Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Вчення в щасті украшає, а в нещасті утішає

ОЛЕКСАНДР ШЕВЧЕНКО: ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗАПОБІГТИ ЕКОЛОГІЧНОМУ ЛИХУ У РИБНОМУ, ПОТРІБНО ЛИШЕ БАЖАННЯ І ЧЕСНА ВЛАДА


10 Жовтня 2015 p.

Народний депутат України Олександр Шевченко разом з представниками Інституту розвитку міста «Новий Івано-Франківськ» в рамках вивчення екологічних проблем Прикарпаття відвідав міське сміттєзвалище в Рибному.

 

Система накопичення і захоронення твердих побутових відходів, яка функціонує сьогодні в області, уже найближчим часом може призвести до масштабної екологічної катастрофи, а тому, на думку нардепа, потребує якнайшвидшого вирішення.

«Чому ситуація зі сміттям вигідна чиновникам? Бо сотні мільйонів гривень у цілій області витрачаються на утилізацію сміття, і це видається для них привабливим у плані збагачення – збільшення власних статків. Ми почнемо з цього полігона. Я переконаний, що у найближчі роки ми переробимо оце все сміття і те сміття, яке буде генеруватися в майбутньому. Все буде перероблятися, з того сміття буде вироблятися енергія на потреби міста. Я переконаний, що знайду інвестора, який швидко збудує переробне підприємство і проблема з сміттям буде вирішена остаточно», - наголосив О.Шевченко.

Народний депутат України Олександр Шевченко вважає пріоритетом, запобігти екологічному лиху і створити завершений цикл перетворення сміття в енергію.

 

Підтвердження цих слів - програма «Івано-Франківськ — енергоефективне місто», розроблена Інститутом розвитку міста «Новий Івано-Франківськ». Автори переконують, що проблему можна вирішити уже за кілька років.

 

«У планах велика програма по утилізації твердих побутових відходів, яка включає у себе у тому числі будівництво заводу по сміттєспалюванню. Ми розглядаємо один з найбільш прогресивних і екологічно чистих методів сортування — це гідросепарація, яка побудована на звичайній воді, де важкі метали, все, що важче води осідає на дно, органіка залишається посередині, а папір і пластик залишається зверху. Шляхом продуву воно все здувається у контейнери, де і переробляється», - поділився напрацюваннями Андрій Кір'янов керівник програми «Івано-Франківськ — енергоефективне місто».

Такі новітні заводи можуть самі себе забезпечувати енергією, більше того, забезпечувати нею цілі мікрорайони міста. Будівництво такого сміттєперероблювального заводу, за словами А. Кір’янова, коштує близько 30 тисяч євро.

В Іституті підрахували, за правильної експлуатації та наявності споживачів проект окупиться за два роки.

Отож, сміття, яке заважало, а інколи і лякало неминучою екокатастрофою, можна буде використати з користю для міста. А для цього,за переконанням нардепа Олександра Шевченка, потрібне бажання і чесна влада.

На полігон твердих відходів, що поблизу Івано-Франківська, кожного дня вантажівки привозять біля 200 тонн сміття, розповідає директор підприємства «Полігон твердих побутових відходів» Юрій Мороз.

«У такому стані, як зараз знаходиться полігон, і з тим навантаженням як сюди звозять сміття з усієї області, термін його експлуатації буде складати 5-6 років. Тобто, якщо ми і надалі будемо звозити таку велику кількість сміття, трамбувати і захоронювати, тут вже незабаром просто не вистачатиме територій», - наголосив Ю.Мороз.

Занепокоєння висловлюють і екологи та громадськість. Величезна купа сміття викликає жах, а до того ж є небезпечною. Адже метан який утворюється під час перегнивання відходів є вибухонебезпечним і шкідливим для навколишнього середовища.

Одна з найголовніших проблем, пов’язана з похованням побутових відходів - утворення метану, так званого звалищного газу, який сприяє появі вибухо- і пожежонебезпечних умов, як на самому звалищі, так і на прилеглих територіях. Пожежі на звалищах, у свою чергу, приховують неабияку екологічну небезпеку.

«Неконтрольоване горіння звалищ призводить до утворення та потрапляння в атмосферу токсичних сполук, в тому числі невідомих, які переносяться на значні відстані. Також величезну небезпеку становить фільтрат, що потрапляє з території звалищ у підземні води. У відходах тривалий час зберігаються бактерії, що викликають черевний тиф, дизентерію, холеру, туберкульоз, інші небезпечні хвороби. Недолік нашої влади в тому, що вони не думають про майбутнє, а лиш звозять — скидають, звозять — скидають, шкодячи собі ж і нашим нащадкам», - говорить громадський діяч, еколог Сергій Чирва.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 536
Рекомендовані статті

Гість 15:09, 11.10.2015

чесна влада це швидше утопія.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців