Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Поки людина не здається, вона сильніша від своєї долі

Що треба знати про коронавірус?


3 Квітня 2020 p.

Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом.

Які обмеження запроваджено через коронавірус?

- Громадський транспорт. З 18 березня по 24 квітня заборонено перевезення понад 10 пасажирів одночасно в громадському транспорті.

- Метрополітен.З 17 березня по 24 квітня перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі заборонено.

- Міжміське сполучення.  Заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним та залізничним транспортом.

- Продуктові магазини, аптеки, АЗС, банки.Торгівля продуктами, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами дозволена. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.

- Кафе, ресторани, спортклуби. З 17 березня заклади громадського харчування, торговельно-розважальні центри, фітнес-центри, заклади культури тимчасово припиняють свою роботу. Дозволена адресне доставлення

- Масові заходи. З 17 березня заборонено проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування.

- Медичні заклади. Медзаклади тимчасово припинять планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. МОЗ доручено максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для приймання та лікування інфікованих хворих у тяжких станах

- Навчальні заклади. З 12 березня до 24 квітня припинено навчання в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти.

- Громадські місця. Заборонено перебування без вдягнутої маски чи респіратора та переміщення групою більше, ніж 2 особи. Неповнолітнім – лише у супроводі дорослих.

- Зони відпочинку. Відвідування парків, скверів та зон відпочинку заборонено, крім вигулу домашніх тварин однією особою.

- Спортивні і дитячі майданчики. Відвідування заборонено до 24 квітня.

- Продуктові ринки. Працюють за умови забезпечення 20 кв.м торгівельної площі для одного покупця та 1,5 метри дистанції в черзі і засобів індивідуального захисту для персоналу. Для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі – не менше 3 метрів

Надзвичайна ситуація в Україні до 24 квітня
Що це?
Надзвичайна ситуація — це спеціальний тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо або епідемію.

Що передбачає?

Під час надзвичайної ситуації влада, а передусім – служби цивільного захисту працюватимуть посилено, у спеціальному режимі. Наприклад, посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи.

Для чого?

Надзвичайну ситуацію запроваджують для того, щоб посилити координацію всіх служб, залучений для протидії поширення коронавірусу. Це також допоможе закріпити кроки, які будуть здійснювати на регулярній основі, щоб протидіяти поширенню хвороби. Допоможе більш чітко координувати дії центральної та місцевої влади.

В чому різниця між ситуацією та станом?

Надзвичайний стан запроваджує Верховна рада за поданням Президента України. У цей період держава може напряму управляти як державними, так і усіма приватними компаніями, а права і свободи українців можуть бути обмежені. При надзвичайній ситуації такі заходи НЕ застосовують.

Летальність від COVID-19 в різних країнах складає 4-9%.

В країнах, що вжили жорстких обмежувальних заходів, вона нижча.

Як передається захворювання?

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини.
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження
Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

Скільки вірус живе на поверхнях?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Чи правда, що вірус передається лише літнім людям?
Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання.

Визначити можуть тільки спеціальні тести. Тому у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Інформація про тест-систему для дослідження на COVID-19

Що робити, якщо в місцевій лікарні не знають нічого про дослідження на наявність COVID-19?

Діагностика буде здійснюватися виключно у випадках, які відповідають епідеміологічному та клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ. Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України. Купити тест-систему для самостійного користування неможливо.

Яку саме тест-систему купила Україна?

Україна купила тест-системи для виявлення COVID-19 у виробників з Німеччини, Китаю та Південної Кореї. Реагенти у складі тест-систем дозволяють провести лабораторну діагностику нового коронавірусу на сучасному рівні.

Скільки часу триває лабораторний тест на новий коронавірус?

До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин.

Чи є в Україні експрес-тести?
250 тисяч експрес-тестів надійшли в Україну і будуть завезені в регіони. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин.

Чи є в регіонах тест-система для виявлення нового коронавірусу?
Закуплені Україною тест-системи та експрес-тести для виявлення COVID-19 були направлені в усі регіони країни.

Хто є групою ризику?

Перебіг хвороби залежить від імунітету людини

- Люди похилого віку.Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

- Медичні працівники. Після фіксації випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, вразливою групою є медичні працівники.

- Особи, які мали прямий фізичний контакт із хворим. Прямий фізичний контакт із хворим або з інфекційними виділеннями. Наприклад, через рукостискання.

- Особи, які перебували у закритому середовищі з хворими. Особи, які перебували у закритому середовищі з хворими на COVID-19 на відстані до 2-х метрів та довше 15-ти хвилин.

Як себе захистити від вірусних інфекцій?

Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям
Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
За перших симптомів звертайтеся до лікаря
У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.
Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд
Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%
Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ
З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
Уникайте дотиків до свого обличчя
Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
Термічно обробляйте продукти
Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

Поширюйте інформацію про те, як запобігти COVID-19 на роботі, вдома та серед друзів у соцмережах.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 483
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Вересень
2024
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців