Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не все те правда, що на весіллі співають

6 СЕРПНЯ 1914 РОКУ-ДЕНЬ СТВОРЕННЯ ЛЕГІОНУ УКРАЇНСЬКИХ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ!


6 Серпня 2014 p.

 

До зброї! До зброї, Стрільці !
Товаришів рідних згадайте,
Що мріють про волю в холодній землі ,-
Всі сили до бою з'єднайте.

Василь Вишиваний(Вільгельм-Франц фон Габсбург)
1895-1948 роки життя,полковник Легіону Українських
Січових Стрільців, український військовий діяч, поет
та дипломат.

В незабутніх подіях цього року: Революції Гідності, що триває, У ГЕРОЇЧНІЙ ПЕРЕМОЖНІЙ ХОДІ по визволенню РІДНОЇ ЗЕМЛІ СПРАВЖНІМИ ПАТРІОТАМИ УКРАЇНИ, що не вагаючись, добровільно, пішли на Східний Фронт, для того, щоби своєю кров'ю, а навіть своїм життям, утвердити ДІЙСНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ, можна побачити відродження всіх героїчних традицій Жертовної Битви Українського Народу проти споконвічно деспотичних Московських володарів.

Величезна роль в тому, що більшість згуртованого Українського Народу, як на фронті, так й в тилу, проявляє небачений патріотизм, без сумніву, належить Галичанам, онукам воїнів УПА, правнукам Українських Січових Стрільців. Це вони, проходячи через усі жорстокі випробування XX століття, зуміли донести до нашого часу традиції боротьби проти російських окупантів, закладені рівно сто років тому.

.. 1 серпня 1914 року, лідери трьох найбільших Українських Галицьких партій, в зв'язку з вступом Росії у війну і розв'язання нею Першої Світової війни, утворили Головну Українську Раду (ГУР) на чолі з К.Левицьким. 3 серпня ГУР видала «Маніфест до українського народу в Галичині», закликаючи до боротьби за визволення України. Однією з перших справ, якою зайнялась ГУР, було створення Української бойової управи, для того, щоби організувати в Австрійській армії окреме українське формування, яке могло би стати основою для створення у майбутньому Української Національної Армії. Австрійське командування дало згоду на формування з добровольців українського легіону під назвою «Українські Січові Стрільці» (УСС) в кількості 2500 бійців. Для формування Легіону УСС на початку вересня його перевели в Закарпаття. Тут було утворено три стрілецькі курені. Перший курінь очолив Д. Вітовський - майбутній керівник збройного повстання у Львові 1 листопада 1918 року. Ядро Легіону складали члени довоєнних українських навчально-спортивних організацій: “Січ”, “Соколи”, “Пласт”.

В перші бої проти російських загарбників Легіон УСС вступив в кінці вересня в районі Ужоцького перевалу. В кінці 1914 – на початку 1915 року Стрільці охороняли Карпатські перевали. В переможній битві проти російських частин в травні 1915 року на горі Маківка Січові Стрільці проявили свою героїчну звитягу. Не менш зразковий героїзм проявили вони у битвах з російськими окупантами у червні 1915 року і над Стипою – восени 1916 року. З УССів був сформований полк Січових Стрільців на чолі з Євгеном Конавальцем. Цей полк пізніше брав активну участь у національно-демократичній революції в Україні в 1917-1920 роках. Після великих втрат в боях полк УСС було виведено в тил на доукомплектування, після чого під командуванням М. Тарнавського повернувся на фронт. У 1918 році полк, у складі Австрійської армії, під командуванням Австрійського ерцгерцога Вільгельма Габсбурга, якого українці прозвали Василем Вишиваним за його неймовірну любов до Українського Народу та його відданість Українській Визвольній Справі, вирушив у Центральну Україну. Через тридцять років, після тих подій, Незламний Український Патріот Василь Вишиваний, викрадений із Австрії 26 серпня 1947 року російською спецслужбою, після небачених тортур , загинув від рук катів НКВС в Лук'янівській тюрмі Києва 18 серпня 1948 року.

Пізніше Січові Стрільці зіграли визначну роль в революційних подіях 1918 року та творенні Західно - Української Народної Республіки.

Оцінюючи значення УСС слід пам'ятати, що в силу своєї мало чисельності вони, звичайно, не вирішували долю Першої Світової війни, на фронтах якої вели активні бойові дії мільйонні армії, тому немає необхідності перебільшувати їх значення та роль у подіях Першої Світової війни.

Але це ні в якій мірі не применшує роль і значення УСС, які полягали у наступному:
1. Це було перше військові формування українців після знищення козацьких полків російською царицею Катериною II, вони стали зародком майбутньої Української армії.
2. УСС складалися із добровольців - кращих представників українського галицького суспільства: вчених, літераторів, митців, студентської та гімназійної молоді.
3. Ідейна та культурно-мистецька спадщина УСС стала основою національної свідомості Галицьких українців під час всіх Визвольних Змагань XX століття.
А головний висновок, який можна зробити, згадуючи славну історію Легіону УСС, що їх героїчна самопожертва у захисті РІДНОЇ ЗЕМЛІ стала прикладом наслідування для всіх наступних поколінь борців за Волю України.

І гасло прощання УССів з полеглими побратимами: ”ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!” отримало нове підтвердження в наші дні, коли сама Історія вписує до ПАНТЕОНУ ГЕРОЇВ-Борців за НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ нові НЕЗАБУТНІ ІМЕНА.

Член правління з питань мистецтва ГО “Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області”, кореспондент Forum International Press TV Марко Сімкін. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 2665
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців