Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Скільки віслюка не мий, все рівно коровою йому не стати

Рішення обласних рад про надання російській мові статусу регіональної не відповідають чинному законодавству і можуть бути оскаржені - Тиждень


3 Вересня 2012 p.

Про це в коментарі Тиждень.ua заявила адвокат адвокатської контори «Скляренко та партнери» Олена Перцова.
"Рішення обласних рад стосовно надання російській мові статусу регіональної не відповідають чинному законодавству і можуть бути оскаржені", - відзначила Перцова.

Юрист зазначила, що, по-перше, закон «Про місцеве самоврядування в Україні» в нинішній редакції не надає права обласним радам, радам міст Києва та Севастополя приймати будь-які рішення, направлені на виконання закону про засади державної мовної політики - на сьогоднішній день це виключна компетенція сільських, селищних та міських рад.

«Втім, така ситуація, скоріш за все, буде виправлена найближчим часом шляхом внесення відповідних змін до законодавства», - припускає Перцова.

«По-друге, сам Закон України «Про засади державної мовної політики» формально не передбачає можливості надання статусу регіональної будь-якій мові», - заявила юрист.

Так, вона відзначає, що комплексний аналіз закону свідчить, що органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити використання регіональних мов в різних сферах суспільного життя, але при цьому закон не містить чітких вказівок щодо того, яким саме чином це необхідно робити.

«За таких обставин, імплементацію регіональних мов, з одного боку, було б логічно здійснювати саме шляхом прийняття відповідних рішень органами місцевого самоврядування. З іншого ж боку, останні не можуть приймати такі рішення через недосконалість формулювань закону», - наголосила Перцова.

Вона зазначила, що «така неузгодженість має бути вирішена виключно на законодавчому рівні шляхом доопрацювання закону та внесення до нього відповідних поправок».

«До того часу вже прийняті рішення обласних рад щодо надання російській мові статусу регіональної можуть бути оскаржені до суду як органами прокуратури, так і громадянами», - заявила Перцова.

«Не виключена навіть можливість порушення кримінальних справ за фактом перевищення влади, але такі справи навряд чи дійдуть до стадії обвинувачення», - вважає вона.

Нагадаємо, народний депутат Геннадій Москаль вимагає від генерального прокурора Віктора Пшонки порушити проти голів облрад, що визнали російську регіональною мовою, кримінальні справи за перевищення влади і службових повноважень.

Він просить перевірити рішення облрад на відповідність Конституції, а також зазначає, що рішення згаданих облрад потрібно перевірити на відповідність самому закону «Про засади державної мовної політики».

Російську мову регіональною проголосили місцеві ради 9 регіонів України. Зокрема, це зробили Одеська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Луганська, Харківська облради. Крім того, аналогічні рішення прийняли Севастопольська, Одеська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Ізмаїльська (Одеська обл.), Краснолуцька і Первомайська (Луганська обл.), Ялтинська міськради, а також Генічеська райрада (Херсонська обл.).

Тиждень.ua


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 764
Рекомендовані статті

Гість 00:51, 2.9.2012

Это в Ивано-Франковске не отечает действующему закону а в Одессе все действует.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців