все для підприємців, роботодавців та орендарців

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...
Портрет професії. Віртуальна асистентка
Напевно, Вам доводилося шукати відповідь на питання, як відкрити власну справу, організувати офіс, де знайти...
Портрет професії: Матір
Робота 24 на 7 без вихідних, лікарняних, відпусток і деколи навіть сну. Такі умови праці...
Портрет професії. Викладач комп’ютерних систем і мереж
За даними рейтингу американського сервісу CareerCast викладачі увійшли в десятку лідерів серед найпрестижніших професій 2017...
Портрет професії. Сезонні роботи
На ринку праці, як і на будь-якому іншому ринку, є певні сезонні коливання. Звідси і...
Портрет професії. Машиніст екскаватора
Сьогодні БРІЗ розповість вам про професію, яка потребує сильних чоловічих рук та уважності до деталей...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Реструктуризація боргу за житлово-комунальні послуги
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
13.6.2018, 13:13
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Прокуратура Івано-Франківської області про стан запобігання злочинам у сфері охорони лісових ресурсів у 2017 році


27 Грудня 2017 p.

Із урахуванням специфіки географічного розташування області важливим напрямом діяльності прокуратури є своєчасне виявлення та ефективне розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих державі збитків.

Загалом у провадженні слідчих підрозділів правоохоронних органів області на даний час перебуває близько двохсот кримінальних проваджень, пов’язаних із незаконною порубкою лісу, реалізацією та експортом незаконно отриманої деревини.

Упродовж 11 місяців цього року слідчими підрозділами ГУНП в області складанням обвинувальних актів завершено розслідування 89 кримінальних проваджень указаної категорії (61 – за аналогічний період минулого року).

Із них 3 – за фактами розкрадання лісових ресурсів посадовими особами держлісгоспів, 6 – за фактами незаконного експорту деревини, 79 – за фактами незаконних порубок лісу, 1 – щодо надання неправомірної вигоди службовій особі держлісгоспу.

У цих провадженнях установлено 2,3 млн грн збитків, спричинених кримінальними лісопорушеннями, з яких відшкодовано 126 тис. грн. З метою забезпечення подальшого відшкодування заподіяної шкоди, на 327 тис. грн накладено арешт на майно, на 1,1 млн грн пред’явлено позови.

 Вилучено та арештовано понад 1000 м3 деревини.

Зважаючи на масштаби вивезення деревини за кордон, увагу правоохоронних органів зосереджено на виявленні та розслідуванні злочинів, пов’язаних зі здійсненням експортних операцій.

Так, у червні скеровано до суду обвинувальний акт щодо директора МПП «Темп», який упродовж 2013-2015 років умисно, з корисливих спонукань, діючи всупереч вимогам Податкового кодексу України, занизив податок на прибуток від експортних операцій з деревиною на суму 674,9 тис. грн (ч. 1 ст. 212 КК України). Судовий розгляд триває.

У серпні складанням обвинувального акту завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні про обвинувачення директора ТзОВ «Вест Ліс», який використав завідомо підроблений документ – дозвіл на виконання робіт із підвищеною небезпекою праці для участі в тендері на закупівлю послуг із лісозаготівлі (ч. 4 ст. 358 КК України).

Ряд актуальних кримінальних проваджень про злочини, пов’язані із незаконним експортом деревини, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 КК України, на даний час розслідуються.

Встановлено, що приватні підприємці та керівники приватних структур, із метою незаконного збагачення, вдаються до підробки товарно-супроводжуючих документів на деревину (товарно-транспортні накладні, специфікації до них), які в подальшому подають до обласного управління лісового та мисливського господарства для отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, отримують такі сертифікати та незаконно здійснюють експорт лісу.

У даних кримінальних провадженнях (14) встановлюються оригінали товарно-супроводжуючих документів, тривають відповідні судові експертизи.

У розглянутих судами в поточному році кримінальних справах за вчинення злочинів у сфері лісокористування засуджені 64 особи, із яких 62 – до штрафу, 1 – до виправних робіт, 1 – до покарання у виді позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробуванням.

У провадженні слідчих слідчого відділу прокуратури області цього року перебувала низка кримінальних проваджень за фактами привласнення і розтрати лісопродукції, а також неналежного виконання службовими особами лісогосподарських підприємств області своїх службових обов’язків щодо охорони лісу, що призвело до вчинення самовільних рубок.

За результатами досудового розслідування до суду скеровано 3 обвинувальні акти.

У тому числі складено 2 обвинувальні акти про обвинувачення 2 працівників лісової охорони (майстрів лісу ДП «Вигодське лісове господарство» та ДП «Кутське лісове господарство») за ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України у невиконанні та неналежному виконанні обов’язків щодо охорони лісу, що призвело до вчинення невстановленими особами незаконних рубок дерев загальною кубомасою 214 м3 та спричинення шкоди державним інтересам – лісовому фонду на загальну суму 771 тис. грн.

З метою забезпечення відшкодування завданих злочинами збитків, прокуратурою області в порядку кримінального судочинства заявлено позови на суму 771 тис. грн.

Крім цього, скеровано до суду обвинувальний акт за підозрою майстра лісу Долинського спеціалізованого агролісгоспу у незаконній порубці лісу, а також закінченому замаху на розтрату зрубаної лісопродукції породи «дуб звичайний» загальною кубомасою 11,44 м. куб. вартістю 40 тис. грн (ст. 246, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 191 КК України).

Вироком Долинського районного суду від 31.07.2017 вказану особу визнано винною і засуджено за сукупністю злочинів до остаточного покарання у виді 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у сфері лісового господарства, на 3 роки.

Загалом упродовж 11 місяців поточного року судами розглянуто 6 кримінальних проваджень слідчих прокуратури вказаної категорії: 1 особу засуджено до позбавлення волі, 1 – до позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України, 2 осіб – до покарання у вигляді штрафу, 2 осіб звільнено від кримінальної відповідальності, у зв’язку із передачею на поруки трудовому колективу та у зв’язку зі зміною обстановки.

Наприклад, вироком Косівського районного суду від 10.04.2017 за ч. 2 ст. 367 КК України засуджено майстра лісу ДП «Кутське лісове господарство», який неналежно виконував покладені на нього обов’язки, що призвело до вчинення невстановленими особами незаконних рубок 125 дерев загальною кубомасою 178 м3 та спричинення шкоди державним інтересам на загальну суму 600 тис. грн. Останньому призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків, на 2 роки, та звільнено від відбування призначеного основного покарання з випробуванням.

Здійснюючи представницькі повноваження, у поточному році органи прокуратури області заявили 24 позови про стягнення шкоди, заподіяної у сфері використання лісових ресурсів, на загальну суму 3,7 млн грн. Вказані позови заявлялися з метою відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу як безпосередніми лісопорушниками (12 позовів на суму 515 тис. грн), так і лісогосподарськими підприємствами, які не забезпечили належної охорони ввірених їм природних ресурсів (12 позовів на суму 3,2 млн грн).

Судами розглянуто та задоволено 15 позовних заяв указаної категорії на суму 3,2 млн грн. Підлягають виконанню такі судові рішення на 3,05 млн грн, реальне виконання наразі становить 128 тис. грн.


Переглядів: 145
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Червень
2018
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН