Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Сучасні чоловіки не плачуть, бо бояться, що туш потече

Ловаги - прикарпатське село, де страусів більше, ніж людей


17 Вересня 2020 p.

У Рожнятівському районі серед диких зарослів, в оточенні лісу є маленьке поселення Ловаги. У 2001 році тут провели перепис мешканців. Нарахували 56 жителів. Зараз і двох десятків не знайти. Хтось помер, а хтось виїхав. Є декілька хат і маленька церковка - от і все село. Магазину немає. Раз у тиждень сюди приїжджає автобус з продуктами. Тут і скуповуються або їдуть у сусідній Небилів.

Зникнути Ловагам не дає страусина ферма “Саванна”, яка стала магнітом для туристів зі всієї області і не тільки. Місцевий підприємець і колишній АТОвець Сергій Швець зі сім’єю відкрив її у червні 2019 року. А от будували близько 6-ти років.

Земля, де знаходиться ферма, належала діду Сергія і перейшла йому у спадок. Щоб ділянка не пропадала, облаштували страусину ферму. Землю обгородили, поробили загони для страусів і тепер щодня приймають туристів, які охоче приїжджають подивитись на екзотику. 

Тут живуть 15 дорослих страусів. Чорні - хлопці, а сірі - дівчата. Також є з десяток маленьких страусенят, але їх розмістили в окремій загороді і вирощують “на м’ясо”. 

Всі дорослі самці мають імена. Сергій жартує, що таку честь треба заслужити: “Дівчат ніяк не називаю, бо себе не проявили. А от хлопці мають різні характери. Он той, у самому кінці, - Танцюрист. Він наша зірка. Гостей розважає танцями. У найпершому загоні Шипун, бо постійно шипить і хекає. Ще один - Цезар”.

За словами підприємця, страуси звикли до клімату України і мороз для них не є загрозою: “Зиму переносять добре. Навіть у -25°C почуваються прекрасно. Трохи ходять по снігу, їдять його. Єдине, бояться протягів”.

Окрім страусів на фермі ще живуть дві вивірки, 20 качок, стільки ж гусей, чотири лебеді, декілька десятків породистих курей, цесарки, фазани. Є тут навіть один павич. З ним клітку ділить когут Петя. А охороняє все це птаство німецька вівчарка.

Страусині делікатеси

Впродовж тижня страуси двічі несуть яйця. Одного такого вистачає, щоб нагодувати шість людей. Яйце можна купити цілим, або замовити омлет. Обійдеться таке задоволення у 250 грн. Також власники пропонують гостям скуштувати м’ясо страуса. Готує все мати Сергія, пані Оксана.
М’ясо страуса схоже на дичину, воно жорстке. Його зазвичай тушу. До нього додаю приправи, трохи лимону, яблуко кисле і липовий цвіт. Він робить страву ніжною. Маринується м’ясо до трьох годин. Далі ставлю на вогонь і заливаю окропом. Солю аж наприкінці, щоб не твердло”, - розповідає ґаздиня. 

На фермі гості також можуть скуштувати шашлик зі страусиного м’яса, стейки і балик. Але готують власники все тільки за попереднім замовленням. Тож дзвонити потрібно заздалегідь. 

Ще одним незвичним продуктом тут є сало. Пані Оксана ділиться, що на інших фермах, де вони були, такого не роблять. 

“У страуса на грудині є жир. Ми його ще називаємо битим. Одного разу Сергій захотів спробувати, яке воно буде, якщо замаринувати. Скажу так, відрізняється від звичайного смаком і кольором. Страусине жовтувате, а свиняче біле. Хто у нас його пробував, брав ще”.

Кемпінг, тир і гольф 

Під час весняного карантину у село майже не приїжджали туристи. Зараз ситуація покращилась. Тож Сергій знову повернувся до розширення ферми. Тут чоловік планує облаштувати поля для міні-гольфу і зробити тир. Також роздумує над відкриттям кемпінгу. А ще у планах невеликий реабілітаційний центр для учасників АТО. Якщо вдасться розширити ферму, Сергію знадобляться додаткові робочі руки. На роботу кликатиме місцевих жителів. Чоловік хоче, щоб люди не їхали у сусідні села чи міста, а працювали біля дому.

Матеріал створений за підтримки Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта».

Більше фото за тут >>>>>>>>>>>>

 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 939
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців