Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Прожитковий мінімум - це коли людина чомусь не вмирає на ці гроші.

Роз’яснення фахівців реєстраційної служби Снятинського районного управління юстиції Івано-Франківської області


11 Квітня 2014 p.

Останнім часом в Україні районі поширюється практика створення громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.
Взаємодія органів внутрішніх справ з населенням, створення громадських формувань з охорони громадського порядку, які беруть участь в охороні громадського порядку, профілактиці правопорушення, - нині є особливо актуальними, адже підтримка громадян та громадських формувань є однією з основних умов ефективності діяльності міліції.
Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» від 22.06.2000 року № 1835 (надалі Закон), повністю врегулював усі відносини у сфері участі громадян у забезпеченні правопорядку в державі. В ньому чітко визначені повноваження органів державної влади, у тому числі й органів внутрішніх справ, щодо залучення населення до охорони громадського порядку, порядок створення та реєстрації громадських формувань з охорони громадського порядку, основні функції, права та обов'язки їх членів, а також засади правових гарантій і соціального захисту громадян, які беруть участь у цій діяльності.
Громадські формування з охорони громадського порядку створюються на добровільних засадах за місцем роботи або проживання громадян.
Рішення про створення таких громадських формувань приймаються на зборах (конференціях) громадян.
Отже, якщо громадяни вирішили брати участь в охороні громадського порядку на території населеного пункту, де вони проживають, необхідно на загальних зборах прийняти відповідне рішення про створення громадського формування з охорони громадського порядку. При цьому склад зазначеного формування повинен бути не менше 10 (десяти) осіб.
Свою діяльність громадське формування з охорони громадського порядку має здійснювати на основі положення (статуту), згідно статті 5 Закону.
Розроблене положення (статут) громадського формування узгоджується з керівництвом відповідного територіального органу внутрішніх справ, а також виконавчого органу ради, на території якої діятиме це громадське формування.
Відповідно до статті 6 Закону для реєстрації громадського формування з охорони громадського порядку його засновники подають до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за місцем його діяльності рішення про його створення, підтримане відповідним органом внутрішніх справ, узгоджений з цими органами статут, інформацію про керівний склад, а також список членів формування.
Тому питання реєстрації (легалізації) громадських формувань з охорони порядку і державного кордону, а також органів самоорганізації населення не відносяться до повноважень Державної реєстраційної служби України та реєстраційних служб.
У разі якщо діяльність зазначеного громадського формування поширюється на територію двох і більше адміністративно-територіальних одиниць, необхідні документи подаються для реєстрації до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради, на території якої буде знаходитися керівний орган такого формування.
Реєстраційний збір зазначеними формуваннями не сплачується.
Реєстраційні документи, зазначені у частині першій цієї статті, розглядаються відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті ради у місячний термін з дня їх надходження. У разі потреби орган, який здійснює реєстрацію, проводить перевірку відомостей, зазначених у поданих йому документах. Рішення про реєстрацію або відмову в ній повідомляється засновникові письмово у 10-денний термін з дня прийняття відповідного рішення.
Під час розгляду питання про реєстрацію мають право бути присутніми представники зазначеного громадського формування.
Про намір внести зміни до статутних документів після їх реєстрації громадське формування повідомляє реєструючий орган не пізніше ніж за 5 діб до проведення зборів (конференції) громадського формування, на якому має розглядатися питання про внесення таких змін.
Про зміни, внесені до статутних документів після реєстрації, громадське формування повідомляє реєструючий орган у 5-денний термін.
Членами громадського формування з охорони громадського порядку можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь в охороні громадського порядку та здатні за своїми діловими, моральними якостями і станом здоров'я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов'язання.
Не можуть бути членами зазначених громадських формувань особи, які порушують громадський порядок, з яких не знята судимість або не погашена у встановленому законом порядку, раніше засуджені за умисні злочини, хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію.
Кандидат у члени громадського формування повинен заповнити заяву про вступ у члени громадського формування.
Керівник громадського формування зобов'язаний:
- провести ознайомчу бесіду з кандидатом у члени громадського формування, довести до його відома основні вимоги Закону та положення (статуту);
- заповнити запит на ім'я керівника органу внутрішніх справ за місцем проживання кандидата і разом із заявою надіслати до відповідного органу внутрішніх справ для проведення перевірки.
З кандидатами в члени громадського формування, які отримали висновки органів внутрішніх справ про можливість їх зарахування у члени громадського формування з охорони громадського порядку, проводяться навчання з правової та спеціальної підготовки.
Після навчання видається довідка про участь у роботі громадського формування по забезпеченню охорони громадського порядку, кандидат зараховується членом формування і отримує посвідчення.
Громадське формування та його члени зобов'язані:
1) брати активну участь в охороні громадського порядку, припиненні адміністративних правопорушень і злочинів та запобіганні їм;
2) під час виконання обов'язків з охорони громадського порядку мати особисте посвідчення члена громадського формування та нарукавну пов'язку;
3) доставляти в міліцію або громадський пункт охорони порядку осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, з метою його припинення, якщо вичерпано інші заходи впливу, установлення особи порушника, складання протоколу про адміністративне правопорушення;
4) надавати в межах наданих їм прав допомогу народним депутатам України, представникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування в їх законній діяльності, якщо в цьому їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.
Для виконання завдань, визначених Законом, громадські формування з охорони громадського порядку та їх члени беруть участь у забезпеченні охорони громадського порядку разом з працівниками міліції, а в сільській місцевості – самостійно, шляхом виконання конкретних доручень керівника відповідного органу внутрішніх справ.
Забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку покладено на органи місцевого самоврядування, які мають право надавати їм службові приміщення, необхідний інвентар та засоби зв'язку.
Громадські формування з охорони громадського порядку не мають права займатися підприємницькою діяльністю з метою одержання прибутку.
Координацію діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку здійснюють відповідно місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Повсякденна діяльність таких формувань організовується, спрямовується і контролюється відповідними органами внутрішніх справ.
Основними формами взаємодії органів внутрішніх справ з органами державної влади та місцевого самоврядування з питань діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку є:
- проведення нарад за участю керівників громадських формувань, на яких розробляються та погоджуються спільні заходи із забезпечення правопорядку на територіях обслуговування;
- заслуховування керівників громадських формувань щодо участі їх членів в охороні громадського порядку, проведенні спільних з органами внутрішніх справ профілактичних рейдів та інших відпрацювань територій населених пунктів;
- розгляд стану матеріально-технічного забезпечення та заохочення кращих членів громадських формувань;
- проведення звірок наявної кількості громадських формувань з охорони громадського порядку та їх членів, зареєстрованих відповідно до Закону;
- вирішення питань щодо відновлення, створення нових та припинення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку.
Відносно тих громадських формувань з охорони громадського порядку, які не виконують вимог, узгоджених органами внутрішніх справ при їх реєстрації положення (статуту), вносяться пропозиції до реєструючих органів або прокурора щодо ініціювання ними припинення діяльності таких формувань у судовому порядку. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 842
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців