ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оформлення допомоги при народженні онлайн
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру...
19.2.2019, 15:32
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Ахілес ніколи не наздожене черепаху, аж поки її не наздожене

Перепланування квартири: що можна, а що не можна


21 Листопада 2017 p.

Багато власників квартир зі стандартним плануванням незадоволені тими базовими даними, які їм надані. І це цілком зрозуміло, адже житлова площа часто буває розділена таким чином, що проживання для сім'ї стає некомфортним. Якщо вашою метою є перепланування квартири: що можна, а що не можна – один з найпоширеніших питань на даному етапі.


Практично всі зміни, які мешканці багатоквартирних будинків можуть собі дозволити, контролюється на законодавчому рівні. Тому основа будь-якої діяльності – Житловий Кодекс.

І так, відповідно до статті 100 Житлового кодексу Української РСР (в редакції від 04.06.2017року) виконання  наймачем  робіт з переобладнання та перепланування жилого  будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в   несучі   конструкції   та/або   інженерні  системи  загального користування,  не  потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Виконання  робіт,  визначених  частиною  першою  цієї статті, внаслідок  яких  змінюється  площа, кількість чи склад приміщень у будинках  державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця), якщо  інше  не передбачено договором найму (оренди).

Відповідно до статті 152 ЖК виконання власниками робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не  передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що  дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потребується.

Разом з тим, заборонено проводити будь-які будівельні роботи, спрямовані на руйнування або погіршення технічних характеристик несучих стін (часткове руйнування, потоншення, створення додаткових навантажень). Для того щоб перепланування було проведено безпечно для всіх проживаючих в будинку, зверніться до технічного паспорту квартири. Всі несучі стіни позначені на плані.

Заборона встановлена не тільки на знесення цих стін, але і створення на них додаткових навантажень. Встановлення будь-яких важких перегородок потребує отримання відповідного дозволу. У разі перепланування квартири без узгодження з контролюючими органами, передбачається відповідальність у вигляді штрафу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р.  № 1104 затверджено перелік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл зокрема на:

- перепланування квартир у багатоквартирних житлових будинках та кімнат у гуртожитках, а також об’єктів громадського призначення із збереженням несучої конструкції, без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог, державних будівельних норм, місцевих правил забудови;

- відновлення або посилення чи поліпшення окремих конструкцій будівель та споруд, зокрема таких, що перебувають в аварійному стані, без зміни їх функціонального призначення і архітектурного вигляду;

- установлення приладів для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води;

- улаштування чи закриття дверних або віконних прорізів;

- збільшення житлової чи допоміжної площі шляхом демонтажу перегородок, комор, печей, камінів, грубок, вітрин, засклення балконів і лоджій.

Оскільки для перепланування та переобладнання не вимагається відповідний дозвіл, необхідно розібратися що ж відноситься до елементів даного виду робіт.

Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 N76 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за N 927/11207 перепланування – до елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і  переустаткування тамбурів,   прибудова   балконів   на   рівні   перших   поверхів багатоповерхових будинків.

Переобладнання  -   улаштування в окремих квартирах багатоквартирних   будинків  індивідуального  опалення  та  іншого інженерного обладнання,   перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування  і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

То ж можна зробити висновок, що для таких видів робіт як (перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і  переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків, улаштування в  окремих квартирах багатоквартирних будинків  індивідуального  опалення  та  іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування  і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів) в силу вимог ст. 100, 152 ЖК Української РСР та постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р.  № 1104 дозвіл не вимагається.

Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572 власники,  наймачі (орендарі) приміщень житлових  будинків і гуртожитків мають право зокрема на: переобладнання і перепланування житлових приміщень відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР.

Постановою Кабінету Міністрів від 28.12.2016 №1024, було внесено зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Зокрема, постановою передбачено, що власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування свого помешкання на підставі стст.100 і 152 Житлового кодексу УРСР.

Відповідно до згаданих статей виконання наймачем та власниками робіт з переобладнання та перепланування житлового будинку, житлового приміщення та житлового приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що надають право на їх проведення. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію не потрібне.

Більше того, вказаною постановою була скасована необхідність отримання дозволів на перепланування та переобладнання житлових будинків і гуртожитків, проте залишилися певні обмеження.

Так, відповідно до ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І на останок, відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій власник,  наймач (орендар) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення,  що припустив самовільне переобладнання або  перепланування,  що  призводить  до  порушення конструктивних   елементів  або  засобів  протипожежного  захисту, зобов'язаний  за  свій   рахунок   привести   це   приміщення   до попереднього стану.

У разі,  якщо самовільне  перепланування  або  переобладнання приводить  до  погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та  порушуються   права   інших   споживачів,   зазначені   роботи виконуються виконавцем послуг,  питання відшкодування вартості цих робіт власником,  наймачем (орендарем) жилого будинку,  жилого  чи нежилого  у  жилому  будинку  приміщення  вирішується  у  судовому порядку.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 520
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Битва вертепів - 2019

ВІДЕОНОВИНИ


В Івано-Франківську відбудетьcя концерт "Рокаш"
<p>
	<strong style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif;">20 березня відбудеться грандіозна подія для всіх шанувальників суперколлектива "Рокаш".</strong></p>
<p>
	<u><strong><a href="http://briz.if.ua/55664.htm" target="_blank">Детальніше тут</a></strong></u></p>

РОЗСИЛКА НОВИНІнформація надана: CreditPanda.com.ua


все для підприємців, роботодавців та орендарців