Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


В здоровому тілі здоровий дух

Івано-франківські освітяни розробили спецкурс для школярів "Мій Івано-Франківськ"


26 Січня 2016 p.

З метою виховання у школярів почуття гуманізму, патріотизму, формування національної у 2003році на сесії міської ради було прийнято рішення про необхідність вивчення учнями загальноосвітніх навчальних закладів історії рідного міста.

Були розроблено дві навчальні програми:

«Мій Івано-Франківськ» під редакцією Зіновія Береговського, Тетяни Бершадської, Світлани Чехольської (35 годин на тиждень для учнів 9 класу).

«Історія Івано-Франківська» під редакцією Світлани Уварової та Богдана Гавриліва . (35 годин на тиждень для учнів 8 класу). У 2014-2015 н.р. оновлена програма «Історія Івано- Франківська» ( розроблена керівником міського методичного об’єднання вчителів історії Івано-Франківська Оленою Ковтун та методистом ІМЦ Лесею Рудою ) направлена в МОН України для отримання відповідного грифу Міністерства.

Спеціально для вивчення історії рідного міста з ініціативи інформаційно-методичного центру управління освіти і науки (директор С. Чехольська) було створено перший посібник з географії та історії Івано-Франківська (авторський колектив: Т. Бершадська, Я. Атаманюк, С. Чехольська).

Спецкурс «Мій Івано-Франківськ» пройшов апробацію у ЗШ № 22, 12, гімназії № 3. Спецкурс «Історія Івано-Франківська» – у СШ № 5, ПМЛ, ЗШ № 21. Обидва курси отримали схвальну оцінку учнів і вчителів, були удосконалені з урахуванням його експертної перевірки, а також критичних зауважень вчителів.

З 2005-2006 навчального року історія міста Івано-Франківська викладається у всіх загальноосвітніх навчальних закладах з варіативної частини навчального компоненту (елективний курс, факультативне заняття або туристично-краєзнавчий гурток). Вчитель самостійно обирає за якою програмою йому працювати.

За час вивчення «Історії Івано-Франківська» з’явились певні загальноміські заходи, які стали традиційними. До них відносяться: міська олімпіада з історії рідного міста, загальноміська інтерактивна гра «Таємниці Станіславської фортеці» Співорганізаторами гри є дитячо - юнацький пластовий центр. Історія міста Івано-Франківська викладається у взаємозв’язку з діяльністю «Школи юних екскурсоводів»,яка працює на базі обласного краєзнавчого музею . Учні долучаються до написання літопису народної пам’яті міста.

На допомогу викладачам спецкурсу інформаційно - методичним центром управління освіти і науки неодноразово видавались методичні посібники з історії Івано-Франківська підготовлені творчою групою, куди ввійшли методичні розробки інтегрованих тематичних уроків, сценарії виховних заходів. Врахувавши міркування учнів, творча група у співпраці з вчителями інформатики створила три мультимедійних посібники з історії рідного міста, а саме: «Слідами Івана Франка», «Церковна архітектура Івано-Франківська» й «Екскурсійні «родзинки» нашого міста».

У 2008-2009 навчальному році на допомогу викладачам спецкурсу закуплено книги Романа Процюка «Вулицями та майданами міста» та «Пам’ятки міста Станиславова» .Щорічно шкільні бібліотеки поповнюються краєзнавчою літературою серія «Наше місто» видавництва « Лілея НВ», « Місто НВ».

За час викладання спецкурсу на кошти благодійних організацій «Роторі клуб» у СШ №5 було відкрито музей «Історія Івано-Франківська» (завідувач Парамонова Г. І., член творчої групи істориків міста).

Сьогоднішні наші здобутки – це результат праці великої кількості людей: Світлани Уварової – заступника начальника управління освіти і науки, Ігоря Валька – головного спеціаліста управління, Олени Ковтун – керівника міського методичного об’єднання вчителів спецкурсу «Мій Івано-Франківськ», а також творчої групи викладачів спецкурсу та творчої групи міського методичного об’єднання вчителів суспільствознавчих дисциплін. У процесі вивчення спецкурсу учні мають можливість осмислити історію рідного міста, долучитись до вивчення маловідомих фактів, відкрити для себе, проводячи дослідницько-наукову роботу, нові або забуті імена тих, хто в свій час творив історію Івано-Франківська. Це стимулює процес духовного збагачення школярів та змусить їх відчувати себе безпосередніми творцями нових сторінок літопису міста.

А тому дуже доречним є продовження вивчення історії Івано-Франківська у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста (в рамках реалізації загальноміського проекту «Мій Івано-Франківськ») на виконання Програми «Освіта міста Івано-Франківська. 2016-2020 роки».


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 546
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців