купити смарт-квартиру

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...

БЛОГИ


ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Працівники зросійщених підприємств вимагають українізації (1)
11.Х.1988. Сонячно і погідно, спав погано, бо сняться тяжкі сни, лізуть у голову всякі думки. Мати...
20.8.2019, 10:08 (ред.)
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Місяць за три в ООС
До 04.06.2019 року законом не зазначалось жодних пільгових умов обрахування вислуги років особам, котрі беруть...
18.7.2019, 17:17

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Чужа жінка усім дівкою здається

Тарас Случик (рух ЧЕСНО): обнулення списків – це ідіотська ідея


6 Листопада 2012 p.

Сьогоднішнім інтерв’ю з представником рухом ЧЕСНО в Івано-Франківській області Тарасом Случиком ми розпочинаємо серію публікацій із експертами громадської думки, аналітиками щодо перебігу виборчої кампанії, її результатів і їхніх прогнозів на найближче майбутнє України загалом і Прикарпаття зокрема.

- Отже Рух «Чесно»: він був створений…

- Громадянський рух ЧЕСНО започатковано групою активістів, журналістів, політологів, які вирішили, що владу треба контролювати і треба шукати шляхи цього контролю. Оскільки політичні партії, політичні лідери не хочуть виходити за межі свого комфортного існування, то ми вирішити піти ось таким шляхом – щоб заставити політиків йти за певними стандартами.

- Ви взяли за основу дуже прості вимоги.

- Так. І ці обрані критерії спочатку вирішили випробувати на діючих парламентарях, оскільки ми прогнозували і (наші очікування таки здійснились), що значна кількість діючих депутатів буде балотуватися повторно. І як ми бачимо, 75% сьогоднішньої Верховної Ради знову чи то за списками партій, чи в якості мажоритарників, але балотувались.

Критеріїв було небагато. ми взяли спочатку два перші, за якими визначали, чи парламентарій «ходить на роботу»: чи відвідує сесії та бере участь у засіданнях комітетів і чи голосує особисто. Інші критерії - це непричетність до корупційних дій, прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя – тобто взяли їх декларації і порівняли з тим, як вони живуть. Наступні критерії – це непорушення прав і свобод громадян та незмінність політичної позиції. Ми бачимо, що є люди, які пройшли за списком «Батьківщини», наприклад, а дальше увійшли в «Реформи заради майбутнього». Таким чином моніторинг депутатів Верховної Ради показав, що усім критеріям відповідає тільки одна людина, і то вона прийшла в Парламент за два місяці до того, як ми почали свою роботу. Тобто діагноз нашій Верховній Раді ми поставили дуже чіткий.

- Скептиків вистачало. Були розмови щодо того, навіщо вам це потрібно, адже і так всі знають, що Верховна Рада – «погана»

- Так, це «всі знають» і про це «всі говорять», але ми пішли дальше таких розмов – взялись, зробили і назвали конкретні прізвища: хто більше «поганий», хто менше.

Наступне, ми побачили, що є велика кількість мажоритарників і теж їм провели аудит, але взяли тільки чотири критерії (крім відвідування засідання сесій Верховної Ради і комітетів). І ми побачили, що велика їх кількість була причетна до корупційних схем, порушувала права і свободи громадян, а тепер вони знову балотувалися.

- Ви просили політичні партії відкрити списки. Результат виявився цікавим.

- Так, це був так документ «за сімома замками», який зберігався десь там в когось в сейфі і вночі хтось його там відкривав і вносив свої правки. І на ранок громада вже бачила якийсь список, за який треба було б голосувати. Ми в це втрутились: політикам це виявилось дуже незручним. Так, Партія Регіонів сказала,що «ми ніякі списки відкривати не будемо, є наші лідери, які визначають наш список». Інші політичні партії сказали: «окей, давайте про це поговоримо». Єдині, хто реально відгукнувся на наш заклик очистити список, – це партія «УДАР Віталія Кличка». Хоча і вони віднеслися спочатку скептично, потім вони зрозуміли, що це для них дуже позитивно, тому що вони підвищують рівень довіри свого електорату. Керівництво «УДАРу» зрозуміло, що очищення рядів – це робота на майбутнє партії, їм потім буде важко закинути зміну політичних позицій. Від всіх свій список вони, звичайно, не очистили, але зробили це з великою частиною списку.

- Якщо говорити про результат...

