. Шантажувати й примушувати. Це тиск заради того, щоб російські державні пропагандисти й посадовці могли говорити, що нібито це не Росія винна, а хтось інший створив чергову кризу, і нібито на цього іншого треба впливати, і нібито треба домовлятися з Кремлем саме заради цього.

Просто вдумайтеся в це: Росія – це єдиний терорист у світі, який зумів перетворити атомну станцію на поле бою і який послідовно робить усе, щоб Європа дивилася, а куди ж вітер може понести цю радіацію, якщо, не дай боже, станеться катастрофа.

Більшість зі старшого покоління Норвегії, думаю, добре пам’ятає, що наслідки аварії на Чорнобильській станції були відчутні навіть у центральній Норвегії, в районі Тронхейма, та на півночі вашої країни. І для всіх нас – це страшний ризик. Це памʼять про неприпустиме, а для Росії – це просто додаткова можливість.

Річ у тім, що в російського керівництва така специфічна бандитська логіка – вони створюють проблеми, сподіваючись, що жертви цих проблем прийдуть і спробують домовитись про їх вирішення, а бандит за це щось отримає.

Росія хоче, щоб Європа заплющила очі на війну, і заради цього провокує внутрішній хаос у Європі. У нас Росія хоче забрати свободу силою зброї, а у вас – цими кризами, які вона створює та загострює. Росія хоче змусити вас відмовитися від європейських цінностей. Ось коректний висновок із наявних фактів. І на основі цього висновку потрібна коректна політика. Політика ще більшого об’єднання, про що сказав Прем’єр-міністр зараз, обʼєднання у Європі заради нашого спільного захисту. Політика ще більшої енергетичної незалежності Європи від Росії. Політика ще більших санкцій проти Росії.

Це не нормально, коли проти «Росатома» досі немає блокувальних санкцій за радіаційний шантаж на Запорізькій АЕС, за який відповідальні й конкретні працівники «Росатому», що перебувають на станції. І це не нормально, коли будь-який російський громадянин може отримати візу в європейські країни, щоб відпочити чи з'їздити на шопінг – ми це знаємо з вами прекрасно, – навіть якщо він – воєнний злочинець чи допомагає російській державі працювати проти Європи. Це не нормально, коли деякі європейські компанії досі не визначилися, чи йти їм з російського ринку. І це не нормально, коли хтось іще сподівається на співпрацю з Росією в енергетичній сфері. Жодних поступок бандитам не може бути! Тільки нові санкційні удари по них.

Я хочу навести приклад Норвегії – приклад справжньої принциповості в захисті Європи. Попри те, що Норвегія не є членом Євросоюзу, ви приєдналися до європейських санкцій проти Росії. Оборонна та інша допомога нашій державі з боку Норвегії є життєво важливою – ми будемо завжди вдячними за це. Ми раді чути, що ваші енергетичні компанії збільшують обсяги постачання газу європейським країнам у той час, як Росія готова просто спалювати газ, аби тільки не постачати його. І ми відзначаємо внесок Норвегії у розвиток відновлюваних джерел енергії, в уловлювання та зберігання вуглецю, у розвиток акумуляторів та водневої енергетики. Європа стане справді міцною та убезпеченою від криз, коли всі європейські країни стануть настільки ж принциповими, як Норвегія.

Зі свого боку Україна вже зараз може зробити – і робить – конкретні речі для захисту наших спільних цінностей і нормального життя на континенті.

Ми воюємо за свободу й за все те, на чому базується Європа, захищаючи всіх європейців у цій війні. І це не пафос – це правда! Ми обʼєднали європейців і допомогли подолати різні суперечності, які розколювали континент десятиліттями. Ми показали, яку силу має Європа, коли обʼєднується, і яких ворогів може долати.


Окрім цього, Україна може стати – і, я в це вірю, стане – одним із гарантів енергетичної безпеки Європейського континенту. Разом з Україною ви зможете не допустити ніколи більше таких цінових криз.

Ми маємо унікальну систему газосховищ обсягом понад 30 мільярдів кубометрів поблизу з кордоном Європейського Союзу. Нас запитують: як можна допомогти? Ось так практично – використайте наші газосховища вже в цьому сезоні. На сьогодні, наприклад, у нас вільний обсяг – 15 мільярдів кубів. Для України необхідно 3 мільярди додаткового резерву, який ми просимо вас зберігати в нас, а ще 12 мільярдів кубометрів – це може бути газ, необхідний взимку для безпеки усієї Європи. Ви можете допомогти нам. І це буде вашою допомогою і нам, і собі.

Україна має також значні поклади природного газу. Керівництво Росії мріяло вкрасти в нас і цю частину нашого національного багатства. Але ми не дозволимо цього зробити. Ми запрошуємо всіх інвесторів, підрядників і сервісні компанії приходити у видобуток газу в Україні. Хочете прагматично допомагати нам – будь ласка, це інструмент. Отримувати ліцензії, укладати угоди про розподіл продукції, здійснювати розвідку і буріння. Ми були б вам вдячні. Наші родовища газу можуть відігравати для Європи таку ж стабілізаційну роль, як і родовища, зокрема, Норвегії.

Ми готуємося збільшити експорт нашої електрики країнам Євросоюзу – попри війну, в час війни ми забезпечуємо цей експорт, і наша електрика значно дешевша, ніж зараз є на ринку. Ми реально можемо допомогти подолати кризу вартості життя в сусідніх із нами країнах ЄС.

І запрошуємо вас інвестувати у виробництво «зеленої» енергії та «зеленого» водню в Україні. Наша держава – одна з найкращих локацій для забезпечення всієї Європи «зеленою» енергією і «зеленим» воднем. У нас є все для цього – достатньо площ, хороший вітер, хороше сонце, а також готова енергетична логістика – це потужні лінії електропередачі, це газопроводи, які можуть бути використані для водню – звичайно, після відповідної модернізації.

Ми не вперше говоримо, що незалежність Європи від Росії, зокрема в енергетиці, має фундаментальне значення для всіх європейців. І ми не вперше говоримо, що разом з Україною Європа здатна зробити значно більше, ніж із Росією.

Ми не хочемо дивитись у минуле, не хочемо повторювати, хто нас не почув. Україна хоче, щоб ми всі зараз не втратили тих можливостей, які маємо в цей історичний момент. Тільки спільно ми можемо захистити Європу. Тільки зберігаючи нашу максимальну принциповість. І тільки разом досягнувши перемоги в цій війні.

Я дякую вам за увагу! Дякую!

Слава Україні! 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 250
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Листопад
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Листопадевий дрон у літунів
<p>
	Листопад 2024 року розпочався покупкою і відправкою чергового дрона Мавік 3Т.</p>
<p>
	Літуни отримали і вислали подяку. То всім вам за вашу підтримку кожного збору</p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців