Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Скрипуче дерево два віки стоїть

Ендопротезування кульшового суглобу – повернення до активного і безболісного руху


16 Лютого 2015 p.

У сучасному розумінні ендопротезування кульшового суглобу – це оперативне втручання, при якому відбувається заміна кульшового суглоба пацієнта на штучний кульшовий суглоб. Метою такої операції є повернення людини до активного життя, безболісного руху та здатності обслуговувати себе.

В сучасній ортопедії існують декілька видів ендопротезування кульшового суглобу.
Якщо під час операції відбулась заміна обох суглобових поверхонь кульшового суглобу, то дане ендопротезування називається повним (тотальним). Якщо під час операції відбулась заміна тільки однієї суглобової поверхні (частина) головки стегнової кістки – то це часткове ендопротезування кульшового суглоба.
Лікарі визначають перелік абсолютних показів до ендопротезування кульшового суглоба: деформуючий артроз (остеоартрит) кульшового суглоба, ревматоїдний артрит кульшового суглоба, асептичні некрози головки стегнової кістки та пухлина стегнової кістки.
Цей перелік захворювань також доповнюється травматичними пошкодженнями кульшового суглоба (перелом головки стегнової кістки, перелом шийки стегнової кістки), при яких необхідно ендопротезування кульшового суглоба, як єдиний варіант лікування.
Остеоартроз (остеоартрит) – одне з найбільш розповсюджених дегенеративно- дистрофічних захворювань суглобів, на яке страждає від 30 % людей старше 60 років.
За останні роки зафіксовано зростання захворюваності на остеоартроз у 5-9 разів. Медико-демографічні показники засвідчують продовження процесу «старіння» населення.
Найчастіше під час консультацій пацієнти запитують, який протез ставити, з цементним чи безцементним типом фіксації та від чого залежить тип фіксування протеза?
Протези з цементним типом фіксації найчастіше застосовують у хворих 60-80 років, це зумовлено слабкістю кісткової тканини внаслідок остеопорозу. Крім того цементний тип фіксації протеза дозволяє раннє навантаження на оперовану кінцівку, що важливо для хворих старшого віку.
Ендопротези з безцементним типом фіксації рекомендуються хворим у більш молодому віці до 60 років, з добре збереженою кістковою тканиною.
Кожен хворий, який потребує ендопротезування кульшового суглобу, повинен в обов’язковому порядку проходити підготовку та обстеження до оперативного втручання.
Сюди входить:
1. Загально клінічні аналізи;
2. Електрокардіограма з консультацією лікаря терапевта.
3. Rtg-графія кульшових суглобів і ОГК;
4. В окремих випадках комп’ютерна томографія чи МРТ;
5. Фіброгастроскопія при потребі;
6. Аналізи на СНІД і гепатит;
7. Консультація гінеколога.
Ендопротези кульшового суглоба, що імплантуються в організм людини, обов’язково проходять контроль якості, тільки окремі матеріали придатні для виготовлення ендопротезів. До них відносяться титан, високоякісна нержавіюча сталь, кераміка, кобальт-хром. Усі ці матеріали, перебуваючи в організмі людини, не повинні спричинювати отруєнь, алергічних реакцій, не повинні окислюватись, та мають витримувати тривалі навантаження.
Ціна ендопротезування кульшового суглоба залежить від виду ендопротезування та виду ендопротеза.
Будь-яке оперативне втручання потребує знеболення, найчастіше ендопротезування виконують з використанням спінальної анестезії.
Щорічно в нашій країні потребують ендпротезування 25-40 тис.хворих
У Івано-Франківську протезуванню підлягають приблизно 100-120 хворих на рік. Ця цифра значно зростає з врахуванням того, що населення області складає приблизно 1,5 млн.
У травматологічному відділі МКЛ№1 виконуються операції ендопротезування більше 5 років. Уже з наступного дня після операції з пацієнтом починає працювати методист з лікувальної фізкультури. Пацієнту дозволяють вставати з ліжка, ходити з допомогою милиць, ходунців.
Через 10-14 днів після операції пацієнта виписують на амбулаторне лікування. А уже через 1,5 місяця пацієнт повертається до повноцінного життя без значного фізичного навантаження.

Зав. відділом травматології МКЛ №1, міський травматолог Ігор Васильович Шибель
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 547
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців