Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Як стати привабливішими для туристів


6 Лютого 2015 p.

З огляду на тенденції переорієнтування туристичних інтересів як українських так і іноземних громадян та підвищення  туристичної привабливості Західного регіону суб'єктам господарювання, які надають послуги тимчасового розміщення, варто подбати про належний рівень якості і безпечності пропонованих ними послуг. Адже підвищення попиту завжди  впливає на зростання пропозицій. Для ефективного конкурування на ринку готельних послуг та послуг тимчасового розміщення  можна використовувати безліч інструментів. Одним з них – є офіційне підтвердження рівня якості послуг шляхом сертифікації послуг та категоризації закладів розміщення. Зокрема, аналізуючи вимоги часу, впродовж останніх двох років до Органу сертифікації продукції та послуг ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" з метою сертифікації звернулось понад 70 підприємців, які надають послуги тимчасового розміщення.

Загалом, на території Івано-Франківської області за даними Держкомтуризму України один готель має категорію 5*, ще 4 готеля – категорію 3*. Органом сертифікації продукції та послуг ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" сертифіковано понад 80 закладів тимчасового розміщення.

З огляду на реальну чисельність діючих закладів розміщення на території області даний показник не є високим. Для того,щоб зорієнтувати власників цих закладів відділом сертифікації продукції та послуг ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" сформульоване наступне роз'яснення щодо сертифікації послуг тимчасового розміщення.

Зокрема, згідно статті 19 Закону України "Про туризм" об'єктам туристичної інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування з метою підвищення рівня туристичного обслуговування, сприяння споживачам у свідомому виборі туристичних послуг, забезпечення рівних можливостей суб'єктам туристичної діяльності на ринку туристичних послуг, забезпечення захисту прав і законних інтересів, життя, здоров'я та майна громадян, підвищення рівня екологічної безпеки.

Також, відповідно до цієї ж статті, до об'єктів туристичної інфраструктури  відносяться готелі, інші об'єкти, призначені для надання послуг з розміщення, заклади харчування, курортні заклади тощо.

Згідно "Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг" (затверджених Наказом Державної туристичної адміністрації України від 16.03.2004 №19 зі змінами від 2009 та 2010 років)  готель  визначається як підприємство будь-якої організаційно-правової форми власності, що складається із шести і більше номерів та надає готельні послуги з тимчасового проживання з обов'язковим обслуговуванням. До "інших об'єктів, призначених для надання послуг з розміщення" можна віднести (згідно "Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг") "аналогічні засоби розміщення ", які визначаються як підприємства будь-якої організаційно-правової форми власності, що складаються з номерів і надають обмежені готельні послуги, включно з щоденним заправлянням ліжок, прибиранням кімнат та санвузлів.

Відповідно до частини третьої статті 19 Закону України "Про туризм" порядок встановлення категорій, їх види та порядок доведення до споживачів інформації про вид об'єкта туристичної інфраструктури визначається Кабінетом Міністрів України, зокрема, "Порядком встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 №803.

Згідно пункту 4 "Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)",  готелям встановлюються такі категорії : "п'ять зірок", "чотири зірки", "три зірки", "дві зірки" та "одна зірка". Іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), у тому числі мотелям, пансіонатам, будинкам відпочинку, туристичним базам, кемпінгам категорія встановлюється за рівнем обслуговування в них (перший, другий, третій, четвертий та відповідно п'ятий рівні). Вимоги щодо відповідності готелям певній категорії встановлюються ДСТУ4269 "Послуги туристичні. Класифікація готелів".

Пунктом 3цього ж  "Порядку  встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання …" визначається, що категорії готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання) встановлюється за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) стосовно безпеки для життя і здоров'я людей, захисту їх майна та охорони довкілля.

Відповідно до пункту 3 "Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)." сертифікацію та оцінювання готелю здійснюють органи із сертифікації, що призначаються Мінекономрозвитку для виконання у державній системі сертифікації УкрСЕПРО робіт із сертифікації. Пунктом 5 "Порядку встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)" визначається, що втсановлення категорії готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення здійснює уповноважений орган із встановлення категорій. Функції уповноваженого органу із встановлення категорій готелям виконує Держтуризмкурорт.

Абзацом другим пункту 11 "Порядку  встановлення категорій готелям та іншим об'єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)" визначено, що Свідоцтво про встановлення готелю відповідної категорії видається не більше як на три роки або за наявності в готелі системи управління якістю не більше як на п'ять років.

Відповіді на всі питання, що виникають стосовно сертифікації послуг та категоризації закладів розміщення, можна отримати у ДП"Івано-Франківськстандартметрологія".

Ольга Петренко, для БРІЗ


Переглядів: 278
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН