ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оформлення допомоги при народженні онлайн
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру...
19.2.2019, 15:32
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Не сподівайся на сусіда, коли хочеш добробуту

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку


3 Лютого 2015 p.

Мета проведення відповідних інформаційних заходів щодо даного захворювання в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування даного захворювання, можна домогтися відповідних результатів, а в деяких випадках – і повного одужання.


Рак шийки матки – актуальна проблема охорони материнства та дитинства, особливо в умовах демографічної кризи, коли смертність перевищує народжуваність.

Щороку в світі виявляється вперше жінок хворих на рак шийки матки 600-650 тисяч. 20-25% виявляються жінок з раком шийки матки у занедбаній стадії (ІІІ - ІV).  Від цієї недуги в світі помирає 250-290 тисяч жінок щорічно.

В Україні рак шийки матки є другою найпоширенішою формою раку серед жінок 30-54 років. Щороку в країні помирає від раку шийки матки 2700 жінок 500 – 700 з них дітородного та працездатного віку.

Щодо Івано-Франківської області, то за рік виявляється 120-130 жінок, що вперше захворіли на рак шийки матки. Кожна 5-6 жінка з них помирає до року.

Головними проблемами раку шийки матки головний позаштатний онкогінеколог  департаменту охорони здоров’я ОДА Степан Долик називає вірус папіломи людини та раннє статеве життя.  

За його словамиостанніми роками відмічено зростання захворюваності на вірусну патологію (вірус простого герпесу, вірус папіломи людини) більше ніж у 5 разів. Захворювання викликані вірусом папіломи людини відносяться до найбільш розповсюдженої вірусної патології у світі. При цьому їх поширення не обмежується традиційною групою ризику (наркомани, особи, які часто змінюють статевих партнерів), а охоплюють всі верстви суспільства. До 80% жінок будуть інфіковані вірусом папіломи людини протягом життя. З 1974 року лауреатом Нобелівської премії Цур Хаузеном було доказано вірусне походження раку шийки матки, що передається статевим життям. Від 4 до 35 % - розповсюдженість вірусу папіломи людини серед населення і безпосередньо цей показник залежить від кількості статевих партнерів. Максимальна захворюваність на вірус папіломи людини спостерігається серед пацієнтів репродуктивного віку. Інфікування цим вірусом супроводжується не тільки зниженням народжуваності, безпліддям, мертвонародження, вродженими вадами розвитку плода, невиношуванням, інфікуванням плода, а й виникненням передраку та раку шийки матки, піхви і зовнішніх статевих органів. У віці 35-40 років рак шийки матки являється однією із основних причин смертності від злоякісних пухлин. Більше 30 різних генотипів вірусу папіломи людини інфікують статеві органи жінки, а 15 типів з них являються онкогенними (ракоутворюючими). Найбільш розповсюдженим генотипом являється 16,18 тип вірусу папіломи людини, який в 70% приводить до злоякісних процесів шийки матки.

ВООЗ визнають онкологічну небезпеку вірусу папіломи людини і констатують що передрак і рак шийки матки є захворюваннями, що передаються сексуальним шляхом і яким можна повністю запобігти.

20% різних форм раку в жінок і 10% у чоловіків виникають внаслідок попереднього зараження вірусом папіломи людини. Потрапляючи на шкіру або слизову оболонку вірус проникає в клітину  і вбудовується в ядро. Там він може залишатися у неактивному стані довгий час. А при зниженні захисних сил організму вірус починає розмножуватися в ядрі і викликати передракові та ракові зміни.

Необхідною умовою виникнення раку шийки матки є неодноразове інфікування вірусом папіломи людини. Кумулятивний ризик зараження даною інфекцією у жінок з єдиним сексуальним партнером складає 46% (протягом 3 років після сексуального дебюту). Інкубаційний період зараження від 1 до 12 (20) місяців, середня тривалість 3 місяці. Може пройти до 10 років від моменту зараження до появи важкого ступеня передраку та ранніх форм раку шийки матки. Інтенсивне розмноження вірусу проходить переважно у верхніх шарах покривного епітелію де, практично не доступний до розпізнавання клітинами імунної системи.

Щодо раннього статевого життя, то початок сексуального життя в даний час - приблизно 14-16 років. Пік інфікування вірусом папіломи людини 15-18 років. Середній вік жінок з передраковими процесами шийки матки 25-30 років. Пік вираженого раку шийки матки в середньому 45-49 років. Кожна 10 дівчина починає статеве життя у віці до 14 років. Кожна третя до 16 років. 50% до 18 років. В підлітковому періоді є найбільша схильність до інфекції, що передаються статевим шляхом. Частота запальних захворювань складає в сексуально активних дівчат 45%, дівчат, які не жили статевим життям - 15%.

До факторів підвищеного ризику раку шийки матки також відносять куріння, де рак шийки матки зустрічається в 7 разів частіше, і часта зміна сексуальних партнерів (більше 3-х). Слід зазначити, що контингент жінок підвищеного ризику захворювання на рак шийки матки, це - жінки, які 2 і більше років не оглядалися гінекологом в плані онкопрофогляду та взяттям мазків на ракові клітини, та жінки старші 55 років. У цих двох групах жінок рак жіночої статевої сфери виявляється до 65%, - додає обласний онкогінеколог.

Ми повинні пам’ятати, що профілактика економить здоров’я, гроші і час. В усіх медичних державних закладах онкопрофогляд і  взяття мазків на ракові клітини (цитологічний метод) проводиться – безплатно, - наголошує Степан Долик.І лікування та діагностика передракових станів легкого та середнього ступеня важкості проводяться у жіночих консультаціях та гінекологічних стаціонарах області також безплатно. Виліковування даних процесів є 100%.  Лікування важких ступенів передраку та ракових процесів шийки матки проводиться в обласному клінічному онкологічному диспансері.

Виліковування важкого ступеня передраку початкових форм раку: ІА1, ІА2 стадія – майже 100%, ІВ стадія – 80-85%. ІІІ стадія 35-45%, а ІVстадія 0-5%.

Щоб попередити рак шийки матки спеціаліст говорить, що необхідно з 12 років провести вакцинацію (вакцина 100% захищає від передраку та раку шийки матки протягом 8 – 8,5 років). Ця вакцина є безпечна і недороговартісна (церварікс, гардасіл). Також слід жінкам з 18 до 65 років звернутися в медзаклади для проходження онкопрофілактичного огляду з обов’язковим взяттям мазка на ракові клітини з шийки матки. Необхідно кожній жінці самостійно поцікавитися результатом даного аналізу. У жінок, які хоч 1 раз в житті  пройшли онкопрофілактичний огляд і  обстеження на ракові клітини з шийки матки - знижується смертність від раку шийки матки на 40%. У жінок, що регулярно проходять дані обстеження протягом 10 і більше років захворюваність на рак шийки матки знижується на 90%, а смертність -  знижується в десятки разів.

 

Куди і до кого необхідно звернутися?  Хто може провести онкопрофогляд і взяти аналіз на ракові клітини?

Щоб пройти онкопрофогляд і здати аналіз на ракові клітини жителі сільської місцевості можуть у фельдшерсько-акушерських пунктах, сільських амбулаторіях, жителі районних, обласних центрів та міст у жіночій консультації, поліклініці  (оглядовому кабінеті), міському пологовому будинку, перинатальному центрі, центральній клінічній міській лікарні, міській та обласній клінічній лікарні, де спеціалісти нададуть всі необхідні рекомендації та кваліфіковано оглянуть.

Всі пацієнтки, які переступили поріг будь-якого медичного закладу області підлягають в обов’язковому порядку – онкопрофогляду (огляд ротової порожнини, шкіри, слизових, лімфатичних вузлів, зовнішніх статевих органів, шийки матки та матки, огляд прямої кишки, сечовивідного каналу), а також взяттю мазка на ракові клітини з шийки матки. Мережа закладів де можна провести онкопрофогляд і взяти мазки на ракові клітини наявна в повному об’ємі, доступна до населення і безоплатна, кадрова забезпеченість (медсестри, акушерки, лікарі) практично 100%, наявність цитологічних лабораторій і забезпечення кадрами - аналогічно.

Проблеми з якими стикається онкогінекологія  -  відсутність адекватної свідомості жіночого населення про необхідність обстежень (профілактика ракушийки матки в руках самих жінок), правильної, достатньої, доступної інформації, що передрак і ранні стадії раку шийки матки – виліковні,адекватне використання засобів масової інформації: телебачення, радіо, журнали, газети з даної проблеми. Це і старіння жіночого населення – це зростання онкогінекологічної патології. Частка жінок старше працездатного віку в Івано-Франківській області становить ~30% (чоловіків ~ 14%). Середня тривалість життя у жінок 74,2 (чоловіків 63,4). Жінки старші 55 років втричі частіше звертаються в поліклініки міста, ніж в жіночі консультації ( серцева патологія і т.д). Гінекологи оглядових кабінетів поліклінік міста, цитологічно виявляють втричі більше раків, підозр на рак шийки матки та важких передракових станів, ніж лікарі жіночих консультацій. Сюди слід враховувати і міграційні процеси жіночого населення – як проблема проведення повноцінного онкопрофогляду (взяття мазків на ракові клітини), ~ 10-15% жіночого населення області тимчасово вибуває за межі України для працевлаштування.

Фахівець зазначає, що потрібно в обов’язковому порядку в школах (старші класи), вищих навчальних закладах проводити уроки, або заняття здоров’я (профілактики раку). Залучати церкви та громадські організації у вирішенні даних проблем.

Все, що необхідно для попередження раку шийки матки це – вчасно провести  онкопрофогляд і взяти мазки на ракові клітини шийки матки!


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 545
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Битва вертепів - 2019

ВІДЕОНОВИНИ


В Івано-Франківську відбудетьcя концерт "Рокаш"
<p>
	<strong style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif;">20 березня відбудеться грандіозна подія для всіх шанувальників суперколлектива "Рокаш".</strong></p>
<p>
	<u><strong><a href="http://briz.if.ua/55664.htm" target="_blank">Детальніше тут</a></strong></u></p>

РОЗСИЛКА НОВИНІнформація надана: CreditPanda.com.ua


все для підприємців, роботодавців та орендарців