Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не взявшись за сокиру, хати не зробиш

Як позбутися пострадянського синдрому – 10 рекомендацій - Радіо Свобода


14 Листопада 2012 p.

 

Україна застрягла в перехідному, пострадянському періоді. Про це йдеться у дослідженні Інституту світової політики. На думку експертів, багатьом українцям властиво вдавати із себе європейців, залишаючись за суттю «совковими» людьми. Водночас фахівці розробили 10 рекомендацій – як позбутися пострадянського синдрому – у політиці та інших сферах життя, - розповідає Радіо Свобода. 
 
Всупереч понад 20 рокам незалежності, більшість українців (і політиків, і пересічних людей) живуть за радянськими звичками. Про це йдеться у дослідженні «Як позбутися пострадянськості?», що презентував Інститут світової політики. Експерти проаналізували феномен «постсовка» не лише в Україні, а й у Молдові та Грузії. Річ не лише в тому, що ці три держави були складовою колишнього Радянського Союзу. І Україна, і Молдова, і Грузія офіційно декларують «європейський вибір».
 
Як зазначив молдовський експерт Леонід Літра, всі три країни так і не позбулися «пострадянськості». І «родимі плями» СРСР можна спостерігати всюди і на всіх рівнях. Одна з таких «плям» – непотизм.
 
«І в Україні, і у Молдові, і в Грузії є випадки кумівства, фаворитизму. Найближчі родичі деяких політиків обіймають посади у державі», – зауважив Леонід Літра.
 
«Для цього потрібна політична воля»
 
Хоча Грузія, при всіх проблемах, є (або принаймні була) винятком у трійці держав, взятих для аналізу. Команді Саакашвілі вдалося зробити те, на що поки що не здатні практично всі країни колишнього СРСР (крім країн Балтії). У Грузії успішно боролися з корупцією, знищивши поширений міф про неможливість викорінення цього явища на пострадянському просторі, про те, що хабарництво нібито стало частиною менталітету. Це констатував Сергій Солодкий, перший заступник директора Інституту світової політики.
 
«Це реально, це можливо. Просто для цього потрібно докладати зусилля, для цього потрібна політична воля», – наголосив Сергій Солодкий.
 
Банальний патерналізм переміг
 
Але на парламентських виборах політична сила Саакашвілі зазнала поразки. І це не є випадковим, констатував політолог Володимир Фесенко. І для «Грузинської мрії» постала дилема – або продовження реформ, або скочування до популізму. Адже популістські мотиви у партії нового прем’єра Грузії Іванішвілі дуже сильно виявилися. А багатьох виборців «Грузинської мрії» привабив банальний соціальний, політичний патерналізм.
 
Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, чи не виявиться зрештою приклад Грузії втраченою можливістю, Володимир Фесенко закликав не поспішати із «апокаліптичними висновками».
 
«У принципі, такий маятник дуже часто виявляється у демократичній політиці. Наприклад, в Європі, більш спокійній Європі ми бачимо такі коливання. Коли треба зробити акцент на реформах, приходять ліберали, і роблять реформи. Потім, коли потрібна певна соціальна стабілізація (коли слід підтягнути тили), приходять інші політичні сили, з іншими завданнями», – вважає політолог.
 
 Експерти Інституту світової політики розробили 10 рекомендацій – як позбутися «совка». 1) Європеїзація і соціалізація – тобто, виконання країнами комплексу реформ, які б наблизили їх до ЄС. 2) Відмова від міфів радянської спадщини. 3) Громадянська активність. 4) Ключова роль мас-медіа. 5) Впровадження електронного врядування – використання новітніх електронних технологій зменшить рівень корупції. 6) Міжрегіональні обміни – подорожі громадян у рамках своїх країн зменшуватимуть суспільне напруження. 7) Конкурси для державних посад. 8) Боротьба з корупцією з використанням досвіду Грузії. 9) Дебюрократизація – скорочення кількості чиновників та спрощення процедур отримання документів у державних органах. 10) Поліпшення освітніх стандартів. Цей пункт передбачає децентралізацію вищої освіти, суворе покарання за будь-який плагіат на рівні університетів і залучення до держапарату службовців із західною освітою.

 

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 789
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Липень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців