Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Ідеальним бути непросто, але Ти справляєшся

По той бік конфлікту: з ким не може поділити парковку ДП “ВО Карпати”


5 Серпня 2020 p.

Минулого тижня державне підприємство ДП “ВО Карпати” скликало пресконференцію і зробило гучну заяву. Керівництво повідомило, що третя особа намагається відібрати у них автомобільну парковку, де зупиняються автобуси з працівниками. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі: Франківець судиться з “ВО Карпати” через парковку. Наші журналісти зустрілись з чоловіком, якого посадовці заводу називають рейдером, розпитали про деталі конфлікту та дізнались, чи можливе мирне вирішення ситуації.

Конфлікт тривалістю у чотири роки

Андрій Струс - власник приміщень, які межують з будівлями державного підприємства. 12 лютого 2016 року він придбав перший поверх корпусу №4 по вулиці Галицька 201, а у липні того ж таки року докупив ще два поверхи. З того часу почались непорозуміння між керівництвом державного підприємства і новим сусідом.

“Отримавши право власності на перший поверх, я звернувся до Держгеокадастру в Івано-Франківську та ДП «Івано-Франківського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою» про те, що я є власником першого поверху. У цей час ДП “ВО Карпати” подали документи на вироблення прєкту землеустрою ділянки, на якій знаходилося моє приміщення і територія для його обслуговування. А це означало, що надалі державному підприємству мали відвести всю цю землю для користування. Коли я про це дізнався, то звернувся у відповідні структури, що ДП “ВО Карпати” не є власниками корпусу, де є мої приміщення, і щоб вони призупинили вироблення паперів. Але мене не почули і документацію таки виготовили, а Івано-Франківська міська рада своїм рішенням затвердила проєкт землеустрою”, - розповідає пан Андрій. 

За словами чоловіка, він також вирішив відстоювати своє право на землю. Тож звернувся з заявою, щоб йому надали проєкт землеустрою на виділення 0, 63 г. ділянки – землю під приміщенням та для обслуговування майна. Ця земля прилягає до фасадної частини його власності. Проте, відповіді від міської влади він так і не отримав.

Я звертався до різноманітних структур, фракцій Івано-Франківської міської ради, до пана Руслана Марцінківа (міський голова м.Івано-Франківська. - ред.), до Олега Гончарука (колишній голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації). А у 2017 році поліція відкрила кримінальну справу про незаконні дії працівників Інституту землеустрою під час виготовлення документацій для “ВО Карпат”. Але реакції і далі ніякої не було і землю передали у постійне користування ДП “ВО Карпати” як під моїм приміщенням так і територією для його обслуговування. А нещодавно у справі про визнання незаконним затвердження проєкту землеустрою Івано-Франківською міською радою суд став на мою сторону”.

Також чоловік наголошує, що земля, якою користується ДП “ВО Карпати”, належала “Радіозаводу”. Отримати всі права на неї міг тільки правонаступник, але державне підприємство не є ним. ДП “ВО Карпати”, згідно інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, створено в 1993 році, а статут підприємства 1993 року не містить вказівку на будь-яке правонаступництво. Тобто підприємство є новостворене. Цей факт став одним із ключових в оголошенні рішення суду. Проте керівництво державного підприємства цей факт заперечує.

4 березня 1988 року наказом Міністерства радіопромисловості СРСР підприємство було перейменовано. Цей наказ є для службового користування з обмеженим доступом. Так “Прикарпатський радіозавод” перейменували на державне підприємство “Виробниче об’єднання Карпати”. Тобто мова не йде про реорганізацію, а перейменування підприємства”, - прокоментувала юристка Наталія Шкіра.

Приміщення є, а доступу нема

Однією землею цей конфлікт не обійшовся. За словами Андрія Струса, “ВО Карпати” певний час (приблизно 2 роки) ще й користувалося його майном.

“У моїй власності є 6,2 тис. метрів квадратних, але я не маю до них доступу. З мого боку були спроби почати господарську діяльність. Проте, мені перешкоджають посадові особи державного підприємства. Деколи банально перегороджують дорогу. А от щодо захоплення моїх приміщень, то відбувалось це до липня 2018 року. Другий поверх вони переобладнали у роздягалки. У 2017 році я звернувся через це у поліцію. Ми виламали стіну і зайшли всередину. На той час у приміщенні були працівники “ВО Карпат”. Головний інженер ДП Олексій Верховцев та юрист підприємства Наталія Шкіра тоді сказали, що вони тут здійснюють господарську діяльність - це їхня територія, і що вони виробили на це приміщення нові документи. По даному факту порушене кримінальне провадження щодо вчинення службовими особами ДП протиправних дій та розслідується національною поліцією”.

У 2018 році Андрій Струс спробував остаточно вирішити конфлікт і звернувся до Кабінету Міністрів України. У Києві створили робочу групу, яку очолив Дмитро Романюк, і відправили розбиратись до Франківська.

“Під час зустрічі всіх сторін, директор “ВО Карпати” Дмитро Втерковський заявив, що мої приміщення потрібні йому для господарської діяльності. Він тут провів ремонти і використовує їх так, як вважає за потрібне. Але вже після зустрічі він наказав звідти вивезти все. Працівники державного підприємства обрізали мені всі труби, лічильники, зняли світло, повиривали унітази, а на третій поверх бонусом завезли ще й близько 500 тонн сміття”.

Парковка розбрату

Керівництво “ВО Карпати” того тижня заявило, що від цієї парковки залежить майбутнє всього підприємства: автобуси не матимуть де зупинятись, а значить і довіз працівників доведеться скасувати. Це може призвести до страйків і масових звільнень.
 

“За всю свою виробничу діяльність я зустрівся з проблемою, якої ніколи не бачив - протести людей. Вони готові йти до страйку, до міста і боротись за свої робочі місця”, - прокоментував Дмитро Втерковський.

Проте, Андрій Струс заявляє, що підприємству виділили 8.29 г землі і є безліч місць для облаштування нової стоянки. Також він стверджує, що не претендує на всю парковку. Для обслуговування приміщень йому потрібно всього 0,2196 г. землі. А це половина парковки, яку зараз використовує “ВО Карпати”.

Коли затверджували проєкт землеустрою, міська рада видала окреме доручення - поділити ділянку на дві частини: пропорційно площі, яку займає ВО Карпати, і пропорційно площі, яку я займаю. Тобто я мав би отримати пропорційно землі 0,85 г. Я просив 0, 63, а після сесії навіть зменшив до 0,45 г. – під приміщенням 0,23 г та для обслуговування приміщення 0,2196 г”.

Андрій Струс наголошує, що зараз остаточну крапку в цій історії може поставити лише суд, так як всі його звернення щодо вирішення конфлікту ігноруються посадовими особами підприємства.

Нагадаємо, “ВО Карпати” планує оскаржувати рішення суду, який визнав незаконним проєкт землеустрою про відведення 8,5097 га земельної ділянки для ДП “ВО Карпати” на вулиці Галицька 201. Про рішення суду можна прочитати у нашому матеріалі тут: “Франківець чотири роки судиться з “ВО “Карпати” за земельну ділянку для обслуговування виробничого приміщення”.
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 878
Рекомендовані статті

Мирон 09:56, 6.8.2020

Українці повинні показати, що вони достойні на краще життя шляхом знаходити компроміси.
Держпідприємство має бути мудрим і зрозуміти, що Франківськ то наше місто і усі мають працювати на його розвиток. І велике виробництво і менше мають мати однакове право на працю і на рівні умови для становлення.

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМАФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців