все для підприємців, роботодавців та орендарців купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Чи потрібно платити, якщо в магазині розбили (пошкодили) товар?
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
17.8.2018, 10:44
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


ІНСТИТУТ РОЗВИТКУ МІСТА "НОВИЙ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК" КРУГЛИМ СТОЛОМ ЗАПОЧАТКОВУЄ РОЗРОБКУ ПРОГРАМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ МІСТА


26 Травня 2015 p.

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, за яким діючі підприємці, науковці та експерти висували свої пропозиції щодо розробки міської програми «Івано-Франківськ – інвестиційно привабливе, комфортне для бізнесу місто».

Захід був організований Інститутом розвитку міста "Новий Івано-Франкіськ", який був заснований в минулому році народним депутатом України Олександром Шевченком.

До круглого столу запросили мінімальну кількість представників влади, бо як каже Олег Головенський, "у влади завжди все добре, а ми хочемо послухати якраз про те "що не є добрє". Тому було запрошено бізнесменів і експертів з тим, щоб започаткувати написання майбутньої галузевої програми під назвою: «Івано-Франківськ – інвестиційно привабливе, комфортне для бізнесу місто». Написання такої програми стане спільним проектом Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" та Кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника.

«З огляду на соціологічні опитуваня існує такий собі феномен схожий з літературним «Станіславівським феноменом», який полягає в тому, що люди в Івано-Франківську значно менше аніж в інших містах сподіваються на владу, а більше сподіваються на свої сили. Тому, очевидно, що це добра база для розвитку бізнесу в нашому місті. Але завжди є стан поточний, той який ми маємо, і є стан бажаний. Говорити те, що Франківськ можна зробити якимось кардинально іншим від решти України складно, тому що є законодавча база, є якісь речі, які нормалізуються, обмежуються на вищому рівні, але тим не менше є такий феномен взагалі в світі, коли кожна територія бореться за те, щоб до неї йшли інвестиції. Вона пропонує якісь додаткові умови, якісь послаблення, якісь речі, коли влада бере на себе зобов’язання супроводжувати і допомагати інвесторам. Тому треба збирати підприємців, треба їх вислуховувати, треба намагатися зрозуміти чого вони прагнуть і наскільки це можна реалізувати. Трикутник "влада–бізнес–громадська ініціатива" повинен працювати синхронно», - висвітлив своє бачення даної проблеми Олег Головенський.

Олександр Шевченко пообіцяв, що "Івано-Франківськ стане новим лайнером з новим тверезим капітаном, який ні в якому разі не повторить долю «Титаніка», попри багато в чому сумний поточний стан справ в міському менеджменті та господарці".

«Сьогодні Івано-Франківськ привабливий лише для деяких забудівників, а всі решта бізнесменів поневіряються, бо їх ганяють колами по «високих» кабінетах нашої міської влади. Тому я переконаний, що треба зробити простоту доступності до влади. Напевне, оті всі кабінети треба позакривати на замок, зробити одне вікно і відповідно підприємці прийдуть сюди і будуть засновувати підприємства, наймати людей і просто працювати, створюючи робочі місця. Але для цього треба прибрати дурнів при владі і побудувати дороги до Івано-Франківська, інакше бізнесу тут не бути», - переконаний Олександр Шевченко.

Учасники круглого столу пропонували запровадити електронний документообіг, скоротити чисельність міськвиконкому, розвивати соціальні аспекти в ІТ-освіті, використовувати деревообробні відходи для забезпечення міста енергією і впровадити нарешті децентралізацію фінансів, яка на сьогоднішній день складає лише 20%, відповідно всі 80% йдуть в Київ.

За словами директора девелоперської компанії «Арсенал Сіті» Тараса Виноградника, "для приваблення інвестицій потрібні дві складові - глобальна та місцева, тому що ніхто не купить квартиру в будинку який горить".

«Кожен інвестор який заходить з точки зору приватної компанії несе певні ризики але він їх може бачити і прораховувати . Та на місцевому рівні влада має забрати складову “А де я?”. Необхідно врахувати й соціальну складову: комфорт та спокій. Ми думаємо що інвестор приїжджає і все склалось. Нічого подібного. Вони потім прораховують дуже довго чи вигідно інвестувати. Тому зараз нам треба опрацьовувати ті майданчики, які можна розвивати. Щоб коли Україна знову стане більш привабливою для інвесторів - у нас вже на той час були напрацьовані майданчики», - зазначив Тарас Виноградник.

На думку екс-керуючого обласною філією ПриватБанку Богдана Лесюка, спершу треба напрацювати стратегію міста, базовим блоком якої повинна бути якраз інвестиційна привабливість.

«Треба впровадити електронний документообіг і все, що не піддається електронному обігу повинно бути ліквідовано. Хочу підкреслити влучну фразу Олександра Шевченка, що мер це не політик, це менеджер. Не можна торгувати фарбами чи "тазіками", а потім вийти на рівень влади. Серйозний менеджер має запровадитим органайзер роботи, щоб кожен приходив на роботу, відкривав свій робочий календар і бачив, що потрібно сьогодні напрацювати», - пропонує Б. Лесюк.

Крім цього, за словами Богдана Лесюка, необхідно розвивати "культуру поваги до зовнішнього і внутрішнього інвестора, і в цій царині необхідні також серйозні напрацювання мають бути і в мас-медіа". "Громада повинна розуміти, що без підприємця, який створює робочі місця і платить податки - неможливе ніяке комфортне і заможне життя мешканцям міста", - стверджує Богдан Лесюк.

Як відзначила голова «Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська» Леся Федорук, наразі "Асоціація працює над ідеєю залучення інвестицій з інших країн. Для прикладу - у нас прогресивний ІТ-розвиток, однак нашим спеціалістам важко пробитися, тому їм потрібно надати майданчик для роботи тут".

«Нещодавно в Івано-Франківську було створено ІТ-кластер. Для розвитку соціальних аспектів, забезпечення електронного продукту. Проте у нас ресурсів немає, тому що це масштабний продукт. Варто брати за приклад досвід роботи в Польщі. Там також бізнес-команда, де на чолі стоїть бізнес який інвестує і ставить запити, що саме йому потрібно вирішити. Друге: необхідна освіта наших студентів. І третє: місцеве самоврядування, яке допомагає знизити податкування. Така модель дуже добре працює в Польщі і Світовий Банк навіть виділяє на це кошти. Нажаль у нас тільки почали про це говорити. Тобто нам необхідне загальне комплексне рішення. Потрібні хороші спеціалісти. Адже, всі ми розуміємо, що дешевше замовити в Україні якийсь продукт, який буде не в гіршій якості. Треба так зробити, щоб молоді люди не виїжджали, а щоб їм було комфортно жити тут», - відзначила Леся Федорук.

Такий лейтмотив висловила і завідувач кафедри управління та бізнес-адміністрування ПНУ ім. В. Стефаника професор Валентина Якубів.

«Без розробки стратегії неможливо буде досягнути мети. Дуже важко дивитися в очі студентам які не знають для чого вчаться. І коли я намагаюсь їм показати ще щось, навчити їх ще чомусь, то вони часто не розуміють для чого їм це, оскільки 80% з них не підуть працювати по спеціальності взагалі. Вони або виїжджають за кордон або працюють в іншому руслі. Наше місто не має місії, реальної чіткої стратегії розвитку. Тому нам потрібно написати ті завдання, яких ми хочемо досягти. Потрібно переймати досвід Львова. Проблема що наші розумні люди виїжджають. Тому я рада що є такі пропозиції, і це треба популяризувати в нашому середовищі. Кращі ідеї є, і потрібно намагатись якимось чином їх втілювати тут. Також для програми розвитку необхідний SWOT-аналіз, як метод стратегічного планування. Нам треба прописати слабкі можливості та підсилити сильні. Наразі такий аналіз у нас є лише формально», - підсумувала Якубів.

Керівник регіонального представництва Міжнародної Торгової Палати Марія Ткачук, звернула увагу присутніх на те, що нам не треба чекати залучення нових інвестицій. «Нам варто підтримувати існуючих інвесторів. Не чекати поки вони прийдуть сюди, вони самі не прийдуть — до них треба йти. Для міста важливий хоча б один успішний інвестиційний проект відомої світової фірми. Івано-Франківськ може бути логістичним центром Східної Європи. В нас є всі передумови для цього», - впевнена Марія Ткачук.

Проте, за словами М. Ткачук, будь-який серйозний проект потребує законодавчої бази і над цим також треба працювати. Івано-Франківську потрібна людина, яка зможе зайти в будь-який Міністерський кабінет.

Інвестбанкір Володимир Куцев переконаний, що "навіть в умовах війни інвестиції можуть йти в місто, - приклад тому - Ізраїль, але одна з головних уморв - наявність керівника містом та команди однодумців, яким будуть готові довіряти інвестори".

«Спочатку ми повинні працювати майже безкоштовно, ми повинні бути альтруїстами в плані реалізації змін у місті. Для мене, наприклад немає самоцілі працювати у владі. Мені досить комфортно працювати в бізнесі. Але я бачу, що мушу допомогти місту побороти ті всі вади управління, створити таку систему, яка унеможливить корупцію і передати вистроєну систему вже професійним політикам і управлінцям місцевого самоврядування. Ми всі повинні цим займатись», - резюмував народний депутат Олександр Шевченко.

Оксана Островська


Переглядів: 335
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Серпень
2018
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН