11/10/1989
«Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я... 2.2.2021, 12:57
В Івано-Франківську працюватиме медіа-школа з питань відновлювальних джерел енергії
4 Жовтня 2021 p.
ГО «Інститут громадянської дії, освіти та розвитку» запрошує журналістів Івано-Франківської області для участі в медіа-школі з питань відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)
Заняття проходитимуть 22 жовтня, 29 жовтня та 5 листопада з 15:00 до 18:00 2021 року у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM. Кількістьмісцьобмежена - 20 учасників.
Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).
Види ВДЕ в Україні (регіони, види).
Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.
Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.
Організації та установи, які регулюють енергоринок України.
Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на оточуюче середовище.
Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.
Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.
Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.
Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.
Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія SmartGrid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (EnergyStorage).
Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ.Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.
Експерти-лектори медіа шкіл:
В’ячеслав Комар –доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.
Сергій Кравчук –кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.
Віктор Дядькович – голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».
Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується «Вінницьким прес-клубом» за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).