- Хотілося більше, хотілося краще. Але головне – ми побачили, що на політиків можна реально впливати. Друге, наш зріз вершечка айсбергу показав, що все не просто погано, все дуже погано. Але ми побачили не просто, що все дуже погано, а побачили це з конкретними прізвищами тощо. Третє, громадськість цікавиться, хто йде до Верховної Ради, але вона при цьому зовсім не володіє інформацією. Результати голосування це показали: люди де-факто голосували більше за бренди, не знаючи що є мажоритарна складова. І вони не мали зовсім інформації про тих, хто йшов по мажоритарці. Звичайно, є питання, що складно донести усю інформацію до кожного громадянина, але вже є якійсь певний початок.

Ще як результат, ми побачили, що є попит громади на такі ідеї, як контроль за депутатським корпусом. Я сподіваюсь, що до наступних виборів ми розробимо такі критерії для депутатів місцевого рівня, тому що часто політична еліта формується з місцевого самоврядування – дуже багато народних депутатів, які мають реальний вплив на політичну ситуацію на місцях і загалом на регіональний розвиток, - це ті, хто починали свою кар’єру з депутата місцевої ради – сільської, селищної, міської. І якщо ми і громаду, і депутатів привчимо до розуміння, що ми задаємо запитання, а народний обранець повинен дати відповідь, то громадськість буде активізовуватись.

- Щодо місцевого самоврядування: в нас зараз в області планується у двох округах довибори до обласної ради, чи рух ЧЕСНО працюватиме в такому ж форматі, як на виборах у ВРУ?

- Насправді є багато запитів з місць, з областей про те, що треба розробити критерії для депутатів місцевих рад. Важко зараз сказати точно, але швидше за все ми не встигнемо розробити критерії до цих довиборів. Тому що довибори будуть, мабуть, на початку чи в середині весни. Але ідею точно будемо лобіювати, будемо її поширювати.

Якщо дивитися на ці довибори, то насамперед вони вже виграні або тією людиною, яка піде під брендом «Свободи», або тим, хто піде під брендом «ОО-Батьківщина», тому що громадяни зараз голосують більше за бренди. І я не знаю, що краще: те, що програли ті люди, які займалися підкупом виборців, чи те, що виграли бренди. Насправді, є плюс, бо обирається один депутат. А один при колегіальному органу мало що вирішує.

- Ці шістнадцять депутатів Верховної Ради України, які зараз пройшли від нашої області – ви відстежуватимете їхню діяльність?

- Так, ми спостерігатимемо за тим, як вони працюють у Парламенті. Це буде нескладно: на сайті руху ЧЕСНО є Чеснометр, який заведений на кожного депутата, то нам залишатиметься, по суті, лиш його доповнювати. Можу точно сказати, що ми будемо за ними слідкувати. Єдине, що ми трошки змінимо критерії, тому що дуже багато експертів, журналістів просили дивитися не тільки статистику, але і активність депутата. Наприклад колеги зі Львова пропонують оцінювати не просто те, як депутат відвідує засідання сесій, але й скільки він подав запитів, бо дехто подав нуль, дехто – вісімдесят, дехто - п’ятсот. І це теж критерій. Так само можна оцінювати і роботу депутатів місцевих рад.

- Ще до теми довиборів. У фейсбуці Твою кандидатуру виставили на голосування, як одного із кандидатів по 45 окрузі (мікрорайон Пасічна).

- Насправді це, мабуть, жарт. Довибори в обласну раду мають багато застережень: обирається один депутат, громада голосує за бренд, прогнозована низька явка виборців, - тож швидше за все мобілізувати виборців на окрузі вдасться тільки трьом політичним партіям, які є брендовими на Прикарпатті, - це «Свобода», «Батьківщина» та «УДАР». Я прогнозую, що хтось із їхніх кандидатів виграє. Я ж на цих виборах не йтиму від жодної діючої партії України – це раз. Два - я не зовсім розумію логіку деяких кандидатів, громадських діячів, молодих політиків, які беруть участь у виборах, наперед знаючи, що програли. Я ще розумію логіку – взяти участь у виборах, коли можна реально поборотися за мандат. Але коли просто витрачаються час, ресурси на те, щоб наперед програти і коли де-факто немає ніякої боротьби, тому що виборець важко сприймає інформацію – я цього не розумію. І друге – це ж обласна рада. Ви ж розумієте,що це більше представницький орган, який мало впливає на місцеві процеси.

- Оскільки Ти говориш про контроль, спостереження і вимагання відповідей від депутатів – робота важка, така, що потребує значних ресурсів, в тому числі і людських, - то чи ви будете залучати інші громадські організації і чи Ти бачиш, з ким надалі співпрацюватимете?

- Діяльність нашого руху показала, що ті організації, які беруть в ньому участь, частково ставлять на кон свою репутацію. Тобто коли створювався рух, то ініціативна група приїжджала в кожну область до громадських активістів, і ті казали: «Ну, давайте, починаємо» - не було ніяких призначень, виборів головного модератора тощо. До руху долучились такі серйозні організації як Комітет виборців України, Фонд Демократичні ініціативи тощо. Так, ці люди поставили на кін свою репутацію. Мені видається, що основним критерієм при виборі організацій-партнерів, які можуть контролювати владу, - це і є репутація і це є те, що вони є максимально незаангажовані. Тому по Івано-Франківську з нами ті організації, які є ефективні і які давно працюють, - ОПОРА, КВУ тощо, також до нас долучились окремі аналітики, журналісти…

Так само і на всеукраїнському рівні – є журналісти Микола Княжницький і Віталій Портніков, вони не були активістами Руху, але вони в силу своєї професійної діяльності завжди підтримували наш рух, просували його ідеї. І вже перед виборами всі казали: «А ось дивіться, Микола Княжницький – дев’ятий номер у списку, то, звичайно, він пройде всі критерії Чеснометру, і в нього буде ідеально чистий профіль». Але потім коли він відкрив свій профіль, то він побачив, що насправді він попирав свободу громадян, шлейф багаторічної давності тягнеться за ним – він це звичайно заперечує, але це ще раз доводить, що навіть при партнерських відношеннях: чеснометр один для всіх однаковий попри особистісні стосунки. Тому при виборі партнерів у подальшій роботі головним критерієм, як на мене, буде довіра до репутації. Зрозуміло, що журналісти не захочуть оприлюднювати інформацію від людини, до якої в них нема довіри, або в якої нема історії. І важливий професіоналізм, тому що якщо людина не орієнтується в тому, що говорить, то і сторонні експерти, і журналісти починають до такої людини відноситись з пересторогою.

- Руху Чесно також закидали, що ви працюєте на когось.

- Ви знаєте, нам закидали абсолютно всі політичні партії України. Партія Регіонів закидала, що ми працюємо на об’єднану опозицію, ОО – що ми працюємо на «Партію Регіонів», «УДАР» - що ми працюємо і на Партію Регіонів, і на об’єднану опозицію, «Свобода» казала,що ми працюємо на «УДАР». Але в результаті, навіть якщо взяти нашу область, то ті люди, які не пройшли за критеріями, ті і не потрапили, за одним винятком, у Верховну Раду. А я особисто вболівав за те, щоб якнайменше пройшло людей, які займалися підкупом виборців. І це позитив, це мене насправді тішить, тому що це найгірше, коли починається розбещення виборця і ставляться абсолютно нерівні умови. А друге ми побачили, що на Прикарпатті підкуп не спрацював, а, наприклад, на Закарпатті підкуп спрацював стовідсотково.

Питання в тому, що коли є такий Рух, як наш, то Ти не можеш всім подобатися. Якщо Ти всім подобаєшся, то треба щось робити, бо це означає, що є проблеми, або в Тебе, або в суспільства.

- Тобто Ти задоволений тими депутатами від нашої області, які пройшли у Верховну Раду?

- Я не можу сказати, що я ними задоволений – це було б неправильно, але через рік ми зможемо побачити їхню роботу і тоді ж дати якусь оцінку. Тому що бути депутатом міської чи обласної ради – це одне, коли людина потрапляє у Парламент – це зовсім інше. І не факт, що людина, яка гарно керувала обласною чи районною радами, була ефективним депутатом місцевої ради, - буде ефективним парламентарем. В історії багато прикладів, коли хороший місцевий діяч, коли переходив до верховної Ради, то або ставав перебіжчиком, або не міг якісно працювати, або займався тим, що не личить парламентарю – бігати по Парламенту, витягувати карточки, бити когось

Тому наскільки буде ефективна ця Верховна Рада ми побачила через рік. А мій прогноз простий – по-перше, це буде тягуча Верховна Рада, а друге, вона не буде приймати серйозних важливих рішень,тому що ціна такого рішення буде дуже висока. І третє – Парламент за півроку вже перетвориться на такий собі майданчиків для виборів Президента України. Буде дуже багато політичних заяв. Ми це вже в неділю побачили, коли опозиція вже заявила, що хоче обнулити список. Це заява ідіотська. Я не знаю, хто перший таку ідею закинув, але мені видається, що перед тим,я к робити такі публічні заяви, треба було дуже подумати.

Можу розкласти це все по поличках.
Є перший сценарій.
Опозиція пробує, як вона каже, обнулити список.
По-перше, в опозиції з’являються проблеми. Законодавство не прописує, як ти їх обнулюєш. Друге, допустимо опозиція обнулила списки, депутати не прийняли присягу, тому ця Верховна Рада недійсна, отже далі працює Верховна Рада шостого скликання, тобто знову Партія Регіонів, влада має більшість. Нагадую, що призначення дати перевиборів відбувається Указом Президента. Тобто Президент може, в залежності від свого настрою, самостійно вирішити, коли робити в Україні перевибори. А це коли може статися? Коли в нього буде достатньо ресурсів, коли Верховна Рада прийме якісь зміни до Закону про вибори. І аж тоді опозиція піде на перевибори.

Другий варіант.
Опозиція обнуляє списки (якимось чином у неї це виходить), але є проблема. Є багато мажоритарників, які використали вже велику купу ресурсів, грошей, зусиль на вибори. І я прогнозую, що серед опозиційних депутатів знайдеться достатня кількість таких, які не захочуть віддати свій мандат, віддати «приз». Вийде так, що раз - політичні лідери від опозиції втратять мандат, а два – що в парламенті буде ручна опозиція і залишиться позапарламентська опозиція.

Тому на мою думку, опозиція повинна брати на себе відповідальність, йти в парламент, доводити, що вона може поставити абсолютно іншу політику, політику іншої якості з абсолютно іншим порядком денним, аніж це потрібно владі.

- Опозиції це нецікаво.

- Їй це нецікаво з двох причин. Перше, почались президентські вибори. І вибори 28 жовтня – це не вибори до Парламенту, це вибори Президента. Друге, в нашої опозиції є страх перемогти. Якщо б опозиція перемогла на цих виборах, тоді їй б довелось формувати уряд. А тепер уявіть собі ситуацію, як це буде. Відбувається засідання РНБОУ – сидить Президент Віктор Янукович, Голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін і прем’єр-міністр від опозиції. Як довести це до виборця? Я не знаю, як опозиція зможе донести до свого електорату, що вони ще не при владі? Тому нашій опозиції краще бути в реальній опозиції, в глибокій, але в якісній опозиції. І якщо вона зможе зробити «інший порядок денний», то вона буде мати шанс виграти президентські вибори. Інша проблема, що тепер опозиції треба визначитись, хто йде від них на президентське крісло: Арсеній Яценюк, Віталія Кличко чи, можливо, Олег Тягнибок? Тому що якщо на перший тур виборів піде три кандидата від опозиції, то Віктору Януковичу просто можна буде провести кастинг: вибрати собі «зручного» суперника на другий тур. Тому опозиції вже тепер треба визначатися, хто йде забирати владу у Януковича.

І якщо опозиція знову створить тушок: тих людей, які перебіжать до влади, - вийде так, що рівень довіри електорату до політичних партій взагалі колосально впаде. А після того, я боюсь, що політичні проекти взагалі закриються.

Ми вже спостерігаємо низьку явку виборців, а друге – в людей велике бажання побачити нові обличчя – і тому виграла «Свобода», і тому набрав «УДАР». Тому в таких політичних партіях, як «Батьківщина», є останній шанс показати, що вони відповідають за тих людей, яких вони провели у Парламент. Тому я і казав, що не знати, що краще: чи що програли «благодійники», чи що виграли бренди.

Записала Оксана Говера

Мета Руху ЧЕСНО - активізувати суспільство, щоб очистити майбутній парламент від недостойних депутатів. Символ кампанії – часник - засіб дезінфекції та боротьби з нечистою силою.
Кампанія «Фільтруй раду» ініційована активістами руху «Чесно», і триває з 9 грудня 2011 року до 1 грудня 2012 року.
Координація учасників в межах кампанії здійснюється тимчасовими координаційними радами (далі – коордради).
Для оптимізації своєї роботи коордради обирають одного або декількох тимчасових координаторів. В разі реєстрації кандидатом в народні депутати, довіреною або уповноваженою особою, чи в інший передбачений законом спосіб взявши участь у виборах до Верховної ради України 2012 року, член коордради автоматично вибуває з її складу.
Сайт громадянського руху Чесно, де міститься ЧЕСНОМЕТР, є єдиним офіційним інформаційним джерелом кампанії «Фільтруй Раду!». Профілі кандидатів до ЧЕСНОМЕТРУ затверджує київська група аналітиків-дослідників та юристів консенсусним рішення київської коордради. Зокрема, профілі мажоритарних кандидатів у депутати перед оприлюдненням у ЧЕСНОМЕТРІ затверджуються консенсусним рішенням учасників київської ради та регіонального координатора або вповноваженого представника регіональної ради. У випадку конфлікту - ситуація вирішується 3⁄4 голосів учасників загальноукраїнських зборів повноважних представників регіональних координаційних рад.

 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1308
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Серпень
2019
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМАНовини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


На Прикарпатті відкрили перший автомобільний центр преміум класу

ВІДЕОНОВИНИ


На Снятинщині дороги ремонтують і вночі
<p>
	Відео надане Службою автомобільних доріг в Івано-Франківській області.</p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців