Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Штучний розум здатний подолати тільки штучну дурість.

Українські діти можуть лишитися без мультиків - Радіо Свобода


15 Серпня 2012 p.

 

Національна комісія з питань суспільної моралі обіцяє взятися за мультфільми, - повідомляє Радіо Свобода. Про згубний вплив «Спанч Боба», «Лунтіка», «Маші і Ведмедя», «Сімпсонів» та низки інших мультиплікацій наразі з’явилося одразу кілька критичних заяв. Головні закиди – агресивність, жорстокість, а також заперечення сімейних цінностей. Тож у разі виявлення цих ознак, мультики можуть зникнути з українських телеекранів. У національній комісії запевняють: через специфічний зміст мультсеріалів подібні питання виникають не вперше. Водночас психологи радять українцям надавати перевагу мультикам власного виробництва. Мовляв, вони зрозуміліші і змістовніші. 
 
Примітивність, садизм, пропаганда збочень та гомосексуалізм. Ось лише кілька ознак, які, за словами представників однієї з церков, притаманні низці мультфільмів українського телебачення.
 
Так, наприклад, «Сімпсони» «цілеспрямовано руйнують сімейні цінності», «Маша і Ведмідь» – «класичний приклад садизму», а «Спанч Боб» – «найкращий помічник батьків для отупіння дитини». При цьому автори дослідження наголошують: такі мультики формують «злочинців і збоченців».
 
Із подібними закидами погоджується і журналіст Валентин Ковальський. Саме він звернувся до Національної комісії з питань моралі з вимогою заборонити трансляцію цих та низки інших мультфільмів на українських телеекранах.
 
«Негативно впливають на психіку. Більш-менш були радянські мультики. «Ну, постривай!», наприклад. Там вовку дістається, але з боку зайця немає злорадства. А от у «Маші і Ведмеді» Маша помикає ведмедем. Нав’язується готовий образ. Насильство, злорадство аж випирає. Мультик «Лунтік»? Там досить багато яскравих ефектів і дитина розпиляється. Мова через це травмується», – розповів Валентин Ковальський у коментарі Радіо Свобода. При цьому він наголосив: такі висновки – результат як несхвальних відгуків інших батьків, так і власного батьківського досвіду.

Старі-нові проблеми з мультиками
 
У Нацраді з питань суспільної моралі зазначають: подібні запитання виникають не вперше. Кілька років тому українські телеканали зобов’язали показувати одну з чотирьохсот серій мультфільму «Сімпсони» лише у вечірній час. Про це у коментарі Радіо Свобода розповів голова Нацради Василь Костицький. Каже: там були «речі не для дитячого вуха». Цього ж разу будуть говорити про інформаційну безпеку дітей загалом, зауважує він.
 
«Будемо звертатись до науково-дослідних інститутів і до батьківської громадськості. Щоб всі задумались над тим, що ж споживають наші діти. Ми ж цікавимося не тільки тим, щоб діти їли безпечну ковбасу чи молоко, але щоб і інформаційна продукція була безпечна», – зазначив Василь Костицький.

Українським дітям – українські мультики
 
Шкільний психолог Лариса Шапошникова погоджується зі згубним впливом більшості сучасних закордонних мультфільмів. На її думку, перевагу варто надавати українському виробнику. І не лише з патріотичних переконань.
 
«Вони ближчі до нас, до нашого менталітету. Вони краще навчають дітей і показують наше життя. Вони несуть менше агресії, на яку діти не повинні дивитися», – говорить Лариса Шапошникова.
 
На думку психолога, хороший мультфільм повинен бути оптимістичним, із реалістичними героями. Водночас він повинен мати гарну анімацію, привабливі, але не надто яскраві кольори, та мінімум спецефектів. Це дозволить не перевантажувати психіку дитини, радить експерт.

 

Заборонити не можна показувати

Між тим Радіо Свобода поцікавилося думкою і самих дітей.
 
Михайлик, 8 років: «Про роботів мої улюблені мультики. «Трансформери», «Робокоп». Мені більше ніякі не подобаються».
 
Роман, 6 років: «Спанч Боб» – це вже точно. І «Лунтік» іноді зранку. Вони такі смішні!»
 
Іванка, 5 років: «Я тут вчора «Дракона» дивилася. Тут такі смішні серії!»
 
У разі ж схвального рішення експертної комісії заборона загрожуватиме таким мультикам, як: «Лунтік», «Маша і Ведмідь», «Покемони», «Телепузики», «Сімпсони» та «Спанч Боб». Однак у Нацраді з питань суспільної моралі запевняють: доля мультиплікацій вирішиться не раніше вересня.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1074
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців