Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Поки людина не здається, вона сильніша від своєї долі

Найрозповсюдженіше захворювання в світі – ожиріння


28 Березня 2016 p.

Досить значну кількість людей турбує надмірна вага. Але мало хто знає, що найбільш розповсюдженим захворюванням в світі є ожиріння – хронічне захворювання, яке характеризується надмірним накопиченням жиру в організмі. Його називають „глобальною епідемією” людства. На сьогодні в більшості країн світу офіційно від 10 до 30% населення мають ожиріння, після 40 років ця цифра сягає 40-60%. Деякі автори вказують, що в світі 1 млрд. людей страждають на ожиріння. За даними ВООЗ, до 2025 року кількість хворих сягне 300 млн. осіб. В Україні ж ожиріння виявлено у 45% людей, а це майже половина дорослого працездатного населення.

„Ожиріння викликає багато різних скарг у хворих: слабість, задишка, в’ялість, погіршене самопочуття, втомлюваність, порушення сну, головні болі, пітливість, закрепи, нудота, біль в серці, суглобах тощо. При цій хворобі страждають майже всі органи і системи організму. В першу чергу, звичайно, серцево-судинна система. По мірі прогресування ожиріння, серце вкривається ніби жировим панциром. У хворих з цією недугою вдвічі частіше, ніж у осіб з нормальною масою тіла, спостерігається атеросклероз та ішемічна хвороба серця, втричі частіше – гіпертонічна хвороба, в 6 разів – жовчнокам’яна хвороба, в 5 разів частіше – цукровий діабет, в 4 рази – різні захворювання суглобів. Погіршується робота органів дихальної системи в зв’язку з необхідністю виконувати в 2 рази більшу дихальну роботу, ніж здоровим людям. В результаті збільшується кількість запальних процесів в легенях. Порушується діяльність і шлунково-кишкового тракту: збільшуються розміри шлунка і тонкого кишківника, апетит постійно підвищений, турбують закрепи і здуття живота. Частіше у хворих з ожирінням зустрічаються захворювання печінки, навіть цирози, утворюються камені в жовчному міхурі. Є схильність до утворення каменів в нирках. Через постійне перенавантаження та обмінні порушення розвиваються захворювання суглобів і хребта. Частіше виникають грибкові інфекції, варикозна хвороба. Крім цього, змінюється функція статевих залоз: у жінок – порушення менструального циклу, безпліддя, виникає ризик захворіти раком матки, ячників, молочних залоз. У чоловіків нерідко виникає імпотенція, і з’являється сумна перспектива розвитку раку кишківника та простати. Ожиріння у дітей, крім того, може викликати затримку статевого розвитку, порушення менструального циклу у дівчат, затримку розвитку статевих органів у хлопців; частіше у дітей є прояви алергії. І всі ці зміни можна виправити тільки у випадку зменшення маси тіла”, – розповідає лікар-ендокринолог міської клінічної лікарні №1 Ірина Петровська.

На думку деяких вчених, при ожирінні в організмі відбуваються процеси, наближені до старіння. Звичайно, хвороба різко знижує працездатність, часто призводить до інвалідності, має схильність до прогресування, важко піддається лікуванню. Середня тривалість життя скорочується на 7-12 років. Вважається, що кожний зайвий кілограм зменшує життя на 2 місяці. І ще є думка, що повне позбавлення від пухлин призвело би до збільшення тривалості життя покоління на 2 роки, а ліквідація ожиріння – на 4 роки!

Ірина Петровська наголошує: причин розвитку ожиріння є дуже багато. Мова про ендокринні порушення, про генетичні фактори, про захворювання чи травми центральної нервової системи. Але найголовнішими факторами розвитку захворювання є переїдання та зниження фізичної активності.  В останні роки рекомендації провідних вчених в боротьбі з ожирінням дещо змінились. Відоме правило – „все добре в міру” та його похідне – „трішки можна” різко критикується. Адже під цим лозунгом можна цілий день їсти „харчове сміття”: трішки чіпсів, трішки солодкої газованої води, трішки тортика чи пончиків.

Доктор Девід  Лудвіг, ендокринолог із Гарварда, вважає мантру „все в міру” абсолютно некорисною і навіть шкідливою. Деякі продукти можна їсти часто і багато, а деякі – якомога менше, а краще – ніколи.

Це „ніколи” стосується, в першу чергу, булок, білого рису і макаронних виробів, цукерок та печива, цукру та всіх виробів з ним. Раніше вважалось, що основа проблема зайвої ваги – надлишок жиру в їжі. Але останні дослідження показали, що цукор більш небезпечний, ніж жир. Доктор Лудвіг пояснює це тим, що при зміні жирів в раціоні людина набере зайві кілограми, але при зменшенні калорійності їжі – схудне. А ось такі продукти, як цукор і біле борошно, мають здатність програмувати жирові клітини, даючи їм команду „зберегти жири”.

„Звичайно, калорійність їжі не втрачає своєї значимості. І ми маємо пам’ятати, що в період після завершення Посту різко змінити свій раціон, наситивши його жирною висококалорійною їжею, означає стати на слизьку стежку набору зайвих кілограмів в шаленому темпі, що беззаперечно призведе до ожиріння і всіх його небезпечних наслідків.

І справа навіть не стільки в кількості калорій, скільки у виборі неправильної, „штучної” для людини їжі. Отже зараз спеціалісти починають не з кількості калорій в меню, а з їхньої якості”, – каже Ірина Петровська.

 

Поради від лікаря-ендокринолога:

 

Якісні калорії: натуральні, мінімально оброблені продукти: цільні крупи, овочі, фрукти, гриби, горіхи, бобові, риба, нежирне м’ясо та ферментовані молочні продукти – насичують людину всіма необхідними для хорошого здоров’я речовинами.

Натуральні спеції: цибуля, часник, хрін, перець, гірчиця, кмин, коріандр, барбарис, лавровий лист, лимонний сік та інші надають їжі бажаний смак та аромат і дають можливість уникати вживання готових соусів та маринадів зі штучними підсилювачами смаку та зменшити кількість солі в раціоні.

Натуральні солодощі: мед, фрукти та ягоди значно рідше сприяють переїданню, ніж кондитерські вироби з додаванням столового цукру, жиру та ароматизаторів.

 

Цікаві 10 правил прийому їжі для людей, схильних до надлишкової ваги:

Не з’їдайте всю страву до кінця.

Не відволікайтесь під час їди.

З’ївши шматочок, відкладіть виделку чи ложку і спробуйте відчути смак та аромат їжі.

Ретельно пережуйте їжу.

Обов’язково робіть паузи між ковтками.

Намагайтесь не їсти наодинці.

Члени сім’ї мають підтримувати один одного в бажанні дотримуватись дієти.

Готуйте визначену кількість їжі.

Їжте в столовій, накриваючи на стіл.

Намагайтесь розтягнути час прийому їжі. Пам’ятайте, що сигнал про втамування голоду поступає в мозок тільки через 20 хвилин після того, як ви почали їсти.

Австрійські лікарі для хворих з ожирінням рекомендують «психологічну дієту»: за продуктами ходити тільки ситим, під час прийому їжі робити не менше 5 нетривалих перерв, не доїдати смачні страви, залишаючи на тарілці хоча б пів чайної ложки.

Для боротьби з почуттям голоду рекомендується частий прийом їжі, режим 5-6 разового харчування.

На сьогоднішній день існують методи медикаментозного лікування ожиріння. Але медикаменти, по-перше, мають побічні ефекти, по-друге, після відміни препарату зайва вага, при незміненому режимі харчування та фізичних навантажень, повертається з подвійною швидкістю.

У важких випадках застосовуються хірургічні методи лікування, які, згідно доповідей хірургів, мають позитивний довготривалий ефект не тільки у відношенні боротьби із зайвою вагою, але для нормалізації порушень з боку інших органів і систем.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 395
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців