купити смарт-квартиру

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Укладення шлюбу з іноземцем та особою без громадянства
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру...
15.2.2019, 12:11
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


На годину спізнився — за рік не доженеш

УКРАЇНЦІ З ЛІЧИЛЬНИКАМИ ЗАПЛАТЯТЬ ЗА ГАЗ БІЛЬШЕ ТИХ, ХТО ЛІЧИЛЬНИКІВ НЕ МАЄ


19 Травня 2015 p.

Як насправді "працює" зниження норм споживання газу


За радянських часів, коли влада хотіла зняти з себе відповідальність за волюнтаристське або непродумане рішення, наприклад, виявити і затаврувати "ворогів народу" або перерахувати одноденний заробіток працівників у фонд Миру, вона використовувала формулювання - "На прохання трудящих". Реформаторська влада з 6 травня "на прохання трудящих" знизили норми споживання газу - ці норми використовують у разі відсутності газових лічильників при нарахуваннях платежів за газ.

Рішенням уряду норми були скорочені вдвічі, при тому, що минулого року їх вже зменшили в півтора рази. В результаті, "в дурнях" виявилися ті, хто поставив прилади обліку газу. Вони платитимуть більше, ніж ті, у кого немає лічильників, оскільки нові норми набагато менше реального споживання газу.

Визначаємо норми експериментальним шляхом

У кількох регіонах газорозподільними компаніями спільно з місцевими органами влади вже були проведені дослідження, при яких експериментальним шляхом встановили, які фактичні витрати газу в деяких багатоквартирних будинках, житло в яких не обладнано газовими лічильниками. У таких будинках були встановлені будинкові лічильники, які враховували обсяг спожитого в будинку газу для порівняння з на рахованим об'ємом по нормам.

Наприклад, у Харкові отримали наступні дані - на одного споживача, який з газових приладів користується тільки плитою, припадає 7,5 куб.м газу на місяць; у випадках, коли окрім плити запускають також і водонагрівальну колонку, витрата газу на одного споживача зростає до 32 куб.м на місяць.

У Білій Церкві місячне споживання газу з розрахунку на одного мешканця склало, при використанні тільки плити - 9 куб.м, плити та водонагрівальної колонки - 41 куб.м. У Львові: тільки плити - 13 куб.м; плити та водонагрівальної колонки - 42 куб.м.

Визначаємо норми, орієнтуючись по приладах

Звичайно, у кожного споживача стоять різні газові прилади - у одних вони збереглися ще з часів газифікації та здачі будинку в експлуатацію, інші встановили сучасні енергоефективні прилади. Але якщо говорити про газову плиту, то в технічному паспорті на неї можна знайти технічні характеристики споживання газу. Так, зазвичай в одному пальнику плити за годину горіння витрачається 0,25 куб. м. газу.

Використовуючи паспортні дані газових приладів, і орієнтуючись на звичайні побутові потреби сім'ї з трьох осіб, можна легко порахувати, скільки газу їм потрібно на приготування їжі протягом місяця.

Навіть якщо господиня не є ентузіастом кулінарної справи, на приготування сніданку та вечері на трьох, а також чай-каву кожен будній день потрібно близько 0,5 куб. м газу (з розрахунку використання двох конфорок на плиті тричі на день по 20 хвилин).

У вихідні дні споживання газу збільшиться в 1,5-1,8 рази (щоб приготувати повноцінний обід з трьох страв 20 хвилин ніяк не вистачить, а якщо ви любите снідати млинцями, то й на сніданок сім'ї доведеться витратити більше часу, приплюсуйте до цього використання духової шафи, щоб побалувати експериментальну сім'ю якоюсь випічкою). В результаті виходимо на місячне споживання газу близько 18 куб. м. Це відповідає 6 куб. м газу на одну людину, що в два рази більше встановленої з 6 травня норми споживання при використанні тільки газової плити.

Ще менш реалістичними виглядають нові норми для квартир без гарячого водопостачання, в яких використовується не тільки газова плита, але і водогрійна газова колонка.

Якщо витрати газу на плиту ми вже розглядали і прийшли до висновку, що менше 6 куб.м на людину в місяць вони не можуть бути, то для водонагрівальної колонки будемо виходити з норми гарячої води в 2,6 куб. м на людину в місяць. Такий норматив витрати гарячої води з колонкою передбачений в ДБН В2.5-64: 2012 (Державні будівельні норми).

Звичайна життєва практика показує, що тільки на щоденний душ використовується близько 50 літрів гарячої води (з урахуванням її розведення до комфортної температури). Тобто на душ в місяць треба 1,5 куб. м (50 літрів на 30 днів) + 0,5 куб. м на умивання. Навіть якщо у вас є пральна і посудомийна машини, не менше 2 куб. м гарячої води потрібно одній людині на щоденну гігієну. Додайте до цього воду на інші побутові потреби і виходимо на все ті ж 2,6 куб. м гарячої води на місяць, передбачені будівельними нормами.

Для того, щоб підігріти такий обсяг води сучасна газова колонка Bosh WR13 витрачає близько 20 куб. м газу.

Виходить, що при використанні плити і колонки щомісяця одна людина використовує 26 куб. м газу. Для порівняння - діюча норма споживання майже в 3 рази менше - вона дорівнює 9 куб. м.

Визначаємо норми за законами фізики

Зі шкільного курсу фізики відомо, що для нагріву 1 л води на 1 градус необхідно 4,19 кДж теплової енергії Для того, щоб нагріти 2,6 куб. м води від 15 до 65 градусів, потрібно 544,7 МДж. При цьому потрібно врахувати ККД газової колонки, в якій вода підігрівається - цей коефіцієнт становить 85%. Питома теплота згоряння газу розрізняється залежно від того, з яких він родовищ, але не повинна (згідно ГОСТу 5542-87) бути нижче 31,8 МДж / куб.м.

В результаті: 544,7 МДж / 0,85 = 641 МДж 641МДж: 31,8 МДж / куб.м = 20,1 куб.м газу. Таким чином, теорія підтверджує практику - сучасна колонка нагріла 2,6 куб.м води витративши приблизно такий же обсяг газу.

З введенням нових норм ті, у кого в квартирах вже встановлені газові лічильники, при досить економному використанні заплатять за газ в 2-3 рази більше, ніж ті, у кого лічильників немає. Адже навіть якщо скоротити споживання газу вдвічі (наприклад, зменшивши використання гарячої води – тільки холодний душ і забути про гарячу ванну) все одно не вдасться вписатися в норматив витрат 9 куб. м на місяць.

Зате тим, у кого газових лічильників немає, зовсім ні до чого піклуватись про економію газу - в будь-якому випадку, їм доведеться платити за карликовими нормами.

Не дивно, що вже зараз в багнети зустрічають газовиків, які намагаються провести планову установку лічильників у багатоквартирних будинках. Адже є проти чого боротися - на кону як мінімум дворазова вигода.

Фактично, "за численними побажаннями та проханнями" для окремої категорії споживачів здійснений повернення в радянське минуле - коли газ можна було використовувати безоглядно.

Чиє це дітище

Формальним ініціатором введення нових норм став в. о. глави НКРЕКУ Дмитро Вовк, трудовий досвід якого до нинішніх 25 років сформований в основному під час роботи менеджером кондитерської корпорації Roshen. Свою пропозицію про зменшення норм Вовк обгрунтував в супровідному листі до уряду тим, що до нього "надходять численні звернення побутових споживачів газу з проханням перегляду і зниження норм споживання газу". Але якісь дослідження і розрахунки для справжнього обґрунтування зниження норм споживання не наводяться. Та й навряд чи сам Дмитро Вовк знає, скільки реально споживають газу господині, коли варять обід або вечерю.

Те, що нові норми викликали схвалення прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, говорить про те, що глава уряду також далекий від кухні і борщів. До того ж для нього досить складно порахувати обсяги використаного газу - адже потрібно врахувати витрати в кожному з п'яти об'єктів нерухомості, зазначених у декларації Яценюка. А це житловий будинок (298 кв.м), дачний будинок (114 кв.м), і три квартири (225 кв.м, 83 кв.м, 34 кв. М).

Також навряд чи в змозі адекватно оцінити норми витрати газу в побуті народний депутат Юлія Тимошенко, яка останнім часом не злазить з блакитних екранів, намагаючись привласнити собі лаври Яценюка в боротьбі за зниження норм споживання газу. Для неї практичної суті ці норми не мають, так як за газ, використаний в її будинку площею 588 кв. м навряд чи платить вона особисто. До того ж при такій політичній активності їй ніколи варити супи та борщі, щоб об'єктивно оцінити, скільки часу і газу потрібно при цьому витратити

Автор: Андрій Заіка


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 425
Loading...
Рекомендовані статті

Гість 20:26, 19.5.2015

ТАКЕ рішення це маразм ЯЦЕНЮКА,бо саме від нього чули ,що економити потрібно,а вся ЄВРОПА має на все лічильники.ТОМУ він сам із себе робить брехуна і афериста.АЛЕ думаю,що ми вже восени це непорозуміння не побачимо.ЯК І ТИМОШЕНКО з ГОМЛСЕКОЮ.А Є ПРАВИЙ СЕКТОР Є ЛЬВІВСЬКЕ КРИЛО САМОПОМОЧИ і хватить нас розводити

Гість 18:44, 23.5.2015

Найпростіший вихід:а) все залишається ,як було; б) постачальники енергоресурсів на протязі встановленого терміну облаштовують приладами обліку споживачів; в) потім при гострій потребі, після визначення реального, а не зі стелі тарифу, ьожна поговорити про його розмір

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Битва вертепів - 2019

ВІДЕОНОВИНИ


В Івано-Франківську відбудетьcя концерт "Рокаш"
<p>
	<strong style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif;">20 березня відбудеться грандіозна подія для всіх шанувальників суперколлектива "Рокаш".</strong></p>
<p>
	<u><strong><a href="http://briz.if.ua/55664.htm" target="_blank">Детальніше тут</a></strong></u></p>

РОЗСИЛКА НОВИНІнформація надана: CreditPanda.com.ua


все для підприємців, роботодавців та орендарців