Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...

БЛОГИ


Shevaga Lida
Health-консультант, автор курсу «Аромадіагностика», handmade...
Ефірна олія, що здатна припинити кровотечу
Вдавнину люди вміло застосовували дари природи. Особливої уваги заслуговувалаоднорічна трав’яниста рослина, відома нам як васильки...
19.9.2020, 15:22
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Сутичка влади з патріотами: Я ... Степан Пушик! Не бийте людей!
21.ІХ.1989. У Києві дуже тепло. Золота осінь. У Спілці обговорив усе, що пов’язано з поїздкою...
16.9.2020, 12:16

ОПИТУВАННЯ


Чи подобається вам кліп BIG LAZER - Качечки (Official Video)
Так
Ні
Дуже

НАШІ ДРУЗІ


Справи великих мають бути теж великими

На Прикарпатті під виглядом соцопитування у виборців збирають особисті дані


21 Січня 2019 p.

Протягом січня у соцмережах з’явилась інформація про те, що в Івано-Франківську та районах області начебто проводять «соцопитування», під час якого збирають дані виборців та питають, як вони ставляться до Петра Порошенка та його реформ. Спостерігачі ОПОРИ перевірили інформацію особисто, намагаючись влаштуватися інтерв’юерами для проведення цих опитувань й отримавши на руки анкети.
У групі «Комуналка ІФ» у Фейсбуці нещодавно розмістили оголошення: «Потрібні люди для підготовки до виборів 2 рази на місяць. ЗП 1000 гривень».

Спостерігач ОПОРИ передзвонив за вказаним у оголошенні телефоном і прийшов за вказаною у розмові адресою. На приміщенні не було ніякої вивіски. На запитання спостерігача, чи це штаб «Блоку Петра Порошенка», працівниця відповіла, що так.
Як повідомляє спостерігач, йому запропонували проводити «соціологічне опитування» і показали бланки анкет, однак для цього необхідно було мати паспорт із пропискою в одному зі строго визначених районів міста.

«Де прописаний – там і проводиш опитування. Я сказав, що я взагалі не з Івано-Франківська. Тоді працівниця сказала, що я можу знайти іншу людину із пропискою у перелічених районах, принести документи цієї особи і робити опитування замість неї. Треба опитати 60 виборців у місяць і за це пропонують 1000 гривень. А якщо я приведу 20 чоловік агітаторів – координуватиму роботу і отримаю бонус, правда, який – не сказали», - розповів спостерігач ОПОРИ.

Спостерігачі ОПОРИ відвідали також Болехів (ТВО 86), де в громадській приймальні партії БПП «Солідарність» повідомили, що ніяких опитувань тут не проводять, але зауважили, що «незалежним дослідженням громадської думки займається «Громадська організація «Інститут розвитку і сприяння демократії» й підказали, де знаходиться приміщення ГО.

Приміщення організації знаходилося на другому поверсі одного із торгових центрів у центрі міста. На дверях жодної вивіски. Як розповідають спостерігачі, на столі лежало багато примірників вже заповнених анкет. Працівниця, яка не назвала свого імені, повідомила що вона там «тільки сидить» й дозволила зробити фото незаповненої брошури з анкетами. Спостерігачі зауважили, що ці анкети аналогічні тим, які їм показували начебто у штабі БПП в Івано-Франківську. 

В інструкції для інтерв’юера «як заповнити анкету соціологічного дослідження» вказано, що у відповідних графах слід від руки розбірливо записати ім’я та прізвище опитуваної особи, а також її поштову адресу та телефон.

«Співрозмовник може запитати, для чого вам поштова адреса та телефон. Поясніть, що ви готові надавати йому правдиву та своєчасну інформацію про політичне життя в країні, й вам для цього необхідно знати адресу, куди можна передавати інформацію або запрошення на зустріч», - йдеться в інструкції.

В іншому абзаці інструкції на ймовірне запитання опитуваного, для чого потрібне ім’я та прізвище, пропонують відповідати, що інформацію збирають з метою проведення роз’яснювальної кампанії серед населення та визначення настроїв громадян. У окремому «звіті обходу виборців» від інтерв’юера вимагають ще раз вказувати адреси опитаних із приміткою, чи відкрили вони двері чи ні.

Анкета складається з семи запитань, пов’язаних із майбутніми виборами. Виборців запитують, чи планують вони йти на вибори Президента України, якщо так - то за кого голосуватимуть і чи це їхній остаточний вибір, а також із яких джерел вони дзінаються про події в Україні, і чи бажають вони отримувати правдиву та своєчасну інформацію про політичне життя в країні. 

Два питання були присвячені Петрові Порошенку. Зокрема, виборцям пропонували оцінити своє ставлення до діючого Президента за шкалою, де 1 – негативне, а 5 – позитивне. На запитання «Які позитивні зміни, що відбулись завдяки Петрові Порошенку, вам відомі», у анкеті пропонують такі відповіді: реформа правоохоронної системи; початок процесу надання автокефалії українській церкві; підвищення зарплат і пенсій; одержання «безвізу»; зупинення агресії Росії; реформа охорони здоров’я; реформа освіти; зростання авторитету України у світі; створення боєздатної української армії.

«Це так зване «соціологічне опитування» не має нічого спільного з фаховим дослідженням громадської думки. З одного боку, це маніпулятивний спосіб впливу на формування позитивної думки про конкретного потенційного кандидата у Президенти України Петра Порошенка. Той факт, що під виглядом опитування виборцям начебто незаангажовано пропонують інформацію про реформи Порошенка, ми можемо розцінювати як такий, що може містити ознаки агітації за цього потенційного кандидата. А з іншого боку – це може бути способом збору особистих даних виборців, з метою, яка відома лише організаторам. Збір персональних даних виборців ми завжди відносимо до зони ризику, оскільки це створює поле для маніпуляцій як під час агітаційної кампанії так і в день голосування», - роз’яснює Богдан Морикіт, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області.

Крім того, Богдан Морикіт нагадує, що після реєстрації громадянина кандидатом на пост Президента, він і його штаби змушені діяти в суворих рамках виборчого законодавства. Одним із цих обмежень є заборона укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації. Це означає, що відповідно до частини 6 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» фінансова винагорода агітатору за здійснення агітації може містити ознаки порушення закону.

За словами юридичної радниці Громадянської мережі «ОПОРА» Тетяни Юзвяк, згадувана «Анкета соціологічного опитування» передбачає, що у виборця будуть відібрані такі персональні дані як прізвище, ім’я та по-батькові, адреса, вік, політичні вподобання та переконання. Вказані відомості мають бути отримані виключно за згоди опитуваної особи. Про згоду особи може свідчити її підпис про дозвіл на збір та обробку персональних даних, проте такого розділу для підпису особи у анкеті немає. Це свідчить про те, що персональні дані збиратимуться протиправно, адже кожна особа має знати мету збору персональних даних та подальші способи використання вказаних даних і передовсім дати на це свою згоду без примусу та тиску. 

Представники ОПОРИ в Івано-Франківську звернулася до Івано-Франківської територіальної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» за коментарем телефоном та через офіційну електронну пошту. На момент підготовки публікації відповіді ми не отримали, але з готовністю відобразимо позицію БПП «Солідарність», як тільки отримаємо відповідь.

Нагадуємо, що ОПОРА раніше повідомляла про організацію подібних «соціологічних опитувань» на Хмельниччині. Щодо вказаних подій на Хмельниччині ОПОРА вже звернулася із відповідною заявою до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Людмили Денісової, на яку покладено функції із захисту персональних даних, з проханням перевірити законність дій щодо збору персональних даних осіб без їх згоди на обробку таких даних та вжити відповідних заходів згідно закону (видати відповідні приписи, притягнути до адміністративної відповідальності).
  


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 286
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Вересень
2020
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Ловаги - прикарпатське село, де страусів більше, ніж людей

ВІДЕОНОВИНИ


Як забудовується Франківськ?
<p>
	Blago Today зняло відео, на якому етапі будівництво різних житлових комплексів у Івано-Франківську.</p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців