Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не все те правда, що на весіллі співають

Калуська афера. Чому держава сплачує за утилізацію будівельного сміття?


9 Вересня 2014 p.

Державу знову намагаються пошити у дурні. Ті ж самі фірми, які ще вчора будували перспективні плани з обкрадання платників податків із приспішниками Віктора Януковича, не втрачають надії продовжити цю справу уже з новою владою.

Мова йде про шахрайські схеми, які за попереднього уряду "висмоктували" з бюджету мільярди гривень, що начебто йшли на очищення України від небезпечних відходів.

В Україні під Калушем є великий полігон з небезпечними відходами гексахлорбензолу, які були накопичені там в результаті діяльності Калуського хімічно-металургійного комбінату за часів Радянського Союзу.

Урядом Азарова у 2010 році це місце було оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації. В умовах жорсткого дефіциту фінансів, тодішня влада вирішила за будь-яку ціну утилізувати "небезпечні" відходи. І готова була виділити з бюджету на це порядну суму. Спочатку йшлося про 1 мільярд гривень, але з часом апетити зростали.

Як відомо, для виконання робіт із утилізації гексахлорбензолу у 2011 році була залучена ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" – маловідома фірма з ізраїльською пропискою, яка успішно виграла тендер з одним учасником.

Навряд чи здивує і той факт, що до того моменту вона не мала досвіду в утилізації небезпечних токсинів, і не мала відповідної техніки та спеціалістів.

Її український підрядник – "С.І. Буд Систем", наскільки мені відомо з власних джерел, взагалі не здійснював жодної діяльності.
Проте, хіба такі "дрібнички" могли зупинити свідомих чиновників з Мінекології, які, треба розуміти, в першу чергу думали про екологічну безпеку мешканців Франківщини?

Про згадані фірми і особу, яка виступає від їх імені, – громадянина Ізраїлю Іллю Марчевського – раніше уже писала Тетяна Чорновол. З її розслідування стало відомо, що найнята державою фірма отримала просто таки божевільну рентабельність.
Держава так переплатила, що ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" навіть не шукало оптимальних шляхів транспортування відходів ГХБ для знищення за кордон.
Їм по кишені виявився і морський шлях до Польщі. І це при тому, що полігон з відходами ГХБ знаходився під Івано-Франківськом, де до польського кордону рукою подати.

Ілля Марчевський. Фото Оксани Пілянської

Крім цього, тоді ж стало відомо і про те, що насправді ізраїльська фірма вивозить з України не відходи ГХБ першого класу небезпеки, а лише дещо забруднений ґрунт, де концентрація хлору складає лише 1,4%.
Зрештою, історія на цьому не закінчилася навіть після того, як кодло Януковича-Азарова залишило країну. Сумнівні виконавці державного замовлення, які, ймовірно, діяли у зв'язці з попередньою владою, зараз безпідставно вимагають гроші в уряду, погрожуючи повернути відходи в Україну.
Зокрема, уже згадуваний Ілля Марчевський напередодні написав листа до голів Генеральної прокуратури і Державної казначейської служби, в якому він стверджує, що Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації, заборгував ТОВ "С. І. Груп Консорт Лтд" станом на 19 серпня 2014 року 294,3 мільйона гривень.

     

 

Ізраїльська фірма стверджує, що вказана сума боргу сформувалася за виконані нею зобов'язання відповідно до чотирьох договорів у 2013 році: від 29 серпня, від 12 листопада, від 13 листопада і від 5 грудня.
Далі ще цікавіше. Виявляється, через це ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" не може розрахуватися з іноземними компаніями за послуги зі знешкодження відходів, які були зібрані за вищезазначеними договорами.
В листі наголошується, що найближчим часом може відбутися повернення на територію України понад 8000 тон небезпечних відходів гексахлорбензолу. Виконавець заявляє, що відходи не можуть бути знищені згідно з умовами договору в країні їх перебування - через відсутність оплати за їх знищення.
При цьому Марчевський вказує, що ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" повністю виконало свої зобов'язання за вищезазначеними договорами, та просить вжити заходів щодо прийняття Україною цих відходів.
Зокрема, він посилається на положення статті 8 Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.
Фактично ж це означає, що український уряд шантажує якась зграйка аферистів, яка два роки обкрадала українських громадян. Напевно, вона вважає, що їй це зійде з рук.

Фото zn.ua

Насправді, дуже легко можна довести, що вони не мають права робити такі заяви.

Афера №1

По-перше, інформація в листі не відповідає дійсності. Виконавець насправді хоче отримати оплату в повному обсязі за не виконані ним роботи. Що про це свідчить?

Як відомо, ізраїльська фірма виконувала посередницьку функцію, і знищення токсичних відходів, звісно ж, передоручила іншій компанії. В листі вказується, що ця компанія (її назва не зазначається), яка безпосередньо здійснює знищення відходів гексахлорбензолу, готує їх до повернення на територію країни-експортера – тобто, в Україну.

Проте, погрожуючи поверненням відходів, Марчевський фактично визнає, що роботи із знешкодження токсичних відходів не виконані. А це означає, що ізраїльська "прокладка" по суті не виконала в повному обсязі послуги щодо організації відповідних робіт.

Це випливає з договору від 29 серпня 2013 року. В ньому зазначається, що виконавець повинен у 2013 році надати повний комплекс послуг. В тому числі, він зобов'язаний утилізувати небезпечні відходи. Отже, вони уже мали б бути знешкоджені.

      

  

Крім цього, договір передбачає, що замовник – Івано-Франківська облдержадміністрація – спочатку оплачує 50% вартості наданих послуг. А виконавець, у свою чергу, протягом трьох місяців з дня надходження коштів підтверджує їх використання актом прийому-передачі наданих послуг.
Остаточна сума, відповідно до договору, оплачується відповідно до актів приймання-передачі наданих послуг.
З наведеного вище випливає, що остаточні розрахунки здійснюються після повного виконання виконавцем покладених на нього обов'язків, а це у тому числі і знешкодження (знищення) відходів.
І от тут уже очевидно, що очільник ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" намагається ввести в оману Генпрокуратуру і Держказначейство.
Справа в тому, що 12 листопада 2013 року Марчевський склав та підписав Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначено, що на момент його складення вага зібраних, вивезених та знешкоджених відходів становила 3286,6 тонни. Це весь обсяг, який повинен був знешкодити замовник за договором від 29 серпня 2013 року.                                  

Втім, у листі Марчевський каже, що за тим же самим договором держава не сплатила його фірмі кошти за знешкодження 2300,6 тонни відходів ГХБ. І вони, начебто, до сьогоднішнього дня не знищені.
Що ж це виходить? Марчевський склав, підписав та передав на підпис представнику замовника завідомо неправдивий підроблений документ, і в подальшому використав його для незаконного одержання та привласнення бюджетних коштів?
До того ж, частина цих коштів, дякуючи даному акту, були незаконно присвоєні ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" у вигляді авансу за послуги, які були у підсумку не надані у повному обсязі – всупереч умовам договору. А це уже порушення законодавства України.
Аналогічна ситуація склалася і з іншими трьома договорами, які були укладені сторонами у 2013 році.

Джерело: Економічна правда, автор Юрій Дерев'янко, інші афери у Калуші читайте на блозі тут >>>>>


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 641
Рекомендовані статті

Гість 17:59, 9.9.2014

2 години половив карасиків на озері на відвалі вище калійного. Не врубався спочатку що за купа свіжої глини. По дорозі додому реально крутився світ і нудило. Мало не впав в обморок. Суть: вивезли цей ібу...чий гхб на відвал (це перед тим як я ловив карасиків), через деякий час озеро спустили, думаю на даний час засунули ту глину в то озеро - щоб сходилися куби. Отакі малята карасики.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців