Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


A horse stumbles that has four legs

Що варто знати про прилади обліку


12 Жовтня 2018 p.

Що варто знати про прилади обліку
На гарячу лінію та у інформаційно-консультаційний центр АТ регулярно надходять різного роду питання споживачів з приводу заміни та перевірки лічильників.. Щоб прояснити Важливі моменти цього процесу, начальник приладів обліку та автоматизації АТ «Прикарпаттяобленерго» Віталій Прачук відповів на найпоширеніші  запитання про прилади обліку електроенергії.

  1. У яких випадках представник обленерго може потребувати доступу до приладів обліку електричної енергії мешканців?

Як правило, енергетикам потрібен доступ до лічильника для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж, здійснення заміни приладів обліку, для того, щоб взяти лічильник на повірку, або  також для виконання відключення та обмеження споживання. Цими представниками є електромонтери, інспектори або контролери, у яких є допуск до приладів обліку.

  1. Чи можна не допустити представника обленерго  до  приладів обліку електроенергії?

Відповідно до чинного законодавства, споживач зобов’язаний надавати безперешкодний доступ до лічильника представнику обленерго. В свою чергу, представник компанії повинен пред’явити документ, який засвідчує його особу, місце роботи та наявність у нього допуску до засобів обчислення. Щоб бути впевненими у власній безпеці, у компанії радять перевірити наявність у посвідчення перш, ніж пускати незнайомця у дім.

  1. З якою метою проводять заміну лічильників?

Навіть незважаючи на акуратне користування і відсутність втручання у роботу, електролічильники з часом виходять з ладу і потребують заміни. Кожен пристрій розрахований на певний період роботи, протягом якого показники спожитої електричної енергії є коректними. Цей період має назву «міжповірочний інтервал», і коли він наближається до завершення, електролічильник необхідно здати на повірку. Окрім того, інколи у споживача або у фахівців компанії виникають підозри, що електроенергія обліковується неправильно. Щоб перевірити ці підозри, сторони можуть ініціювати перевірку і, як наслідок, заміну лічильника.

  1. Як дізнатись який міжповірочний інтервал лічильника електроенергії?

Особливо уважний споживач може знайти дату останньої повірки на пломбі лічильника. З однієї сторони пломби арабськими цифрами вказані дві останні цифри року, а з іншої – римськими вказаний квартал.  Проте, компанія самостійно контролює закінчення цих періодів кожного лічильника, тому мешканцям немає причин перейматись, що терміни будуть пропущені.

  1. Як часто відбуваються планові повірки та, як наслідок, заміни засобів обліку?

Частота заміни залежить від типу, конструктивних особливостей лічильника та часу виготовлення:

• Для всіх трифазних індукційних (дискових) лічильників – один раз на чотири роки, однофазних – один раз на вісім років.

• Для простих однофазних та трифазних електронних (статичних) лічильників, що були виготовлені до 01 грудня 2016 року – один раз на шістнадцять років.

• Для електронних (статичних) лічильників, що були виготовлені після 01 грудня 2016 року:  однофазних - один раз на 16 або 6 років;

трифазних – один раз на 10 або 6 років.

• Для усіх електронних (статичних) лічильників, що перебувають в експлуатації та проходять повірку після 01 грудня 2016 року – 6 років.

Свідченням того, що лічильник пройшов повірку  та обліковує електричну енергію відповідно своєму класу точності, є наявність на лічильнику електроенергії пломб з тавром організації, уповноваженої на проведення повірки та/або пломб з тавром виробника.  Пломби встановлені на лічильнику таким чином, щоб унеможливити порушення герметичності корпусу без їх пошкодження.

  1. Чи може мешканець відмовитись від заміни лічильника електроенергії?

Насправді, споживач електроенергії зобов’язаний  своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати лічильники на періодичну повірку. Заміна лічильника не є забаганкою, вона проводиться або тоді, коли закінчився міжповірочний інтервал лічильника, або якщо він несправний. Демонтаж  та заміну проводить представник компанії у присутності споживача або вповноваженої особи, і споживач зобов’язаний не перешкоджати йому в цьому.

  1. Хто оплачує повірку та ремонт приладів обліку електроенергії??

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) приладі обліку електроенергії здійснюються за рахунок компанії.  Непланова заміна та ремонт здійснюється за рахунок того, хто її ініціював.

  1. Чи можна придбати  лічильник самостійно?

Лічильник, який мешканець захоче придбати, повинен відповідати рекомендаціям АТ «Прикарпаттяобленерго»  щодо допуску в експлуатацію нових лічильників електроенергії, а саме:

  • мати можливість дистанційного опитування лічильника в складі автоматизованої системи обліку електроенергії АТ «Прикарпаттяобленерго».
  • мати  функцію обмеження по потужності.
  • мати  інтерфейс передачі даних PLC або RS485 (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки).
  • мати резервне живлення внутрішнього годинника.
  •  зберігати показники станом на 1 число кожного місяця.
  • зберігати графік навантаження з періодом ітерації 30 хв. (у випадку встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки).
  • фіксувати аварійні подій і зміни параметризації лічильника.
  • мати  можливість дистанційної параметризації;
  • Хто має право проводити роботи із заміни лічильника у помешканні споживача?

Такі роботи може проводити лише представник обленерго або підрядної організації, яка уклала договір із обленерго на такий вид діяльності.

  1. Що робити, якщо лічильник вийшов з ладу?

        Якщо лічильник викрали або він перестав працювати як належить, споживачу необхідно звернутися у центр обслуговування клієнтів компанії. Фахівець видасть бланк заяви (з переліком причин звернення споживача). В цій заяві необхідно вибрати із переліку причин проблему, зазначити дату та підписати.

Якщо пошкодження сталось з вини власника лічильника, всі витрати покладаються на власника засобів обліку, а якщо з вини постачальника електроенергії, то за все заплатить постачальник.

          За період, коли лічильник не працював або некоректно обліковував спожиту електричну енергію,  споживач платитиме по середньому добовому споживанню.

        

Варто пам’ятати!Несанкціоноване втручання в роботу приладів обліку, зміна схеми підключення, а також пошкодження чи зрив пломб та/або індикаторів, установлених в місцях, указаних в акті про пломбування,  або пошкодження відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження лічильників, наявність явних ознак втручання в їх параметри з метою зміни їх показів, самовільне підключення до електричної мережі - є грубим порушенням Правил роздрібного ринку електричної енергії. У разі виявлення представниками електропостачальника зазначених порушень Правил, на місці виявлення порушень у присутності споживача або його представника оформляється акт про порушення, відповідно до якого споживач буде змушений відшкодувати компанії всі понесені збитки.

 

Якщо у споживача виникнуть інші питання щодо приладів обліку, енергетики радять звертатись у Центри обслуговування клієнтів, які є у кожному районі області. Контакти Центрів обслуговування можна дізнатись на сайті АТ ( https://oe.if.ua/uk).


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 298
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців