Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Добродійність ворогів у друзів перетворює

Мирослав ЛУЦЬКИЙ: «В Університеті Короля Данила багато програм підтримки обдарованої молоді»


29 Липня 2022 p.

В Україні триває вступна компанія до закладів вищої освіти. Незважаючи на непрості умови воєнного часу, випускники шкіл мріють навчатися далі, адже усвідомлюють, наскільки важливою є освіта. І в цьому їм допомагають викладачі закладів вищої освіти. Більше того, Івано-Франківський Університет Короля Данила, хоч і є приватним закладом освіти, але відкриває для абітурієнтів місця державного навчання. Керівники УКД розуміють: вони воюють на своєму, тиловому фронті, а отже – підтримують свою країну, допомагаючи дітям здобути якісні знання та стати справжніми професіоналами своєї справи. І мова не лише про місцевих школярів. УКД також запрошує до своєї команди як студентів, так і викладачів з числа внутрішньо-переміщених осіб. Детальніше про це розповідає ректор Університету Короля Данила Мирослав ЛУЦЬКИЙ.

 

– Мирославе Івановичу, як працює університет в умовах війни? Попередньо ми пережили два роки пандемії, одразу після того розпочалося повномасштабне вторгнення ворожих військ в Україну. Наскільки все це вплинуло на навчальний процес, на комунікацію викладачів і студентів?

 

– Пандемія суттєво вплинула на навчальний процес. Протягом першого тижня було складно адаптуватися, адже ніхто не знав, що і як робити. Протягом двох тижнів команда Університету Короля Данила організувала платформу СДО – внутрішню систему дистанційної освіти, ми попрацювали з програмістами-практиками і уже через два тижні працювали, згідно нашого розкладу занять. Студенти виходили на навчання онлайн, отримували і завдання, і тести, проходили практичні заняття, слухали лекції.

Коли розпочалася повномасштабна війна, це було психологічно складно, але ми були готові до цих викликів. Ми отримали наказ Міністерства освіти і науки України, що усі навчальні заклади мають піти на двотижневі канікули. Тому наші працівники пішли на два тижні у відпустку, а студенти на канікули. Згодом почали працювати онлайн, в нашій СДО.

Звісно, спочатку пандемія, потім війна вплинули. Якість знань, як на мене, погіршилася, сприйняття через комп’ютер непогане, та все ж нема контакту з дитиною, студентом.

Під час пандемії у нас було змішане навчання: коли дозволяли умови, ми виходили на навчання офлайн, яке проходило з дотриманням всіх вимог. 

З початком війни близько 20 наших викладачів виїхали за межі України, але 16 з них уже повернулися. Викладання своїм студентам вони проводили на нашій платформі в режимі онлайн.

Якщо говорити про студентів, то статистика дещо сумна, близько 20% дітей виїхали за межі України. Багато хто з них хоче залишитися за кордоном і це дуже погана ситуація для економіки нашої держави. Адже держава витратила кошти для здобуття цими дітьми середньої освіти, на початок здобуття вищої освіти, а згодом хороший спеціаліст буде працювати на економіку іншої держави.

 

– Цього року є така новація, як державні місця навчання. Чому було прийняте таке рішення? Адже університет приватний і тепер він запроваджує державну форму навчання?

 

– Згідно законодавства і постанов Кабміну, державні місця розподіляються серед закладів вищої освіти різних форм власності, приватної зокрема. 

Окрім того, у нас діють декілька програм, які допомагають розумним, креативним молодим людям розвиватися і успішно навчатися. Мова йде, зокрема, про Благодійний фонд о. Івана Луцького, грантові кошти, спрямовані на те, щоб розумна молодь могла здобувати освіту безкоштовно. Ці гранти працюють уже декілька років.

Якщо абітурієнт успішно здає НТМ-2022 року чи має результати ЗНО 2019-2021 років від 160 до 180 балів з кожного предмету, він отримує знижку на навчання – 50%. Якщо набирає від 180 до 200 балів, то отримує 100%-знижку на навчання.

Але знижка діє за певних умов: насамперед – це успішне навчання, грант переглядається після кожної сесії і, за наявності хороших оцінок, грант продовжують;  також має значення активна участь у громадському житті університету та коледжу. Студенти повинні відвідувати різні заходи, які проводить університет, допомагати, працювати волонтерами і розвиватися в плані комунікації, командної роботи.

Цього року додаються ще й державні місця. Ми направили листа до Міністерства освіти і науки і нам виділили максимальний обсяг місць державного замовлення на усі наші пріоритетні спеціальності. Тому цього року діятимуть і грантові, і державні місця тощо.

Також у нас є багато програм підтримки творчої молоді, зокрема: конкурс «Школа має талант» і фестиваль «Битва вертепів»; учні, які перемагають у олімпіадах, отримують сертифікати знижки на навчання; спортивна молодь може отримати сертифікати на навчання, здобувши перемогу у футбольному турнірі «Кубок Короля Данила».

На даний час у нас на грантових місцях навчаються близько 420 дітей, які отримали перемогу у тих чи інших конкурсах.

 

– Цього року також запроваджують нові спеціальності. Як це працюватиме і навіщо такі нововведення?

 

– У нас є Центр практичної підготовки та працевлаштування, працівники якого спілкуються з стейкхолдерами, моніторять ринок праці. Власне, таким чином, стає зрозуміло, які фахівці зараз найбільш затребувані. Мова про те, що закінчивши університет, випускник одразу є працевлаштованим. Тому ми і ввели нові спеціальності частково на бакалавраті, частково в магістратурі.

 

– Цього року в Університеті Короля Данила навчатимуться й іноземці. Розкажіть про це більш детально.

 

– Так, ми плануємо долучити до навчання у нашому університеті й іноземців. На даному етапі ми підписуємо угоди з партнерами. Як усе буде відбуватися, поки що складно сказати, оскільки у країні тривають воєнні дії і навряд чи іноземні студенти зможуть приїхати на навчання. 

У багатьох країнах світу обдаровані діти не мають доступу до вищої освіти, хоча мріють здобути певну спеціальність і допомогти розвитку своєї країни. І хочеться їх у цьому підтримати.

 

– Згідно постанови Кабінету міністрів, з 1 вересня навчатися офлайн можуть ті освітні установи, у яких облаштовані бомбосховища. Чи відомо, як навчатимуться студенти УКД?

 

– Ми дуже хочемо, аби студенти і викладачі змогли зайти в очну форму навчання, але поки що щось прогнозувати рано, побачимо, як будуть розвиватися події в країні. У нашому університеті є навіть не одне, а два бомбосховища, які повністю відповідають рівню безпеки, про що вказала перевірка від ОДА. Це зручні і досить комфортні приміщення, обладнані усім необхідним на випадок обстрілів чи бомбардування. Але у нас навчається дуже багато студентів і розмістити усіх у бомбосховищі, на випадок тривоги, ми не матимемо змоги. Тому, якщо не дай Боже, станеться така ситуація, то продовжити очне навчання зможуть лише студенти перших курсів. Безпека наших студентів для нас – на першому місці.

 

– На даний час до Івано-Франківська прибуло багато переселенців, серед них і викладачі різних вищих навчальних закладів, яким потрібна робота по спеціальності. Чи готовий Університет Короля Данила взяти таких людей до себе, надати їм робочі місця, допомогти їм адаптуватися і пережити цей непростий час?

 

– Наша команда працює над цим питанням. Ми розробляємо пропозиції для наших колег з інших навчальних закладів і радо приймемо їх на роботу. Хочемо сформувати для них якісний соціальний пакет, щоб вони могли залишитися на декілька років і підсилити наш професорсько-викладацький склад. Ми постійно розміщуємо на сайті університету і на наших сторінках в соціальних мережах інформацію, яких фахівців потребуємо. Ми готові розглядати резюме усіх наших колег, можуть звертатися люди і без наукового ступеня, головне – уміння працювати в команді та бажання розвиватися.

 

– А внутрішньо переміщені особи – студенти, які не можуть продовжити чи закінчити навчання у своїх університетах. Чи мають вони змогу долучитися до навчання в Університеті Короля Данила?

 

– До нас звернулися Міністерство освіти і науки і Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, щоб ми допомогли державі дати освіту дітям, що навчалися в університетах і коледжах, приміщення яких зараз зруйновані. Ми готові на безкоштовній основі взяти таких дітей на вільні місця з різних спеціальностей. Тобто, студент може прийти, подати документи, повідомити, на якій спеціальності він навчався і, якщо є вільні місця, то може долучитися до будь-якого курсу і продовжити здобуття освіти.

 

– При університеті діє також Літня школа , що вона дає, як працює, як діти проводять у ній час і як потрапити до такої школи?

 

– Літо – час відпусток, у дітей канікули і часто батьки шукають варіанти зайнятості для своїх дітей. В Університеті Короля Данила вже п’ятий рік поспіль працює Літня школа. Діти у ній зайняті увесь день, отримують триразове харчування. Школа працює з 8.30 до 17.00, за індивідуальним запитом можна й довше. Дитина тут навчається: викладають кілька мов на вибір – англійську, польську, французьку й іспанську, є уроки риторики, акторської майстерності, робототехніки, рисунку, друку на 3D принтері. Діють спортивні кімнати, кімнати відпочинку, кімнати для перегляду мультфільмів й ігрові кімнати. Діти багато часу проводять на свіжому повітрі, займаються руханкою, танцями, співами, прогулянками в парку та розвиваючими іграми.

Також цьогоріч розпочала роботу літня дитяча комп’ютерна школа від ІТ-школи УКД, де школярі в ігровій формі навчаються розробляти комп’ютерні ігри, створювати моделі та друкувати на 3D принтері, поринати у віртуальну реальність, оформлювати Youtube-канали, а також навчаються керувати квадрокоптерами.

Раз на тиждень ми проводимо майстер-класи з різних напрямків, під час яких діти можуть малювати, ліпити з глини, пекти піцу тощо.

До Літньої школи можна долучитися на будь-якому етапі кожні 2 тижні. Діти радісні йдуть додому і хочуть повернутися до нас наступного дня. Це і є наше основне завдання, щоб дітям було в радість вчитися, відпочивати разом з УКД.

 

– Який Ваш головний меседж у житті?

 

– Мені дуже подобаються слова Конфуція: «Оберіть собі роботу, професію до душі і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Тобто, якщо ми оберемо ту спеціальність і ту професію, яку любимо, ми досягнемо вершин. Хочеться, аби і наші студенти рухалися за покликом серця і обирали ту спеціальність, яка принесе їм задоволення спочатку від навчання, а згодом – і від роботи.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 241
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМАФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців